PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Technika Jak zrobić mash-up


djkubus
19-03-2013, 20:09
Witam,
Od pewnego czasu bawię się w FL Studio 10 i zrobiłem mały mash-up 2 kawałków, lecz później chcąc zmixować go, zauważyłem, że mój "utwór" się rozjeżdza. Co mam zrobić? Jak wyrównać bity, by moja piosenka mogła być zmixowana z innymi utworami? Proszę o pomoc!

Oto mój projekt

clubraverz
19-03-2013, 22:03
masz w aliasie "dj" :D
a pytasz o takie rzeczy ?

RinoKey
19-03-2013, 23:23
No dobry motyw z tym "Dj".
Poczytaj o tempie utworu, co to jest BPM, Master Tempo, Tonacja utworu, a potem poszukaj na jutubie poradników, jak zmieniać tempo utworów w FLu. Jeśli po drodze będą jakieś problemy lub nie jasności, to wróć na forum i wtedy pytaj.

alekss
19-03-2013, 23:26
Dj Ustaw takie same tempa na 2 dekach i dokrecaj jogiem . Poczytaj też co to fraza i jedziesz masz już wszystko zrobione, bądź virtual dj :D i masz mashup jak z bajki

kozaktm
20-03-2013, 19:43
Wydaje mi sie, ze DJ powinien z tym tematem miec mniej problemow niz producent. ;)
Dla niego chleb powszedni. Jak jestes chociazby amatorem i szukasz spelnienia w odpowiedzi, fajnym sposobem bedzie, gdy podpytasz kolegow dj o zasadach zgrywania (kluczowania), dopasowywania kawalkow, bedziesz mial latwiej pojac ogolnie temat. Najlepiej jak kawalki sa podobne prawie pod kazdym wzgledem. Jednakze to te "dzikie" masze sa najlepsze.
Troche ogolnikowo.. ale zawsze cos ;)

Krystian T
21-03-2013, 07:24
Forumowa "hejterka" :rain:

No to tak, ośmieliłem się pobrać ten mash up, wrzuciłem na vdj i dodałem inny utwór wyrównując go do prędkości mashupa Kubusia no i gdy puściłem dwa na raz od początku wyrównując prędkość przyciskiem "SYNC" :icon_surprised: bit z początku równo grał a później zaczął się rozjeżdżać no i w tym jest problem że kręcąc jogiem chu* wie gdzie do przodu i tyłu nie ma możliwości wyrównania tempa bo bit w mashupie Kubusia jest czasami za szybko a czasami na późno mam fotee żeby zobaczyć co i jak.

http://www5.zippyshare.com/v/42044393/file.htmlhttp://www.up.4clubbers.pl/out.php/i35363_obrazek.jpg


Ten czerwono wyświetlony bit to mashup od Fafaq i można zauważyć że gra to zawsze przed tymi klockami na początku nei wiem jak to wytłumaczyć :P a w ten niebieski wyświetlony bit to od Kubusia i można zauważyć że jest nie tak. Nie ma możliwości dobrego ustawienia żeby grało równo :P
Wina na 100% tkwi w Fl Studio a nie DJ KUBUSIU :piwo:
A tak ode mnie dokładnie nie wiem ale może musisz całą playliste (te całe ułożenie klocków, dźwięków przesunąć na prawo może pomoże to nie moje zadanie Ci w tym pomóc bo nie mam w tym odpowiedniego pojęcia).

Dziękuję! Pozdrawiam! papa

clubraverz (http://www.4clubbers.com.pl/u-131930/clubraverz.html) wiem że nie jest tylko takie dobijanie xd a za ten twój post to off top ;p

clubraverz
21-03-2013, 08:12
To nie jest forumowa hejterka nasz drogi kolego :)

Pisze gość który w aliasie ma "dj" nie zapominajmy o naszych
kolegach dj-ach którzy mają za sobą lata praktyki żeby
móc nazwać się dj-ami, afiszowanie się takimi aliasami
to kpina z kolegów Dj - mało tego nasz paradoks polega na
tym że pisze koleś który afiszuje się jako "dj xxx"
jeszcze zadaje pytanie które kompromituje termin "DJ"
i na wejściu ośmiesza tych którzy na dwie litery "D.J"
zapracowali długimi praktykami i doświadczeniem :D

że tak w ten sposób to ujmę... :)

Microtek
21-03-2013, 08:27
Zrobił maszapa - pójdzie grać do klubu za flaszkę ;D
Nie no.. Szanuj się kolego.. :D

Poczytaj forum, jest wiele tematów-tutoriali o tempie, frazie itd tylko trzeba poszukać, nie dość że ludzie się męczyli aby to zrobić to jeszcze takim jak Ty nie chcę się szukać tylko najlepiej podać na tacy..

T-M-S
21-03-2013, 14:08
Panowie, koniec zbędnej dyskusji już.

PatosMusic
21-03-2013, 23:31
Łap panie DJ
http://www.4clubbers.com.pl/tutoriale/579007-mixowanie-kluczem-czyli-jak-robic-czyste-i-plynne-mixy.html
http://www.4clubbers.com.pl/tutoriale/558689-slowniczek-dja-pojecia-i-definicje.htmlPrzestudiuj 5 razy i rób godne mixy
Bo jak na DJ'a to słabo że nie ogarniasz tempa utworów...

Anoren
22-03-2013, 13:22
Już Ci mówię... Tempo pierwszego utworu wynosi 129BPM, tempo drugiego 127BPM. Poczytaj o BPMach, tempie w muzyce, bo to pierwsza najważniejsza kwestia przy robieniu mash-upów. Poczytaj też o kluczach i tonacjach, bo to jest druga najważniejsza kwestia.

clubraverz
22-03-2013, 16:18
a co tu czytać ? :D

logicznie rzecz biorąc albo 127 podbić do 129 albo 129 zbić do 127
o czym tu czytać ? to jest tak logiczne jak to że gdy jedziesz
80km/h to wyprzedzający Cię inny kierowca gdy osiągnie 80km/h
zrówna się z Tobą i będziecie jechali łeb w łeb :D
i o to chodzi w mixie ma być równo tu nie trzeba czytać o BPMach
bo nawet zielony koleś który widział kiedykolwiek dwa odtwarzacze i mikser
jest w stanie zrozumieć w mig że żeby wszystko ładnie grało to w obu
źródłach dźwięku tempo utworu musi być takie samo.........
koleś nie chce być djem chce po prostu zrobić prosty mashup
bo uważa że jedno do drugiego pasuje.

wiedza o bpm dokładniej i o kluczach to juz jest wiedza dla
tych którzy chcą się djki nauczyć a mashup to jest kwestia
wrzucenia dwóch tracków choćby w FL albo Virtual DJu klikając
synka tylko w nowszych vdj trzeba to sobie ustawić bo może być tak że jak
podbije jeden z kawałków to mu się spiczuje i się okaże że
tonacja mu się zmieni - a mashupowanie na żywca na sprzęcie
i na ucho to już inna sprawka....... ;)