PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Inne Sumulacja Monitorów Studyjnych


Freakwell
07-03-2013, 09:41
Witam. Ostatnio cały czas działam w słuchawkach i wczoraj obczaiłem coś ciekawego (VRM Box) Coś jak symulacja monitorów studyjnych lecz do tego jest potrzebny ten mały sprzęcik ale szukałem dalej i znalazłem coś jak odpowiednik o nazwie G -Sonique-MONITOR MSX5 i chciałem się zapytać czy znacie jeszcze coś podobnego jako vst bez podłączania sprzętu

http://www.g-sonique.com/wpimages/wpc032fbc3_06.png

http://www.sonicsense.com/media/catalog/product/cache/1/imageBig/1500x/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/f/o/focu-vrmbox-ss-05.21.jpg

o i jeszcze takie coś znalazłem ale to chyba nie jest to samo ;)

http://farm4.static.flickr.com/3462/3217849345_206d07081a_o.png

a to na Maca

http://heelaudio.com/wordpress/wp-content/uploads/2012/06/mixref_preview.png

Marcinkiewicz86
07-03-2013, 13:31
Witam!
Szczerze? Ja bym odradzał tego typu dziwne symulatory. Najlepsze i nie do zastąpienia jest brzmienie samych monitorów w rzeczywistości w zaadaptowanym akustycznie pomieszczeniu.
Natomiast takie programowe virtualne rzeczy nie są wstanie tego odzwierciedlić nawet w 10%.
Na siłe próby uzyskiwania jakieś przestrzeni..bezsensu. Wprowadzanie tylko niepotrzebnego zamieszania.
Z resztą zawsze najlepszy jest odsłuch wpięty do interfejsu audio i czysta linia out bez żadnych "ulepszeń"
To sprzęt realny + adaptacja ma powodować dobry dźwięk pod kątem produkcji a nie sztuczne "podkręcanie" oprogramowaniem, które i tak rewelacyjne nie jest, wystarczy porównać wtyczki pianinowe, gitarowe i z innymi instrumentami do realnej gry na instrumencie przez człowieka. Dlatego takie symulatory raczej nic zbyt dobrego nie wprowadzą do dźwięku.

Skillstorm
07-03-2013, 14:35
tl;dr

Hahahahah człowieku o czym ty piszesz. Zajmij się pszczelarstwem a nie udzielaniem porad w tematach.

Akurat przykłady podane przez autora tematu to dobre rozwiązanie tylko że... Jak masz dobrej jakości słuchawki. Wtedy jak dobrze ustawisz to na słuchawkach jest symulowana akustyka monitorów (w skrócie to imitują zjawisko Cienia akustycznego np)

A tą wtyczkę Redline Monitor polecali w Estradzie i Studio nawet ;)

Polecam Estradę i Studio plus nr 02/2012 Tam masz obszerny artykuł o mixowaniu na słuchawkach i są opisane wtyczki do emulacji monitorów. OCZYWISTYM też jest że to nie będzie to samo co praca z monitorami jednak jest już pewnym ułatwieniem ;)

Freakwell
07-03-2013, 16:09
A wymienił by ktoś vst godne uwagi ?? Estradę i Studio plus nr 02/2012 coś nie mogę poszukać żeby chociaż w pdf-ie była :(

Jacker
07-03-2013, 17:12
nic lepszego niż redline monitor 112db nie znajdziesz.
kiedyś sporo o tym czytałem bo też jestem skazany na słuchawki :P

Przy budowaniu panoramy często mi się przydaje ta wtyczka bo trochę ułatwia zadanie.

nie oddaje to w 100 % monitorów ale jak ktoś robi muzykę tylko na słuchawkach to warto mieć tą wtyczkę.

T-M-S
07-03-2013, 18:37
Lap EiS w pdf'ach. Ktoś upal kiedyś i mam na dysku ;)

Nr.1 2012 [PLUS]



Nr.2 2012 [PLUS]

Piaszeczki
07-03-2013, 23:20
tl;dr


Akurat przykłady podane przez autora tematu to dobre rozwiązanie tylko że... Jak masz dobrej jakości słuchawki. Wtedy jak dobrze ustawisz to na słuchawkach jest symulowana akustyka monitorów (w skrócie to imitują zjawisko Cienia akustycznego np)

A tą wtyczkę Redline Monitor polecali w Estradzie i Studio nawet ;)



Programy takie nie są jakimś zbędnym ulepszeniem, tylko najprawdziwszą PODSTAWĄ dla osób które pracują tylko na słuchawkach. Co innego gdy mamy do dyspozycji słuchawki oraz monitory. Wtedy wiadomo, naprzemiennie można odsłuchiwać rezultatów pracy w studio. Także czytałem artykuł z EiS, człowiek naprawdę sporo ciekawych rzeczy może dowiedzieć się na temat produkcji na głupich słuchawkach. A co takie programy symulują??

Otóż zauważmy że słuchając czegoś na słuchawkach lewe i prawe ucho jest osobno odizolowane. To co leci z lewej słuchawki nie dociera do prawej i na odwrót. W monitorach jest inaczej. To co wychodzi z lewego monitora także w jakimś stopniu dociera do prawego ucha. Są właśnie programy (o których mowa) symulujące takie zjawisko w słuchawkach. Piszę tak wstępnie zachęcając do lektury. Więcej ciekawych rzeczy w EiS. Polecam.