PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sport David Beckham podpisał kontrakt z Paris Saint Germain


Konr@do
31-01-2013, 17:28
- David Beckham zmierza do Francji, by podpisać kontrakt z Paris Saint Germain - poinformowała stacja BBC. W czwartek po godz. 17 został zaprezentowany na konferencji prasowej i podpisał kontrakt na pięć miesięcy gry, czyli do końca sezonu.
http://i.iplsc.com/-/00020EEH1PEWFBDY-C116-F4.jpg
David Beckham /AFP
- Jestem szczęściarzem. W wieku 37 lat miałem więcej ofert niż kiedykolwiek w karierze! Nie chciałem grać w Anglii, bo tam występowałem w Manchesterze United i to klub dla mnie szczególny. Będę miał przyjemność występować w jednym z największych klubów świata - cieszył się David Beckham.

David Beckham bez klubu był od grudnia 2012 roku, gdy rozstał się z Los Angeles Galaxy. Teraz kusiło go 12 klubów, ale najskuteczniejsi w negocjacjach okazali się szejkowie z PSG, a raczej ich pieniądze!

W ten sposób, pod wieżą Eiffla będzie kopała piłkę druga wielka gwiazda światowego futbolu po Zlatanie Ibrahimoviciu.

We wtorek pojawiła się wiadomość, że Beckham trenuje z Arsenalem Londyn. Szkoleniowiec "Kanonierów" Arsene Wenger potwierdził ją, ale jednocześnie zaznaczył, że klub nie podpisze z nim kontraktu.

Ostatnie pięć lat 37-letni zawodnik wraz z rodziną spędził w Stanach Zjednoczonych, gdzie grał w Los Angeles Galaxy. W listopadzie ogłosił jednak, że jego przygoda z Major League Soccer dobiegła końca. Wcześniej występował w Manchesterze United, z którym wygrał Ligę Mistrzów w 1999 roku i Realu Madryt.

W drużynie narodowej zadebiutował w 1996 roku. Przez 13 lat rozegrał w niej 115 meczów.

David Beckham ma nadzieję, że zdobędzie mistrzostwo czwartego już kraju, po tym jak triumfował w Anglii (z Manchesterem United), Hiszpanii (z Realem Madryt) i w USA (z LA Galaxy). "Becks" był bliski przejścia do PSG już rok temu, jednak ostatecznie postanowił rozegrać jeszcze jeden sezon w Majors Soccer League.

PSG, odkąd zainwestowali w niego szejkowie, wydaje bajońskie sumy na piłkarzy. W ciągu półtora roku na transfery klub poświęcił 260 mln euro, czyli ponad miliard złotych! Trener Carlo Ancelotti nie może narzekać na brak klasowych piłkarzy w szatni. Do Paryża trafili - obok Ibrahimovicia (za 25 mln euro) - Thiago Silva (za 40 mln euro), Lucas Moura (za 40 mln euro) i Ezequiel Lavezzi (za 26 mln euro).

W 1/8 finału Ligi Mistrzów PSG zmierzy się z Valencią.

Źródło: interia.pl

dj_ozi17
31-01-2013, 18:11
zarypiscie ze znow do Europy wraca:)
stary ale wariat jeszcze nie jednemu malolatowi pokaze jak sie pilke kopie:)
za mlodu pol podworka sie zabijalo zeby podczas meczu nim byc:D

DJ Incartey
31-01-2013, 18:23
rzecz jasna to już nie te lata i nie te nogi, ale fajnie będzie czasem popatrzeć na jakąś jego daleką wrzutkę w pole karne do Ibry ;)

Czarny Lulek
31-01-2013, 20:19
Teraz kusiło go 12 klubów, ale najskuteczniejsi w negocjacjach okazali się szejkowie z PSG, a raczej ich pieniądze!


Uwielbiam rzetelność Interii itp.
Beckham ogłosił oficjalnie , że wszelkie zarobki wynikające z kontraktu z PSG przekaże na paryskie domy dziecka.
I to się szanuje :)

ayash
31-01-2013, 20:49
Wybrał Paryż bardziej z biznesowego punku widzenia i nie chodzi mi o zarobki klubowe, ale napewno jego doświadczenie w Paryżu się przyda:)

Karolinho
31-01-2013, 20:52
świetnie , mega posuniecie marketingowe dla klubu . Becks ma jeszcze sporo do zaoferowania, zajebiscie bd znowu go zobaczyc w LM i w Ligue 1. BRAWO!

Andre19
31-01-2013, 22:56
No to ładnie zarobią na koszulkach...

benek2411
01-02-2013, 06:30
Becks mój idol z dzieciństwa, legenda MU, prawdziwa "7" :) Fajnie, że wraca do europy, szkoda że nie do Czerwonych Diabłów bo na prawym skrzydle na pewno jest piłkarzem lepszym niż ten marny Valencia :)
Zarobków się zrzekł ponieważ i tak mało co bym mu zostało, oddając 75% podatku dla rządu :)

brzooskaa
04-02-2013, 11:16
Oczywiście to na pewno nie ten sam Becks co 10 lat temu, ale myślę że sezon lub dwa może jeszcze spokojnie pograć na w miarę dobrym poziomie. Bardzo dobra informacja :)

Krzaku
05-02-2013, 15:25
no w koncu ktos ciekawy wraca na EU a nie wiecznie przereklamowany Ronaldo ...