PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Technika Ocena mixu


gldr
08-04-2013, 18:43
Witam clubbersi
Chciałbym was poprosić o ocenę, krytykę oraz porady odnośnie mixu przedstawionego poniżej kawałka. Z góry dzięki za wszelkiego rodzaju wskazówki!

https://soundcloud.com/norbertm-1/one-republic-lost-my-mind-nijs

RinoKey
09-04-2013, 21:06
Ja bym się zastanowił na Twoim miejscu jaki chcesz mieć kawałek. Bo najpierw wchodzi lead/bass w tylu electro house który powinien zrobić ropier*ol, a potem dodajesz jakiś przymulony wokal... Więc dopiero jak ogarniesz tą kwestię, to będzie można zastanawiać się nad miksem, bo osobiście ten lead wyciągnął bym bardziej "do przodu" na pierwszy plan, a wokal zostawił bym tylko w breaku.

Suuulek
09-04-2013, 21:41
1. Kompresja jebie po uszach. Za duzo tych kompresorów tam jest i zbyt drastyczne sa ich ustawienia.
2. Stopa nie gra wyraźnie i chyba troche za cicho.
3. Za duzo Reverbów i innych takich gadżetów bo wszystko brzmi niewyraźnie.

gldr
09-04-2013, 21:55
dzięki za rady tylko nie bardzo nie wiem o co z tą kompresją masz na myśli bo tylko jednym dźwięku jest kompresor zapięty i to pare sekund w kawałku

Ja bym się zastanowił na Twoim miejscu jaki chcesz mieć kawałek. Bo najpierw wchodzi lead/bass w tylu electro house który powinien zrobić ropier*ol, a potem dodajesz jakiś przymulony wokal... Więc dopiero jak ogarniesz tą kwestię, to będzie można zastanawiać się nad miksem, bo osobiście ten lead wyciągnął bym bardziej "do przodu" na pierwszy plan, a wokal zostawił bym tylko w breaku.

dzięki za spostrzeżenie, ale to już chyba kwestia gustu, moja koncepcja akurat taka była, no ale zastanowię się nad tym

Edytuj posty, nie pisz jednego pod drugim.

MASTER

Melwis
10-04-2013, 14:46
Jak dla mnie to ten wokal niepotrzebnie w paru miejsach sie pojawia,troche przytłumione wszystko,stopa moim zdaniem chodzi dobrze,ewentualnie troche w srednich tonach moznaby ją podbić.Jest troche mocy w tym :D

Myon
10-04-2013, 20:14
Ludzie mylą pojęcie i do każdego niechcianego efektu przywiązują kompresor. Słysze (choć moge sie mylić) że na masterze masz zwykły limiter. (prawda?) usuń go. Zamiast tego załóż tzw hardclipper przykład: Sasauge fattener, jeśli ableton to Saturator itp. On ucina zamiast spłaszczać. Wtedy wrzuć miks jeszcze raz ok?

gldr
10-04-2013, 21:01
Ludzie mylą pojęcie i do każdego niechcianego efektu przywiązują kompresor. Słysze (choć moge sie mylić) że na masterze masz zwykły limiter. (prawda?) usuń go. Zamiast tego załóż tzw hardclipper przykład: Sasauge fattener, jeśli ableton to Saturator itp. On ucina zamiast spłaszczać. Wtedy wrzuć miks jeszcze raz ok?

zgadza się mam classic master limiter KJAERHUS na masterze, szczerze mówiąc, dużo razy sprawdzałem jak brzmi z nim i bez niego i wydawało mi się że lepiej jest z, ale mogłem to dziś robić tylko na słuchawkach więc zaraz zrobię tak jak sugerowałeś i podmienię mix do oceny, dzięki za uwagę

RinoKey
11-04-2013, 07:59
szczerze mówiąc, dużo razy sprawdzałem jak brzmi z nim i bez niego i wydawało mi się że lepiej jest z

Podstawa psychoakustyki: Wszystko co brzmi głośniej odbieramy jako "lepsze".

slawomirus
11-04-2013, 20:26
moim skromnym zdaniem brzmi to na strasznie niedopracowane. A w kawałku nie musi być ani jednego kompresora żeby było odczucie "Gniecenia" kompresją. Wystarczy zła equalizacja i nieodpowiednio dobrane głośności

A co do konkretnej oceny. Aranżacyjnie jest standardowo. Brakuje mocy w dropach. Stopa ma za mało miejsca. Bassy nie grają swojej najważniejszej roli czyli mid sajdów. Leady mają za mało góry. Werbel jest zbyt mało agresywny. Bass jest fatalnie zautomatyzowany. Pod leadem jest minimalnie opóźniony w kilku miejscach.

polecam ci dawać następnym razem kawałek do oceny bez łajt noisów i innych szumów. Poprostu gołe dźwięki. Będzie łatwiej coś usłyszeć i doradzić

Nie będe ci pisał co jak zrobić bo każdy ma inne metody (ja np robie sidechain envelope controllerem)

Piaszeczki
11-04-2013, 21:21
zgadza się mam classic master limiter KJAERHUS na masterze, szczerze mówiąc, dużo razy sprawdzałem jak brzmi z nim i bez niego i wydawało mi się że lepiej jest z, ale mogłem to dziś robić tylko na słuchawkach więc zaraz zrobię tak jak sugerowałeś i podmienię mix do oceny, dzięki za uwagę


No nie wiem czy to dobrze brzmi. U mnie słychać przesterowaną stopę i źle zmiksowane ścieżki pom. sobą. Może specjalistą w tym fachu nie jestem ale na moje ucho brzmi to średnio.

kozaktm
11-04-2013, 22:27
Nie bede sie rozpisywal, bo bede powtarzal tylko..
Szum powinien lekko uzupelniac pustki, a w twoim przypadku on tu dominuje.
Ja tez kiedys robilem takie bledy.. do dzis czasem tez mi sie ten nawyk przypomina. :)
Kompozycja jest dobra, lecz brak tu kosmetyki i mixu. A calosc by brzmiala jest wyjeta na volume jakims limiterem.
Wejdz do projektu. Wyczysc kanal master i dopiero podejdz do walka. Strzal w stope tworzyc ze "zrobionym" masterem.
Dobor dzwiekow to juz inna sprawa .. :D