PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Brzuch + "boczki"


Longer_7
02-05-2013, 11:26
Witam.
Mam 179cm wzrostu i jakieś 85 kg wagi...
byłem chudym mężczyzną, jednak 2 lata temu zdarzyło mi się złamanie kości śródstopia a po krótkiej chwili zapalenie płuc. W sumie leżałem w łóżku przez ponad 4 miesiące, wtedy zauważyłem, że przybyło mi jakieś 8kg i 7cm w pasie...

Teraz mam odstające 'boczki' i odstający brzuch... i to właśnie chciałbym zmienić.

Jestem górnikiem i pracuję na kopalni, więc przede wszystkim mam obciążony kręgosłup. Jeśli chodzi o siłownie, to nie byłoby z tym problemu, ponieważ u sąsiada jest sporo sprzętu i mógłbym ćwiczyć na bieżąco.

Jak jest ciepło to na bieżąco gram w piłkę, a przy tym biegam ile się da (jakieś 2-3h), jednak nie jest to regularne i zależy jaką mam zmianę.

Edit:
Zapomniałem dodać, że jeśli chodzi o to co jem, to unikam fast foodów czy innych czipsów, jeśli już się zdarzy to są one kukurydziane. Jem zdrową żywność, dużo jajek, dużo piersi z kurczaka, dużo warzyw i owoców. Wody piję jakieś 2l w pracy i 2l w domu.

Od jakiegoś czasu mam dodane w zakładkach takie to stronki:
Pompki: przepis na większą klatkę | Men's Health (http://www.menshealth.pl/fitness/Pompki-przepis-na-wieksza-klatke,4463,2)
Zasady programu | 100 pompek (http://www.100pompek.pl/zasady-programu)
Mięśnie Brzucha | Jak ćwiczyć mięśnie brzucha (http://www.miesniebrzucha.pl/)

Jednak do tej pory jakoś omijałem je z daleka, czas to zmienić !
Jestem zdeterminowany, żeby dokonać... niemożliwego ! :D

Dziękuję za pomoc.

Paul Surety
02-05-2013, 12:00
Czyli jesteś osobą aktywną fizycznie, nie powinieneś mieć większych problemów ze zrzuceniem niechcianego tłuszczu.

Jeśli będziesz unikał niezdrowego fast foodu i dołączysz regularne bieganie (niekoniecznie po 3h...) powinieneś zrzucić kilka kg, z tego co napisałeś nie ćwiczysz na siłowni, więc pewnie nie zależy Ci na "utrzymaniu mięśni" - problem jest więc całkiem łatwy do rozwiązania.

Postaraj się biegać codziennie 40 min - 1h spokojnym tempem, takim abyś cały czas mógł swobodnie rozmawiać, wtedy podobno najlepiej spala się tłuszcz.

Moim zdaniem zrzucenie wagi jest bardzo proste, a przy tym Twoje 'boczki' i brzuch powinny się znacząco zmniejszyć.

Jeśli chodzi o trening to polecałbym ćwiczenia na skośne brzucha, jednak pamiętaj, że to jedynie może Ci troszkę pomóc, bo najważniejsze jest bieganie lub inny wysiłek tego typu :)

Suuulek
02-05-2013, 12:46
Siema. Bardzo dobre efekty spalania tkanki tłuszczowej uzyskasz łącząc trening siłowy (Wyciskanie, przysiady i wszystko co zwiazane z podnoszeniem cięzarów) z treningiem wytrzymałosciowym (bieganie, jazda na rowerze, pływanie) Minimum 30 min siłowego + pozniej minimum 30 min wytrzymałościowego i bedzie dobrze. Ważne jest też ograniczyć ilość spozywanych węglowodanów (będziesz miał mniej siły ale o to chodzi własnie zeby organizm zaczął czerpac energie ze zgromadzonych tłuszczów w organizmie ktore odłozył kiedy tych weglowodanów było za duzo. Brzuszkami nie spalisz tłuszczu tylko wzmocnisz miesnie brzucha co spowoduje tylko taki sztuczny efekt ze masz go mniej bo miesnie się napną i nie bedzie az tak widać wałków tłuszczu na brzuchu.

Longer_7
02-05-2013, 14:36
Siema. Bardzo dobre efekty spalania tkanki tłuszczowej uzyskasz łącząc trening siłowy (Wyciskanie, przysiady i wszystko co zwiazane z podnoszeniem cięzarów) z treningiem wytrzymałosciowym (bieganie, jazda na rowerze, pływanie) Minimum 30 min siłowego + pozniej minimum 30 min wytrzymałościowego i bedzie dobrze. Ważne jest też ograniczyć ilość spozywanych węglowodanów (będziesz miał mniej siły ale o to chodzi własnie zeby organizm zaczął czerpac energie ze zgromadzonych tłuszczów w organizmie ktore odłozył kiedy tych weglowodanów było za duzo. Brzuszkami nie spalisz tłuszczu tylko wzmocnisz miesnie brzucha co spowoduje tylko taki sztuczny efekt ze masz go mniej bo miesnie się napną i nie bedzie az tak widać wałków tłuszczu na brzuchu.

Jeśli chodzi o wyciskanie itd. to mam to wszystko codziennie w pracy po kilka godzin, więc nie widzę sensu, żeby dokładać takie ćwiczenia w wolnym czasie.

A jeśli chodzi o spożywanie mniejszej ilości węglowodanów, to jako, że jestem pracownikiem fizycznym, to nie mogę sobie pozwolić na to, żeby nie mieć siły ;X

HBL! ^^
02-05-2013, 14:44
ABS - trening mini brzucha - Wdzik.info (http://wdziek.info/abs-trening_miesni_brzucha.html)
A6W - Aerobiczna 6 Weidera, aerobiczna szóstka Weidera, płaski brzuch, kulturystyka, ćwiczenia brzucha (http://www.a6w.pl/)

Paul Surety
02-05-2013, 19:43
ćwiczeniami poprawisz wygląd brzucha, nie zrzucisz tkanki tłuszczowej, lub zrzucisz w bardzo małej ilości, co nie oznacza, że nie polecam ćwiczeń na brzuch do biegania :)

Peta
02-05-2013, 20:15
Longer tylko jeżeli wskoczysz na ujemny bilans co wiąże się trochę ze spadkiem formy itd to organizm będzie spalał już sam tłuszcz.
Ciężko trochę tak wytrzymać przy wysiłku w pracy fizycznej i w ogóle na ujemnym bilansie człowiek się, że tak powiem niezbyt czuje.

Odki
02-05-2013, 20:49
Cwicze od 2 lat Cardio Cardio jeszcze raz Cardio i bez diety zapomnij o efektach :[ Kazdy ma miesnie brzucha schowane pod warstwa tluszczu. :]

+ to

ica-zu1MgAM


Jeśli chodzi o wyciskanie itd. to mam to wszystko codziennie w pracy po kilka godzin, więc nie widzę sensu, żeby dokładać takie ćwiczenia w wolnym czasie.


Jakikolwiek wysilek w pracy nie pomoga sie rozwinac tak jak przy treningach.

Paul Cee
03-05-2013, 16:50
ćwiczeniami poprawisz wygląd brzucha, nie zrzucisz tkanki tłuszczowej, lub zrzucisz w bardzo małej ilości, co nie oznacza, że nie polecam ćwiczeń na brzuch do biegania :)


dokładnie,same ćwiczenie brzucha zrobi Ci mięśnie ale tłuszczyku mało spali..jedna podstawowa rzecz...regularne bieganie,wiem to po sobie,nie musi to być codziennie,wystarczy 3 razy w tygodniu ale regularnie ;) łap : Bieganie.pl • Strona główna forum (http://www.bieganie.pl/forum/) bardzo przydatne forum,sam często tam zaglądam bo też w miarę regularnie biegam :)

Longer_7
04-05-2013, 11:15
No więc tak jak napisałem, zacząłem sobie coś tam biegać. Wczoraj pobiegałem sobie jakieś 1,5h, szkoda tylko, że pogoda nie dopisała i padało.
Myślałem, że dzisiaj będą zakwasy, jednak nie jest źle z moją formą, czułem się o wiele lepiej.
Dzisiaj o 7 rano wstałem, zjadłem lekkie śniadanko i znowu sobie pobiegałem, tym razem z przerwami na skakankę. Myślicie, że to dobry pomysł z tą skakanką? Muszę przyznać, że jest to bardziej męczące jak bieganie :]
Po 2h wróciłem do domu i czuję się jeszcze lepiej jak wczoraj.
Tak więc, trzymajcie kciuki, a ja co jakiś czas postaram się informować jak rezultaty.
Dzięki wszystkim, pozdrawiam :)

Peta
04-05-2013, 21:22
Longer tylko też nie przesadzaj z ilością. Nie ma co na siłę wpychać wielu rzeczy.
Co za dużo to nie zdrowo pamiętaj.

Longer_7
05-05-2013, 07:29
Longer tylko też nie przesadzaj z ilością. Nie ma co na siłę wpychać wielu rzeczy.
Co za dużo to nie zdrowo pamiętaj.

No tak, z tym, że ja jeszcze jakieś 5 lat temu trenowałem biegi krótko i długodystansowe :] więc takie coś, co teraz biegam, to kropla w morzu tego co kiedyś biegałem...

.:Karol!na:.
05-05-2013, 08:39
Longer_7 świetny pomysł ze skakanką :ay:
Skacząc na niej, zwiększasz swoją sprawność, wytrzymałość,kondycje, lekkość ruchów,oraz spalasz kalorię. Efekt jest taki że modelujesz cała swoją sylwetkę. Ja kiedyś sama skakałam codziennie po 30 minut i efekty były już po 2 tygodniach regularnego ćwiczenia.

Powodzenia :ay:

Magg
05-05-2013, 13:30
Mówisz, że starasz się nie jeść przetworzonego jedzenia - to dobrze. Jak najmniej tego typu produktów. Zadbaj o białko w każdym posiłku - kurczak, ryby, chuda wołowina. Sporo wody. Oczywiście, masz pracę fizyczną i nie możesz zrezygnować z węglowodanów. Tylko może chleb czy makaron zamień na ciemne, ilość błonnika (w pełnoziarnistych produktach jest ich więcej) też wpływa na wygląd brzucha.

Co do aktywności - bieganie ok, a może jazda na rowerze? Pływanie? Na brzuch i tzw. boczki genialny jest twister, ale nie wiem czy faceci na niego reflektują. :icon_mrgreen:

Peta
05-05-2013, 17:28
Tylko nie ma sensu robienia też 50 rzeczy na raz.
Na końcu wyjdzie że pracujesz, ćwiczysz, śpisz. To cały twój dzień aż Ci coś nie strzeli od przetrenowania organizmu.

Longer_7
05-05-2013, 17:44
Tylko nie ma sensu robienia też 50 rzeczy na raz.
Na końcu wyjdzie że pracujesz, ćwiczysz, śpisz. To cały twój dzień aż Ci coś nie strzeli od przetrenowania organizmu.

Przynajmniej w trumnie będę dobrze wyglądał :]

Meff
07-05-2013, 09:11
Brzuch i boczków się pozbywa w kuchni i na bieżni ;)

Mion
11-05-2013, 09:17
Brzuch i boczków się pozbywa w kuchni i na bieżni ;)


Czyli zapomnijcie, że samym treningiem spalicie brzuch i boczki ; )
Tutaj kluczową rolę odgrywa odżywianie w trakcie "rzeźbienia"

A a propos tej skakanki, to nie wydaję mi się by to było lepsze od orbitreka, czy zwykłego joggingu

Dawca Mocy
26-05-2013, 01:33
Longer , 90 % Twojego opisu sprawy , to jak bym ja pisał o.O
Aktualnie robię ten plan treningowy + 2-3 razy w tygodniu siatkówka po 3-4 godziny .
Przez miesiac spadło 2 kg ale no średnio o diete dbałem niestety , wiec może efekty by byly lepsze bo zapiepszam codziennie ;x
Trzymam kciuki Longer :piwo:
INSANITY 60-Day Total-Body Conditioning Program - KULTURYSTYKA Fitness Workout Xtreme - trickycookie - Chomikuj.pl (http://chomikuj.pl/trickycookie/KULTURYSTYKA+Fitness+Workout+Xtreme/INSANITY+60-Day+Total-Body+Conditioning+Program)

Longer_7
31-05-2013, 13:19
Ostatnimi czasy nie miałem laptopa, więc każdy wolny czas spędzałem na bieganiu... w pasie ubyło 3cm, kondycja coraz lepsza, w tym tygodniu ciężko było pobiegać, ponieważ pracowałem na 12. Biegam sobie różnie, raz na wytrzymałość, raz na szybkość, do tego coraz częściej dokładam brzuszki. Czuję się świetnie, myślę, że z tym bieganiem to był dobry pomysł, mam nadzieję, że będzie coraz lepiej i będę mógł dokładać nowych ćwiczeń.

banaia
04-06-2013, 16:47
Najlepiej ułóż sobie jakiś plan treningowy. Jeśli nie masz czasu na siłownie najlepszym rozwiązaniem będą aeroby i bieganie + jakieś ćwiczenia domowe. Do biegania polecam zakupić pas neoprenowy, możesz też spróbować wytestować jakiś spalacz . Zalecał bym też odpowiednią dietę bo bez niej jest ciężko.

Longer_7
28-11-2013, 18:37
Minęło pół roku, brzuch płaski, boczków nie widać, a w pasie ubyło 7cm ! ;)
Można? Można! :)

PropeX
09-12-2013, 11:53
Minęło pół roku, brzuch płaski, boczków nie widać, a w pasie ubyło 7cm ! ;)
Można? Można! :)

Graty! :)

Teraz dodatkowo sobie mozesz wyszlifowac six-packa na lato :)