PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sprzęt Reloop BeatMix


French Master
14-05-2013, 19:02
Witam prosiłbym o wasze opinie , recenzje tego sprzetu.

NIE PISZCIE KUP COŚ LEPSZEGO , MIXER + DECKI ITP, ZALEZY MI TYLKO NA OBIEKTYWNEJ OPINII UŻYTKOWNIKÓW OWEGO SPRZETU.



Jestem ciekaw jak sie sprawuje , jaka kompatybilnosc i jakosc wykonania, jak sie zgrywa z virtual dj itp:) oraz jaka jest jakosc odtwarzanego dzwieku , przetworniki itp

pozdrawiam

Boociek
16-05-2013, 19:09
Witam. Z racji, że jestem jego posiadaczem, to się wypowiem.
Kontroler mam od początku tego roku. Używam go w domu, dość sporadycznie. Nie mniej jednak, nigdy mnie nie zawiódł, żadnych problemów z nim nie miałem. Złego słowa na jego temat nie powiem. Intuicyjny, zero problemów z mapowaniem (gram z VDJ). Na jakość dźwięku też nie ma co narzekać. Wybrałem go ponieważ wydawał mi się solidniejszy od MixTrack'a, czy innych kontrolerów w tym przedziale cenowym. Myślę, że był to dobry zakup- złego słowa o nim nie mogę powiedzieć. Jedynym mankamentem jest mało precyzyjny pitch fatcher (trudno obliczyć ile wynosi różnica 1bpm, gdybyś chciał "grać na słuch") ale to chyba zmora wszystkich tego typu wynalazków. Myślę, że z czystym sumieniem mogę go polecić ;)
Ja kupiłem go ze słuchawkami Reloop RHP-5(jeśli jesteś zainteresowany to ich recenzja jest na forum).
Pamiętaj, że do pudełka dołączona jest limitowana wersja VDJ(jest na to sposób, jak coś to pisz PW).

French Master
16-05-2013, 19:14
Dzięki za info :) własnie chodzióo mi o takie informacje.

Mam jeszcze jedno pytanie nie wydaje ci się aby ściżka crossfadera była za krótka (zasięg działania) ?

Boociek
16-05-2013, 20:26
Nie bardzo wiem o co Ci chodzi? Można jaśniej? ;)
Jeśli chodzi o przejścia, to ja zostawiam cross'a idealnie pośrodku, i podgłaszam/ściszam sygnał z jednego/drugiego kanału :) Troszkę namotałem, ale mam nie wiem, jak to lepiej wytłumaczyć ;)
Pozdrawiam

French Master
17-05-2013, 16:23
czaje, chodzi mi długosc zakresu poruszania sie crossfadera (załóąmy że ma 6 cm na suwaku) z doświadczenia iwem że im dłuższa ta droga tym lepiej....

thx

Boociek
17-05-2013, 16:49
Zmierzyć Ci tę długość kolego? :)

fakeeus
18-05-2013, 23:14
Poprosiłbym o zmierzenie tego. :)

Boociek
22-05-2013, 14:53
Witam, przepraszam za moją długą nieobecność.
Długość cross'a w BeatMix'ie wynosi jakieś ~ 6,5 cm :)
Pozdrawiam, jak coś to pytać :D

AndreVerbov
21-07-2013, 22:48
Kupilem beatmixa razem z case'm okolo rok temu. Od poczatku dziala z Traktorem, oczywiscie bezproblemowo. Jak dla mnie jest super, oprocz tego, ze jest wykonany z dosc taniego plastiku :P
Granie z niego to czysta przyjemnosc (oczywiscie Traktor, nie VDJ).
Do minusow zaliczam slaba jakosc dzwieku wychodzaca na sluchawki (dzwiek dosc cichy i plaski).
Jesli beda jakies pytania to smialo na PW ;)

Spakey
23-09-2013, 16:12
Witam również zastanawiam się nad zakupem, wraz z casem , przypuszczalnie zkorzystam z payu na allegro. Właśnie generalnie zastanawiam się czy dać 900 zł z casem bez mocowania na lapka i kupić osobny czy dać 1000tys i kupić case na kontroler i z podstawką na laptopa , generalnie chcę go używać w domu bądź jakieś 18stki studniówki, w domu trochę mi się sprzętu nazbierało kolega zamknął bar a do tego kupowałem okazyjnie różne wynalazki, chciałbym teraz z tego wszystkiego zrobić w miarę normalny zestaw, który wraz z tym reelopem który jak na tą cenę i waszych opiniach wydaje mi się że powinien mi wystarczyć, dorzucam linka z zmoim sprzęciorem , w piwnicy mam jeszcze kolorofon w szafie dymnicę dmx-a *flash flz 900
sprzęcior - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=601NmBz0nrk&feature=youtu.be)

a chyba mnie najbardziej zastanawia czy wybrać załóżmy opcję zakupu za 800 zł
z dodatkami
SMYCZ DJ GRATIS!
NAKLEJKI / KATALOGI GRATIS!

SŁUCHAWKI RELOOP LUB JB SYSTEMS GRATIS!
w którejś też był mikrofon


TRANSPORT GRATIS!
Bo np z casem bez podstawki do laptopa kosztuje bez tych gadżetów 900 zł
Albo za 1000tys ta wersja wypasiona z podstawką itd.
ale w tych z casem nie dostane tych słuchawek mikrofonu itd

adamno
13-02-2014, 18:42
Chciałbym Spytać , czy ma ktoś może mapowanie do VDJ 7 owego Reloop BeatMix .



i mam 2 pytanie , czemu do tego dołączonego vdj nie ma obsługi shoutcasta? ; / .
Bardzo mnie to męczy ponieważ gram po radiach internetowych i takie coś właśnie .

Nakumarion
18-02-2014, 20:36
Witam!
Sluchajcie mam problem z Reloopem. Po podłaczeniu do komputera (tylko przez kabel USB) gry odpalam muyke w VDJ slysze muzyke tylko w słuchawkach. Chciałbym zeby muzyka grala jednoczesnie w glosnikach. Co zrobic?

Paweler
18-02-2014, 23:25
Może podaj więcej szczegółów? Do czego te głośniki są podłączone oraz w jaki sposób? To samo pytanie odnosi się do słuchawek (chociaż przypuszczam, że te masz podłączone do miksera). Ogólnie najlepiej opisz całość szczegółowo - przecież nikt z fusów wróżył nie będzie. :-)

Syneg
19-02-2014, 05:56
Witam!
Sluchajcie mam problem z Reloopem. Po podłaczeniu do komputera (tylko przez kabel USB) gry odpalam muyke w VDJ slysze muzyke tylko w słuchawkach. Chciałbym zeby muzyka grala jednoczesnie w glosnikach. Co zrobic?

http://www65.zippyshare.com/scaled/15738425/file.html
Ustaw tak jak tutaj, a jeśli nie będzie działać to, to co jest zaznaczone zmień na drugą opcje.

Nakumarion
19-02-2014, 18:23
Sytuacja wygląda nastepująco. Słuchawki mam podłączone do kontrolera. W ustawieniach w VDj mam ustawione identycznie jak na powyższym zdjęciu. Głosniki mam podłączone wyłącznie do komputera przez USB.

Syneg
01-03-2014, 20:20
Pobaw się tym obramowanym na zdjęciu zakładką. Możesz mieć inne ustawienia. A gdzie masz wpięte słuchawki?

Wysłane z mojego Trooper_X40 przy użyciu Tapatalka

Nakumarion
02-03-2014, 19:20
U siebie mam ustawione Chan 1&2, Wtedy muzka gra tylko przez sluchawki. Gdy ustawie na 3&4 nie gra nic. Słuchawki mam wpięte do konsoli.

Syneg
02-03-2014, 19:25
Może głośniki nie są skonfigurowane z kontrolerem?

Wysłane z mojego Trooper_X40 przy użyciu Tapatalka

Nakumarion
02-03-2014, 21:30
Byc moze tak bo nic takiego nie robilem. Jak to zrobic? Jestem zielony w tych sprawach więc prosze o pomoc.

Syneg
03-03-2014, 05:36
Jakiego Vdj zainstalowałeś?

Wysłane z mojego Trooper_X40 przy użyciu Tapatalka

Nakumarion
03-03-2014, 14:20
Tego którego dostałem wraz z kontrolerem. VirtualDj Le BeatMix.

Syneg
03-03-2014, 15:56
To nie wiem :/

Wysłane z mojego Trooper_X40 przy użyciu Tapatalka

Nakumarion
03-03-2014, 19:20
Jak konfigurowac te glosniki?

Syneg
05-03-2014, 05:43
Najwidoczniej się nie da. Muszą być wpięte w wejście MASTER w kontrolerze.

Wysłane z mojego Trooper_X40 przy użyciu Tapatalka

bobolo2
01-06-2014, 21:55
to jak opłaca się go brać czy lepiej dozbierać na coś innego?

Syneg
02-06-2014, 05:58
Jak chcesz to bierz albo dozbieraj do ddj sb

Wysłane z mojego Trooper_X40 przy użyciu Tapatalka

Dj.Sonido-Fresco
19-09-2014, 10:37
Witam ktoś Mi powie czy serato na które się przerzuciłem ostatnio, ma jakąś blokadę stereo mix w karcie muzycznej w systemie?
Bo jak tylko podłącze Reloop BeatMix 2 stereo mix przestaje dzialac.
Aktualnie używam wersji Serato DJ Intro 1.2.2 i jak na razie nie.. kupuje pełnej wersji. Więc tymczasowo szukam rozwiązania problemu z możliwoscia nagrywania setow.

baniakrulez
19-09-2014, 12:19
Jaki stereo mix?Jeśli dobrze zrozumiałem to może zwyczajnie system zmienia domyślną kartę zintegrowaną na wyjście master z reloopa i wtedy wszystkie dźwięki windowsowe automatycznie (domyślnie) są odtwarzane przez kartę dźwiękową reloopa. Wejdź w ustawienia dźwięku, właściwości odtwarzania albo urządzenia odtwarzania i zobacz przy jakiej karcie jest 'zielony ptaszek' tej system używa jako domyślnej, jeśli chcesz używać np zintegrowanej jako domyślnej ustaw realteka i kliknij na dole 'ustaw domyślny'. Mam nadzieję ze o to chodziło.

Dj.Sonido-Fresco
19-09-2014, 13:05
Wiesz co to Stereo Mix W nagrywaniu / karta muzyczna ? i Po co ? Wszystko jest ustawione jak należy. ( np. gdy winamp odtwarza muzyke jest ok - nagrywanie działa) Gdy podlącze kabel USB od midi to stereo mix przestaje działać. Pomimo że jest jako domyslne z zielonym ptaszkiem.. itd. w wlasciwosciach stero mix jest wybrane m.in że ma nasluchiwać glośniki beatmix 2 po mimo tego nie działa . Wszystko co możliwe testowałem. Inaczej bym nie zakładał postu. Ps. Więc pytam czy Ktoś wie czy serato/ reloop domyślnie blokuje.. ? po to by kupić pełną wersje serato?

baniakrulez
19-09-2014, 16:38
A rozumiem, też z tego korzystam przy Kontrol Z2, z nasłuchiwania i nagrywania nie przez kabel do line in ale 'internal stereo mix', głównie wykorzystywałem to przy graniu w radiu internetowym by nie podłączać kabla z both do line in w lapku i wybierać w shoutkaście line in tylko wybierałem Stereo mix a raczej wyjście Master KOntrol Z2 ale np na Traktor Audio 10 to nie działa, nagrywanie z nasłuchu stereo to chyba kwestia sterowników czy dźwięk strumieniuje wewnątrz komputera, może tego zwyczajnie nie obsługują stery, a serato dj intro daje możliwość nagrywania wewnątrz oprogramowania nie przez stereo mix?

Jedyne co znalazłem w necie
https://www.youtube.com/watch?v=0__HZO88y_s

https://serato.com/forum/discussion/576697
No recording ability in SDJ Intro, nie nagrasz mixu w programie, z nasłuchu stereo też chyba skoro próbowałeś pozostaje kabel do line in i rozdzielacz na wyjściu z beatmixa bo nie ma wyjscia both i master :(

Dj.Sonido-Fresco
19-09-2014, 16:48
Tak jest opcja nagrywania od.. wersji Serato DJ Intro 1.2.2 w górę. Co wiąże się z kosztem około 300 zl lub wiecej za zmianę paru opcji i za możliwosc nagrywania. Z tego co wiem. Chyba pozostaje tylko.. ta opcja rozdzielacz.. jak się nie uwali karta w midi bo nie.. uniesie hehe :) Masakra utrudniają.. życie.
Tak przy okazji zainstalowałem Native Instruments Traktor Scratch Pro 2.v2.6.3 plus mapowanie. niby ok ale podczas wlączenia nagrywania tak słucham i słucham i co i dzwięk zmielony jakiś taki, wiec dałem sobie spokój. z TSP

baniakrulez
28-09-2014, 10:44
To nie jest opcja tylko kupujesz normalna pełną wersję sdj i ma 'prawie' wszystko bo nie wiem jak jest z pluginami wideo do grania filmów. Musialbym poczytac na stronie serato co daje pełna wersja. A tsp nagrywa normalnie mam i korzystam wiec nie sądzę by dźwięk był jakiś zmielony i nie zalezy to od kontrolera bo tsp nagrywa wesnatrz oprogramowania moze zwiększ głośność nagrywania bo można.