PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Technika Panorama


karl323
20-03-2013, 14:22
Cześć. Czy zna ktoś z Was może jakąś wtyczkę albo sposób jak osadzić coś w stereo tzn. aby grało szerzej, nie tracąc przy tym dźwięku w mono??

7clouds
20-03-2013, 14:46
Haas effect (czy jakos tak) - ogarnij sobie na wikipedi o co w tym chodzi albo na yt ;)
Chyba o to ci chodzi.

KunciaL
20-03-2013, 14:47
Flux stereo tool - bardzo dobry i darmowy :)

RinoKey
20-03-2013, 16:14
Zduplikuj track, niech jeden gra w mono, a drugi w stereo + lekka EQ, Zastanów się*jednak czy to ma sens. Często jak zbyt wiele dźwięków gra w stereo, to z miksu robi się kupa.

T-M-S
20-03-2013, 16:18
Moze waves S1 się do tego nada..

Estrax
20-03-2013, 16:47
A ja poradzę z innej strony - duplikacja sygnału, dowolna wtyczka do obróbki sygnału mid/side i... na tym zduplikowanym wycięcie sygnału mid, oraz przeprowadzanie operacji na sygnale side.

RinoKey
20-03-2013, 18:10
Przypominam jeszcze raz, że wtyczkami typu waves s1 możemy co najwyżej zawężać panoramę. Oczywiście poszerzać*też się da, ale w całym miksie wyjdzie to wyjątkowo słabo. Osobiście wgl polecił bym zostawić dźwięk w mono. Po dodaniu perki (jakiś hihatów w panoramie) całość*będzie brzmieć bardzo klarownie, czysto, i nie będzie się "rzucać w ucho" że dźwięki są w mono.

kozaktm
20-03-2013, 19:34
A ja poradzę z innej strony - duplikacja sygnału, dowolna wtyczka do obróbki sygnału mid/side i... na tym zduplikowanym wycięcie sygnału mid, oraz przeprowadzanie operacji na sygnale side.

Cieszy sie oko, ze tyle osob udziela konkretnych odpowiedzi.
Ja do tej wypowiedzi wyzej dodam, ze po duplikacji sygnalu, na sciezke, ktorej nam mniej zalezy ja lekko, zedytowac. Volume,eq,efektowanie itd. Pozwoli to zrobic dzwiek "pelniejszym" niz dotychczas.