PDA

PrzejdĽ do pełnej wersji tego Forum : DĽwięk Pitch Bass + Sublead [DJ THT]


Roxet
23-03-2013, 21:48
Yo 4clubbersi !

Każdego dnia staram się wsłuchwiać w dĽwięki najlepszych producentów na ¶wiecie i w ostatnich dniach dużo po¶więciłem uwagi THT. Jest to producent Hands Upowy, którego styl wydaje się być złożony z prostych dĽwięków, dlatego też próbowałem wykręcić jego brzmienia.

Wiem, że owy producent korzysta z wtyczki nexus, jendakże ja chciałbym mieć odwzorowane jego dĽwięki na innych wtyczkach, ponieważ nexus jest wtyczk± w której dĽwięki "podane s± na talerz". Niestety do¶wiadczenia w kręceniu nie mam dlatego kieruje sprawę do was...

Najbardziej zainteresował mnie bass tego producenta. Słychać, że jest to jaki¶ rodzaj ala "pitch bass" , jednakże wsłuc***±c się głębiej jest to jaki¶ (nie wiem) layer z innym dĽwiękiem / bassem ? Tutaj przykład jak to słychać w nucie:



W paczkach Vengeance znalazłem kit z tym stylem. Bassiki s± identyczne, jendakże z kręcenia ich nic mi nie wyszło - na nexusie znalazłem identyczny pitch bass i niestety obniżaj±c oktawę o 5 kwadracików bass pierdzi i brzmi nieciekawię, więc s±dzę, że wykręcony na wtyczce takiej jak Sylenth1 czy Massive dałby lepszy efekt i więcej możliwo¶ci.

Chciałbym zapytać czy kto¶ potrafi na wyżej wymienionych wtyczkach wykręcić taki pitch bass oraz sublead (bo tak dĽwięki nazwano w kicie) ?? Po nałożeniu ich na siebie można uzyskać bardzo fajny efekt, jendakże jak wspomniałem - w kręceniu nie mam do¶wiadczenia, dlatego kieruję sprawę do Was...

Zostawiam tutaj 2 pliki wav z tego kita o którym wspomniałem - może komu¶ pomog± w uzyskaniu identycznego brzeminia i powiedzeniu mi jak takie co¶ wykręcić (szczególnie też żeby ten pitch bass nie pierdział jak go obniże np. z C5 na C4 - bo ten z nexusa to masakra jaka¶ oraz żeby ten sublead nie robił przesteru i nie gryzł się z bassem)...

soundpulse
14-05-2013, 21:22
Hey Man How You do this Sounds. can you share the presets for me please, I would greatly appreciate it

Thanks in advance.

Matikte
14-05-2013, 21:27
Hey Man How You do this Sounds. can you share the presets for me please, I would greatly appreciate it

Thanks in advance.

He asking for this sounds cause this waves are from Vengeance Kits and "Roxet" want to recreate them :)

Lugh Dessire
19-05-2013, 22:07
Niestety nie pomogę ci z kręceniem ale możesz zerknać na paczki z takimi basami od vipzone samples, może będ± przydatne.
Tu VIPZONE SAMPLES - CLUB BASSES (http://www.vipzone-samples.net/download-shop/catalog/CLUB_BASSES.html) i tu VIPZONE SAMPLES - PITCHED BASSES (http://www.vipzone-samples.net/download-shop/catalog/PITCHED_BASSES.html)