PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sprzęt Pomoc w wyborze kontrolera MIDI


drop5
12-04-2013, 20:32
Witam :)

Sprawa wygląda tak:

Poszukuję kontrolera MIDI. Wytyczne są następujące:

- 49 klawiszy (absolutne minimum)
- musi mieć jakieś encodery, fadery itp.
- cena około 700zł (może być używka z allegro)
- no i wolałbym żeby był to jakiś porządniejszy kontroler - właściwie prawie podjąłem już decyzję co do kupna Alesis QX49, ale wykonanie nie stoi na zbyt przyzwoitym poziomie.

Oprogramowanie z którym kontroler miałby współpracować to FL10 choć zastanawiam się nad przesiadką na Ableton Live 9 (z tego co widać na YT to Live znacznie lepiej współpracuje z kontrolerami - np Automap od Novation - ponoć w FL wygląda to troche gorzej)

Dodam że chciałbym jak najrzadziej używać myszki. W zasadzie mam kilka na oku, ale może macie jakieś inne propozycje. Zastanawiam się nad (nie podaję linków, wszystkie można znaleźć w google):

- M-Audio Axiom II 49
- M-Audio Oxygen III 49
- Akai MPK 49
- Novation LaunchKey 49 (z tym że jeszcze go nie mają po sklepach chyba)
- Novation Impulse 49 (naginając trochę widełki cenowe)
- ewentualnie combo Akai APC40 + jakaś najzwyklejsza klawa bez encoderów itp. (to tak pod kątem tego Abletona)

Może macie/mieliście styczność z którymś z powyższych kontrolerów lub macie jakieś inne propozycje? Czekam na Wasze sugestie.

Dan van C
12-04-2013, 21:27
M-Audio AVID ****tudio (Pro Tools SE), djSHOP.pl - sklep dj - gramofony, miksery firm technics, akai, reloop i inne - dystrybutor - dj shop (http://www.djshop.pl/i6278,maudio,m-audio-avid-****tudio-pro-tools-se-.html)

Polecam ;)

Hubert Tomczak
15-10-2013, 22:07
Cześć.
W przypadku Abletona Live to szczerze polecam zakupić w komplecie z Push. Używam od kilku dni i jest pięknie. Dziś jeszcze znalazłem, że firma Livid wyprodukowała specjalny crosfader. Przed zakupem sugerowałem się testem, który znalazłem Muzyce i Technologii. Nie zawiodłem się. Podsyłam Ci linka do testu.
Co do klawiatury sterującej w rozsądniej cenie możesz znaleźć M-Audio Axiom. Używałem bardzo długo wersji z 25 klawiszami. Sprawdzała się idealnie.
AbletonPush rezenzja, test, opinie | MUZYKA I TECHNOLOGIA (http://www.muzykaitechnologia.pl/testy/Push_91396)

dawid512
15-10-2013, 23:10
Ja używam od jakiegoś czasu m-audio axiom 61 i mimo tego że jest to pierwsza wersja to muszę przyznać że jest to świetny sterownik midi! Niczego więcej nie potrzebujesz a jakość wykonania na wysokim poziomie. Chyba nawet Ottaviani takiej używa :)

__________________________________

Po co odkopujecie półroczny temat ? 0_o

DART