PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Inne Studio Produkcyjne


KreYz!
07-04-2013, 23:44
Witam wszystkich ostatnio zastanawiam się nad studiem produkcyjnym 2osoby ja mam małe doświadczenie w produkcji ale ja bym włożył kasę w sprzęt i w lokal zaś kumpel ma doświadczenie ale sprzęt jaki ma nie daje mu dużych możliwości więc myślałem nad tym żeby się tym zająć tak porządnie czy przynosiło by to zyski ? Jak jest z wytwórniami ile dają za legalnie zrobiony utwór ? Proszę o pomoc

PatosMusic
07-04-2013, 23:50
Żeby był zysk z utworów to naprawdę trzeba zrobić doby utwór i wydać go w znaczącej wytworni
Ze swojego małego doświadczenia wiem że wytwórnia na start nic Ci nie płaci.
Wszystko zależy od sprzedaży, a potem to co masz na umowie np. 50% wytwórnia 50% artysta/wykonawca
Nie wspominam tutaj o podatkach które zapewne też będzie trzeba opłacić.

Marcinkiewicz86
08-04-2013, 01:54
Wszystko zależy co rozumiesz przez pojęcie studio produkcyjne?
I co zamierzasz zakupić?
Za 4-5 tys raczej takiego studia nie założysz tutaj muszą być koszty min. 20-30 tys aby było o czym mówić.
Samo oprogramowanie jeśli ma to być w pełni legalne to 4-5 tys musi być minimum.
Do tego odsłuch, interfejs, może preampy, mikrofony, klawiatury midi, kontrolery, słuchawki, procesory dźwięku,.. materiały do adaptacji akustycznej.
Coś takiego miało by sens przy szerokim zakresie usług - miks, mastering, nagrania lektorskie, udźwiękowienie filmów, animacji, tworzenie jingli itd..no i wiadomo szeroko pojęta produkcja dźwięku/muzyczna.
Natomiast ładowanie pieniędzy w sprzęt i wydawanie pojedynczych utworów w wytwórniach to jest raczej nieopłacalne bo tak zaraz milionów się nie zarobi na tym.

KunciaL
08-04-2013, 10:35
Odrazu zapomnij, ze nawet w dobrych labelach za oryginaly cokolwiek zarobisz :) Ewentualnie za remixy na zlecenie platne z gory :)

KreYz!
08-04-2013, 17:26
Stwierdziłem że na razie daje sobie luzu :) Skupiam się na innym interesie jak się dorobię wtedy założę takie porządne studio za 20-30tys myślę że 2-3 latka i mogę myśleć :) Dzięki wszystkim za udział w temacie :)