PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sport David Beckham kończy karierę. "Spełniłem marzenia, mogę odejść"


Konr@do
21-05-2013, 20:16
http://static.polskieradio.pl/files/fd3abdd7-e982-4145-8714-9f9d7424eec0.file David Beckham , foto: Wikipedia/Paulblank

115-krotny reprezentant Anglii David Beckham ogłosił, że po tym sezonie zakończy karierę piłkarską. Od trzech miesięcy występuje w Paris Saint Germain, z którym zdobył mistrzostwo Francji.

- Dziękuję PSG, że dostałem szansę, ale czuję, iż nadszedł czas na koniec gry na najwyższym poziomie i koniec kariery - powiedział 38-letni Beckham.
Ostatnie pięć lat angielski pomocnik, wraz z rodziną (żoną i czworgiem dzieci), spędził w Stanach Zjednoczonych, gdzie grał w Los Angeles Galaxy. W listopadzie 2012 ogłosił, że jego przygoda z tamtejszą ligą dobiegła końca. Wrócił do Europy, a ostatniego dnia stycznia podpisał krótkoterminową umowę z Paris St. Germain.
Wcześniej występował w Manchesterze United, Realu Madryt i Milanie (na zasadzie wypożyczenia z LA Galaxy). W barwach drużyny z Old Trafford sześciokrotnie wywalczył mistrzostwo Anglii, trzykrotnie puchar tego kraju, a w 1999 roku triumfował w Champions League. Z kolei z Realem raz świętował mistrzostwo Hiszpanii, teraz został mistrzem Francji z PSG.
W drużynie narodowej Anglik zadebiutował w 1996 roku, rozegrał w niej 115 meczów, zdobywając 17 bramek.
- Gdyby ktoś powiedział mi kiedyś, że będę mógł grać i zdobywać trofea dla klubu mojego dzieciństwa Manchesteru United, założę opaskę kapitana i rozegram ponad 100 meczów dla swojego kraju, a także wystąpię w innych największych klubach świata, nie uwierzyłbym. Jestem szczęśliwy, ponieważ mogłem spełnić te marzenia - przyznał w czwartek Beckham.
Ciąg dalszy sportowych "emerytur"
- Życzę mu wszystkiego dobrego w przyszłości, cokolwiek wybierze. Osobiście mam nadzieję, że pozostanie przy futbolu - stwierdził selekcjoner reprezentacji Anglii Roy Hodgson.
- David zapewne czuje, że to właściwy moment. Mamy wielki tydzień, jeśli chodzi o sportowe "emerytury". Przecież niedawno karierę zakończył Paul Scholes, a niedługo potem z pracą szkoleniową pożegnał się sir Alex Ferguson, wielkie postaci angielskiego futbolu ostatnich 20 lat - przypomniał były zawodnik reprezentacji Anglii Gary Neville, który z Beckhamem, Scholesem i Fergusonem pracował w Manchesterze United.
Po małżeństwie z Victorią Adams - byłą członkinią zespołu Spice Girls - Beckham został ikoną świata mody i show-biznesu. Każdy krok słynnego małżeństwa oraz ich czwórki dzieci śledzą paparazzi. Niedawno 14-letniego Brooklyna - najstarszego syna - wytropili na zajęciach w szkółce Chelsea Londyn.
Beckham stał się twarzą ubiegłorocznych igrzysk w Londynie. Był aktywny w czasie starań o prawo organizacji imprezy. Razem z księżniczką Anną, szefem komitetu organizacyjnego igrzysk (LOCOG) Sebastianem Coe, burmistrzem miasta Borisem Johnsonem oraz ministrem sportu Hughem Robertsonem przywiózł olimpijski ogień na Wyspy Brytyjskie z Grecji. Pojawił się także na ceremonii otwarcia.


Źródło: polskieradio.pl

PS: Info już nie najnowsze, ale nie było na forum wzmianki o tym, a przecież to ikona futbolu w naszych czasach:)

Peta
21-05-2013, 20:55
Wielka gwiazda kończy karierę w bardzo dobrym momencie.
Jednak napewno o nim jeszcze usłyszymy gdyż Beckham to marka sama w sobie.
Działał i nadal działa prężnie w wielu aspektach życia i będzie na pewno to czynił.
Dzięki za artykuł.

Memciu
22-05-2013, 19:58
W tym roku trzech emerytów jest powiązanych z MU i to same gwiazdy tego klubu. Pora by Manchester wykreował nowych piłkarzy i trenerów na poziomie ;)

DJ Incartey
24-05-2013, 14:46
Co tu dużo mówić, po prostu legenda. Jeden z grona tych kilkunastu piłkarzy, których zawsze wymieniamy dobierając drużynę ostatnich 10-15 lat.

Przykro i smutno było patrzeć na końcowe minuty meczu PSG z Brest i na szykującego się, przez pare ostatnich minut na boisku w karierze, Beckhama do zmiany.
Ogromny szacunek dla Anglika za lata świetnej gry w piłke!

A-Rockz
24-05-2013, 15:29
Szacunek za lata gry na wysokim poziomie ;)
Dzięki za artykuł;)