PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Program Wpływ sprzętu na eksport


cinekkk1
17-04-2013, 16:48
Witam, mam słaby sprzęt, tylko 512 ramu, staram się ratować Wav'ami i nawet nie narzekam, korzystam z FL Studio. Czasami tylko jest tak, że po eksporcie są minimalne zmiany w porównaniu z tym co odtwarzam w playliście, np po eksporcie pierwsze dwa takty grają ok, a w trzecim na samym początku na leadzie na częstotliwości 316 Hz zrobił się minimalny peak, czyli ta częstotliwość się lekko wybiła. Oczywiście są to tylko kosmetyczne różnice, mogę to sobie skorygować na gotowym wavie już bez obciążenia procesora, ale chciałem się dowiedzieć, czy jeśli będę miał lepszy sprzęt, to uniknę takich sytuacji i czy właśnie słaba wydajność procesora, ramu i karty dźwiękowej ma wpływ na błędy w eksporcie?

16th Stars
17-04-2013, 17:53
Mi sie wydaje, ze po prostu albo masz cos z Flem, albo przed renderowaniem machnoles suwakiem ciut do gory do czerwonego doszlo, a po renderowaniu przester sie zrobil

Marcinkiewicz86
17-04-2013, 19:25
Lepszy sprzęt nie wpłynie na to czy będzie przester czy nie, bo to nie jest z tym związane. Jedynie nie będziesz musiał się ograniczać i eksportować do wav.
Jak masz poważne wątpliwości a uważasz że w trakcie odtwarzania wszystko jest ok, uruchom (o ile komputer wytrzyma) jakiś audio edytor i nagraj w czasie rzeczywistym miks, ustawiając na karcie dźwiękowej żeby rejestrowany był sygnał wewnętrzny i sprawdzisz jak to wychodzi..
A poza tym staraj się tak tworzyć miks żeby maksymalny poziom nie przekraczał -1 db, wtedy będzie luz na cokolwiek i nie będzie możliwości aby gdzieś ten przester powstał.

cinekkk1
17-04-2013, 20:08
Przester raczej nie wchodzi w grę, bo miks robię na - 8 db, a peak nie przekracza - 5dB.

Problemy są tego typu, jak piszę poniżej.

oto link do trzech próbek z 3 eksportów:

1. 0:02, wchodzące piano jakby jest jakoś dziwnie zdleayowane, zreverbowane, w eksporcie numer dwa tego nie ma

2. 0:14, słyszę, jakby jakieś podgłośnienie utworu, coś w stylu przesteru, w eksporcie numer jeden tego nie ma

3. Jest to najlepszy eksport, bez żadnych błędów i różnic miedzy tym jak utwór faktycznie brzmi na playliście, nie ma błędów z eksportów numer jeden i dwa

slawomirus
17-04-2013, 20:11
może jakaś automatyzacja nie wraca do swojego początkowego punktu??

Wyrenderuj tylko dźwięk na którym tworzy ci się ów peak czy tam inne dziwne coś.

dawid512
18-04-2013, 09:02
Jeszcze coś takiego mi przychodzi do głowy FL Studio Guru | Interpolation, Sampler Channels & Aliasing - YouTube