PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sprzęt klawiatura sterująca AKAI MPK 88


DJ Hexan
30-04-2013, 11:30
witam, z góry chciałbym przeprosić jeśli założyłem temat w złym dziale.
Posiadam kolegę z którym wiele wczoraj rozmawiałem o muzyce i który zapytał mnie o poradę odnośnie sprzętu AKAI MPK 88. Nie mam zielonego pojęcia jak mu doradzić. Chłopak twierdzi, że sprzęt będzie mu potrzebny do grania w domu ew. tworzenia jakichś bitów, sampli. Podobno jest to sprzęt ze średniej półki i teraz jego pytania:
-awaryjność,
-jakość marki AKAI,
-ogólnikowo możliwości urządzenia,
-jako, że ziomek jest początkującym raperem to jeszcze zastanawia się czy mógłby zrobić coś takiego [link] (http://www.whosampled.com/sample/view/16055/Pezet%20and%20Noon-Seniorita%20%28Gor%C4%85ca%20Krew%29_Olivia%20Newt on-John-Talk%20to%20Me/)

Za pomoc z góry dziękuję, polecą thank'sy
Pozdro

nyguss
30-04-2013, 19:49
Z tym sprzętem doczynienia nie mam ale z marką tak Awaryjność przez 2 lata nie miałem z niczym problemu. AKAI to dobra marka. Nie znam gościa ale jako początkujący nie mierzył bym tak wysoko.

Eleman
30-04-2013, 20:29
witam, z góry chciałbym przeprosić jeśli założyłem temat w złym dziale.
Posiadam kolegę z którym wiele wczoraj rozmawiałem o muzyce i który zapytał mnie o poradę odnośnie sprzętu AKAI MPK 88. Nie mam zielonego pojęcia jak mu doradzić. Chłopak twierdzi, że sprzęt będzie mu potrzebny do grania w domu ew. tworzenia jakichś bitów, sampli. Podobno jest to sprzęt ze średniej półki i teraz jego pytania:
-awaryjność,
-jakość marki AKAI,
-ogólnikowo możliwości urządzenia,
-jako, że ziomek jest początkującym raperem to jeszcze zastanawia się czy mógłby zrobić coś takiego [link] (http://www.whosampled.com/sample/view/16055/Pezet%20and%20Noon-Seniorita%20%28Gor%C4%85ca%20Krew%29_Olivia%20Newt on-John-Talk%20to%20Me/)

Za pomoc z góry dziękuję, polecą thank'sy
Pozdro


Ja się na sprzęcie nie znam, ale jeślki chodzi o bity...
Spytaj się go o doświadczenie, coś czuję że pytanie o to czy będzie mógł wyprodukować jakiś bit na wzór innego przy zakupie klawiatury sterującej to nieporozumienie.
Spytaj się o DAW co już stworzył czy w ogóle wie jak to działa itp. zna się na muzyce, produkcji i w ogóle, bez sensu kupować by potem nie wiedzieć jak to obsłużyć, wykorzystać, zrobić coś za pomocą tego.

DJ Hexan
01-05-2013, 08:43
dzięki za info, ziomek jest zielony czyli najlepiej, ażeby kupił coś z niższej półki na początek czyli np. jakieś starsze wersje akai?

Eleman
01-05-2013, 09:18
Czyli najlepiej żeby sobie na razie odpuścił kupno czegokolwiek, niech leci na DAW na kompie, jak będzie coś konret klepał to niech se zakupi sprzęt....

Rob Dire
01-05-2013, 17:09
Co do bitu to jak nie wie nic to po zakupie studia za 38942837482734837 dolarów tego nie zrobi ;)

DJ Hexan
01-05-2013, 21:28
dzięki za info, chłopak mimo to się uparł przekaże mu wasze rady ;)

Eleman
01-05-2013, 22:03
powiedz mu, że sprzęt jest nie ważny, liczą się umiejętności :)
Bo pytanie "czy za pomocą tej klawy będę mógł zrobić taki bit" to tak jak pytać o to "czy za pomocą tej betoniarki będę mógł zbudować taki dom"...

Rob Dire
02-05-2013, 00:10
Dokładnie, nawet w wywiadzie Noon (autor tego bitu), mówił że jego pierwszą płytę (Bleak Output) miał zrobić na MPC, bo mu kupili w labelu, ale zanim nauczył się to obsługiwać dawno skończył płytę na Fruity Loopsie, rok 2000.