PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sprzęt Jaki sprzęt do studia


kamil18c
19-03-2013, 08:45
Witajcie od małego mnie kreci muzyka wiec proszę was o pomoc chciałbym kupić sobie sprzęt tylko nie wiem jaki mikser studyjny , monitory, klawiature sterującą , i program muzyczny oprócz fl studio, proszę o pomoc

Pozdrawiam

Eleman
19-03-2013, 09:25
Słuchaj..to generalnie w dużej mierze zależy od kwoty pieniężnej, jaką dysponujesz.

Bo generalnie jeśli nie masz zbyt wiele gotówki, na sam początek piracki FL Studio, klawa i monitory powinny spokojnie wystarczyć.
Innych programów nie trzeba, ewentualnie inny DAW jak FL studio, chodź na początku moim zdaniem najlepiej Fruity Loops, bo na niego jest najwięcej poradników.
Z innych programów to wszystko darmowe w necie jest.

clubraverz
19-03-2013, 18:44
Ja bym zaczął od pytania czy "muzyka naprawdę mnie kręci" na tyle żeby pakować kasę w sprzęt - do póki nie umiesz jeszcze nic albo nie wiele nie ładował bym kasy od razu w klawiatury midi i monitory
ja do tej pory jeszcze posługuję się słuchawkami ale już jestem na takim levelu że odsłuc***ę na dużych głośnikach raz.

Wogóle to zacząłbym od tego jaki mam komputer - ile mam ramu i jaki procesor bo jak wejdziesz na wyższy poziom projektów to bedziesz przeżywał katorgi ze ścinką programu.

_Tomasz_
19-03-2013, 19:06
W ogóle to bym na forum takich pytań do nastolatków-amatorów nie kierował :D A po drugie; to jak kolega wspomniał "czy muzyka naprawdę mnie kręci" Po trzecie; temat podpadający na zrobieniu zwały :D

Kolejna prowokacja - 20% na złagodzenie.
Innych użytkowników tez to dotyczy.

MASTER

KaCp3rS
19-03-2013, 19:17
W ogóle to bym na forum takich pytań do nastolatków-amatorów nie kierował :D

Zabawny jesteś :)
Na tym forum jest akurat trochę ludzi którzy znają się zarówno na tworzeniu muzyki jak i na sprzęcie, więc jeśli nie wiesz oraz nie potrafisz pomóc to lepiej się nie udzielaj :)
Jeśli jesteś taki pro, wszechwiedzący itd to pomóż, a nie piszesz takie śmieci ...
Najlepiej gadać na innych, a samemu nic nie umieć

Marcinkiewicz86
19-03-2013, 21:38
Wydaje mi się, że kwestia czy autora kręci muzyka to raczej są nie na miejscu, tutaj pada konkretne pytanie o sprzęt, skoro pojawia to się na takim forum i autor sam wie czego chce to raczej w jakimś stopniu powinna kręcić muzyka bardziej niż np wędkarstwo..

Ale do autora..
Po pierwsze musisz podać konkretny budżet.
Poza tym co masz na myśli mówiąć "mikser studyjny"?
Jeśli myślisz o konsolach wielo-kanałowych to jest to gra nie warta świeczki, chyba że małe miksery do nagrań no to ewentualnie np Mackie Pro Fx 12 itd..
Ale lepiej zaopatrzyć się w dobry interfejs i preamp jeśli myśli się o nagraniach jakichkolwiek.
Monitory...tak samo..kwestia ceny, jakie pomieszczenie..
z tańszych może to być Behringer B2031, KRK rp6/rp8, Yamaha Hs80 może coś od Alesis, Fostex..
Z droższych Adam P11a, A7x, A7..Genelec 8030/8040 itd..
Klawiatura to np Alesis qx49 albo też coś od Akai..

Interfejs mógłby to byc Fireface 400 od RME lub z tańśzych Focusrite, M-Audio, Lexicon, Tc Electronic..

Pamiętaj też o adaptacji akustycznej pomieszczenia, bo praca z dźwiękiem przy pustych ścianach to nieporozumienie - panele akustyczne, wełna mineralna itp..
A co do softu to zależy..FL Studio jest jednym z tańszych bo np Steinberg Cubase 7 to koszt ok 2500 pln, Pro Tools 10 to ponad 2 tys itd..
Dlatego nie warto rzucać się na jakieś potężne oprogramowanie a FL jest bardzo podręczny, dobry i wystarczający.
Lepiej zainwestować w dobre solidne wtyczki niż sam soft dla zasady żeby był jakiś inny..

clubraverz
19-03-2013, 21:59
Są tacy którzy od lat się bawią w tworzenie i po prostu to lubią mają krztę samokrytyki i nie pchają się przed szereg
są też zajawkowicze którzy nie nauczyli sie jeszcze nic a już napalają się na pro sprzęt i myślą że będą drugim arminem albo headhunterzem bo wypchali sobie pokój sprzętem za pięć koła a ledwo programu się tknęli, sami przyznacie że dobre wyposażanie nie jest substytutem doświadczenia czy umiejętności itd. a gadanie typu "kręci mnie muzyka" - wiec kupie sobie sprzet zbyt madre nie jest ;)
a lubienie muzyki lubieniu nierówna - no ale jak kto woli...