PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sprzęt Interface audio


Ra5h
18-03-2013, 13:34
Siema, postanowilem wymienic moj interface audio.

I tutaj pojawia sie pytanie, poniewaz szczegolna uwage zwrocilem na Focusrite Saffire 6 usb i chcialbym sie dowiedziec czy w tym przedziale cenowym polecacie cos innego, czy warto zakupic ta karte.

Marcinkiewicz86
19-03-2013, 02:12
Witam!
Jaki do tej pory używałeś interfejs audio?
Bo często przesiadka na sprzęt o 300-400 zł droższy nie wprowadzi żadnych diametralnych zmian i poprawy.
Dlatego nie warto, stąd to moje pytanie.

W tym przedziale cenowym zainteresuj się też TC Electronic Konnekt 6, o ile w komputerze jest port fire-wire. Ewentualnie Lexicon Omega

Cahoot Freaks
19-03-2013, 05:38
Jeszcze dopisz do czego bedziesz uzywac ten interface.

Ra5h
21-03-2013, 18:07
Aktualnie posiadam esi maye USB, oczywisicie sluzy ona bardziej do grania niz do samej produkcji, dlatego stwierdzilem ze czas kupic jakas karte typowa do produkcji. Wiec co polecacie do tej ceny, badz moze bedzie cos tanszego a podobnie jakosciowo

Marcinkiewicz86
21-03-2013, 22:08
Wg mnie zmiana na cokolwiek przy Esi Mayi jest bezsensu.
Owszem można by się zastanowić nad TC electronic albo M-Audio ProFire jako transfer przez fire-wire nie usb..ale różnica w dźwięku w jakości będzie odczuwalna dopiero przy interfejsach klasy RME BabyFace albo FireFace itd..
lub Motu Audio Express, 828 MKII itd,,,
...ale najważniejsze..tak jak pisał Cahoot Freaks co zamierzasz robić? Nagrywać coś? co podłączać itd..bo właściwie Maya powinna być wystarczająca, a przy nagraniach to już musi być wyższa półka żeby jakość przetworników była na wysokim poziomie..

Ra5h
22-03-2013, 08:31
Nie, karta bedzie sluzyc tylko iwylacznie do produkcji muzyki nic wiecej. Wiec jesli twierdzisz ze esi maya wystarcza zatem mam wiekszy budzet.
A mam jeszcze jedno pytanie, poniewaz mialem mozliwosc odsluchania, zeby nie uzyc nazwy monitory to glosnikow MicroLab solo 6c i cena 455 zl jest zaskakujaca jak na jakosc owych glosnikow, i zastanawialem sie nad kupnem poniewaz ich jakosc bije wiele monitorow za tysiaczka.

RinoKey
22-03-2013, 09:26
Głośnik "konsumpcyjny" ma za zadanie cieszyć ucho, podbarwiać dźwięk, i grać tak aby zwykły słuchacz był zadowolony z "jakości" dźwięku.

Monitor studyjny ma za zadanie jak najbardziej realnie odzwierciedlać dźwięk nad którym pracujesz. Nie ma on brzmieć ładnie, ma brzmieć prawdziwie.

Pasmo przenoszenia głośników Microlab SOLO6C to 55-20 000, Hz czyli dość słabo. Dla porównania behringer MS40 (619 zł za parę) 50 Hz - 25 kHz czyli masz więcej dołu.

Generalnie to polecił bym jednak dozbierać pieniądze i kupić coś za minimum 1500 zł, na odsłuchy nie ma co żałować pieniędzy.

Cahoot Freaks
24-03-2013, 06:40
taka karta w zupełnosci wystarczy jaka posiadasz:)
popieram slowa Marcinkiewicza ze zmieniajac ESI na cos w tym samym przedziale cenowym nie odczujesz roznicy.

Jesli chodzi o microlaby za 455 to bym sobie darował. Po jakims czasie i tak zechcesz je zmienic a to juz bedziesz 455 w plecy. lepiej dolozyc 1000 i nad czyms lepszym pomyslec.

Ra5h
24-03-2013, 11:25
A co sadzicie o takim zestawie jak tutaj :

Zestaw nr 5 (KRK Focusrite) - Music Store - sklepmuzyczny.pl - Music Store Sp. z o.o. (http://sklepmuzyczny.pl/produkt/zestaw-nr-5-krk-focusrite/2135dd90ab6d5cd10c03400f4ab185ae)

Marcinkiewicz86
24-03-2013, 19:07
Ten zestaw jest ok, tylko warto się zorientować ale raczej nie, tzn czy czasami oddzielnie nie wyjdzie ze 100 zł taniej ale może nie warto bo i tak jedna wysyłka, poza tym jeszcze bodajże kable.

Solidne monitory + dobry interfejs (ale Twój jest ok) i to wszystko co musisz miec, natomiast takie naciągane rzeczy, głośniki podejrzane..nie ma sensu wydawać i tak ciężko pewnie zarobionej gotówki bo szkoda jej a efekty z pracy nie beda takie jak przy monitorach.

16th Stars
24-03-2013, 19:15
tylko pamietaj do nich suba dokupic, bo przy dance'owych trackach dolu nie bedziesz slyszal

Ra5h
24-03-2013, 19:44
Ten zestaw jest ok, tylko warto się zorientować ale raczej nie, tzn czy czasami oddzielnie nie wyjdzie ze 100 zł taniej ale może nie warto bo i tak jedna wysyłka, poza tym jeszcze bodajże kable.

Solidne monitory + dobry interfejs (ale Twój jest ok) i to wszystko co musisz miec, natomiast takie naciągane rzeczy, głośniki podejrzane..nie ma sensu wydawać i tak ciężko pewnie zarobionej gotówki bo szkoda jej a efekty z pracy nie beda takie jak przy monitorach.

Bardzo dziekuje za ten wyczerpujacy komentarz :P Jedyna wada jaka jest w interfejsie ktory posiadam to, to ze nie knoba ' volume ' I niestety ale podlaczona do komputera musze przepuszczac przez wzmacniacz co znacznie pogorsza jakosc ale tylko w taki sposob mam kontroler nad glosnoscia.

Dzieki wielkie a wiec problem z glowy, wezme ten zestaw.

Marcinkiewicz86
24-03-2013, 20:08
To znaczy nie bardzo rozumiem, używasz zewnętrznego wzmacniacza żeby kontrolować poziom sygnału? Troche bezsensu o ile nie jest to wzmacniacz Carvin, Yamaha, Crown itd..to raczej kompletnie zaburza dźwięk, szczególnie wzmacniacz Hi-fi z podbiciami pasm.
Najlepiej zaopatrzyć się w stacje taka jak np Mackie Big Knob co nie jest zbyt tanie niestety.
Ale to znaczy co? Nie ma kontroli z pozycji systemu? Wirtualnie z paska zadań?
Nie ma żadnego oprogramowania do tego interfejsu?
Ja używam karty RME Hdsp i kontrola fizyczna nie istnieje jedynie z pozycji mixera programowego.
Jedynie podczas używania pasywnych monitorów (Yamaha) można sterować poziomami z pozycji końcówki mocy.

Co do basu, wiadomo..nie będzie takiej głębi jak w zestawach 2.1 z subwooferem, ale przecież monitory służą do miksu, a aranżować można na czymkolwiek..chyba że kręcenie brzmień to lepiej używac monitorów bo mają lepszą wierniejszą reprodukcje dźwięku.

Ra5h
24-03-2013, 21:16
Jest to wzmacniacz technicsa. Mam mozliwosc sterowania z komputera, ale nie jest to dla mnie wygodne wrecz uciazliwe. Kupujac ten zestaw do ktorego podalem linka bedzie przydatny, poniewaz jak gram w klubie zawsze towarzyszy mi esi maya i w sumie to do grania uzywam jej najbardziej.