PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Technika Peak Controller vs. Sidechain compression


Suuulek
02-04-2013, 13:45
Witam. Chciałem zadać jedno pytanie. Czy jest jakas różnica jesli do efektu sidechain uzyje sie zwykłego peak controllera i ustawi sie go na fader odpowiadający za głośność jakiejs scieżki w mikserze zamiast uzywać do tego celu kompresora?

Cahoot Freaks
02-04-2013, 15:41
Ostatnio bardzo intensywnie zastanawiałem sie nad sidechain.
Jesli miałbym wybierac z tego co zaproponowales to sidechain compresion.
Dlaczego tak? bo zyskujesz dodatkowe miejsce
Cały myk sidechain polega na mozliwoscia sterownia góra i dołem
Taka wlasciwosc posiada wtyka Vengeance Sidechan.
Czy ktos zna inny odpowiednik tej wtyczki?

Maciach
02-04-2013, 17:17
W fl'u możesz podpiąć sidechain do parametric eq 2 i ustawiając np. low shelfa będzie pompował sam dół a góra nie.

Suuulek
02-04-2013, 17:18
Mi chodzi o to czy jest jakakolwiek roznica pomiedzy sterowaniem głosnosci przez peak controllera a sterowaniem thresholdu w kompresorze. (Zakładając ze nie jest to multiband kompresor tylko single band)

Cahoot Freaks
02-04-2013, 18:49
W fl'u możesz podpiąć sidechain do parametric eq 2 i ustawiając np. low shelfa będzie pompował sam dół a góra nie.

owszem ale zeby kontrolowac tez góre musisz miec drugi peak :)
a tutaj jedna wtyczka robi wszystko

Maciach
02-04-2013, 19:02
owszem ale zeby kontrolowac tez góre musisz miec drugi peak :)
a tutaj jedna wtyczka robi wszystko

Wow, no rzeczywiście, warto wydać 99$ tylko dlatego że ciężko zapiąć drugi peak...

Do autora: nie powinno być różnicy, o ile w peak controlerze da sie ustawić ratio attack release (z tego co pamietam to się chyba nie da...), a więc wychodzi na to, że compressor jest bardziej uniwersalny, bo w.w. parametry są dosyć istotne w sidechainie.

<--Zoltar-->
02-04-2013, 20:02
Ja do sidechainu używam Limitera. Tam mam całą kontrolę nad attackiem i releasem. Wcześniej używałem LFO Tool'a, ale ta wtyka zbytnie obciąża mi procesor, i ma problem z synchronizacją.

Cahoot Freaks
02-04-2013, 21:01
Wow, no rzeczywiście, warto wydać 99$ tylko dlatego że ciężko zapiąć drugi peak...



Mimo wszystko slychac róznicę miedzy profesjonalnym sidechain a robionym byle jak na byle czym, ale to tylko moje zdanie

Matikte
02-04-2013, 22:59
Mimo wszystko slychac róznicę miedzy profesjonalnym sidechain a robionym byle jak na byle czym, ale to tylko moje zdanie

Jak się ogarnięty przyłoży, to manualnie w liveactie będzie lepiej tłumikiem sidechainował niż kozak z 10 wtykami od Waves pod pirackim FL'em ;)