PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Dźwięk Jak zrobic wakacyjny klimat


DjKaczi
06-03-2013, 19:08
Rollergirl - Dear Jessie (DJ QiDD Remix) Shorter Version - YouTube

Jak wykrecic takie dzwieki... chodzi mi o wakacyjny klimat.. inna moris itd. Z gory dzieki

<--Zoltar-->
06-03-2013, 19:59
Jeśli o lead to jest jakieś saxo + akordeon. W zasadzie nie musisz nic wykręcać, ściągnij Accordion VST i DVS Saxophone. To są najlepsze wtyki do tego typu ambitnych produkcji :D

DjKaczi
06-03-2013, 20:02
mhmh...a co powiesz o nexusie... bo widzialem filmik jak chlopaki lecili.. ale jakoś nie kumam... na jakich soundbankach

Dan van C
06-03-2013, 20:52
Jeśli o lead to jest jakieś saxo + akordeon. W zasadzie nie musisz nic wykręcać, ściągnij Accordion VST i DVS Saxophone. To są najlepsze wtyki do tego typu ambitnych produkcji :D

Najlepsze? Ty chyba nie masz pojęcia o wtyczkach.
LinPlug SaxLab 2, Gladiator - Polecam te 2.

<--Zoltar-->
06-03-2013, 21:17
Najlepsze? Ty chyba nie masz pojęcia o wtyczkach.
LinPlug SaxLab 2, Gladiator - Polecam te 2.

Czepiasz się ;p

Napisałem te dwie dla przykładu tylko, nie produkuje tego typu muzy i podałem te które znam gdzieś tam ze słyszenia.

T-M-S
06-03-2013, 21:25
spokój ma być panowie i trzymamy się ambitnego tematu ;)

Dan van C
06-03-2013, 21:40
Czepiasz się ;p

Napisałem te dwie dla przykładu tylko, nie produkuje tego typu muzy i podałem te które znam gdzieś tam ze słyszenia.

To widzę fanatyk jesteś ;D
Zero pojęcia a wypisuje że "najlepsze"... hahaha

Marcinkiewicz86
07-03-2013, 00:25
Potwierdzam to o czym pisze Dan van C, Accordion jak i Saxophone to bardzo prymitywne wtyczki, coś tam się uda zdziałać ale jest mnóstwo ciekawszych.
Ja bym dodał też Sylenth, świetny tzw plucki "rumuńskie" można kręcić i do woli uzyskiwać.
A Nexus..no gotowiec..w expansionie Plucked jest coś co się może przydać, tak samo house vol.1, Dance Orchestra.. Ale ma specyficzne brzmienie, które lepiej zastępować w konkretnych dźwiękach czymś lepszym.
Perkusja w nagraniach takich letni-housowych musi być prosta..delikatny miękki kick oraz clapy przypominające ludzkie klaskanie, to chyba najlepsze, prosty Hi-hat. Najlepiej paczki Vengeance Essential House, Electro Essential...
Warto też zainteresować się wtyczkami gitarowymi Virtual Guitarist, Real Guitar itd..bo dźwięki gitarowe, szczególnie gitary klasycznej gdzieś tam pojawiąją się w tych klimatach.
Apropo instrumentów dmuchanych typu Saksofon, Trąbka, Róg jakiś obój itd..
Warto zainteresowac się wtyczka Arturia Brass, łączenie brzmień, realne brzmienie trąbki

Musoneo - Arturia Brass 2.0 - polish review part II - YouTube

DjKaczi
07-03-2013, 14:55
Dziękuje wam chłopki za pomoc szczególnie Marcinowi ktory zawsze odpowiada na moje pytania... wiem moze są debilne itd.. ale każdy jakoś zaczyna... właśnie co do stylu to odkryłem to to rumunski house ^^ czasami dance house ... ale zazwyczaj rumunski... i można dużo rzeczy robić na sylenth1 pobrałem jakaś paczke z rumunskimi klimatami i coś tam niby wychodzi.. teraz kwestia pianorolu układu klocków ... Co do sampli to posiadam... tutaj duzą kwestia to wlasnie ucho dobry sampel dobry mastering i malinka :P(mam nadzieje że dobrze mowie ) . Ogółem to sylenth1 i nexus miwystarczy moze jeszcze sobie pobiore saxophone.. ale szczerze nie chce mi sie tak pobierać tych w tyczek i robić sobie bałagan na pc.. Oczywiście standardowo thx lecą w waszą stronę.. Jak to mówia nic za darmo niema.. postawił bym piwo no ale wiecie to tylko forum ^^

nyguss
08-03-2013, 21:24
Prosta melodyjka łapiąca za ucho. fajny wokal to wszystsko.