PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Dźwięk Fl Studio problem z dzwiekiem


DjKaczi
10-03-2013, 14:02
Siemanko panowie... teraz sprawy związane z sprzętem.

Moj problem polega na cięciu dzwięku(przy dużej ilosci instrumentów) w fl... zastosowałem sterowniki asio bufor na maxa w prawo i lipa tnie jak uj...
Wątpie żeby to była wina pc bo czasem mam nawet 70% użycia proca i tnie... Czy to prawda że wina lezy przy karcie dźwiękowej... a moja karta to oczywiście realtek :<

T-M-S
10-03-2013, 14:18
Moj problem polega na cięciu dzwięku (przy dużej ilosci instrumentów) w fl...

nic dziwnego przy słabym PC.


Wątpie żeby to była wina pc bo czasem mam nawet 70% użycia proca i tnie...

Wez to przepisz, żeby miało sens...
Ja jakoś nie zrozumiałem.


Czy to prawda że wina lezy przy karcie dźwiękowej... a moja karta to oczywiście realtek :<

Wina leży po str. karty dz. oraz procesora (w roli głównej).
Postaraj się o lepszy sprzęt ,to unikniesz wielu kłopotów ;)

DjKaczi
10-03-2013, 14:56
to se walne fl 7 czy 6 i bedzie git : ) .. wogle jakie on ma wymagania

Marcinkiewicz86
10-03-2013, 15:08
Generalnie u Ciebie wina leży po stronie komputera (szczególnie procesor) oraz karty dźwiękowej, bo Realtek delikatnie mówiąc się totalnie do tego nie nadaje.
Ja u siebie majać procesor Quad Core Intela i kartę audio RME przy 88% wykorzystania procesora i ponad 2,5 Gb pamięci nie mam żadnych trzasków, przycięć a bufor może być ustawiony na 1024 samples i w czasie rzeczywistym mogę dogrywać coś z klawiatury midi.
Natomiast przy kartach Realtek i słabym sprzęcie trzaski mogą pojawiać się nawet poniżej 70%, po prostu sprzęt nie wyrabia i jest słaby pod produkcje.
To jest tak jak renderowanie filmów czy granie w gry - czyli procesor i grafika odgrywa istotną rolę, tutaj procesor i karta dźwiękowa + też ram ale w tym przypadku moim zdaniem wina leży po stronie procesora no i karty dźwiękowej.

Może podaj parametry komputera to ktoś doradzi czy da się to jakoś zmodernizować bo kupno nowej jednostki centralnej - płyta, procesor itd..to tak min 1200 zł wg mnie.

Co do starszej wersji FLa to ewentualnie wersja 8.0 Siódemka jak i szóstka to bardzo stare wersje, które mogą mieć wiele braków w stosunku do obecnych wersji, nie wiem czy wszystkie wtyczki będą dobrze współpracować itd..

DjKaczi
10-03-2013, 15:11
Genieralnie ten komputer maswoje lata i raczej nie bede wymienial w nim.. bo wazne ze dobrze pobiera odbiera.. jedynie co to karte dz moze wymieniee.
Procek 1.6 amd
RAM 1gb dr2.
Kiedys mialem 2.4 ale wymienialem paste i wyjelem z radiotorem i dupa :< .. a ten 2.4 ciagnal mi 9 spokojnie : <

Igoroski
10-03-2013, 15:54
Mam dokładnie ten sam problem co założyciel tematu, przy większych projektach kompletnie się nie da pracować. Robię na zintegrowanej karcie Realtek HD Audio także gorzej być już chyba nie może, wątpię żeby wina leżała po stronie RAM'u (4gb) tudzież procka (4x 3 GHz).
Czy wymiana karty dźwiękowej załatwiłaby sprawę? Mam do przeznaczenia 500~zł. Możecie coś polecić?

Marcinkiewicz86
10-03-2013, 16:38
Genieralnie ten komputer maswoje lata i raczej nie bede wymienial w nim.. bo wazne ze dobrze pobiera odbiera.. jedynie co to karte dz moze wymieniee.
Procek 1.6 amd
RAM 1gb dr2.
Kiedys mialem 2.4 ale wymienialem paste i wyjelem z radiotorem i dupa :< .. a ten 2.4 ciagnal mi 9 spokojnie : <

Ten procesor jest dual core? Czy singiel? Wg mnie słaby sprzęt i przez to te problemy, mało pamięci bo min. 2 Gb żeby chociaż w miare sprawnie działać, czyli pewnie platforma do wymiany, możesz za jakieś grosze gdzieś zakupić mocniejszy procesor ale na dłuższą metę to i tak niewiele pomoże.
Jedynie jakias starsza wersja FL, chociaż tutaj tez mogą być problemy z wtyczkami..
Sama karta muzyczna zbyt wiele nic nie da, bo nie będzie wstanie odciążyć o 40 % procesor bo sam procesor tez musi miec odpowiednią wydajność aby sprawnie projekt był odtwarzany a karta to tylko wspomaga przez ASIO itd..

Mam dokładnie ten sam problem co założyciel tematu, przy większych projektach kompletnie się nie da pracować. Robię na zintegrowanej karcie Realtek HD Audio także gorzej być już chyba nie może, wątpię żeby wina leżała po stronie RAM'u (4gb) tudzież procka (4x 3 GHz).
Czy wymiana karty dźwiękowej załatwiłaby sprawę? Mam do przeznaczenia 500~zł. Możecie coś polecić?

Jaki to procesor? jakiś quad od Intela? Dziwne bo ja przy podobnych parametrach nie mam najmniejszych problemów pomimo dość rozbudowanych projektów, wina na 99% leży po stronie karty, no bo Realtek, który jest nieciekawym rozwiązaniem.
Najlepiej było by zakupić zwykłą karte PCI/PCI-e np M-Audio lub coś od ESI i wtedy sprawdzić, jeśli wszystko będzie dobrze ustawione i skonfigurowane nie powinno być takich problemów
Parametry nie są złe, 4 Gb ram przy typowych wtyczkach jest ok, procesor też powinien dać radę.

DjKaczi
10-03-2013, 17:49
Właśnie wszystko single , ale powiem wam że wina jest procesora bo se dokladnie przypomnialem i jak mialem 2.4 single to 9 leciala nawet gdzie w wymogach ma niby 2 rdzenie..... . Akurat mam farta ze mam shoketa am2 i jest dużo procków za małą kase :D ja swojego 1.6 kupiłem za 20zl gdzie mial 1.8 za 30 zl.. generalnie za 70dyszkek 2 rdzenie moge wyciagnać ..bo mam znajomego ktory pracuje w komputerowym i generalnie bawi sie w czesci uzywane .

mario ohoa
11-03-2013, 10:07
Tools > Macros > Switch smart disable for all plugins

ja tez mam kicha kompa ale jak unikasz przesterowania , na wstepie ustalasz pewną ilosc db na masterze i dobrze rozmieścisz instrumenty i wtyczki bedzie ok.

kozaktm
11-03-2013, 17:48
Zmien na pewno karte dzwiekowa. (Priorytet)
Dokup 1GB ramu (Priorytet)
Wlacz wszelkie odciazajace funkcje DAW. (Opcjonalnie)
ASIO nie jest na wszystko lekiem
Oczysc kompa ze zbednego rejestru, wylacz niepotrzebne elementu autostartu
Nie wkladaj czesci sam, kiedy nie masz conajmniej zaawansowanej wiedzy w tym zakresie (Zachowanie kompatybilnosci, jakosci)
Nie uzywaj zasobozernych wtyczek, ktore jedynie ci ulatwiaja zadanie, w ostatecznosci ratuj sie renderem sciezek.
Korzystaj z autoryzowanego oprogramowania, najlepiej oryginalnego.
Zachowaj wolna przestrzen dyskowa (conajmniej 10%)
Monituj prace DAW, jego reakcje na zewnetrzne srodowiskowe.
To tyle co moge powiedziec. Nie tylko poradzisz sobie z dzwiekiem, co unikniesz zawieszen i uciagniesz "ciezsze" projekty.

slawomirus
13-03-2013, 22:52
Właśnie wszystko single , ale powiem wam że wina jest procesora bo se dokladnie przypomnialem i jak mialem 2.4 single to 9 leciala nawet gdzie w wymogach ma niby 2 rdzenie..... . Akurat mam farta ze mam shoketa am2 i jest dużo procków za małą kase :D ja swojego 1.6 kupiłem za 20zl gdzie mial 1.8 za 30 zl.. generalnie za 70dyszkek 2 rdzenie moge wyciagnać ..bo mam znajomego ktory pracuje w komputerowym i generalnie bawi sie w czesci uzywane .

FL Studio ma tu małe znaczenie. To głównie VST obciążają kompa. Wymagania FLa niewiele się zmieniły od czasów 8-10.

A gdzie niby w wymaganiach FL studio jest dwa rdzenie? Bo powiem szczerze że się nie spotkałem z takimi.

mario ohoa
15-03-2013, 10:17
Zapomniałem dodać ,że koniecznie win7 jak masz ustaw sobie motyw jak z klasycznego win .. mniej bajerów graficznych też odciąża :)

karl323
16-03-2013, 07:54
Ostatnimi czasy właśnie też mam problem z płynnym działaniem Fl-a nie wiadomo mi z jakich powodów. Dodam, że mam procka 4x3,2 GHz i 8GB RAM-u i co najważniejsze mam też kartę dźwiękową ESI Maya 44. Nie powiem, że znacznie to utrudnia pracę w FL...