PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Inne Muzyka elektroniczna live


Jachus
02-04-2013, 21:56
Od kilku dni chodzi mi to po głowie, ale nie mogę tego pojąć. Jak wykonywana jest muzyka elektroniczna na żywo. Np. weźmy ten numer live www.youtube.com/watch?v=iMJ6NXDsGoE
Widać w nim, że brodacz gra na instrumencie, ale nie jest to syntezator tylko klawiatura MIDI. Czyli mam rozumieć, że pod klawiaturą jest ustawiony PC z włączonym FL studio, Cubase, Abletonem i załadowanym odpowiednim VTSem? Bo wiem, że kawałki ludzie tworzą w ww. programach.

Jacker
02-04-2013, 22:53
Są dwie opcje gry live :D
klawiatura MIDI + Laptop lub syntezator

Marcinkiewicz86
03-04-2013, 03:20
Pamiętaj że często muzyka elektroniczna grana live to playback ale nie zawsze, tutaj akurat raczej nie patrząć po pozostałych instrumentach.
Oprócz laptopa i syntezatora jest też coś takiego jak moduł brzmieniowy i wtedy nie potrzeba komputera -DAW i wtyczek
Wystarczy keyboard midi/klawiatura, moduł i można działać:
Kraft Music - Roland INTEGRA-7 SuperNATURAL Sound Module Demo with Scott Tibbs - YouTube

Na tym video wg mnie jest jakas klawiatura midi oraz keyboard typu Yamaha Motif

Bert Smorenburg and the Yamaha MOTIF XS - YouTube

Eleman
03-04-2013, 05:03
Czyli mam rozumieć, że pod klawiaturą jest ustawiony PC z włączonym FL studio, Cubase, Abletonem i załadowanym odpowiednim VTSem? Bo wiem, że kawałki ludzie tworzą w ww. programach.

40 lat temu nie było PC i takiego sprzętu komputerowego jak dzisiaj, a mimo to tworzono muzykę elektroniczną.
Jak ? Odpowiedzią jest
Syntezator analogowy - wynalazek z połowy XX wieku...