PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sprzęt Numark NDX 400


alien-1990
25-04-2013, 19:31
NUMARK NDX 400

http://http://img.djpro.pl/numark-ndx400-top.jpg
http://www.scenotechnika.pl/_var/gfxcache/03f3331060f593ffaba35862379940d6.jpg


Witam serdecznie :) Przeglądając wszystkie recenzje w dziale Byłem troszkę zdziwiony nie znajdując recenzji tego oto player'ka które posiadam od ponad roku. Stwierdziłem że w jakimś skrócie (może troszkę większym skrócie :P ) opiszę owego player'a, mianowicie jego wady, zalety, co jest ciekawe, a co potrafi wkurzyć...

Więc na początek standardowo: Wygląd i wykonanie

Byłem mega podjarany gdy zakupiłem owe player'y na allegro, gdyż miały to być moje pierwsze playery (nie pierwsze na których grałem) stąd wiadomo strasznie nie mogłem się doczekać, gdy w końcu do mnie dotrą... Gdy już się u mnie pojawiły, od razu zacząłem "rozwalać" pudła. Gdy otworzyłem pudło zawartość mnie troszkę zaskoczyła (pozytywnie). Ujrzałem ładnie prezentującego się, lekkiego playerka. Pierwsze odczucie ? Troszkę mały, myślałem, że będzie większy, no ale jak za tą cenę nie ma co narzekać. Zrobiony jest z miłego, połyskującego plastiku, w którym można się nawet przejrzeć xD Niestety co za tym idzie, łapie wszystkie odciski palców (które na szczęście łatwo można zetrzeć).
O dziwo jeśli na pierwszy rzut oka wydają się kruche i delikatne, zaręczam wam że mogą dużo wytrzymać :)

Niestety od razu widać jeden większy i jeden mniejszy minus. Pierwszy większy to Jog... Jest, co tu dużo mówić, za mały... Wiadomo, im większy tym lepszy... Grałem Na Reloop'ach RMP 2 gdzie Jog, był bez porównania większy co dużo ułatwiało pracę, jak i zabawę. Na szczęście da się do tego przyzwyczaić i po pewnym czasie, już tego aż się tak nie odczuwa (na szczęście Uff...). Drugim, troszkę mniejszym minusem, jest ustawienie suwaka Pitch za blisko Jog'a. przy energicznym kręceniu Jog'iem można sobie "szturchnąć" suwak i już musimy bawić się w ustawianie od nowa...
Wszelkiego rodzaju przyciski wykonane są z plastiku, chodzą ładnie, gładko, szybko, przyjemnie, bez zacinki i dokładnie.
Są poustawiane w dobrych odległościach od siebie, więc nie ma sposobności na jakiś omyłkowy traf w coś innego :) Play, Cue po ponad roku chodzą jak masełko. Po podłączeniu ukazują się nam wszystkie aspekty świetlne. Przyciski podświetlają się ładnie, nie rażą nie przeszkadzają. Obwód koła Jog podświetla się na czerwono, co dodaje mu "charakterku". Jak na razie całkiem nieźle ;)


No dobra, skoro aspekt wyglądu i wykonania mamy już za sobą czas przejść do ważniejszych rzeczy: Sprawy techniczne

O dziwo bardzo, ale to bardzo szybko czyta z USB. Bez większych problemów, 2 sekundy i mamy gotowe wyszukiwanie folderów, które jest bardzo intuicyjne i nie ma problemów ze znalezieniem odpowiedniego folderu, a później utworu. Płyty wczytywałem może z 5 razy żeby sprawdzić jak się zachowuje. Czyta trochę dłużej, ale nie zacina i nie gubi. Anti-Shock działa wyśmienicie, możemy jechać starym golfem 2 po polu, a on nawet na chwile nie przerwie czytania płytki :) Pierwsze aspekt jaki zasługuje na potępienie tego Cd'ka to wyświetlacz... Ja się pytam, co trzeba mieć by wsadzić coś tak dennego... Niby czytelny, niby nie, no ale nie oszukujmy się, można wsadzić już choćby coś takiego jak w Rmp 2... Gdy już nasze oczyska przyzwyczają się do tego wyświetlacza, ukaże on nam podstawowe informacje tj: czas utworu, BPM, pitch, numer Track'a, funkcja (scrath, search) i przesuwający się pasek ukazujący, w którym momencie utworu aktualnie jesteśmy. Czas na wyświetlaczu możemy zmieniać, na ten co już upłynął i ten ile nam jeszcze zostało, czyli standard. BPM wyświetlane, niestety (albo i stety xD) przekłamują w większości przypadków, najczęściej zaniżają prawidłową wartość o 1 BPM, no ale dla tych co grają nie patrząc, ale słuchając problemu nie ma :)
Jog, jog.. Górna jego część wykonana jest z materiału czułego na dotyk. W momencie gdy mamy włączoną funkcję "Scratch" gdy dotkniemy palcem górnej części Jog'a, utwór momentalnie się zatrzymuje i możemy się "pobawić" scratchem. Niestety tej opcji mogłoby w ogóle nie być ponieważ jest ona bardzo słaba... To nie Pioneer...
Poza tym wszystko standardowo... Włączamy funkcje "search" i kręcąc kołem Jog'a przewijamy utwór w dowolna stronę.
Efekty... Tak.. Jakie efekty ? Scratch, search, break i revers i tyle w temacie... Break ustawiamy trzymając przycisku i kręcimy Jog'iem. Max jaki można ustawić to 6 sekund. Player posiada 3 punkty Hot Cue które szybko czyta, nie ma co się więcej tu rozpisywać. Oczywiście mamy też Płynną pętle, która taka płynna nie jest... Ciężko jest gładko ustawić by zmniejszał zakres o jedną wartość, mianowicie gdy mamy loopa ustawionego na 4 bitach i chcemy gładko przechodzi (2 bity, 1 bit, 1/2 1/4 itd) pzreskakuje nam od razu do loopa na 1 bicie... Okropieństwo do którego da się przyzwyczaić, no ale do czego się nie da... Mamy funkcję Master tempo która działa, dokładnie tak jak powinna, nie mam co do tego zastrzeżeń :)
Pitch wygląda procentowo w standardzie 4/8/16/100. Suwak chodzi całkiem dobrze, ale gdy chcemy z większą precyzją ustawić (np przyspieszyć o 0,80) potrafi przeskakiwać wartość np 0,82 - 0,79 i nawet przy bardzo powolnym przesuwaniu suwaka... Trochę to potrafi zdenerwować, szczególnie gdy mamy mało czasu na przejście...
Mamy magiczny przycisk "tap" do ręcznego ustawiania BPM na wyświetlaczu, ale jest to całkiem zbędne.
Szukamy utworów/ folderów za pomocą całkiem przyjemnej gałeczki, która czasem lubi przeskoczyć o 2 pozycje...

No to czas na: OGÓLNE PODSUMOWANIE

Tak więc Numark NDX 400 jest całkiem solidnie wykonanym, nie najgorszym wizualnie, szybko czytającym muzykę i mało awaryjnym player'kiem. Za cęnę 900 zł dostajemy ładnie upakowany, pozornie krucho wyglądający Cd'k z USB, Schratchem, czułym Jog'iem i intuicyjną obsługą maszynkę idealną dla początkujących Dj's, których nie stać na Denony, Pioneer'y czy inne Deck'i z wysokiej półki. Do domu, na małe imprezy okolicznościowe, nadaje się idealnie. Nie ma się co oszukiwać.
W tym przedziale cenowym, Numark NDX 400 pozostaje bez konkurencji.

Mam nadzieję, że ta mała recenzja, okażę się choć raz pomocna i że pomoże rozwiać komuś wątpliwości/dylematy związane z kupnem Taniego a dobrego Deck'a. W razie pytań, pisać śmiało, postaram się pomóc :)

Dzięki za przeczytanie, jeśli okazałem się pomocny poproszę "thanks" papa

mausik
25-04-2013, 19:41
Również byłem posiadaczem tych playerków.
Według mnie są naprawdę fajne i mobilne.
Sam używałem ich wszędzie -> Imprezy w klubie, domówki, plenery - do momentu aż dorobiłem się czegoś lepszego.
Używki można dostać za 1,5K 2 sztuki, ta sama cena co CDJ200 ,tyle ze mają mp3 i zazwyczaj posiadają gwarancję.
Polecam wszystkim.

Kris Louder
26-04-2013, 23:33
Super odtwarzacz, jak na razie użytkuje tylko jedną sztukę bo na drugą zbieram.. Ale ogólnie rzecz biorąc to oprócz tego że jest mały jog i pitch umiejscowiony blisko joga to odtwarzacz moim zdaniem zgarnia same plusy.Po przesiadce z axisow 4 odkrylem na nowo przyjemnosc grania.. :) Jogiem dokręca się przyjemnie i z oporem. Pen-drive czytają bardzo szybko, płyty ok. 6 sekund. Hot cue na prawdę są przydatne. Odtwarzacz godny polecenia, bo za cene 700 zl (uzywany) za sztuke oferuje nam na prawde bardzo duzo.

DJ Matson
01-05-2013, 10:09
Dla świerzaków dobry sprzęt, ale po ostrym użytkowaniu przez rok powoli się wszystko sypie. :) W domu wytrzyma, ale o klubie nie ma mowy. :)

deejayn0ise
26-08-2013, 12:07
Witam. Jak sądzicie opłaca się brać używane playerki numarka Ndx 400

Simon Gates
26-08-2013, 12:54
Zależy w jakim są stanie, Sam posiadam te player'y (kupiłem nowe) i wbrew wszelkim opiniom na ich temat sprawują się bardzo dobrze. Jeżeli te używki są zadbane i nie były katowane to możesz je spokojnie kupić.

deejayn0ise
26-08-2013, 17:26
stan dobry nawet powiedział, że mogę u niego obejrzeć czy działają itd

alien-1990
01-09-2013, 22:50
A w jakiej cenie ? jeśli nie będą dobite to brać :)

Kris Louder
01-09-2013, 22:56
Używki kupisz za 650/700zl sztuka. Posiadam 2 sztuki tych odtwarzaczy i nawet w warunkach klubowych sprawdzają się bardzo dobrze :)

Bochstef
17-09-2013, 20:28
witam a ja mam taki problem że jak przyciskam cue to mi się inne funkcję włączają, nie za każdym razem tak się dzieje ale to przeszkadza to samo z jednym hot cue już się dzieje, to na pewno przez zużycie bo mam je już ponad rok ale da się coś z tym zrobić czy oddać na gwarancje bo jescze się łapią?

alien-1990
23-09-2013, 12:15
Ja sprobowalbym dac na gwarancje, ale watpie czy cos zrobia, a jesli nie to do jakiegos serwisu...

djjaydee
25-10-2013, 08:11
Witam.Posiadam Numarki NDX400. Od jakiegoś czasu podczas standardowej gry w klubie czyli 21:00 - 4:00 po upływie 2/3 godzin zdarza się tak że po odtworzeniu ok 20 czasami 30 sekund danego utworu lubi sobie przeskoczyć np na utwór w przód lub w tył.Dzieje sie to tak podczas grania z płyt tłoczonych(kupionych np w sklepie) lub wypalanych cd-r tu nie ma reguły.Oddałem odtwarzacze do serwisu bo są jeszcze na gwarancji a w serwisie nie stwierdzono usterki.Po rozmowie telefonicznej z serwisem wytłumaczono mi że NDX-y mają słabe chłodzenie i to może być główną przyczyną.Serwisant dodał jeszcze jedna przyczynę takiego zachowania odtwarzaczy (spadek napięcia w sieci).Przed oddaniem odtwarzaczy do serwisu (gwarancyjnego) zadzwoniłem do serwisu który zajmuje się naprawą sprzętu dj z tym że po gwarancji i tam dowiedziałem się że na 90% padł jakiś "sterownik" bo juz nie jednokrotnie naprawiali właśnie te numarki z tej przyczyny.
Czy ktos z Was posiadaczy NDX 400 ma takie problemy z nimi jak ja czy może słyszał od innych użytkowników o podobnych problemach.Pozdrawiam

Kris Louder
25-10-2013, 18:04
Ja mam identyczny problem podczas grania z płyt,dlatego gram z penków :D Ten problem wystepuje we wszystkich numarkach ndx 400 :)

alien-1990
26-10-2013, 12:33
ja tez niestety gram tylko z penkow wiec nie zauwazylem takowego problemu przy graniu z plyt, ale chetnie to sprawdze :)

djjaydee
27-10-2013, 18:41
ja tez niestety gram tylko z penkow wiec nie zauwazylem takowego problemu przy graniu z plyt, ale chetnie to sprawdze :)
To jeśli możesz to sprawdź i zobacz i daj znać co i jak

alien-1990
01-11-2013, 17:32
Po upływie 2 godzin gry z płyt nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości... Śmiga wszystko ok. Możliwe też że dlatego tak się dzieje, bo nigdy nie nadwyrężałem lasera, zawsze grałem z penów...

Kris Louder
02-11-2013, 21:05
U mnie z kolei dzisiaj coś dziwnego zdarzyło się w jednym z ndx'ów : Zippyshare.com - ndx.mp3 (http://www62.zippyshare.com/v/19996657/file.html) 23 sekunda .
Jako tako do domu decki sa ok, ale moje zdanie do tego ze nadaja sie nawet do klubu zmieniam, bo bałbym się postawić je w klubie :D

alien-1990
03-11-2013, 09:48
Na czym nagrywasz sety ? nie byl to po prostu blad przy nagraniu ?

Kris Louder
03-11-2013, 20:50
Audacity :) Myślę że nie, kiedyś jeszcze miałem tak że jakby sama pętla się zrobiła na chwilę :D Zippyshare.com - Kris Louder @ Promo Mix (The End Of The Holidays 2013).mp3 (http://www65.zippyshare.com/v/7325846/file.html) 27:45 dokładnie w tym secie :) Jeśli miał ktoś podobny problem to proszę o kontakt PW

alien-1990
04-11-2013, 08:02
Troche dziewne ze przy graniu z penkow stalo sie cos takiego... Mi raz czy dwa tez sie dziwnie nagralo, ale to byla wina pecete bo przy nagrywaniu w pewnym momencie zaczal za mocno myslec i przelozylo mi sie to na nagranie...

robinbarek
21-11-2013, 13:44
Posiadam od odtwarzacze i jestem z nich całkiem zadowolony. Kupiłem oba razem z rmx20 bf edition za 1000zl

alien-1990
21-11-2013, 14:06
No to cena kosmicznie niska. nie byly mocno zuzyte ? ciezko w tej cenie same dwa playery w dobrym stanie dostac, a co dopiero z mixerkiem

robinbarek
28-11-2013, 18:31
No to cena kosmicznie niska. nie byly mocno zuzyte ? ciezko w tej cenie same dwa playery w dobrym stanie dostac, a co dopiero z mixerkiem
Kupilem je od napalonego na granie poczatkujacego "dj'a" mam na nie gwarancje ,byly uzywane sporadycznie w domu co po nich widac. Tak wiec nie zastanawiajac sie nad niczym kupilem :)

alien-1990
28-11-2013, 18:54
to trafiłeś najlepszą okazje w życiu chyba hehe

djjaydee
29-11-2013, 11:42
Witam.Posiadam Numarki NDX400. Od jakiegoś czasu podczas standardowej gry w klubie czyli 21:00 - 4:00 po upływie 2/3 godzin zdarza się tak że po odtworzeniu ok 20 czasami 30 sekund danego utworu lubi sobie przeskoczyć np na utwór w przód lub w tył.Dzieje sie to tak podczas grania z płyt tłoczonych(kupionych np w sklepie) lub wypalanych cd-r tu nie ma reguły.Oddałem odtwarzacze do serwisu bo są jeszcze na gwarancji a w serwisie nie stwierdzono usterki.Po rozmowie telefonicznej z serwisem wytłumaczono mi że NDX-y mają słabe chłodzenie i to może być główną przyczyną.Serwisant dodał jeszcze jedna przyczynę takiego zachowania odtwarzaczy (spadek napięcia w sieci).Przed oddaniem odtwarzaczy do serwisu (gwarancyjnego) zadzwoniłem do serwisu który zajmuje się naprawą sprzętu dj z tym że po gwarancji i tam dowiedziałem się że na 90% padł jakiś "sterownik" bo juz nie jednokrotnie naprawiali właśnie te numarki z tej przyczyny.
Czy ktos z Was posiadaczy NDX 400 ma takie problemy z nimi jak ja czy może słyszał od innych użytkowników o podobnych problemach.Pozdrawiam

Witam.Właśnie dziś odebrałem w sklepie moje Numarki które wróciły z serwisu po naprawie problemu który opisałem wyżej.
W odtwarzaczach wymieniono cała optykę + "firmvare",oraz usunięto przerwany obwód druk.
Ponadto poinformowano mnie że powodem takiego zachowania i usterki było zbyt mocne wciskanie przycisków
W sobotę gram na nich imprezę w klubie to po weekendzie napiszę czy wszystko było ok czy nie . Pozdrawiam

alien-1990
29-11-2013, 12:21
Ok dzieki za informacje, bedziemy czekac na wyniki testow :)

robinbarek
30-11-2013, 14:19
No czekamy i oby nie zawiodly. Powodzenia ;)

djjaydee
03-12-2013, 18:19
Witam.Właśnie dziś odebrałem w sklepie moje Numarki które wróciły z serwisu po naprawie problemu który opisałem wyżej.
W odtwarzaczach wymieniono cała optykę + "firmvare",oraz usunięto przerwany obwód druk.
Ponadto poinformowano mnie że powodem takiego zachowania i usterki było zbyt mocne wciskanie przycisków
W sobotę gram na nich imprezę w klubie to po weekendzie napiszę czy wszystko było ok czy nie . Pozdrawiam

Podczas grania imprezy zaciął mi się jeden z odtwarzaczy na utworze granym z płyty tłoczonej :/

Ps. Czy ktoś z Was gra na NDX400 regularnie w klubie głównie z płyt "posiłkując" się USB?? Jeśli tak to zapraszam na PW chciałbym zadać (jeśli to możliwe) kilka pytań.Pozdrawiam

alien-1990
03-12-2013, 20:12
no to nieciekawie... troche mnie zmartwiles tymi wiadomosciami... grajac z samych pen'ow nie mialem zadnych problemow...

robinbarek
06-12-2013, 10:47
Ja tez gram z samych penow i nie mam problemow z zawiasami.

djjaydee
09-12-2013, 12:42
Przetestowałem moje NDX w domowych warunkach.Odtwarzałem z płyt(cdr i tłoczonych) utwory jeden po drugim (także te płyty na których odtwarzacze się zacinały)wszystko szło elegancko bez żadnych problemów.Tak się zastanawiam czy czasem zacięcia podczas gry w klubie nie są spowodowane drganiami na dj-ce.Odtwarzacze są wyposażone w system "Anti-Shock" który powinien sobie radzić z drganiami bo przecież po to on jest, ale widocznie po kilku godzinach gry w klubie przy drganiach następuje ten moment w którym szwankuje.Jak temu zaradzić macie jakieś pomysły ??

robinbarek
12-12-2013, 17:36
Przetestowałem moje NDX w domowych warunkach.Odtwarzałem z płyt(cdr i tłoczonych) utwory jeden po drugim (także te płyty na których odtwarzacze się zacinały)wszystko szło elegancko bez żadnych problemów.Tak się zastanawiam czy czasem zacięcia podczas gry w klubie nie są spowodowane drganiami na dj-ce.Odtwarzacze są wyposażone w system "Anti-Shock" który powinien sobie radzić z drganiami bo przecież po to on jest, ale widocznie po kilku godzinach gry w klubie przy drganiach następuje ten moment w którym szwankuje.Jak temu zaradzić macie jakieś pomysły ??

Moze jakies maty pod sprzet ?
Widzialem gdzies ze pod sprzetem gosc mial takie gumowe maty na ktorych przy barach stawiane jest piwo ^^ patent prosty ale moze zadziała.

siwy507
02-02-2014, 16:07
Witam. Mam problem z odtwarzaczem Numark NDX 400. Dzisiaj podczas grania zaczął szwankować przycisk Play. Gdy klikam owy przycisk to CD Player zaczyna płatać figle, np. z kazdym przycisnieciem przycisku uruchamiają sie opcje Master Tempo, zapisywania Hot Cue, albo break. Nieraz przycisk zadziała poprawnie jak go mocniej przycisnę. Ale też sam np wyrzuca płyte albo zmienia z USB na CD. Co mogło ulec uszkodzeniu? Z góry dziekuje ;)

alien-1990
06-02-2014, 22:37
hymmm ciezki przypadek... Nie upadl ci albo cos w tym stylu ? Albo nie stal dlugo nie uzywany i za bardzo zakurzyl sie ? bo kurz mogl sie dostac pod przycisk i popierniczyc troche. mialem tak kiedys z pilotem xD jesli to nie to to raczej cos z plyta glowna sie stalo ze tak swiruje...

Dudex1996
07-02-2014, 09:08
prawdopodobnie switch do wymiany

DjAngelo
21-02-2014, 18:41
Tak jak w temacie zapadł mi się przycisk w numarku ndx 400 wie ktoś może gdzie mogę dokupić przycisk lub kto go naprawi . Ps. Nie mam gwarancji..

Darkfrog
02-03-2014, 21:21
mam pytanie odnośnie usb, ponieważ pojawia jakiś błąd fo-sel, kawałki widzi normalnie ,ale nie można ich odtworzyć.....Jak to zrobić, żeby wszystko chodziło, z góry thx

Toka
10-03-2014, 12:18
mam pytanko
jak wyglada sprawa z podłączeniem odtwarzaczy pod kompa/lapka i jaki program do kontroli ?? czy w ogole da rade cos takiego z tym sprzetem
2x numark ndx 400 i mikser numark m6usb

alien-1990
10-03-2014, 14:45
szczerze deckow nie podlaczalem, tylko na mixerze smigalem w ten sposob, ale wiem ze da sie na sto procent bo widzialem to na yt

Woncky
10-03-2014, 16:46
mam pytanko
jak wyglada sprawa z podłączeniem odtwarzaczy pod kompa/lapka i jaki program do kontroli ?? czy w ogole da rade cos takiego z tym sprzetem
2x numark ndx 400 i mikser numark m6usb


każde odtwarzacze da radę podłączyć do komputera, ale przez system dvs - w przypadku ndx 400 tylko i wyłącznie, bo te playery nie mają midi.

Toka
10-03-2014, 17:49
a da rade zrobic jakis schemacik podlaczeniowy z przykladowym urzadzeniem dvs?
jezeli dobrze rozumiem dwa cd wpinam pod u mix 44 audio interface a nastepnie do lapka przez usb a gdzie w tym wszystkim mixer??
glownie lapka chcialbym miec jako taki swego rodzaju podglad na sytuacje

Bochstef
04-04-2015, 19:38
Witam posiadam cdplayery Numark ndx400 mam pewien problem, kiedy naciskam cue to nie zawsze reaguje ono tak jak powinno, czasem działa a czasem włączają się inne funkcje na urządzeniu np cd-usb się zmienia, master tempo, folder to najczęściej, to jest skutek zużycia tak mi się wydaje bo najczęściej tego przycisku używam chyba,co tam sie mogło zużyć? Da się to jakoś naprawić samemu? to samo dzieje się z jednym hot cue którego tez najczęściej używam... bedę wdzieczny za odpowiedź, pozdrawiam :)

a jeszcze zapomniałem dodać..
jak otworze cdplayer trochę tam poruszam, podmucham to lepiej chodzi ale krótko ;)

Bochstef
11-04-2015, 07:56
odswieżam temat ;)

Kris Louder
13-04-2015, 23:45
Musisz wymienić switche od tych przycisków które Ci źle reagują, koszt takiego przycisku to ok 60gr wygląda to dokładnie tak : http://skroc.pl/ndx400 :) Będziesz musiał za pomocą lutownicy wyjąć stary styk i umieścić nowy na tym samym miejscu.. Ja już tak robiłem w swoich 400 i do tej pory jest git :)

Bochstef
14-04-2015, 18:26
ok dzieki za odpowiedź, spróbuje, zobaczymy, może się uda ;)
a gdzie mozna kupic te switche i ewentualnie jeszcze przyciski cue bo mi się połamały i na supergluta przykleiłem :D Może jakis link do sklepu czy coś ? będe wdzięczny pozdrawiam :)

blackmister
14-04-2015, 22:06
http://sklep.elstat.pl/fopis.php?tw_id=10362&stan=5&ctw=597&grt=57&foto=2&murl=1

;)

Paweler
16-04-2015, 17:16
Swoją drogą, jak to się stało, że nikt tutaj nie wspominał o tym cudzie: NDX500 USB/CD Media Player and Software Controller | Numark - Cutting-edge professional DJ equipment (http://www.numark.com/product/ndx500)
Czyżby nikt tutaj jeszcze nie miał z nowszą wersją do czynienia?

vih
03-05-2015, 12:22
500ka fajna sprawa, ale malo opinii o tym, ciekawe czemu?

msbrightside
21-07-2015, 16:53
500 nie powala - 1000 zl za nowego troche wygorowane, wszystkie playery numarka sa rowne, a roznia sie tylko numerkiem, mowie o tych nowszych od NDX 400 przez 500/800/900 - ta sama funkcjonalnosc, design i wrazenie grania. Przynajmniej ja tak uwazam i nie ma co sie dlugo nad tym zastanawiac. Pozdrawiam.

PetroVanBase
30-07-2015, 15:59
Jest ogromny przeskok między 400 a 800/900 głownie przez MIDI, rozmiary, lepiej trzymające się tempo, efektor.

mate19931
04-08-2015, 22:48
Witam, od pewnego czasu jestem w posiadaniu playerów numarka ndx400. Od niedawna zaczęły mi świrować, tak jakby miały wirusa, podczas przyciskania cue "aktywują" się same przyciski, przełączają rózne tryby czasu, przeskakują między cd a usb. Wgranie nowego oprogramowania v24 na obu sztukach nic nie pomogło, problem nadal występuje, czy ktoś miał podobny problem i mógłby mi pomóc ?

Pozdrawiam :)

blackmister
05-08-2015, 01:43
Jeśli to nie oprogramowanie, to uszkodzony / "wytarty" przycisk cue. W tym modelu o ile pamiętam zastosowano najzwyklejsze microswitche 5x5mm:

http://uk.farnell.com/productimages/standard/en_GB/3119388.jpg

tak więc ani z wymianą, ani z dostępnością owych switchów nie ma najmniejszego problemu ;)

Do wymiany, najlepiej od razu też ten pod przyciskiem play/pause ;) pozdro! ;)

mate19931
05-08-2015, 09:35
hm ale w obu nagle tak samo się stało, trochę dziwne ;) no nic spróbuję z wymianą w obu playerach, oby pomogło, dzięki ;)

mate19931
05-08-2015, 22:12
sprzęt wyczyszczony z kurzu, może to było przyczyną "wariowania" na zapas wymieniłem przyciski play i cue, odpukać nic się nie dzieje, działa poprawnie. Temat do zamknięcia, dzięuję za pomoc :)

blackmister
05-08-2015, 23:10
Nie ma sprawy ;)

wątek przenoszę do ogólnego tematu o NDX 400.

pozdro! ;)