PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Efekt "Master tempo" na vokalu, problem z podwyższonym tempem


McMarco
06-03-2013, 20:44
Witam :) Od razu piszę, iż nie znalazłem nic na ten temat, co by mnie interesowało, więc opisze swój problem. Proszę o wyrozumiałość, ponieważ dopiero zaczynam tak na prawdę z produkcją muzyki, więc jeśli ktoś ma komentować typu "lepiej skończ z tym, bo i tak nic z tego" - radze w ogóle pominąć temat, robie to tylko dla własnej przyjemności i nic pozatym, a chcę się po prostu czegoś dowiedzieć.
Przejdźmy do konkretów.
Zmixowałem kawałek, zmasterowalem także, pozostaje problem jeden VOCAL! Ponieważ dajmy na to utwór jest tworzony na 128 bpm, ale jak przyspieszę w playerze czy kontrolerze ( np. jak chcę stworzyć seta) go do np. 134 bpm to vokal „jajczy” strasznie, robią się smerfne hity wtedy. Jak tego uniknąć? Chciałbym coś w stylu master tempa, żeby vokal tak nie brzmiał. Co zastosować, aby w efekcie nie było tak, że się podnosi tonu vokal w tak znacznej mierze? Jak Wy to rozwiązujecie?
Z góry dziękuję za każdą wartościową odpowiedź!

Pozdrawiam

Marcinkiewicz86
07-03-2013, 00:45
Witam!
Generalnie problem może polegac na tym, że w utworze został użyty wokal w słabej jakości np mp3 192 kbs itd..
Różnica zbyt duża nie jest i powinno wszystko grać bez problemu, co innego gdybyś chciał ze 128 zmienić na 145 to już mogło by się nie udać bez tych "efektów" ubocznych.
Tylko nie bardzo rozumiem jak, gdzie to chcesz zrobić? Na czym to polega?
To jest Twoja produkcja? Rozumiem, że wszystko jest gotowe? Cały track - podkład + wokal?
Moim zdaniem jeśli wokal był w mp3 320 kbs lub wav, a całość jest w jakości mp3 320 kbs to nie ma możliwości żeby przy zmianie tempa, przy tak małym skoku były od razu takie problemy.

McMarco
07-03-2013, 10:14
Powiem tak, to jest mashup złożony z 2 utworów + vocal. niby wszystko jest w Hq. tak jak mówię przy 134 bpm vox bardzo brzydko brzmi i nie wiem zupełnie dlaczego. Ja rozumiem, że przy wyższym tempie będzie to brzydko brzmiało ale czemu akurat przy takim tempie jak 134 już tak się dzieje?

dawid512
14-03-2013, 20:52
Czym a dokładnie jakim programem podkręcasz tempo? Przypomina mi się jazda z VDJ kiedy podnosząc tempo robiły się smerfne hity albo co gorsza w ogóle nie trzymał tempa. W traktorze było ok. Jeśli robisz tracka w fl studio to przy zmianie tempa sampla standardowo masz opcję "resample" która właśnie robi nieraz takie smerfne hity. Wystarczy wybrać np. "pro default" i jest ok.

Rob Dire
14-03-2013, 21:08
http://i.imgur.com/m7OFXku.png Wszystko wytłumaczyłem w obrazku :)

P.S Marcinkiewicz, niekiedy za bardzo kombinujesz, problem był na 2 kliki myszki a Ty się rozpisujesz o jakiejś jakości :P

S3b4
14-03-2013, 21:27
No dobrze, amatorzy chcieli pomoc, a napisali jakieś glupoty. Teraz podam ci sposob jak zmienic tempo jakiegokolwiek pliku audio w FL Studio.

Masz plik audio w tempie 128BPM, a chcesz zeby gral w tempie 134BPM. Wiec:
ustawiasz w FL Studio tempo 134BPM, i wrzucasz plik audio do programu, po czym umieszczasz go na playliscie. Po lewej gornej stronie masz taki maly trojkacik. Naciskasz na niego i z menu wybierasz FIT TO TEMPO, dajesz TYP IN (BPM) i recznie wpisujesz tempo pliku audio, czyli 128.

Powinno zadziałać.

nyguss
14-03-2013, 23:09
S3b4 powinno ale nie zawsze działa xD Może warto użyć może nie najlepszej opcji ale skutecznej do mashupu może być VDJ + odpalasz master tempo i jest git. wokalik sie zgrywa i siupa.

Rob Dire
14-03-2013, 23:26
No dobrze, amatorzy chcieli pomoc, a napisali jakieś glupoty. Teraz podam ci sposob jak zmienic tempo jakiegokolwiek pliku audio w FL Studio.

Masz plik audio w tempie 128BPM, a chcesz zeby gral w tempie 134BPM. Wiec:
ustawiasz w FL Studio tempo 134BPM, i wrzucasz plik audio do programu, po czym umieszczasz go na playliscie. Po lewej gornej stronie masz taki maly trojkacik. Naciskasz na niego i z menu wybierasz FIT TO TEMPO, dajesz TYP IN (BPM) i recznie wpisujesz tempo pliku audio, czyli 128.

Powinno zadziałać.

O ile dobrze wnioskuje, koledze przy podnoszeniu tempa zwiększał się pitch, więc należy ustawić tak jak podałem na obrazku. Nie napisał nic że mu wokal gra nie w tempo.

P.S Nazywanie innych amatorem gdy sam się nim jest to trochę hipokryzja nie?

McMarco
05-04-2013, 20:36
Panowie dziękuję za zainteresowanie! Opcja pro default pomogła! Dziękuję jeszcze raz i temat można zamknąć ;)