PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Efekt Efekt stereo w FL Studio


McMarco
03-03-2013, 23:53
Witam!
Potrzebna mi pomoc w wykonaniu pewnego efektu...
Może ja objaśnię, co chciałbym uzyskać, poniewaz nie potrafie tego efektu po prostu nazwać.

Mam vokal, nakładam na niego delay, robie automatykę, żeby efekt był słyszany tylko jako echo na kończącym się vokalu. I tutaj o ten kończący się vokal chodzi, mianowicie chcialbym uzyskać taki efekt stereo, zeby echo przechodziło z kanału lewego do prawego i na odwrót.
Tak wiem, panning i automatyka by sprawe załatwiło, aczkolwiek zapewne wyszło by to kiepsko.
W związku z tym co mi polecacie?

Pozdrawiam.

Marcinkiewicz86
04-03-2013, 00:05
A nie wystarczy Tobie preset Stereo Effect we Fruity Delay 2? Do tego wystarczy zabawa sekcja Time by to odpowiednio w kwestii czasu ustawić i tyle.
Wg mnie zabawa w automatyke - panning to troche bezsensu.
No chyba że myślisz o czymś innym.
Moim zdaniem ten effect będzie bardzo dobry, pod warunkiem ustawienia wszystkich parametrów poprawnie.

McMarco
04-03-2013, 09:29
Dobrze Kolego zrozumiałeś o co mi chodzi ;)
Próbowałem tego presetu już, ale daje średni efekt... jakieś inne propozycje? ;)

R. Gianni
04-03-2013, 10:01
daje średni efekt bo pewnie w miksie masz coś nie tak - pamietaj że delay też trzeba jakoś ustawić w paśmie. Ni wiem equalizerem sie pobaw :))

McMarco
04-03-2013, 14:08
Będę próbował w takim razie ;) Dziękuję Panowie!

Skillstorm
05-03-2013, 01:11
Fruity balance i po prostu zrób automatyzacje od prawej do lewej i z powrotem

To najłatwiejszy sposób i nie wyjdzie kiepsko tylko musisz posiedzieć nad automatyzacja. Nic samo nie przyjdzie. Można się też bawić w ustawieniach delaya.


Btw; Obczaj PSP 608 jeśli chodzi o delay