PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sport Europol ujawnia aferę korupcyją w piłce nożnej


ayash
04-02-2013, 14:19
Europol prowadzi śledztwo w sprawie 380 spotkań, których wyniki miały być ustawione w porozumieniu z azjatycką organizacją przestępczą. Podejrzanych jest 425 osób, w tym piłkarze i inni pracownicy klubów.

Europol ujawnił, że wśród podejrzanych meczów są starcia w eliminacjach do mistrzostw świata i Europy, dwa spotkania Ligi Mistrzów oraz kilka ważnych potyczek w krajowych ligach.

Uważa się, że do przestępstw dochodziło w 15 państwach. Jak dotąd aresztowano 50 osób. Przedstawiciele Europolu nie ukrywają, że boją się, iż to jedynie wierzchołek góry lodowej.

Przestępcy mieli w sumie postawić 16 mln euro w zakładach bukmacherskich. Ich zysk sięgnął 8 mln euro. Zamieszanym w ustawienie meczów piłkarzom i innym pracownikom klubów wypłacono 2 mln euro. Największa kwota przekazana jednej osobie wyniosła 140 tysięcy euro.


źródło: eurofutbol.pl

conrad_owl
04-02-2013, 15:41
Czytałem na onecie.

Zdanie mam takie - jak to wyjdzie na jaw to przestanę oglądać mecze co i tak rzadko robię.
A jak nie... to zaczne myśleć, że zatuszowano to kasą i wpływami.
Tak czy siak niesmak pozostanie. Fuuujjj

Dawid92
04-02-2013, 19:22
Barcelona - Chelsea 1:1 2009rok dla mnie NO.1