PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Inne Porady i ocena - odsłuch kawałka


Matt Matias
29-03-2013, 16:57
Już raz zasięgnąłem porad na tym forum publikując niewydany kawałek (rozesłałem do paru mniejszych wytwórni ale bez odpowiedzi). Porady i opinie wziąłem sobie do serca i zacząłem pracować nad kolejnym solowym kawałkiem. Dzisiaj pod wpływem jakiegoś impulsu skończyłem wystarczająco dużo, żeby pokazać jakieś demo:

https://soundcloud.com/wmm_music/wmm-snowdrop-preview

Chciałbym poprosić was, bardziej doświadczonych z lepszym słuchem, o ocenę i porady co do tego kawałka ;)
Czy myślicie, że po dopracowaniu kawałek ma szanse zostać wydanym (nie mówię tutaj o labelach z samej górnej półki) ?

Z góry dzięki wszystkim osobom, które poświęciły trochę czasu żeby przesłuchać i nabazgrać parę zdań refleksji ;)

dawid512
29-03-2013, 17:27
Traczek bardzo fajny, wpada w ucho tylko to przejście w 29s... troszkę dziwne. Imho to tremolo psuje efekt. Tak samo w 45s. Troszkę to psuje efekt. To tylko moja opinia. Niech wypowie się ktoś bardziej doświadczony. Ogółem dobra robota i oby tak dalej :)

Matt Matias
29-03-2013, 17:59
Faktycznie przekombinowałem trochę z tymi przejściami, trzeba będzie to dopracować :)

telebimeck
29-03-2013, 17:59
czlowieku ten kick w dropie brzmi co najmniej tragicznie wogole nie pasuje.

Doctor D
29-03-2013, 19:00
2 przejście jeszcze ujdzie, natomiast 1 mogłeś wykombinować lepsze niż tego gejta. Perka dropowa do wymiany koniecznie. Kick z większym impetem i krótkim decayem na pitchu (innymi słowy, nie trancowy). Zamiast tego clapsa ciulnąłbym pożądnego snara. Brakuje hi-hatów o.o
Sidechain na basie ustawiłbym większy i koniecznie pobawił się sineshaperem(czy jak to się tam zwało), robisz w massivie więc będziesz wiedział.

Ogólnie kawałkowi brakuje miękkości, kompresji, eq. Ocenieją melodię powiem tak, nie jest gówniana ani tym bardziej dobra. Dzwięki kręcisz sam?

O labelach narazie nie myśl, rób muzykę dla siebie. Jak będzie progres to pewnego dnia uznasz, że już czas spróbować swoich sił w wtórniach... no ale jak mówię trzeba mieć z czym wyjść do ludzi.

Pozdrawiam.

Matt Matias
30-03-2013, 08:58
Dzięki za szczerą opinię. W wolnej chwili popracuję i poprawię kawałek.
Tylko dźwięki w drop'ie sam wykręciłem. Reszta dźwięków to podstawy z presetów do Massiva i Sylentha, ale troche pozmieniane do moich potrzeb ;)