PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sprzęt M-audio bx 8a d2


dawid512
13-04-2013, 12:57
Witam,

Co sądzicie o tym zestawie? Miał ktoś możliwość tego posłuchać?
Recenzje i cena przemawiają aby je zakupić no ale jak to wygląda w praktyce?
Czy do 1500zł jest szansa kupić coś z takim wooferem?

Pozdrawiam Dawid

16th Stars
13-04-2013, 19:11
Tych akurat nie sluchalem, ale w parametrach ladnie sie spisuja, tylko jak dla mnie skresla je to, ze bass reflex jest z tylu, a w wiekszosci studii stoja przy samej scianie.
Jesli stoja dalej to polecam;)
Co do monitorow w tej cenie polecam tez Behringer Truth 2031a (sam posiadam).
Polecam dokupic sub, ale i bez suba jest git

Marcinkiewicz86
14-04-2013, 00:15
Najlepiej chyba przejść się i posłuchać jak brzmią monitory, ich pasmo 38Hz-22kHz jest zaskakujące aczkolwiek obawiam się że nie brakuje podbić, szczególnie w dolnym paśmie.
Ja nie preferuje tej marki w kwestii monitorów ale mogą okazać się całkiem przyzwoite.
Adam ani Genelec to to nie będzie, przy czym ponoć mają niezłą stereofonie.
Zależy też jakie pomieszczenie bo zdaje się że nie można w nich korygować pasma co jest dość dużą wadą. No i fakt ten bass reflex z tyłu.
Generalnie trudno komukolwiek coś bardzo personalnego doradzać, bo dla jednego będą to dobre monitory a dla drugiego jakieś beznadziejne głośniki, także, tutaj już własne upodobania...
Zaryzykować można, chociaż lepiej ich gdzieś posłuchać.

dawid512
14-04-2013, 00:22
Dzięki panowie. Właśnie zastanawia mnie to pasmo przenoszenia ale czy rzeczywiście zejdą tak nisko? Moje pomieszczenie jest niewielkie bo 4x3m. Zależy mi na dobrym dole żeby nie inwestować w subwoofer. Jakoś nie mam przekonania do tych "pudeł" no chyba że w samochodzie :). Jeśli chodzi o korekcję zawszę mogę zaprzęgnąć korektor. Bass reflex z tyłu to raczej nie problem bo docelowo mają wisieć na uchwytach z odstępem od ściany.

Marcinkiewicz86
14-04-2013, 15:01
To znaczy, monitory studyjne jako takie to jest sprzęt do miksu dźwięku. To jest podstawowa kwestia. I teraz doszukiwanie się solidnego dołu jest troche bezsensu.
Bo jak jest małe pomieszczenie to wystarczy dobry solidny monitor, który w równowadze będzie miał góre, środek i dół. Nawet jeśli ciut w tych zakresach będzie słabiej grać to zawsze - można się ich "nauczyć".
a jednak w produkcji dźwięku bas to nie jest najistotniejsza sprawa. Bo jak brakuje środka to potem róznie z tym miksem bywa.

Jak masz małe pomieszczenie to może coś w stylu KRK Rp6? Albo Behringer B2030?
Musisz sam zdecydować, czasami lepiej dołożyc subwoofer, bo wtedy ustawiasz jak chcesz i nawet możesz go przez jakis czas nie używać, dołożyć tylko jak zajdzie potrzeba, jak kupisz wielkie monitory do duzych pomieszczeń, możesz mieć problemy (szczególnie przy złej adaptacji akustycznej) z opanowaniem całości.
Wg mnie przy małych pomieszczeniach 6-7 cali woofer jest wystarczający.
8-10 to już nieco większe pomieszczenia.
Często tez jest tak że ma się dwie pary, jedne małe z 6 calowym wooferem a drugie duże min 8 cali.
Bo w tzw polu bliskim przy komputerze siedząc blisko monitorów lepiej sprawdzają się mniejsze monitory a potem można sprawdzić na czymś większym lub tez dorzucić subwoofer.

16th Stars
14-04-2013, 18:15
jak juz berki mniej niz 8 calowe to tylko 3030a, bo dzieki wstegowym wysokotonowcom maja czystsze pasmo wyzsze ;D no i na + z tylu masz regulacje poszczegolnych pasm i przelaczniki do dopasowania do pomieszczenia

dawid512
19-04-2013, 09:00
Dzięki panowie :piwo:

Teraz mam dylemat bo nie wiem czy brać 3030a z 6,5" czy 3031A z 8,5"... Boje się że mniejszy woofer nie będzie schodził tak nisko jak potrzebuje. Może rzeczywiście lepiej kupić z mniejszym wooferem i dołożyć ten nieszczęsny subwoofer?

Marcinkiewicz86
19-04-2013, 18:30
Jeśli masz małe/średnie pomieszczenie to do miksu 6.5 cala bedzie wystarczajace..seria 3030 lub 3031 to takie Behringerowe Adamy:) jeśli chodzi o design.
Moim zdaniem lepiej jest zakupić nieco mniejsze monitory i potem subwoofer niż potezne głosniki, które beda służyły jako pole bliskie a beda miec solidną moc i sporo dołu, co przeważnie jest dobre jako pole średnie/dalekie.
Tylko jeszcze kwestia jaki subwoofer, żeby miał szerokie pasmo, filtry odcięcia, regulacje i żeby to nie było nic hi-fi, czy kino domowe bo to bezsensu.
Jest jeszcze kwestia poprawnego ustawienia subwoofera i to zarówno fizycznie "pudła" jak i parametrów - filtrów poziomu itd.. Bo jak będzie coś dudnić solidnie u dołu to też wykonanie prawidłowego miksu może być niemożliwe.

dawid512
19-04-2013, 23:15
Dzięki :piwo:

Zatem zakupię 6.5". Teraz pytanie przyszłościowe: jaki subwoofer? Małe pomieszczenie więc dużej mocy nie potrzeba :)