PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Program Problem z FL Studio


Correl
03-04-2013, 21:09
Witam. Mam problem, który niemiłosiernie mi utrudnia prace. Wcześniej pracowałem na swoim starym kompie. W projekcie w fl studio gdy wciskam play tak sie zacinalo ze poprostu nie dalo sie tego odsluchac w programie. Musiałem za każdym razem zgrywać do mp3. Postanowiłem, że dość tego i przeniosłem się przed chwilą na lapka. Laptop ma 4 gb ramu procesor 2x 2.10 ghz a problem jest ten sam. Wczytuje projekt wciskam play i po 5 sekundach projektu już nie da się słuchać. Nie mam pojęcia w czym tkwi problem. Jedyny związek ze starym komputerem to projekt, który został tam zaczęty.
Pomóżcie bo na prawde nie wiem już co robić.

Allen Waleys
03-04-2013, 21:14
Za duża ilość wtyczek, efektów i tego typu innych rzeczy.
Dwa, próbuj zamrozić ścieżki, i po kolei podłączać, patrząc czy nic się nie dzieje.
Wrzuć zwykły kawałek, utwór na playliste i zobacz czy też nie będzie cięło.
Ja myślę że wina leży po stronie Fl, nie komputera.

Correl
03-04-2013, 21:17
Ale za duża ilość wtyczek zainstalowanych, czy używanych, bo co prawda zainstalowałem cały pakien wavelaba vst a tam jest min 30 wtyczek. Bo w tym projekcie akurat uzywam tylko sylentha i wlasnie pare wtyczek z wavelaba na mikserze.

Dobra posprawdzałem zamrażając ścieżki i oto co wyszło:
Wszystko chodzi elegancko dopóki nie włącze sylentha. W playliscie mam tak, że w jednym momencie gra 4-5 ścieżek opartych na sylencie. Ogólnie w projekcie mam jak do tej pory jakieś 25 patternów. W ok. 13-15 używam sylentha bo bazuje na tym syntezatorze. Czasami się zdarza, że ścieżka jest zdublowana bo rozstawiam ją w panoramie. Czy to może być wina złego sylentha czy po prostu za dużo go używam??

Banerx
03-04-2013, 22:22
Correl karta dźwękowa nie wyrabia na 100% się założę że masz Realteka a on słabo se radzi z taką ilością wtyk. Rada jest jedna zainwestuj w zew karte dźw. i po problemie.

dMind
03-04-2013, 22:24
Dobra posprawdzałem zamrażając ścieżki i oto co wyszło:
Wszystko chodzi elegancko dopóki nie włącze sylentha. W playliscie mam tak, że w jednym momencie gra 4-5 ścieżek opartych na sylencie. Ogólnie w projekcie mam jak do tej pory jakieś 25 patternów. W ok. 13-15 używam sylentha bo bazuje na tym syntezatorze. Czasami się zdarza, że ścieżka jest zdublowana bo rozstawiam ją w panoramie. Czy to może być wina złego sylentha czy po prostu za dużo go używam??

osobiście uważam, że to zależy od tego iż za dużo Sylentha. mogę się mylić aczkolwiek miałem taki sam problem tyle, że z Nexusem (początki mojej pracy). 5 sekund słuchania po czym zaczęło się robić tak głośno i zapętlać coraz to bardziej, że uszy padały.

Marcinkiewicz86
03-04-2013, 23:09
Moim zdaniem to wina procesora o słabym zegarze i pewnie też architekturze oraz słabej karty dźwiękowej a właściwie to sterowników.
Ustawiłeś rozumiem rozmiar bufora ASIO na maksymalną wartość?
Jedynie co to możesz włączyć opcje Switch Smart Disable for all plugins. z menu - tools.
To nie jest wina FL Studio, bo jak widac program się włacza, ładuje projekt itd..inna sprawa że projekty w FL Studio dość solidnie obciążają zasoby komputera w stosunku do innych DAW, stąd np solidny sprzęt jest podstawą, procesor jeśli dwu-rdzeniowy to min. ok 3,0 GHz i dobra karta ze sterownikiem ASIO.
Ja u siebie nie mając zbyt rewelacyjnego i nowoczesnego sprzętu - procesor Quad 3,6 GHz 4 Gb ram i karcie dźwiękowej RME Hdsp jestem wstanie pracować na luzie nawet przy 80% zuzycia cpu. Także wszystko musi być zoptymalizowane pod kątem oprogramowania.

RinoKey
04-04-2013, 07:49
Właśnie, podstawowe pytanie czy masz sterowniki asio i jaki bufor ustawiony? I jeśli masz win7 to powyłączaj wszystkie ładnie wyglądające efekty typu przezroczystość itp, zyskasz dodatkowo trochę mocy.