PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Program Fruity Limiter


Dj DamiaS
12-05-2013, 17:54
Siemanko:piwo:
1.podstawowe pytanie-Wytłumaczcie mi co to w ogóle jest ten limiter ,kiedy tego używać ,czy dawać to na każdy kanał mixera czy tylko na master?
2.czy jeśli daje limiter to i kompresor musze ustawić? no i kiedy stosować ten kompresor itd...
3. do czego służą te wszystkie pokrętełka ? bo kręce i kręce i nie mogę tego ogarnąć...
4. czy limiter to konieczność czy możliwe jest w ogóle nie używanie tego przy jakimś większym projekcie?


proszę o możliwie takie wytłumaczenie po którym to usiądę do projektu i w końcu coś tam zacznę ogarniać ...

Jacker
12-05-2013, 18:51
Limiter to po prostu kompresor z bardzo dużym ratio.
Stosuje się go do maksymalizacji głośności bez przesterów.
Używa go się raczej po skończonym mixie na masterze :)

Czarny Lulek
13-05-2013, 07:38
Ogólnie Limiter z reguły dajemy tylko na szyne Master, już po wykończonym mixie.
Ale radze się pokusić o jakiś konkretny Limuter (np. L2 z pakietu Waves), bo Fruity Limiter to kiepskie narzędzie, choć jak się chce to można powyciągać z niego ostatnie poty. Ale osobiście nie polecam, z doświadczenia i opinii lepszych ode mnie ;)

Paul Nax
13-05-2013, 10:50
Do tej pory pomagał mi tylko przy aranżacji. Ale ściągnąłem Classic Master Limiter do tego. I stwierdzam również że flowski to kupa :p Nie przydatne ;p

RinoKey
13-05-2013, 17:03
Limiter, to rodzaj kompresora. Jak działa kompresor, znajdziesz milion poradników, i dwa miliony filmików na YT. Co kompresować a co nie, to już zależy od Ciebie. Jedni kompresują wszystko, inni nic.

kozaktm
13-05-2013, 21:11
Limiter to kompresor po pierwsze.
Zapoznaj sie z dzialaniem kompresji w utworze po drugie.
Krecac na pale nic nie osiagniesz ;) - czyli zapoznaj sie z terminologia(za co odpowiada kazde pokretlo)3
Po czwarte zastanow sie czy kompresja jest ci potrzebna.
Po 5 za duzo artykulow w sieci by sie rozpisywac na ten temat.

Matikte
13-05-2013, 23:36
Nie wiem, co wy chcecie od FLowskiego Limitera - według mnie jest bardzo wygodny, czasami nas "zaskakuje" ale mimo wszystko ładnie pokazuje przebieg fali i nie jest wcale złym narzędziem :)

A od siebie to polecam Kjaerhus Audio Classic Master Limiter i TLs Pocket Limiter :)

Dj DamiaS
14-05-2013, 16:19
dzięki wszystkim za wypowiedzi