PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Program Klawiatura MIDI i sterowanie w FL


dawid512
03-04-2013, 19:06
Witam forumowiczów :)

Mam takie pytanko odnośnie klawiatury midi.

Zastanawiam się czy oprócz robienia sobie linii melodycznej itp czy jest możliwość sterowania takimi rzeczami jak play, stop itd z klawiatury midi? Sterowanie np głośnością kanału czy efektu to nie problem ale co z podstawowymi funkcjami? Potrzebne są jakieś mapy? Ewentualnie czy da się to jakoś po ludzku przypisać?

Pozdrawiam.

<--Zoltar-->
03-04-2013, 20:45
Tak, masz pełną kontrolę nad DAW'em, możesz nawet poruszać gałkami we wtyczkach, np Sylenth1 etc.

dawid512
04-04-2013, 10:49
Tak, masz pełną kontrolę nad DAW'em, możesz nawet poruszać gałkami we wtyczkach, np Sylenth1 etc.

Kolego niezbyt mi pomogłeś. Pytam tutaj o sterowanie podstawowymi funkcjami jak Play, Stop itp a nie wtyczkami. Normalnie robię to przez funkcję "link to controller" ale jak to zrobić z play,stop itd...

T-M-S
04-04-2013, 15:27
kontrola start i stop raczej odpada w ten sposób,
a ze zwykłej klawiatury spacja Ci nie starcza?

dawid512
04-04-2013, 15:55
Mówisz że odpada?

Pytam bo widziałem w kilku tego typu klawiaturach takie przyciski. Np tu M-AUDIO AXIOM 61 V2 - klawiatura midi | Sklep muzyczny MIDI - Instrumenty muzyczne (http://midi.pl/Instrumenty-k15/Klawiatury-Kontrolery-MIDI-k57/M-AUDIO-AXIOM-61-V2-klawiatura-midi-p3644.html)

Piszą tam o direct link.

Zastanawiam się czy da się to przypisać do innej klawiatury która nie ma dedykowanych tego typu klawiszy. Wtyczki itd się da więc czemu nie wykorzystać też podstawowych funkcji :)

Pozdrawiam.

dawid512
11-04-2013, 10:01
Problem został rozwiązany. Zakupiłem M-Audio axiom 61 która w prawdzie nie ma direct link do FL Studio ale... jest coś takiego jak Enigma. Wszystko śmiga pięknie. Temat do zamknięcia.