PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Dyskusja Co sądzicie o E-papierosie?


djtoster
28-01-2013, 14:23
Witam wszystkich :piwo:
Otóż mam pytanie do tych palących :D
Używacie tego papierosa często?
Idzie na tym zaoszczędzić?
Dobrze się to pali ? :D
Chodzi mi o takie za około 100 zł :)

Król Forum
28-01-2013, 20:07
Odpowiem Ci na jedno pytanie.

Mój kumpel pali to praktycznie non stop :P



A teraz moje zdanie na ten temat. Papieros jaki by nie był, to w tramwajach pociągach, czy innych miejscach publicznych nie wypada tego palić... Palacze, weźcie to sobie do serca :|

Sanbit
28-01-2013, 20:12
HA! temat dla mnie :P

Idzie na tym zaoszczędzić?
Patrz mój podpis ;)

Dobrze się to pali ? :D
Jak zwykły papieros. Zaleta taka, że nie śmierdzi. Ani dym ani ubrania. Jeśli ktoś ma wstręt do fajek i dymu to do ep nic nie będzie mieć.
Chodzi mi o takie za około 100 zł :)
eGo-T wystarczy na początek ;)
Wymiana grzałki raz na około 2 tyg (można samemu to robić jak ma się przyrządy)
Liquid 10 ml wystarczy w zależności od palenia.
Jeśli ktoś to pali caly czas to ma problem z niską zaw. nikotyny w olejku :)

_Hubert
28-01-2013, 20:55
Ja kupilem jakies 2 miesiace temu takiego e fajka, firmy volisha. Dalem chyba za niego około 200zł.
Ogolnie zajebista sprawa, dzieki niemu mozna palenie w sumie rzucic albo i zaoszczedzic, w moim przypadku najgorsze byly te pierwsze dni, bo ciezko sie napalic ;p poprostu brakowalo tego dymku ze zwyklego faja ;D ale pozniej juz spoko :)
Ja jak wydawalem ze 250zl na fajki miesiecznie, tak na olejek wydalem te 20zl na miesiac i mi starczalo (z tym ze wlasnie jakos coraz mniej mi sie palic chcialo :)) . Tylko ja znow zaczalem zwykle jarac, bo raz zbilem ten zbiorniczek, za kilka dni kupilem i tego samego dnia rozwalilem i sie w******* xD. No ale znow sie na niego mam zamiar przezucic ;p

Heartless
28-01-2013, 20:56
Ja na szczeście rzuciłem normalne papierosy. Co do e papierosów zawsze miałem wrażenie że nie "napalisz" sie tym, że ten dym to nie to samo. Gdybym paląc, przerzucił się na Epapierosa to myślę że musiałbym i tak co jakiś czas zajarać normalnego. Na szczęście jak już wspomniałem nie dotyczy mnie już temat wciągania dymu do płuc (poza jednym ;>) ale chętnie popatrzę co myślicie o tym ;)

djtoster
28-01-2013, 21:22
Właśnie chodzi mi o to żeby nie było tego "zapachu".. :D
grzałka się zużywa czy jak że trzeba wymieniać? :) olejki na ile wystarczają? :)
jakieś większe szczeegóły? :D
MEGA PROMOCJA EGO CLEAROMIZER CE5+ FUTERAŁ I PŁYN (2939486436) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/mega-promocja-ego-clearomizer-ce5-futeral-i-plyn-i2939486436.html) Np taki byłby dobry? xD

Bilson
28-01-2013, 23:01
HA! temat dla mnie :P


Patrz mój podpis ;)


Jak zwykły papieros. Zaleta taka, że nie śmierdzi. Ani dym ani ubrania. Jeśli ktoś ma wstręt do fajek i dymu to do ep nic nie będzie mieć.

eGo-T wystarczy na początek ;)
Wymiana grzałki raz na około 2 tyg (można samemu to robić jak ma się przyrządy)
Liquid 10 ml wystarczy w zależności od palenia.
Jeśli ktoś to pali caly czas to ma problem z niską zaw. nikotyny w olejku :)

Sanbit Ego T to tylko rodzaj bateri reszta juz jak chcesz mozesz dobrac...

kumpel ostatnio chcial sprobowac ep wiec mu doradzilem

Kup ten zestaw Ego T za 150 zł 2 sztuki i sprobuj :)

Pali cały czas...

Polecam Liquid Czarna herbata od Liqueen.

Sanbit kupilem tydzien temu cala gore firmy Violish za 29 zł i można wlac tam 2.4 ml napedu :) grzałki 9 zł

Bilson
28-01-2013, 23:12
Właśnie chodzi mi o to żeby nie było tego "zapachu".. :D
grzałka się zużywa czy jak że trzeba wymieniać? :) olejki na ile wystarczają? :)
jakieś większe szczeegóły? :D
MEGA PROMOCJA EGO CLEAROMIZER CE5+ FUTERAŁ I PŁYN (2939486436) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/mega-promocja-ego-clearomizer-ce5-futeral-i-plyn-i2939486436.html) Np taki byłby dobry? xD


Tak jak pisałem wyżej,
Na allegro kupujesz głownie baterie!
Bo clearomizery ktore oni dawaja do tego to sa scierwa przez ktore ciagnie sie jak przez rure.

kup zobaczysz czego oczekujesz i kupisz wtedy markowy clearomizer np jak pisalem wyzej tego violisha 29 zł i elegancko

jedna butelka 10 ml starcza mi na okolo 6 dni... palilem paczke fajek

nie polecam liquidow smakowych takich jak truskawka i inne *******y bo od nich tylko sahara na jezyku... kup jakis smak tytoniowy....

Pamietaj by kupic fajke na allegro tzn glownie bateria z gwintem jesli dobrze pamietam 510 bo do tego gwintu beda pasowac inne produkty...

Teraz prosta kalkulacja...

Kupujesz 2 baterie na allegro z odpowiednim gwintem i do tego clearomizer Violosha i wychodzi ci jakies 140 zł

kupujac caly sprzet od violisha czy milda zaplacisz za to samo okolo 300 zł

Dlatego warto sie zastanowic poszukac popytac i za praktycznie ten sam sprzet dac o wiele mniej :)

Ahh własnie popalam Black Tea i jestem zachwysony tym smakiem

Sanbit
28-01-2013, 23:56
Sanbit Ego T to tylko rodzaj bateri reszta juz jak chcesz mozesz dobrac..
Tak jest, gwint 510 ;)

Sanbit kupilem tydzien temu cala gore firmy Violish za 29 zł i można wlac tam 2.4 ml napedu :) grzałki 9 zł
to samo co ja posiadam. cena również identyczna ;)

djtoster
29-01-2013, 09:19
czyli to jest tak?
Kupuje np. tego papieroska !! E PAPIEROS ELEKTRONICZNY EGO T-CE4 TANIO gratis (2955826114) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/e-papieros-elektroniczny-ego-t-ce4-tanio-gratis-i2955826114.html)
dokupuje olejki i pale tak?
później bateria się zużyje to kupuje np ta: BATERIA 1100mAh eGo-T,CE4+,CE5,CE4/5,W E-PAPIEROS (2955307617) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/bateria-1100mah-ego-t-ce4-ce5-ce4-5-w-e-papieros-i2955307617.html) ?
potem to jest ta grzałka ta jak się zużyje: CE4 + CLEAROMIZER, TANKOMIZER 1,8 ml EGO-T, C, W ! (2950587426) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/ce4-clearomizer-tankomizer-1-8-ml-ego-t-c-w-i2950587426.html) ?

Mam nadzieję, że o to chodzi i dobrze zrozumiałem a jeżeli ni to mnie poprawcie :D

Sanbit
29-01-2013, 09:46
Możesz zrobić tak, jak napisałeś.
Zanim wymienisz baterię to będziesz wiedział co, gdzie i z czym się je. Baterię wymienia się raz na pół roku-rok. Trzeba ostro kurzyć, żeby zajechać ja przez trzy miesiące.
Co do tej grzałki z aukcji... Hmm ja uważam, że lepiej przesiąść się, lub zacząć od clearomizera tego 2,4 ml, wtedy grzałkę dostaniesz w jakimkolwiek punkcie ep w centrach handlowych. Jedna wada tej grzałki to taka, że potrzebuje kilkudziesięciu chmur, żeby się "wyrobiła".

Ps tak odnośnie samego palenia. Ja paliłem paczkę dziennie LM Lights. Często bywało tak, że kupiłem o 8 rano to o 20 musialem lecieć po kolejną... Zacząłem od liquidu o mocy 18 mg/1ml i wypalałem przez pierwsze dni 1-2 zbiorniki, czyli jakieś 1,8ml-3,6ml. Jeśli wypaliłem dwa to było to dla mnie bardzo dużo. Zacznij od 18mg, inaczej stwierdzisz, że ep to gówno które nic nie daje. Jeśli jednak popalasz od czasu do czasu bądź paliłeś mentolowe śmicia lub cienkie fajki to moc 11mg będzie odpowiednia. Nie ma sensu schodzić poniżej 11mg bo się nie napalisz.

Ps2 liquidy można mieszać se sobą tworząc kombinacje zarówno smakowe jak i redukować zawartość nikotyny ;)

kellrez
29-01-2013, 12:00
"Mieszanka z e-papierosa zawiera jedynie nikotynę, wodę, glikol propylenowy, glicerol i substancje smakowe"

Z tego co widzę to jest sporo mniej tego niż w zwykłym papierosku. Co nie zmienia faktu że najlepiej jest rzucić całkowicie nałóg nikotynowy.

djtoster
13-02-2013, 07:11
Kupiłem tego Ego-ce4 fajna sprawa ten papierosek :-D
Tylko mam pytanie: czym i jak wyczyścić ten clearomizer? :)

Patrycja17
21-02-2013, 10:19
Jak ktoś chce kupić takiego papieroska to ja radziłabym nie kupować na allegro tylko jak już coś to na stronach internetowych przeznaczonych do takiego zakupu :) Ewentualnie poszukać stoisk. Stoiska są w małych jak i dużych miastach :) Wystarczy by w mieście była jakaś galeria albo jakiś supermarket :) Ogólnie jeśli chodzi o taką fajeczkę, gdybym jeszcze paliła pewnie bym się przerzuciła :) Nawet przez te olejki, które są naprawdę fajną sprawą :) No i oczywiście oszczędność :)

Christoph'86
22-02-2013, 17:24
Ja nie palę ale wypowiedzieć się mogę :)
Zdecydowanie lepsza opcja niż zwykłe fajki.
Od wielu lat mój ojciec truł mnie fajkami bo pali jak lokomotywa.Teraz już nie bo z rodzicami nie mieszkam, ale często jestem zmuszony wdychać dym nikotynowy np. w pracy.
Taki dym bardzo mi przeszkadza, mam problemy z oddychaniem kiedy przebywam w pomieszczeniu gdzie ktoś pali, zwłaszcza gdy jest to małe pomieszczenie.
A miałem styczność z osobami, które używają właśnie E-papierosa i muszę powiedzieć,że jest to super sprawa.
Dla takich osób, które palą bo :
- jest to tańsza i zdrowsza opcja niż normalne szlugi
- nie łamią prawa, gdyż takie e-papierosy można palić w miejscu publicznym i mandatu za to nie dostaną
A dla mnie jest to również zdrowsze niż przebywanie w towarzystwie osób palących normalne fajki i nie przeszkadza mi absolutnie dym z takiego e-papierosa.
Jest on bezwonny i nie mam problemów z oddychaniem wciągając go.

lion.
27-02-2013, 18:52
Ja miałem z Volisha, ale już nie pale ;) epapieros robi wielką różnicę - nie ciągnie cie do fajek zwyklych, nie smierdzi, nie powoduje kaszlu, po nim mi zwykła fajka nie smakowała po jakimś czasie i jej prawie nie czułem, ale najlepiej rzucić raz na zawsze, bo wiecznie na epapierosie nie mozna jechac, bo ma to jakies efekty uboczne jak slyszalem - oczywiscie po dluzszym paleniu

Sky Line
05-03-2013, 15:25
Ostatnimi czasy e - papierosy stały się modne. Sporo osób ma je jedynie dla szpanu, bo chce iść z trendem mody... A czy dzięki nim można rzucić palenie? Szczerze w to wątpię. Wystarczy odrobina dobrej woli i żaden e papieros nie będzie potrzebny :)

mangmar
05-03-2013, 16:05
Wystarczy odrobina dobrej woli i żaden e papieros nie będzie potrzebny :)

Ha, łatwo Ci mówić. Z moim stażem palenia (22 lata) pewnie inaczej byś na to patrzył. W swoim życiu próbowałem (do e-papierosa) rzucić palenie 2 razy. Za każdym razem na plastrach. Pierwszy raz dotrwałem do ostatniego etapu, gdzie się przechodzi na najmniejszą dawke nikotyny. Następnym razem było już lepiej bo wytrzymałem 6 miesięcy. Teraz chyba już ostatnia próba z e-papierosem. Kupiłem 2x eGo-K i na razie jade na miętowym olejku (18). Dziś mija 3 tydzień i powiem, że efekty przerosły moje oczekiwania. Jedyne nieprzyjemne doświadczenie, to ból gardła po pierwszym dniu używania, a tak same pozytywy. Powodzenia dla wszystkich walczących z nałogiem ;)

Sanbit
05-03-2013, 16:28
to ból gardła po pierwszym dniu używania
Nikotyna wysusza, pij dużo płynów.

DenotiX
05-03-2013, 16:44
hmmm ja zawsze jak to pale to pije duzo plynow :P

od miesiaca pale tylko tego fajka , jestem bardzo zadowolony i naprawde ladnie zaoszczedzilem do tego zwykle papierosy cenowo ida do gory .
Mi sie bardzo dobrze to pali , uzywam glownie olejkow o mocy 24 drapie po gardle jednak teraz mam w planie kupywac 18 z czasem mysle ze zmniejsze ta moc nikowtyny .E papierosy jak dla mnie sa jak najbardziej na plusa

SERVVA
01-05-2013, 12:05
Jak to jest z tym e-kiepem w miejscach publicznych? Dozwolone czy nie? :)
Wczoraj zasmakowałem tego elektronicznego fajka, i dzięki paru buchom wytrzymałem ponad 7 godzin, co jakis czas czestujac sie tym ;) krótka rozmowa z właścicielką owego fajka, i czekam na wypłatę :D e-kiepie - nadchodzę XD

YaHu
01-05-2013, 12:11
@up, widziałem jak ludzi to "palą" w miejscach publicznych, więc raczej dozwolone.

^Mruczy^
01-05-2013, 12:32
Jak to jest z tym e-kiepem w miejscach publicznych? Dozwolone czy nie? :)



Możesz palić prowadząc samochód, i gdzie Ci sie podoba, nikt nic Ci nie może zrobić bo ani nie śmierdzi ani nie wywoła pożaru :huh: tak sądze. Na opakowaniach e-fajek pisze co i jak

IrY$
12-05-2013, 09:37
To jest urządzenie elektroniczne do inhalacji. Tak więc MP3 tak samo nie mogą ci zakazać. Chociaż w niektórych miejscach np. szkołach już zakazują ale to oznacza że telefonu także nie mogę mieć...
Ja palę 0 więc mam w dupię gdzie co i jak, dym ładnie pachnie, nie dusi i ni komu nie powinien przeszkadzać :)

lion.
12-05-2013, 20:47
Jak to jest z tym e-kiepem w miejscach publicznych? Dozwolone czy nie? :)
Wczoraj zasmakowałem tego elektronicznego fajka, i dzięki paru buchom wytrzymałem ponad 7 godzin, co jakis czas czestujac sie tym ;) krótka rozmowa z właścicielką owego fajka, i czekam na wypłatę :D e-kiepie - nadchodzę XD

jest dozwolone jak najbardziej ;d ja to "paliłem" przy policjantach xD

SERVVA
16-06-2013, 16:21
Jak obiecałem, już dawno nabyłem.
Mam do was kilka pytań:
- z jakich liquidów korzystacie (firma oraz proponowane smaki)
- czy dość szybko przerzuciliście się na to (może ktoś tak z dnia na dzień?) z zwykłych, analogowych jak to Sanbit mówi "śmierdzieli"?
- czy odczuwacie że $ zostaje, czy tracicie na co innego, więc finansowo nie jest jakoś strasznie lepiej (pomijając tu osoby które kupiły i mają, bo to tera fajne)

Czy wam też (w Violishach) łatwo odkręca się ten zbiorniczek? nie zawsze noszę go w "piórniku", kilka razy liquid wylał mi się do kieszeni, co jednak przy tak małych zbiorniczkach jest marnotrawstwem. A może zaradziliście jakoś sobie z tym problemem?

Memciu
26-06-2013, 20:09
Nie palę, ale coś wiem o tych e-fajkach.

Znajomi przenieśli się na to z dnia na dzień, ale czasem pociągneli sobie zwykłego 1 czy tam 2 razy, ale nie spalili całego.

Z oszczędnością jest tak, znajomy przestał całkowicie palić papierosy, a palił ok 1.5 paczki dziennie i nie zauważył by mu kasy przybyło. A to dlatego że jak miał więcej kasy to ucieszyła się jego żona wydając na coś innego. Będąc samemu może by coś tam zauważył, ale uważa że jeśli byś tak te 10zł dziennie wrzucał do skarbonki to wtedy byś odczuł.

Co do liquidów to smaki są według swojego uznania, jeden lubi to drugi to, ważne by wybrać dla siebie odpowiednią moc liquidu a smaki to tak jak napisałem, według uznania.

Ten liquid to ta buteleczka z nakrętką?
Jeśli ma nakrętkę to może malutk kawałek taśmy, nałożyć na gwint-końcówkę- nie powinno się rozkręcić. Osobiście nie widziałem jak się napełnia epapierosa i jak wygląda zbiorniczek zapasowy.