PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Efekt Kompresory wtyczkowe


Jacker
12-03-2013, 21:16
Mam do was pytanie odnośnie kompresorów wtyczkowych.
Jakie kompresory według was najlepiej się sprawdzają do sumy, bassu, vocalu... i dlaczego?

Jest bardzo dużo kompresorów i każdy ma inne działanie
a ja zawsze ograniczałem się do jednego i efekt mnie nie zadowalał,
więc chciałbym poznać wasze doświadczenia z kompresorami żeby łatwiej
było mi wybrać.

RinoKey
12-03-2013, 21:37
No to polecam:
Na sumę, auxy itp najlepszy i to chyba bez dyskusji jest SSL Compressor od Waves.
Do perkusji ja lubię czasami użyć T-Racks Black 76 albo Waves API 2500.
Na bass często zamiast kompresji, stosuję distort, ale jak już to używam standardowego kompresora z Logica.

16th Stars
13-03-2013, 06:08
Z kompresorow to ja polecam Tube-Tech CL 1B, ale troche kosztuje, a piratow chyba jeszcze nie ma, wiec swoja role jeszcze ladnie spelnia Cakewalk sonitus fx compressor, ewentualnie fruity compressor daje rade ;)

RinoKey
13-03-2013, 07:12
Tube-Tech CL 1B jest pirat, i to nawet na Maca już :D

Maciach
13-03-2013, 13:12
W Abletonie 9 genialny jest nowy Glue compressor na bus/drumy (a jak nie masz Abletona to Cytomic The Glue - to jest to samo, albo SSL4000 Waves). W.w. kompresor + VintageWarmer jako "dopalacz" powiedzmy na vocale, leady itp. i niczego więcej nie trzeba, przynajmniej dla mnie. Nie jestem expertem, ale nawet total noob zuważy różnice w działaniu tych kompów w porównaniu do tych przecietnych. Zwłaszcza Glue ma charakterystyczny styl działania, jest bardzo, jakby to ująć, "aksamitny" dla ucha ale jednocześnie ładnie "sciska" cały trak, powodując że naprawde brzmi jak sklejony.

Jacker
13-03-2013, 15:13
Testowalem dzisiaj pare kompresorów na sumie i zdecydowanie SSL Compressor najlepszy :D

Rooreck
13-03-2013, 15:30
Pytanie równie głupie co "jakie auto najlepsze". Każdy powie Ci co innego, ściągaj, próbuj, używaj, jak któryś przypadnie Ci do gustu to go kup i używaj legalnie.
Każdy realizator ma swój setup, którym umie się [posługiwać, pamiętaj że lepiej wykrzesać 100 % z urządzenia, które znasz doskonale, niż 20 % z urządzenia którego nie rozumiesz :)

Jacker
13-03-2013, 16:14
heh zawsze ktoś musi się przyczepić do czegoś...

Nie napisałem "jaki najlepszy" ,tylko "jaki według was najlepszy"

Wiem że nie istnieje najlepszy bo każdy lubi inne brzmienia.
Chciałem poznać ulubione kompresory innych producentów i
przetestować je żeby wybrać z 3 które najbardziej mi się
spodobają i z których będę korzystał.

Setki różnych kompresorów jest i dlatego wole przetestować coś polecanego przez innych.

slawomirus
13-03-2013, 22:35
najlepszy taki który będziesz umiał obsługiwać. Każdy posiada granice możliwości i zakres "błędu"

Jeśli poszukujesz na sumę kompresora to zdecydowanie jakiś wielopasmowy. Wszystko zależy jeszcze od tego w jakim zakresie będziesz go używał. Bo jedne są "wierne" (nie niszczą brzmień), a inne znów potrafią niejednokrotnie zastąpić efekty typu distort i maxymalizer.