PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sprzęt Pianino cyfrowe - możliwości


tommiyacht
04-05-2013, 13:28
Witam, z góry przepraszam bo zdaję sobie sprawe że to nie dział dla pianin. Jednak chciałbym spytać o taką rzecz: w jakim stopniu pianina cyfrowe (oczywiscie z we/wy midi) można upgrade'ować w kierunku klawiatur sterujących ? Chodzi mi o to - czy można podłączać pianina cyfrowe do modułów brzmieniowych albo do karty dźwiękowej w komputerze i uzyskać taki sam efekt jak przy klawiaturach sterujących ??

Innymi słowy, czy pianina cyfrowe to takie klawiatury sterujące (oczywiście bez bajerów typu pokrętła itd) tyle że z modułem pianina/organów ?

Matikte
05-05-2013, 02:38
Wydaje mi się (podkreślam), że jest dokładnie tak, jak piszesz.

Patrick Noise
05-05-2013, 09:37
Jeśli posiadają złącze midi/usb to raczej bedą działać tak samo jak klawiatury stricte midi.
Jedyna róznica jest taka że mozesz pograć bez podłączenia do pc

Marcinkiewicz86
05-05-2013, 21:44
Ciężko porównywać pianina cyfrowe jak i keyboardy do klawiatur sterujących midi..
To tak jakby porównywać klawiatury komputerowe usb do maszyn do pisania.
Po prostu klawiatura sterująca bez komputera nie istnieje..
To jest tylko urzadzenie do wysyłania sygnałów.
Natomiast keyboard i pianino cyfrowe mogą działac "stand-alone" jako urzadzenie - instrument muzyczny..
Pianino cyfrowe to jak najbardziej wierne odtworzenie typowego pianina, a więc super realistyczne brzmienia nie uzyskiwane metodą generowania elektronicznego, a raczej modulatory fali dźwiękowej czy tez gotowe brzmienia wgrywane do piamięci.
Oprócz tego ważona klawiatura, pedał sustain, gdzie w keyboardzie raczej rzadko jest..w pianinach cyfrowej w 99%..
Tylko kupowanie za 4-5 tys min. pianin cyfrowych do stosowania jako sterownika midi to bezsensu..
co do zastosowania np Yamaha P120 posiada midi -in, midi-out wiec komunikacja z modułem brzmieniowym czy komputerem jest jak najbardziej możliwa..

Tylko pytanie co się chce osiągnąć w cenie pianina cyfrowego można kupić dobrą klawiature midi np Alesis + modul typu Yamaha Motif i miec super zestaw dobrych brzmień i klawiatury midi..