PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Inne paliwa premium - wasze zdanie


mrhenio
22-03-2013, 18:20
Interesuje mnie jakie jest wasze zdanie na temat paliw premium(verva, v-power, itp)? Ktoś z was tankuje, odczuwa jakąkolwiek różnicę?

djmatti91
22-03-2013, 21:02
Zależy jaki mamy motor, jeśli jest to nowa jednostka turbodoładowana to faktycznie może coś da, ale jeśli to poczciwy stary wolnossak który jest przystoswany do 95 to chyba nie ma sensu, znam przypadki że na "lepszym" paliwie auta wiecej paliły ... ja pare razy zalazłem V-power'a - zero różnicy. Nawet do motoru leję 95.

Memciu
22-03-2013, 22:00
To jest tak:
Ja odczuwam różnice-porównanie paliwa z orlenu- na tej vervie auto jest mocniejsze na wzniesieniach w moim odczuciu- passat kombi 115km tdi.

Znajomy mówił że tankując verve w Polsce czuć różnicę, ale jak zatankował w Niemczech auto zwykłym dieslem, mówił że jeszcze mocniejsze auto sie wydaje, do tego spalanie zmniejszyło sie :)

Wniosek taki że od czasu do czasu warto wlać to mocniejsze paliwo, ale jeśli masz możliwość złapania paliwa za granicy Polski i jakieś pewne, to nie zastanawiaj się.

kraik
23-03-2013, 01:31
premium nie premium pic na wodę, jezeli jeździsz przeciętnym samochodem to daj sobie spokój z paliwami premium mniej wcale nie palą, auto w przypadku benzyny może troszeczkę lepiej się zbiera no ale to kwestia oktanów w przypadku benzyny... jezeli chcesz dobre paliwo to opuść ten kraj (zwłaszcza jak jeżdzisz gdzieś albo masz blisko ja np jezdze na zakupy do niemiec to zawsze auto do pełna zaleje i faktycznie zasięg większy no i auto sie lepiej zbiera ale to akurat w przypadku arala 102 ;d co do diesli to brak doświadczenia) tak jak kolega wspomniał wyżej np w niemczech paliwo ma znacznie lepsza jakość i więcej się na mi przejedzie tak samo da się to zauważyć na nowo powstałych stacjach gdzie zbiorniki są czyste a to co u nas na ogół to szczerze większej różnicy niema jedynie cena no i troszeczkę mocy bo jednak premium mają więcej oktanów...

^Mruczy^
08-04-2013, 16:03
w moim pugu 206 2.0hdi jest czuć różnice jak zaleje verve, auto sie zbiera i mniej pali, jest to zauważalne ;)

Wojtek Szczęsny
08-04-2013, 16:37
U mnie to samo co wyżej. Czuć szczególnie przy zbieraniu się różnicę. Jeżeli chodzi o spalanie to nie widzę różnicy większej bo praktycznie po mieście jeżdżę najwięcej ale ponoć jest mniejsze do litra / 100km. Jeżeli Cię stać to polecam, ja sobie tankuje verve raz na jakiś czas :)

slivka91
09-04-2013, 07:11
Coś tam się czuje ale to nie nitro :P
U nas przedewszystkim marketing a nie dbałość. Jak paliwo ma być dobre w pełnym tego słow znaczeniu to za granicą lać. Ten kto może z pewnością chwali i korzysta w taki sposób. Ja jestem nacięty na stacje. U nas to raz zalejesz i pojedziesz normalnie a raz zalejesz i dławi się auto i woda leci.... A z kolei tankowałem w DE i dławki nie było.

Hubert96
19-04-2013, 16:53
Czuć różnice i Focusik zbiera się lepiej przy minimalnie mniejszym spalaniu. Kiedyś nalałem też VERVY do mojego Supermociaka no i różnica była duża, spalanie może nie spadło, bo on lubi wypić, ale mocy przybyło ;)

Peta
20-04-2013, 16:38
Dla mnie to jedna wielka lipa.
Eksperymentowałem z paliwem już wiele i jakoś różnicy nie odczułem czy to na spalaniu czy to w samej jeździe.
Więcej w tym nastawienia psychicznego, że idzie lepiej niż efektów.

Szkoda pieniędzy.

Memciu
20-04-2013, 17:18
Zależnie od stacji paliw, ja na Orlen Dieslu Premium widziałem różnicę, nie jest to tylko moje nastawienie psychiczne, wiem że na pewno było mocniejsze auto- nie chodzi mi o ruszanie itd. ale o podjazd na wzniesienia.
NA wzniesieniu przy którym redukowałem do 2 na paliwie premium spokojnie auto szło na 3.

toxicbrother
02-08-2013, 16:41
oczywiscie ze jest roznica np w moim przypadku a szkoda zaswinic auto skoro mam je na pompowtryskach tankuje tylko shell diesel nitro + cos takiego glupia nazwa heh :P bp ultimate oraz na orlenie werva lepiej dac te pare groszy wiecej niz miec pozniej problem z zapieczonymi kierownicami w turbo :P notlauf

plazma-tec
02-08-2013, 17:03
tez mam pompowtryski i zazwyczaj leje bp ultimate lub verva.Roznica pomiedzy nimi a zwyklym paliwem jest taka ze auto poprostu mniej spala i daje wieksza moc ktora naprawde sie odczuwa.Dla przykladu spalanie na trasie, zwykle paliwo - komputer pokazuje 5.9l/100km, po zalaniu ultimate automatycznie schodzi do 5.3 -5.2l /100km

fulo20
26-10-2014, 20:41
Trochę tematu znam od zaplecza stacji paliwowej. Paliwa premium (verva, v-power, itp) spełniają normy dla normalnych paliw i dodatkowo naładowane są różnego rodzaju uszlachetniaczami, mniej lub więcej. Ot to cała filozofia. Jeszcze jakieś pytania?:d_coffee:

Papaj
26-10-2014, 21:10
Warto lac chociazby ze wzgledu ze nie robi roznicy w cenie wielkiej (około 25zł przy laniu pod korek) a jak ktos chce oszczedzac zawsze jest LPG :)

slivka91
27-10-2014, 15:36
Warto lac chociazby ze wzgledu ze nie robi roznicy w cenie wielkiej (około 25zł przy laniu pod korek) a jak ktos chce oszczedzac zawsze jest LPG :)

LPG Premium Nitro Plus

No nie mogłem się powstrzymać ;)

adolf01
03-05-2015, 15:44
w moim odczuciu jest roznica, auto jest bardziej elastyczne, a spalanie naprawde sporo sie obniza. moze i wyjdzie 20-30zl drozej na zbiorniku ale warto:)

lopez93
03-05-2015, 16:10
Też mogę stwierdzić, że różnica jest, autko lepiej się zwija. Wyjdzie drożej, ale coś za coś.

I Am Rock!
05-05-2015, 21:39
zauważyłem że na 95 z lotosu moje audi lata jak na 98 z orlenu.
lotos się ceni ale warto przepłacić.

LUKASZ_MAZURY
12-08-2015, 09:04
Ja osobiście tankuje tylko i wyłącznie paliwo premium (Verva). Mam Passata na pompowtryskach które jak wiadomo są bardzo podatne na jakość paliwa. Od 5 lat tankuje verve i nie moge narzekać. Jest wszystko oki. Chociaż wolałbym shella ale u nas niestety nie ma .