PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sprzęt Komputer nie wyrabia


DJBufer
11-04-2013, 01:34
Witam, posiadam laptopa fujitsu siemens amilo 2727 z procesorem intel core 2 duo - 1.46Ghz i pamięcią ram 2Gb, podczas rozbudowywania swojego utworu komputer zaczął "nie wyrabiać" w prawym górnym okienku dochodzi powyżej 100%...
czy w tej sytuacji będę zmuszony kupić interfejs czy może wina leży po stronie zbyt ubogiego procesora?

Marcinkiewicz86
11-04-2013, 01:52
Witam!
W tym przypadku jedno i drugie to przyczyny tego stanu rzeczy tzn zarówno procesor jak i interfejs.
Czy używasz ASIO4All jako sterownika? masz ustawiony bufor na maksymalna wartość?
Zmiana karty dźwiękowej na pewno by dała jakiś rezultat ale sam procesor też jest słaby, prawdopodobnie dobrze podkręcony Pentium 4 by miał podobna wydajność jak ten Twój Core 2 Duo, a to już jakby inna epoka, przede wszystkim za słaby zegar ma procesor.
pamieci ram tez nie jest zbyt duzo.
Jeśli korzystasz z FL Studio (bo właściwie nie napisałeś) możesz użyć funkcji Switch smart disable for all plugins z Menu- Tools-Macros.

dawid512
11-04-2013, 09:58
Kolego ja mam procka 2.2GHz 4GB ram i interfejs audio i stierdzam jedno... to stanowczo za mało.

DJBufer
11-04-2013, 12:25
Zapomniałem dopisać że korzystam z Abletona, Posiadam ASIO4All ustawione na maxa ale to nic nie daje, wiec opłaca sie wstawiać procesor 2x 2.0 do laptopa? jego koszt to 40-60zl więc mógł bym sobie na to pozwolić, czy może lepiej od razu pomyśleć o złożeniu komputera?

Erge
11-04-2013, 12:28
Chyba lepiej będzie złożyć porządny komputer bo taki upgrade szczerze mówiąc niewiele da ;x

Marcinkiewicz86
11-04-2013, 19:04
No tak zmiana na taki procesor niewiele da...
Ja kiedyś miałem Dual Core 2,9 i też były problemy przy solidnych projektach.
Tutaj liczy się wszystko architektura, technologie no i zegar jaki posiada procesor.
Jedyna możliwość to zamrażanie ścieżek, a tak przy okazji zmienić sprzęt.
Wg mnie nawet i3 + 4gb ddr3 już by działało lepiej.

Rafael J
11-04-2013, 19:46
Śmiać mi się już chce jak któryś raz z kolei czytam, że Core 2 Duo nie wyrabia. Ja mam jakoś taki procek w Macbooku Pro tylko, że 2,66 i 8 giga ramu i projekt z 76 ścieżkami w logicu pro z automatyzacją i wysyłkami na mixer śmiga bez zająkniecia i oczywiście nie mam interfejsu audio tylko wbudowana karta w macbooka. Nie ma to jak kupować ferrari by sie uczyć jeździć autem ehhh :)

Melwis
11-04-2013, 20:03
do tego nawet sam program sie przyczynia,ogólnie ableton podobno jest stabilniejszy niż na przykład FL,a miałem kiedys taką sytuację,że sciagnałem taka dziwna wersje że na i5 przy 10 sciezka bylo 100% procka,oczywiście na asio

DJBufer
11-04-2013, 20:56
Plucki, leady, pady itp najwięcej zżerają, macbook widocznie jakimś cudem jest po prostu dużo bardziej wydajniejszy, na pewno jeszcze format C zrobię chodź pewnie mało to da ale zawsze można spróbować, jak nie to pozostaje kombinować i tworzyć nie tylko za pomocą abletona

Marcinkiewicz86
11-04-2013, 21:05
Śmiać mi się już chce jak któryś raz z kolei czytam, że Core 2 Duo nie wyrabia. Ja mam jakoś taki procek w Macbooku Pro tylko, że 2,66 i 8 giga ramu i projekt z 76 ścieżkami w logicu pro z automatyzacją i wysyłkami na mixer śmiga bez zająkniecia i oczywiście nie mam interfejsu audio tylko wbudowana karta w macbooka. Nie ma to jak kupować ferrari by sie uczyć jeździć autem ehhh :)

Tak, tylko w MacBooku nie ma systemu Windows który ostro pochłania zasoby, bo co chwile jakies aktualizacje itp..po drugie masz 8 gb ram to jest 4x wiecej niż autor, zapewne masz pamiec ram ddr3, nie napisałeś też jaki masz model procesora bo sam zegar to niestety nie wszystko..a poza tym Logic to jest skrajny inne środowisko niż Ableton, FL Studio itp..i inaczej może wyglądać żużycie cpu i pamieci..
Najlepiej porównywać podobne konfiguracje bo Ty masz skrajnie inny komputer niż autor..to że masz dwu-rdzeniowy procesor o niczym nie świadczy bo to może całkiem inny model procesora, który radzi sobie po prostu lepiej.
A o ferrari nikt na razie nie mówi bo to nie chodzi o procesor core i7 3960X za 3 tys..ani Intel Xenon..chodzi tylko o to by poprawić jakość pracy a ta jak widać jest mizerna..

kozaktm
11-04-2013, 22:08
Ja jednak zgodze sie z tym ferrari.
Ziomus musisz sobie zadac wazne pytanie. Jak bardzo jest sklonny inwestowac w produkcje muzyki?
Niektorzy lubia "predkosc", wiec kupuja ferrari, niektorzy korzystaja z auta ekonomicznie wiec maja co innego. Ja korzystam akurat ekonomicznie z wlasnego PC i podczas tworzenia nie mam problemu. Sklada sie na to wiele czynnikow. Nie tylko sam procesor, choc ten twoj zegrac 1.5 to fakt naprawde malo. Na moim przykladzie. Ja mam ten sam model z zegarem 2,66 (PC) i ramu 3GB (4GB wsadzone) Smiga fajnie na przyzwoitych projach. Nie liczy sie projekt, a efekt. Glownie zasobozerne projekty to MEGA srodowisko. Korzystaj z mniej obciazajacych rzeczy. Sam mam Win7 Ultimate i FL na pokladzie. Wystarczy mi tylko dlatego, ze korzystam madrze i nie zapycham go tym, co nie jest konieczne.
Laptopy do produkcji IMO sie nie nadaja. Traktujmy tworzenie jako konkretny zawod, laptopy sa dobre, jednak licz sie z kosztami i wybieraj PC. Dodasz dobry interfejs problemu nie bedzie. Problem tkwi w tym, ze laptopy mimo tych samych modeli maja gorsze podzespoly. Takie jest zdanie Obslugi sprzedajacej w komputerowym, informatyka z licencja Microsoftu oraz po lekkim dosw. moje :)

Wroce jednak do poczatku. Stac cie, wiec czemu nie lepiej zaopatrzyc sie w lepsze srodowisko (i5,i7) dr3,ddr5.
Wowczas nie bedzie zadnych komplikacji i zadnej zabawy

PS. Mac nie jest wydajniejszy. To sa jakies slepe stereotypy... :)

Matikte
11-04-2013, 22:29
Ja jednak zgodze sie z tym ferrari.
Ziomus musisz sobie zadac wazne pytanie. Jak bardzo jest sklonny inwestowac w produkcje muzyki?
Niektorzy lubia "predkosc", wiec kupuja ferrari, niektorzy korzystaja z auta ekonomicznie wiec maja co innego. Ja korzystam akurat ekonomicznie z wlasnego PC i podczas tworzenia nie mam problemu. Sklada sie na to wiele czynnikow. Nie tylko sam procesor, choc ten twoj zegrac 1.5 to fakt naprawde malo. Na moim przykladzie. Ja mam ten sam model z zegarem 2,66 (PC) i ramu 3GB (4GB wsadzone) Smiga fajnie na przyzwoitych projach. Nie liczy sie projekt, a efekt. Glownie zasobozerne projekty to MEGA srodowisko. Korzystaj z mniej obciazajacych rzeczy. Sam mam Win7 Ultimate i FL na pokladzie. Wystarczy mi tylko dlatego, ze korzystam madrze i nie zapycham go tym, co nie jest konieczne.
Laptopy do produkcji IMO sie nie nadaja. Traktujmy tworzenie jako konkretny zawod, laptopy sa dobre, jednak licz sie z kosztami i wybieraj PC. Dodasz dobry interfejs problemu nie bedzie. Problem tkwi w tym, ze laptopy mimo tych samych modeli maja gorsze podzespoly. Takie jest zdanie Obslugi sprzedajacej w komputerowym, informatyka z licencja Microsoftu oraz po lekkim dosw. moje :)

Wroce jednak do poczatku. Stac cie, wiec czemu nie lepiej zaopatrzyc sie w lepsze srodowisko (i5,i7) dr3,ddr5.
Wowczas nie bedzie zadnych komplikacji i zadnej zabawy

PS. Mac nie jest wydajniejszy. To sa jakies slepe stereotypy... :)

Ale oprogramowanie pod sprzęt Apple już jest o wiele wydajniejsze i bardziej stabilne. Więc na jedno wychodzi.

DJBufer
11-04-2013, 23:40
Ja jednak zgodze sie z tym ferrari.
Ziomus musisz sobie zadac wazne pytanie. Jak bardzo jest sklonny inwestowac w produkcje muzyki?
Niektorzy lubia "predkosc", wiec kupuja ferrari, niektorzy korzystaja z auta ekonomicznie wiec maja co innego. Ja korzystam akurat ekonomicznie z wlasnego PC i podczas tworzenia nie mam problemu. Sklada sie na to wiele czynnikow. Nie tylko sam procesor, choc ten twoj zegrac 1.5 to fakt naprawde malo. Na moim przykladzie. Ja mam ten sam model z zegarem 2,66 (PC) i ramu 3GB (4GB wsadzone) Smiga fajnie na przyzwoitych projach. Nie liczy sie projekt, a efekt. Glownie zasobozerne projekty to MEGA srodowisko. Korzystaj z mniej obciazajacych rzeczy. Sam mam Win7 Ultimate i FL na pokladzie. Wystarczy mi tylko dlatego, ze korzystam madrze i nie zapycham go tym, co nie jest konieczne.
Laptopy do produkcji IMO sie nie nadaja. Traktujmy tworzenie jako konkretny zawod, laptopy sa dobre, jednak licz sie z kosztami i wybieraj PC. Dodasz dobry interfejs problemu nie bedzie. Problem tkwi w tym, ze laptopy mimo tych samych modeli maja gorsze podzespoly. Takie jest zdanie Obslugi sprzedajacej w komputerowym, informatyka z licencja Microsoftu oraz po lekkim dosw. moje :)

Wroce jednak do poczatku. Stac cie, wiec czemu nie lepiej zaopatrzyc sie w lepsze srodowisko (i5,i7) dr3,ddr5.
Wowczas nie bedzie zadnych komplikacji i zadnej zabawy

PS. Mac nie jest wydajniejszy. To sa jakies slepe stereotypy... :)


Produkcję traktuje poważnie i myślę że nie zależnie od sytuacji i możliwości zawszę będę coś tworzył, gdyby nie to ze mój komputer nie ogarnia tak bogatych projektów myślę że najpóźniej za miesiąc słał bym utwór do blue soho, jeżeli chodzi o sytuacje finansową jest bardzo kiepska dlatego na razie nic nie zdziałam, laptopa tego posiadam już około 5-6 lat więc wtedy jeszcze nawet nie śniło by mi się że kiedykolwiek będę coś tworzył. Powiem szczerze myślałem kiedyś o kupnie używanego macbooka w przyszłości ale już wiem że zaopatrzę się w PC

Czarny Lulek
12-04-2013, 09:28
Laptopy do produkcji IMO sie nie nadaja.

Nie nadają się, bo...? To bajka równa temu, że Mac jest wydajniejszy, albo że FL Studio jest gorszy od Abletona, Cubase itp.
To taki sam komputer jak każdy, tyle, że mobilny i jak robisz projekt z głową to nawet przy obszernych projektach nie zaliczysz zamuły. Chyba, że jestes takim wielkim producentem, że nawrzucasz 15 nexusów i 8 ozonów na master - wtedy masz problem, ale to już wina tylko i wyłącznie Twoja.
Sam używam laptopa, jedynie podłączam monitor zewnętrzny, bo 15'6 to trochę mało i znam masę doskonałych producentów korzystających tylko z laptopa i nikt z nich ine mówi, że laptop do produkcji się nie nadaje.
Ba, nawet Laidback Luke pracuje na laptopie, właśnie z podłączonym monitorem (tylko on ma chyba z 30 cali tam xD).

Rafael J
12-04-2013, 09:51
Może Mac nie jest wydajniejszy ale na pewno stabilniejszy, zwłaszcza system, zresztą przywiązanie do systemu Windows nie musi się kończyć wraz z kupnem Maca bo można mieć legalnie 2 systemy, ale pisząc pierwszego posta miałem na myśli to iż procesory 2-u rdzeniowe wcale nie odstają w dzisiejszych realiach nawet do produkcji i w złożonych projektach.

kozaktm
12-04-2013, 13:54
Nie nadają się, bo...? To bajka równa temu, że Mac jest wydajniejszy, albo że FL Studio jest gorszy od Abletona, Cubase itp.
To taki sam komputer jak każdy, tyle, że mobilny i jak robisz projekt z głową to nawet przy obszernych projektach nie zaliczysz zamuły. Chyba, że jestes takim wielkim producentem, że nawrzucasz 15 nexusów i 8 ozonów na master - wtedy masz problem, ale to już wina tylko i wyłącznie Twoja.
Sam używam laptopa, jedynie podłączam monitor zewnętrzny, bo 15'6 to trochę mało i znam masę doskonałych producentów korzystających tylko z laptopa i nikt z nich ine mówi, że laptop do produkcji się nie nadaje.
Ba, nawet Laidback Luke pracuje na laptopie, właśnie z podłączonym monitorem (tylko on ma chyba z 30 cali tam xD).

Pine blagam zejdz na ziemie. Jestesmy w Polsce i doradzamy mlodemu producentowi, ktory jak mowi nie ma kasy :)
Sam pisalem o tworzeniu z glowa, wiec tego akurat do mnie nie rozumiem :)

Duzo swiatowej klasy producentow uzywa laptopow.. Jednak do kogo sie porownujesz(Nie te same zarobki).. Staram sie wybrac jak najwlasciwiej. Laidback nie kupi sobie laptopa za 2000zl tylko min 7000zl. A poki co kolega chce jak najmniejszym kosztem. Komputer zawsze bedzie tanszy i wydajniejszy. Jezeli by sie nie liczyl z kosztami to nawet bym nie smial doradzac parametrow, bo przy gornych cenach to juz obojetnie czy komputer czy laptop. Kupowalem kompa 3,4 lata temu za 2,2k i przy okazji rozgladalem sie za laptopem ok 4k. Sprzedawca odrazu schlodzil zapal i doradzil mi b.dobrze. Jezeli mialbym byc na miejscu Laidback Luke to tylko wybieralbym ilosc piwa do sesji w studiu... :)
Kazdy laptop sie nadaje, ale czy jest sens meczyc lapka z niskiej badz sredniej polki cenowej? Do podstaw projektu owszem, jednak gdy finalnie konczysz proja w studiu..

Melwis
12-04-2013, 14:39
Ja przez rok robiłem projekty na netbooku z prockiem 1.6...da się robić na wszystkim tak jak kolega napisał "z głową" wystarczy każdą ścieżkę zgrywac na wav,zajmuje to oczywiście troche czasu,możliwości też ogranicza,ale jak sie nie ma tego co sie lubi to sie lubi co sie ma

Marcinkiewicz86
12-04-2013, 14:59
Ja napisze tak..jeśli chodzi o laptopy to owszem wielu producentów z nich korzysta ale tylko 5% finalizuje wszystko na laptopie, producenci o światowym rozgłosie miksują swój track i przeprowadzają mastering w zawodowych studiach wyposażonych komputery Power Mac, system Pro Tools HD..itd..konsole 40-kanałowe itd..
Wówczas oni moga robic aranż w oparciu o laptopa "na kolanach".
I tak jak pisze kozaktm, przeważnie są to MacBooki za min 6-8 tys a do nich podłączony interfejs FireFace 400 lub Apogge Ensemble jak u Redona w studiu.
Natomiast praca na laptopie za 1800 zl + interfejs za 300 zł usb może za chwile nie być już taka wygodna..tym bardziej że laptopy szybko się przegrzewają, bo jednak praca z dźwiękiem to nie jest godzina spedzona w sieci..tylko nieraz kilka-kilkanaście..
nie mowiac juz o tym że kupowanie laptopa za 2500 tys do tego monitor za 600 zł to się robi już solidna suma..to komputer PC można by miec za to cudowny..

Np weźmy taka aukcje:
Stacja Robocza i7 3770K + Audio RME FireFace 400!! (3169151738) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/stacja-robocza-i7-3770k-audio-rme-fireface-400-i3169151738.html)

za 5 tys jest zawodowy interfejs fireface 400 + komputer "ferrari" jak to niektórzy mówią..
a w przypadku laptopa można by za to kupić jedynie sam komputer żeby był w miarę..bezsensu..
dla autora lepiej kupić stacjonarny komputer, może to być nawet jakiś quad ze starej serii i powinno być od razu lepiej..
jeśli ktoś nie jest 24 h poza domem to nie warto pchać się w laptopy.

Czarny Lulek
12-04-2013, 15:00
Pine blagam zejdz na ziemie. Jestesmy w Polsce i doradzamy mlodemu producentowi, ktory jak mowi nie ma kasy :)
Sam pisalem o tworzeniu z glowa, wiec tego akurat do mnie nie rozumiem :)

Duzo swiatowej klasy producentow uzywa laptopow.. Jednak do kogo sie porownujesz(Nie te same zarobki).. Staram sie wybrac jak najwlasciwiej. Laidback nie kupi sobie laptopa za 2000zl tylko min 7000zl. A poki co kolega chce jak najmniejszym kosztem. Komputer zawsze bedzie tanszy i wydajniejszy. Jezeli by sie nie liczyl z kosztami to nawet bym nie smial doradzac parametrow, bo przy gornych cenach to juz obojetnie czy komputer czy laptop. Kupowalem kompa 3,4 lata temu za 2,2k i przy okazji rozgladalem sie za laptopem ok 4k. Sprzedawca odrazu schlodzil zapal i doradzil mi b.dobrze. Jezeli mialbym byc na miejscu Laidback Luke to tylko wybieralbym ilosc piwa do sesji w studiu... :)
Kazdy laptop sie nadaje, ale czy jest sens meczyc lapka z niskiej badz sredniej polki cenowej? Do podstaw projektu owszem, jednak gdy finalnie konczysz proja w studiu..

Mniejsza, napisales ogolnie, ze sie nie nadaja a ja uwazam, ze to nie prawda - stad moj wywod :D

kozaktm
13-04-2013, 10:36
Ja przez rok robiłem projekty na netbooku z prockiem 1.6...da się robić na wszystkim tak jak kolega napisał "z głową" wystarczy każdą ścieżkę zgrywac na wav,zajmuje to oczywiście troche czasu,możliwości też ogranicza,ale jak sie nie ma tego co sie lubi to sie lubi co sie ma

Projekty na netbooku? Calkiem ciekawe jak one wygladaly. Nawet samo zgrywanie sciezek do wav predzej czy pozniej udupi ci projekt (wiem cos o tym :D)
Netbooki to byl niewypal, wydaje mi sie, ze juz nawet ich nie produkuja. Szczerze mowiac do niczego sie nie nadaja - tablety sa swietna alternatywa dla netbookow. Jednak na takich rzeczach tworzenie to tylko dla zabawy...