PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sport Guardiola od nowego sezonu poprowadzi Bayern Monachium


Konr@do
16-01-2013, 16:38
Bayern Monachium ogłosił po południu, że od nowego sezonu trenerem aktualnego wicemistrza Niemiec będzie były szkoleniowiec Barcelony Josep Guardiola.
Hiszpan podpisze kontrakt do czerwca 2016 roku.
Obecny szkoleniowiec Bayernu 67-letni Jupp Heynckes zamierza latem zakończyć karierę trenerską.
"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się związać z takim piłkarskim ekspertem jak Pep Guardiola, o którego zabiegało wiele innych klubów. Jest jednym z najbardziej utytułowanych trenerów na świecie i jesteśmy pewni, że doda blasku nie tylko samemu Bayernowi, ale całej niemieckiej piłce" - powiedział Karl-Heinz Rummenigge, prezes zarządu Bayernu, którego cytuje "Kicker".
Przyszły szkoleniowiec niemieckiego klubu jako piłkarz występował m.in. w Barcelonie, Romie i Brescii.
W latach 2008-2012 z zespołem Barcelony, ale już jako trener, wywalczył 14 trofeów; m.in. dwukrotnie zwyciężył w Lidze Mistrzów (2009, 2011) i trzy razy triumfował w lidze hiszpańskiej (2009-2011).
Latem 2012 roku po przegranej walce o tytuł mistrza Hiszpanii oraz nieudanym występie w Lidze Mistrzów Guardiola zakończył współpracę z Barceloną i udał się - jak zapowiedział - na roczny urlop.
Media przymierzały Hiszpana do wielu czołowych klubów europejskich, głównie angielskich, m.in. Manchesteru United i Manchesteru City.
Bayern Monachium to najbardziej utytułowany niemiecki klub piłkarski - 22-krotny mistrz Niemiec i 15-krotny zdobywca Pucharu tego kraju.
Bawarczycy są aktualnym wicemistrzem kraju i liderem tabeli Bundesligi.
W maju ubiegłego roku zagrali w finale Ligi Mistrzów, przegrywając na własnym boisku z Chelsea Londyn.
Źródło: INTERIA.PL


:icon_eek: :icon_eek: :icon_eek: i gdzie ta Chelsea, gdzie ta Anglia?

Esiu91
16-01-2013, 16:49
Wreszcie okaże się na co go stać.

ayash
16-01-2013, 16:59
Jupp Heynckes radzi sobie znakomicie w Bayernie, ale ta zmiana jest podyktowana bardziej myśleniem o przyszłości niż niezadowolenie z wyników. Co do Chelsea myśle, że to była plotka :) Napewno sobie poradzi Pep:)


Lej Borussie po 10-0 to przestaną zabierać fajne mecze tylko dla BVB


Podpisuje się:)

SERVVA
16-01-2013, 17:00
a powodzenia Pep :) mam nadzieje że udowodnisz ze klubu nie dostałeś i tak szło, zresztą - kiedyś widziałem jak skład FCB zmienił się pod wodzą Pepa,więc gadanie też nie w deseń. ;)

Lej Borussie po 10-0 to przestaną zabierać fajne mecze tylko dla BVB :)

Konr@do
16-01-2013, 17:02
Czy sobie poradzi ciezko stwierdzic, Bayern to nie Barcelona;) w kazdym badz razie zdziwila mnie ta inormacja, skoro ciagle byl przymierzany do Anglii, i sam chcial tam isc;) moze nie mial propozycji jednak? Jak dla mnie to trener zagadka.

Tomek
16-01-2013, 17:06
Szkoda. Ja bym go widział w Man U. Zobaczymy jak sobie poradzi w Bundeslidze:-) Życzę mu jak najlepiej :)

Ciekawe czy jak zdobędzie Puchar Niemiec wygra Ligę zdobędzie puchar Ligi Mistrzów to tez będziecie pisać że dostał już gotową maszykę do wygrywania :)

Pete Stan
16-01-2013, 17:19
Szkoda. Ja bym go widział w Man U.

Też miałem takie ryzykowne pragnienie.

Objęcie przez Pepa Bayernu to w sumie szokująca informacja, ale niech mu idzie jak najlepiej.

Artur.B.
16-01-2013, 17:21
Miałem cichą nadzieję, że może skusi się na Arsenal jednak widać Wenger jest narazie nie do ruszenia:) Bądź co bądź niespodzianka ogromna. Heynckes na emeryturę się chyba wybiera bo w innym przypadku zmiana trenera była by niepotrzebna.

Widać, że przeczytałeś tylko tytuł ;)

No przeoczyłem...:)

Protectorianin
16-01-2013, 17:45
Heynckes na emeryturę się chyba wybiera bo w innym przypadku zmiana trenera była by niepotrzebna.

Widać, że przeczytałeś tylko tytuł ;)

Adriamo
16-01-2013, 18:35
Ciekawe ile sezonów dostanie na zbudowanie drużyny (już przecież zbudowanej), no i jak wszyscy jego wyznawcy będą tłumaczyć ewentualne (bo może nie będzie!) niepowodzenia...podczas gdy od innych trenerów wymagają sukcesu tu i teraz, no i niektórzy je osiągają. Nie mogę się doczekać.
Ligi super silnej sobie nie wybrał.

Malpeczka
16-01-2013, 19:57
w kazdym badz razie zdziwila mnie ta inormacja, skoro ciagle byl przymierzany do Anglii, i sam chcial tam isc;) moze nie mial propozycji jednak? Jak dla mnie to trener zagadka.


Konr@do a co z Fergusonem ? Władzę UTD tak nagle go odstawią na rzecz Guardioli? Widze tu wyraźnie zamysł Pepa. Fergie jeszcze pociągnie 2,3 lata i wtedy nadejdzie jego czas w Premier League. Nie bez powodu Sir Alex Ferguson latał do NY... Miał oferty z City i Chelsea, ale to Guardiole raczej nie rajcuje, praca w klubach, które są zabawkami w rękach miliarderów!
Chwała mu za to!

benek2411
16-01-2013, 20:43
OFICJALNIE STWIERDZAM ŻE ŁYSY GUARDIOLA TO DUPA NIE TRENER, CWANY WĄŻ KUSICIEL I KADRYL.

Cwana bestia, nie wybrał ciężkiej drogi na wsypach z Chelsea czy kimś tego typu, tylko idzie do Bayernu który wygrywa wszystko i bez niego. Ta drużyna to kolejny samograj, więc nawet jak tu wygrasz sobie Ligę to kładę kija na takie sukcesy.

Thomas Vodka
16-01-2013, 20:44
Widzialem już gdzieś po południu tą informacje i nie powiem, że mnie ucieszyła, bo nie sympatyzuje z Bayernem, ale nie będę postrzegał Guardioli poprzez pryzmat wyników Barcelony. Wielu jest święcie przekonanych o tym, że zrobi z tego klubu dominatorów, a ja się będę śmiał jak jego wartosc rynkowa drastycznie spadnie kiedy sobie tam nie poradzi. Oczywiscie nie życzę mu tego.

Dzidzi
16-01-2013, 20:46
Świetny ruch ze strony Bayernu :)
Nie dośc że marketingowy to i (mam nadzieje) szkoleniowy :)
Od małego bachora kibicuje Bayernowi ale z takiego ruchu jestem zaskoczony :P
Zaskoczyli mnie naprawdę, zresztą nie pierwszy raz :)
No to teraz Jupp musi godnie się pożegnać :)

Matan Zajcev
16-01-2013, 21:03
OFICJALNIE STWIERDZAM ŻE ŁYSY GUARDIOLA TO DUPA NIE TRENER, CWANY WĄŻ KUSICIEL I KADRYL.

Cwana bestia, nie wybrał ciężkiej drogi na wsypach z Chelsea czy kimś tego typu, tylko idzie do Bayernu który wygrywa wszystko i bez niego. Ta drużyna to kolejny samograj, więc nawet jak tu wygrasz sobie Ligę to kładę kija na takie sukcesy.

Jakie to typowe... Najpierw pisaliście, że Guardiola dostał maszynkę do wygrywania i niech pójdzie do innego klubu, to zobaczycie, na co go stać. Pep poszedł więc do innego klubu i nagle... nie o taki klub chodziło. Jak za 2 lata przejdzie do Liverpoolu czy Chelsea to powiecie, że co to za sztuka trenować klub z PL i niech wygra LM z rumuńskim klubem.

PS W razie niepowodzenia Pepa w Bayernie przygotowałem dla was odpowiedź, coby żadnych niesnasek nie było (a w zasadzie nie ja, tylko nasz ekspert sportowy):
Co ma trener do tego że piłkarze mają wy*ebane kulki na grę w piłkę nożną.

Czarny Lulek
16-01-2013, 21:21
Podręcznikowy przykład tchórza. Ale jaki trener takie ambicje :)

lion.
16-01-2013, 21:41
Podręcznikowy przykład tchórza. Ale jaki trener takie ambicje :)
wtf? jakiego tchórza? czy jeden z najlepszych trenerów świata nie wybierze zespołu z PL to jest tchórzem? aleeee żaaaaaaaaaaaal.

Chyba nikt go nie łączył z bundesligą. Ja tam myślałem, że wybierze Milan/Inter/Arsenal. Już nie umiem sie doczekać jak mu pójdzie ;)


Cwana bestia, nie wybrał ciężkiej drogi na wsypach z Chelsea czy kimś tego typu, tylko idzie do Bayernu który wygrywa wszystko i bez niego. Ta drużyna to kolejny samograj, więc nawet jak tu wygrasz sobie Ligę to kładę kija na takie sukcesy.

Kazdy idzie tam , gdzie sie mu spodoba ;)
tak, samograjki, autozapie*dalacze i wygrywają wszystko, no widać ;)
moge stwierdzić, że jak znowu zmieni klub, to pewnie dostanie kolejną maszynę do wygrywania ;d
a i kladz se kija gdzie chcesz, pewnie nikogo to tuaj nie interesuje ;]

JJU
16-01-2013, 21:44
Podręcznikowy przykład tchórza. Ale jaki trener takie ambicje :)

Tak jest, Aston Villę powinien przejąć. W ogóle najlepszy trener to powinien na podwórkach szukać swojej drużyny, jak w amerykańskich filmach.
Nie wiem, ja jakbym był np. menedżerem gdziekolwiek w jakiejkolwiek branży to wolałbym pracować ze zgranym zespołem, który dla mnie ma szanse na sukces, a nie z ruiną gdzie mam hajsy, a ludzie są niezgrani. Gdzie gość nade mną jest niezbyt mądry, ale wchodzi mi do drużyny i ustala swoje warunki, gdzie generalnie są przeszkadze do osiągnięcia sukcesu. Ale to pewnie tylko ja, wszyscy wolą pod górkę, bo tacy ambitni ;)

Jego decyzja, jak każdego człowieka z osobna. Ja tam nigdy nie byłem jakimś ogromnym jego fanem (lubię gościa, nie powiem), ale mówienie "tchórz", "dupa nie trener" itp jest słabe.

Czarny Lulek
16-01-2013, 21:47
wtf? jakiego tchórza? czy jeden z najlepszych trenerów świata nie wybierze zespołu z PL to jest tchórzem? aleeee żaaaaaaaaaaaal.

Nie dowiemy się nigdy czy jest tak naprawdę świetnym trenerem czy nie , bo swietnie planuje sobie druzyny. W barcelonie miał maszynkę do zwycięstw , teraz to samo będzie miał w Bayernie , który dominuje od tego sezonu Bundeslige.
Wyzwanie godne "jednego z najlepszych".

Thomas Vodka
16-01-2013, 21:53
i niech wygra LM z rumuńskim klubem.

Z rumuńskim nie sztuka, niech z polskim wygra !

JJU
16-01-2013, 22:17
Nie dowiemy się nigdy czy jest tak naprawdę świetnym trenerem czy nie , bo swietnie planuje sobie druzyny. W barcelonie miał maszynkę do zwycięstw , teraz to samo będzie miał w Bayernie , który dominuje od tego sezonu Bundeslige.
Wyzwanie godne "jednego z najlepszych".

Człowieku, to jest gość który ma 42 lata! Co jest śmieszne to na upartego mógłby jeszcze grać w piłkę, a już jest skreślany przez niektórych jako trener i to jest najśmieszniejsze w tym "nigdy".
Co w ogóle jest złego w "świetnym planowaniu sobie drużyn"?[dziwny zwrot]

Konr@do
16-01-2013, 22:30
Przeciez nie przejmie druzyny teraz, w lecie moze sie troche zmienic, ktos odejsc ktos przyjsc, zobaczymy czy sukcesy z Barcelony to szczyt jego kariery trenerskiej czy zalążek. Nic do niego nie mam, aczkolwiek po tym ostatnim incydencie z Ronaldo odnosze wrazenie ze stal sie cwaniaczkiem zadufanym w sobie. Ale to juz tak swoja droga.
Liga niemiecka z pewnoscia rozni sie od hiszpanskiej, drugiej barcelony tam raczej nie zrobi, no ale czas pokaze, byc moze potem trafi do angielskiej, albo zmieni fach( no dobra przesadziłem), wszystko zalezy od tego jak sobie tam poradzi, a ma jeszcze czas na osiagniecie czegos wiecej w tym fachu jak zreszta napisal JJU.

Dawid92
16-01-2013, 22:41
Wymieńcie mi choć jednego trenera, który w ciągu czterech lat z obojętnie jaką drużyną zdobył tyle trofeów na krajowych i międzynarodowych boiskach, co Guardiola z Barceloną.

Piaszeczki
16-01-2013, 22:42
Panowie, już nie chcę się rozwodzić na ten temat czy Guardiola wybrał odpowiedni klub czy nie. Jak zobaczyłem tę informację to pomyślałem tylko jedno. Skoro teraz Bayern gra świetnie, to za Pepa może, ale to podkreślam MOŻE być miazga i dominacja w Europie.
Jestem bardzo ciekaw co z tego wyjdzie. Liczyłem po cichu że przejmie Arsenal, no ale trudno się mówi ;]

Thomas Vodka
16-01-2013, 23:23
Ja jak już napisalem patrze na to z dystansem, ale może uda sie mu zaszczepic w tym zespole troche hiszpańskiej szkoły, ale barcelona to był zupełnie inny temat, więc nie ma co sie napalac ;p

thesldr
17-01-2013, 00:15
jestem totalnie zawiedziony, nie chcemy do nas, smuda by tez z barca wygrywal.. najlepszym przykladem jest to ze teraz jest wielki tito, a nawet jak on jest chory to jest jakis trzeci asystent zastepca prezesa kierownika i tak barca wygrywa 8:0! zreszta on nie jest w bayernie tak jak heynckes czy chociazby loew.. w dodatku dostanie gotowy sklad i jesli bedzie cos wygrywal to wszystko zasluga heynckesa, w***** sie na gotowe i wogole mi sie to nie podoba

Odki
17-01-2013, 00:39
Podręcznikowy przykład tchórza. Ale jaki trener takie ambicje :)

W takim razie
Real
City
PSG
Chealse
Manu

i gdzie kolwiek by nie poszedl to był by tchorzem bo tam jest kasa na zawodnikow i sklad by byl tak czy siak

Kamillo13
17-01-2013, 04:00
W takim razie
Real
City
PSG
Chealse
Manu

i gdzie kolwiek by nie poszedl to był by tchorzem bo tam jest kasa na zawodnikow i sklad by byl tak czy siak

a czy tylko te 5 klubów istnieje na świecie?

MicheLLo
17-01-2013, 08:00
haha jak czytam niektóre komentarze, tchórz, klub samograj.... po prostu nie ogarniam - jak można mieć takie opinie i (tak sądzę) interesować się piłką nożną...
Dobry trener - ma swoje wizje i jest nowatorski, objął klub który również podobnie jak Barca (choć w mniejszym stopniu) stawia na juniorów. To odpowiada jego filozofii.

a wg niektórych, idąc ich tokiem myślenia - Guardiola powinien objąć klub z 2 ligi hiszpańskiej i pokazać, że i tak zdobędzie mistrza, wtedy nie będzie tchórzem. To tak jakby Messi, Ronaldo, Ribery, Iniesta itp itd - poszli do klubu, który jest w strefie spadkowej i tam mieli udowadniać, że klub wyprowadzą na mistrza w następnym sezonie... -,- no chore :) Guardiola niczego nie musi udowadniać, na tym polega futbol, ma się jakieś plany i wizje a po to się zatrudnia trenera by kontynuował i dalej kreślił ładną historię! każdy chce zatrudnić najlepszych :)

a teraz do tych grymaszących bezpośrednio. Niektórzy może za młodzi ale...
Jak będziecie pracować, dostaniecie się do świetnej firmy i będzie osiągać sukcesy... rozumiem, że wtedy jeśli poczujecie, że jesteście dobrzy i jesteście fachowcami, decydując się na odejście z firmy bo szukacie nowych wyzwań - pójdziecie do najsłabszej firmy w mieście, takiej która jest w "strefie spadkowej" i chyla się ku końcowi? ;)


Ja jestem fanem Bayernu od ponad 20 lat - wiele zastanawiałem się nad tym jaki trener obejmie Bayern po tym sezonie - Jupp to trener raczej konserwatywny, niewiele go rusza, a filozofia gry Bayernu mocno się zmieniła przez ostatnie lata, dlatego uważam, że ktoś tak nowatorski w działaniach jak Guardiola - może wywołać niezłą petardę. Juniorzy bardzo dobrzy w Bayernie - mam teraz nadzieję, że tacy zawodnicy jak Weiser zaczną się ogrywać w pierwszym składzie często po powrocie z wypożyczenia, a tacy jak Usami nie odejdą po 1 sezonie - mimo, że nie mieli jak się pokazać. Guardiola... oby takich młodzików było jak najwięcej - niech idą w ślady Kroosa, Mullera, Lahma...

:)

Thomas Vodka
17-01-2013, 09:04
Ja jestem fanem Bayernu od ponad 20 lat



Pamiętam te mecze w fife, gdy tak niemiłosiernie klepałem Twój Bayern moją Barcą :smiech:

wspomnień czar xD Tak mi się przypomniało :D

benek2411
17-01-2013, 09:09
Wymieńcie mi choć jednego trenera, który w ciągu czterech lat z obojętnie jaką drużyną zdobył tyle trofeów na krajowych i międzynarodowych boiskach, co Guardiola z Barceloną.

Sir Alex Ferguson lata 1996-2000
Mistrzostwo Anglii x4
Puchar Anglii x2
Superpuchar Anglii x2
Liga Mistrzów x1
Puchar Interkontynentalny x1
w tym 1x potrójna korona co nie udało się żadnej angielskiej drużynie.

Lata 2007-2011
Mistrzostwo Anglii x4
Puchar Ligi Angielskiej x2
Superpuchar Anglii x4
Liga Mistrzów x1 (+dwa finały LM)
Klubowe Mistrzostwo Świata

Liczy się?

Albo Ottmar Hitzfeld lata 1999-2003
4x mistrz niemiec
2x Puchar Niemiec
3x Superpuchar Niemiec
1xLiga Mistrzów
1xKlubowe Mistrzostwo Świata


Także wcale nie gorzej.

Jakie to typowe... Najpierw pisaliście, że Guardiola dostał maszynkę do wygrywania i niech pójdzie do innego klubu, to zobaczycie, na co go stać. Pep poszedł więc do innego klubu i nagle... nie o taki klub chodziło. Jak za 2 lata przejdzie do Liverpoolu czy Chelsea to powiecie, że co to za sztuka trenować klub z PL i niech wygra LM z rumuńskim klubem.

PS W razie niepowodzenia Pepa w Bayernie przygotowałem dla was odpowiedź, coby żadnych niesnasek nie było (a w zasadzie nie ja, tylko nasz ekspert sportowy):

Jakie to piękne gdy wyrywasz jakieś zdanie z ogólnego kontekstu rozmowy. Temat kręcił się wokół Realu i Arsenalu - klubów którym nie idzie ponieważ brakuje im LIDERA (moim zdaniem), a przecież w Bayernie jest zupełnie inna sytuacja, ci chłopcy mają ochotę wejść i zjechać każdego rywala, mają też tego lidera i to nie jednego, więc żryj gruz. Wystarczy spojrzeć na ich wyniki w tym sezonie, a nawet w poprzednim. Grali taki sam ładny futbol i tak naprawdę brakowało im szczęścia i w finale LM i momentami w lidze. Teraz mistrzostwo Niemiec musi powędrować do nich, a i inne puchary to sprawa otwarta.
Swoją drogą ciekawe co by było gdyby obecny trener wygrał w tym roku potrójną koronę? Bo Bayern to taka ekipa, że i bez niego mają szansę wygrywać co się tylko nawinie.


Za dwa lata niech sobie idzie gdzie mu się podoba, mało mnie to interesuje, może przyjść nawet do United, a jak tak na niego patrze to pewnie się do City wybierze, albo lepiej HISZPANIA bo tam gwarancja koszenia mistrzostw świata i europy raz za razem.
Ale no faktycznie Bayern jest w takim finansowym i mentalnym dole że Guardiola musi go wyciągnąć. Dziękuję panowie że mi na to uwagę zwróciliście.
Już jego wafel, podobno lepszy niż Pep wybrał sobie ciężką drogę w AS Romie. Mam przypomnieć gdzie skończył?

Tak jest, Aston Villę powinien przejąć. W ogóle najlepszy trener to powinien na podwórkach szukać swojej drużyny, jak w amerykańskich filmach.


Ależ skąd. Najgłośniej mówiło się o Chelsea, Manchesterze United, Liverpoolu i Milanie. Zauważ ża pomijając United które ma swojego trenera do chwili aż nie powie "DOŚĆ" to wszystkie pozostało kluby obecnie potrzebują pomocy. Ja osobiście po cichu liczyłem że trafi do Chelsea, dzięki czemu zostanie zweryfikowany w dobrej drużynie na mocnym podwórku, a co najlepsze - w ekipie którą prowadził wasz "Barcelońskich Bodyguardów", największy wróg Mourinho. Obecnie CFC posiada większy potencjał niż za czasów Mou, więc zacierałem ręce jak sezon po sezonie Guardiola będzie się obsrywał mając lepsze narzędzia niż swój wielki rywal i wszyscy zwolennicy talentu Pepa w końcu zamkną dupsko :) Chyba nie powiesz mi że Chelsea to zła drużyna? Kwestie finansowe też możemy pominąć bo wątpię aby Bayern dał Pepowi więcej niż Roman, który nawet niesprawdzonemu Villasowi-Boasowi dał 15MLN Euro rocznie... hmmm czyżby to nie było sprytnym zagraniem NADTRENERA? Czyżby się po prostu przestraszył?

Król Forum
17-01-2013, 09:35
Fani realu aż ociekają jadem i wściekłością : )

ale co się dziwić skoro w swoich szeregach ma się przereklamowanego do granic możliwości Jose :) ...

ale co się dziwić, skoro kibicuje się klubowi który słynie z kupowania piłkarzy z nazwiskami :) ...

Cudze ganicie swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie ; )


_______________________________________________
Post edytowany przez Moderatora Forum
Powód moderacji:


*Prowokacja, spam


_______________________________________________

*L_7



Czy to prześladowanie ludzi, którzy nie są za realem ?

Co ja takeigo napisałem, to przecież moje zdanie. Nikogo nie obraziłem ...

Patrz lepiej tutaj
OFICJALNIE STWIERDZAM ŻE ŁYSY GUARDIOLA TO DUPA NIE TRENER, CWANY WĄŻ KUSICIEL I KADRYL.
.

publiczne osoby się obraża i nic sobie z tego nie robisz, a opinia zwykłego usera jest nagradzana warnem...

Szczyt :|

to że jesteś kibicem realu to nei znaczy że możesz dawać warny za to że ktoś nie jest za realem !

Skończ już pajacować.

Koleś ? Jakie pajacowanie ?

Jedną stronę widzisz, a drugiej nie potrafisz zauważyć.

benek2411
17-01-2013, 10:02
Nie wiem nie jestem fanem Realu, ale tu nie widzę takowych żeby się wypowiadali. Bardziej osoby postronne lub kibice Barcelony. Mourinho chyba tak przereklamowany nie jest skoro zaskarbił sobie uznanie sympatyków Porto, Chelsea, Interu i Realu :] Polityka transferowa królewskich jest głupia, polityka ich obecnego trenera jest jedną z najlepszych na świecie, (obecnie chyba Klopp robi lepsze dile), ale umówmy się, Barcelona wcale nie ma lepszej :]

JJU
17-01-2013, 10:31
Ależ skąd. Najgłośniej mówiło się o Chelsea, Manchesterze United, Liverpoolu i Milanie. Zauważ ża pomijając United które ma swojego trenera do chwili aż nie powie "DOŚĆ" to wszystkie pozostało kluby obecnie potrzebują pomocy. Ja osobiście po cichu liczyłem że trafi do Chelsea, dzięki czemu zostanie zweryfikowany w dobrej drużynie na mocnym podwórku, a co najlepsze - w ekipie którą prowadził wasz "Barcelońskich Bodyguardów", największy wróg Mourinho. Obecnie CFC posiada większy potencjał niż za czasów Mou, więc zacierałem ręce jak sezon po sezonie Guardiola będzie się obsrywał mając lepsze narzędzia niż swój wielki rywal i wszyscy zwolennicy talentu Pepa w końcu zamkną dupsko :) Chyba nie powiesz mi że Chelsea to zła drużyna? Kwestie finansowe też możemy pominąć bo wątpię aby Bayern dał Pepowi więcej niż Roman, który nawet niesprawdzonemu Villasowi-Boasowi dał 15MLN Euro rocznie... hmmm czyżby to nie było sprytnym zagraniem NADTRENERA? Czyżby się po prostu przestraszył?

Ja to, ja tamto. Ja np. chciałbym żeby Ferguson przejął inną drużynę żebym sobie go mógł z kimś porównać.
Dla mnie styl prowadzenia drużyny przez Guardiolę może nie sprawdzić się w Premier League i wg mnie podejmuje dobre decyzje. Może nie czuje się jeszcze gotowy? Za wcześnie na jakiekolwiek podsumowania, które niektórzy robią już tu i już teraz, a tu jeszcze spokojnie 15-20 lat trenerowania. Media jak zawsze nadmuchały balonik i część poszła z prądem.

Eeendriuu
17-01-2013, 10:40
Benek, chciałbym ci pogratulować. Takiego jadu na Pepa całe internety nie widziały, nawet na rm.pl jest o wiele większy poziom niż u Ciebie. Ja rozumiem, długotrwały uraz ze względu na 2 przegrane finały LM przez Guardiolę, ciągłą frustracja, bo Ronaldo nie zdobył ZP, ale weź daj już spokój.
Mówisz że Barca to samograj? Teraz bardzo możliwe że tak, ale przed Pepem Barca była na dnie. Sezon 2007/08(Ostatni sezon Rijkaarda jakby ktoś nie widział): 3 miejsce w lidze z 18 pktami stary do lidera(Barca musiała przechodzić przez eliminacje, żeby występować w ogóle w LM), przegrana w półfinale w CDR z Valencią, przegrana w półfinale LM z ManU. Problemy w szatni, beznadziejna atmosfera, ogólna załamka. Przychodzi Pep i co? Magiczną różdżką macha i wszystko się układa? Może w filmach by tak było. Gość zmienił prawie wszystko w klubie, wylansował wielu młodych piłkarzy, a i tak mówi się że dostał samograjka.
To, że poszedł do Bayernu, to jego decyzja, wybrał ten klub, który był dla niego najlepszy. Ja życzę mu jak najlepiej, Ale najpewniej nawet jak wygra LM z Bayernem, to takie oszołomy jak ty, czy Pine będą podważać jego osiągnięcia.

HardstyleLover
17-01-2013, 10:57
już bym wolał żeby trenował Tereka niż Bayern , najbardziej znienawidzony klub przez ze mnie

benek2411
17-01-2013, 11:17
No tak, bo nie wpadam w euforię na nazwiska Messi i Guardiola to od razu jestem zły :] no trochę beki. Faktycznie, mi chodzi o te dwa finały w których Barcelona zasłużenie wygrała.
Yhym drużyna o tym potencjale która ligę mistrzów, ligę krajową itd. wygrywała już wcześniej znajduje się na dnie z racji jednego gorszego sezonu? Dziwne, tak samo jak to, że Guardiola po jednym "pustym" sezonie zawija się z tonącego okrętu twierdząc "że zmęczył się futbolem".
Nadtrenerzy i nadludzie się znaleźli, dzięki dziennikarzom i sędziom.


Mówisz że Barca to samograj? Teraz bardzo możliwe że tak, ale przed Pepem Barca była na dnie. Sezon 2007/08(Ostatni sezon Rijkaarda jakby ktoś nie widział): 3 miejsce w lidze z 18 pktami stary do lidera(Barca musiała przechodzić przez eliminacje, żeby występować w ogóle w LM), przegrana w półfinale w CDR z Valencią, przegrana w półfinale LM z ManU. Problemy w szatni, beznadziejna atmosfera, ogólna załamka.

Specjalnie ten kawałek odseparowałem - no faktycznie 3 miejsce załamka. Nie wiem ile kibicujesz Barcelonie, ale zobacz co się działo z tym klubem przed Frankiem i który sezon stał się jako pierwszy historycznym wyczynem dla tego klubu :) Chyba że podwaliny jakie przygotowali mu poprzednicy w postaci wygrywania pucharu którego Barcelona jest sama fundatorem jest czymś mega. To ja nie mam nic do powiedzenia :D

Ja to, ja tamto. Ja np. chciałbym żeby Ferguson przejął inną drużynę żebym sobie go mógł z kimś porównać.
Dla mnie styl prowadzenia drużyny przez Guardiolę może nie sprawdzić się w Premier League i wg mnie podejmuje dobre decyzje. Może nie czuje się jeszcze gotowy? Za wcześnie na jakiekolwiek podsumowania, które niektórzy robią już tu i już teraz, a tu jeszcze spokojnie 15-20 lat trenerowania. Media jak zawsze nadmuchały balonik i część poszła z prądem.

Ta o już. Chelsea jest bliżej jego warunkom niż Bayern Monachium. Wystarczy spojrzeć na środek pola :] Ale masz rację, będzie gotowy gdy w końcu City wypracuje sobie pozycję wygrywacza rok w rok wszystkiego :)
Ferguson to wiesz, przyszedł do średniaka i do dziś robi tam niewyobrażalną robotę, jednocześnie nie uciekając gdy coś nie pójdzie. Niech jemu powie Guardiola, że jest "zmęczony futbolem" :]


Panowie, nie frustrujcie się. Pozwólcie że będę miał o Pepie inne zdanie niż wy:] Wypowiedziałem się jak chciałem, a tu od razu agresja że to nie było cwane zagranie. No i ok, niech nie będzie, ja pozostanę przy swoim zdaniu :]

W TYM SEZONIE W LM JAK ODPADNIE MANCHESTER TO KIBICUJE BAYERNOWI :)

_mougli_
17-01-2013, 11:26
mi tam się to podoba ,niezły ruch ,Bundesliga rośnie w siłę

Czarny Lulek
17-01-2013, 14:59
W takim razie
Real
City
PSG
Chealse
Manu

i gdzie kolwiek by nie poszedl to był by tchorzem bo tam jest kasa na zawodnikow i sklad by byl tak czy siak

Aż takie ograniczenia masz , że nie zrozumialeś do czego pije?

Nie chodzi o sklad (ktory swoja droga BM ma swietny) tylko o to , ze druzyna jest juz zgrana , poukladana i wygrywa mecze sama z siebie. Dalbym go do takiego PSG czy City , ktore wymieniles , gdzie mimo zawodnikow nie ma wynikow. I jestem pewien , ze szybko prysł by czar "wielkiego" Pepa. :)

Matan Zajcev
18-01-2013, 12:29
Ciekawy felieton nt. Guardioli:

Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda jak z bajki. Bayern, dzięki długofalowej strategii, rozsądnemu zarządzaniu i stawianiu na wychowanków ma dziś potencjał, by stać się drugą Barceloną. Teraz, po zakontraktowaniu Pepa Guardioli, Bawarczycy czują się, jakby złapali Boga za nogi. Przeszkoda leży jednak gdzie indziej. Prędzej czy później okaże się bowiem, że gracze Bayernu pochodzą z Marsa, a kataloński cudotwórca z Wenus.

Futbol to dżungla, miejsce dla wielu niegrzecznych chłopców. Dobrego trenera poznaje się nie tylko po tym, jakie osiąga wyniki, ale też na podstawie tego, czy nad ową "dziczą" potrafi zapanować. Wybitni pokazują, że jest to możliwe. - Szacunku się nie zdobywa, szacunek się ma - zwykł mawiać Fabio Capello. Inni - Mourinho czy Ferguson - dowiedli też tego, że z tygrysami, takimi jak Eric Cantona czy Zlatan Ibrahimović, można świetnie współpracować. - To człowiek, za którego mógłbym umrzeć - napisał o Portugalczyku w swojej biografii Szwed. Trener powinien być jak elastyczny - bez względu na to, czy piłkarz jest grzecznych chłopcem czy brutalem, musi znaleźć z nim nić porozumienia. Mając tę umiejętność, pazury drapieżników dosięgną nie jego - a graczy rywali.

Capello, Mourinho, Fergusona i Guardiolę łączy przynajmniej jedno - wybitne taktyczne umiejętności. Ostatni z nich nie zdoła jednak przekazać swej wiedzy każdemu. - Masz kompleks Mourinho - wykrzyczał Zlatan w twarz Hiszpana i bez względu na to, co uważamy o tym piłkarzu, trzeba przyznać, że musiało być w tym ziarenko prawdy. "Silne osobowości musiały odejść. To nie przypadek sprawił, że Pep miał problemy z takimi piłkarzami jak Ronaldinho, Deco, Eto'o, Henry i ja. My jesteśmy normalnymi chłopcami" - napisał Szwed, który jako pierwszy otwarcie wypunktował słabości Guardioli. Wspomniany kompleks nie wynika bynajmniej z gorszych wyników, a czegoś znacznie bardziej złożonego - charakteru. Z cechami przywódczymi trzeba się urodzić, a tego, jak zdobyć szacunek i dotrzeć do krnąbrnych zawodników nauczyć się raczej nie da. Gdyby Guardiola pracował w Polsce, jak ognia unikałby chociażby Grzegorza Szamotulskiego. Po słowach: - Pep, co ty pierd.....? - Hiszpan prawdopodobnie zamilkłby i zapadłby się pod ziemię. Podważanie jego autorytetu to coś, czego boi się najbardziej.

Los okazał się jednak dla niego łaskawy. Trafił bowiem do miejsca, gdzie jego mankamenty nie miały żadnego znaczenia. Szatnia Barcelony, to w dzisiejszym futbolu rzecz jedyna w swoim rodzaju. "Struktura klubu wyglądała jak szkoła, przez niektóre rzeczy przypominała mi Ajax. Ale przecież była to Barca, najlepsza drużyna na świecie! Spodziewałem się trochę zdecydowanych zachowań, natomiast wszyscy byli spokojni i uprzejmi. Czasem myślałem sobie: ci chłopcy są supergwiazdami, ale zachowują się jak uczniaki" - relacjonował Ibrahimović, porównując to do zupełnie innego życia w Turynie czy Mediolanie.

Guardiola pracował miesiącami pod kloszem, łudząco przypominając nauczyciela grzecznej klasy w liceum. Hiszpan mógł nawet zapomnieć, że świat zadziornych, chamskich i gotowych do bójki graczy naprawdę istnieje. Z letargu przebudził go dopiero Szwed, w ciągu paru miesięcy stając się jego wrogiem numer jeden. Ibra przyznał w swojej biografii, że był przez trenera notoryczne ignorowany. "W ogóle na mnie nie patrzył i ze mną nie rozmawiał. Zastanawiałem się, co mu zrobiłem, że tak mnie traktował. Nie mogłem przez to spać. Nikt w szatni nie znał odpowiedzi na to pytanie". Gdy po kilku tygodniach ignorowania Szwed powiedział mu w twarz: "ty nie masz jaj", dla Hiszpana stało się jasne, że drapieżnik, po tym co zrobił, musi zostać wyeliminowany. Ibrahimović w kolejnych meczach praktycznie nie podnosił się z ławki rezerwowych. Znacząca była jednak rozmowa, którą przeprowadzono przed rozpoczęciem nowego sezonu (cytaty z książki "Ja, Ibra").

- Jak się czujesz przed nowym sezonem? - spytał Pep.
- Dobrze! Jestem naładowany. Dam z siebie maksimum - zapewniłem.
- Posłuchaj
Tak?
- Musisz się przygotować na siedzenie na ławce.
- Okej, rozumiem.
- A ty co masz do powiedzenia.
- Będę pracował jeszcze ciężej, będę pluł krwią, by mieć miejsce w składzie. Przekonam cię, że jestem wystarczająco dobry.
- Wiem, ale jak będziemy to kontynuować?
- Dokładnie tak, ciągnąłem dalej. - Ja będę dawał z siebie wszystko, a jeśli ty stwierdzisz, że dobrze mi idzie, zagram na pozycji, na której ty mnie ustawisz, na środku albo na boku. Ty zdecydujesz.
- Wiem, ale jak będziemy to kontynuować?

Patrząc na tę historię ze strony prywatnej, Guardiola może być przez nas zrozumiany. Mało kto chciałby współpracować z człowiekiem, który podważył twój autorytet, ośmieszając cię na oczach innych piłkarzy w szatni. Czy urażona duma trenera jest jednak cenniejsza niż 50 milionów euro? Nowy prezydent Barcelony, Sandro Rosell, nie mógł pojąć dlaczego Guardiola nie chce w zespole piłkarza, który w 29 meczach pierwszego sezonu zdobył 16 goli. Katalończycy przypięci do muru sprzedali Zlatana za zaledwie 20 milionów. "Moja cena w ciągu roku spadła o 50 milionów! Z powodu problemów Guardioli klub musiał zrobić najgorszy interes wszechczasów, to było szaleństwo".

Kolejny, równie istotny fragment biografii Szweda:

- Chcę, żebyście wiedzieli.. - zaczął Rosell.
Tak? - spytałem.
Robię najgorszy interes w swoim życiu. Wyprzedaję cię Ibra za bezcen!
- Widzisz ile może kosztować złe kierowanie?
- Wiem, że to nie było dobre kierowanie.

Jak w podobnej sytuacji zachowaliby się wymienieni na wstępie trenerzy? Capello, przy którym milkli najwięksi twardziele włoskiego futbolu, prawdopodobnie w ogóle by do tego nie dopuścił. A nawet jeśli - nie zrobiłoby to na nim wrażenia. Ferguson mógłby potraktować Szweda "suszarką", z kolei Mourinho zrewanżowałby się ripostą. Żaden z nich nie żywiłby prawdopodobnie na tyle wielkiej urazy, by kosztem wielkich milionów pozbywać się piłkarza z klubu.

Pomimo że w Bayernie próżno szukać graczy równie zadziornych jak Ibrahimović, daleko im też do uczniaków. Historia Guardioli i Zlatana jest przez włodarzy w Monachium nieznana lub też zwyczajnie ignorowana. Wszystko przysłaniają wybitne wyniki, jakie osiągał prowadząc Barcelonę. Bayern - jak zaślepiony miłością mężczyzna - o prawdziwej naturze swojej żony przekona się dopiero po ślubie. Otrzeźwienie przyjść może szybko. Gdy jeden z zasłużonych gwiazdorów przyjdzie do Rummenigge, skarżąc się, że u Guardioli jako piłkarz jest już skreślony, reakcja zarządu będzie jednoznaczna. - Trzeba mu podziękować - powiedzą. I nie będą mieli na myśli tego, który biega po boisku.

goal.pl

Esiu91
18-01-2013, 21:30
Ciekawe ile jest prawdy w słowach i domysłach Zlatana. Pep w Bayernie z takim np. Robbenem nie będzie miał łatwo.

benek2411
19-01-2013, 07:47
W jego słowach jest 100% prawdy :] W sumie nie wiem dlaczego ówczesny prezydent zgodził się na oddanie Zlatana który kosztował nieziemskie pieniądze. Z nim zawsze był jakiś inny wariant gry, na tą "klasyczną 9", a bez niego zawsze na 3 ofensywnych graczy ale nie napastników. Do dziś nie ma tej luki kim zapełnić, a jak kibice Barcy zdołali się przekonać, czasem taki wielki grzyb który ładuje bramy by się przydał.
Zlatan może i jest najemnikiem, ale poradził sobie we wszystkich klubach jakich grał, a jedynym piłkarzem który odnalazł się wszędzie i którego ja osobiście znam to gruby Ronaldo.

Guardiola, moim zdaniem to taki gość który świetnie buduje relacje między sobą a piłkarzami, jest ekspertem w kontaktach personalnych, ale nie wiem jakim jest trenerem:] Leonardo - ten dyrektor sportowy PSG trenerem był kiepskim, ale potrafił sprawić, że do jego klubów przychodzili gracze o których nikt nie marzył, do tego w Milanie był odpowiedzialny za podłączenie do respiratora byłych gwiazd m.in Ronaldinho :) Tak jak Guardiola w Barcelonie :)

Robben na pewno nie pozwoli sobie na siedzenie na ławce, prędzej odejdzie bo takiego typa chciałby mieć każdy w swoich szeregach.

JanCio
19-01-2013, 11:58
teraz to ma okazje do wykazania się, albo udowodni hejterom albo bardziej się pogrąży :)

Max Hot
20-01-2013, 17:58
warto też popatrzyć na całą sytuacje z perspektywy Bundesligi, zatrudnienie kogoś takiego jak Pep, bez względu czy okaże się takim czy innym trenerem, niebywale wzbudzi zainteresowanie tą ligą, na dobrą sprawę, Europa (Świat) ligą hiszpańską interesuje się w 97% przypadków ze względu na 2 kluby.
Nie ma się co oszukiwać, Niemcom na stadionach kibiców nie brakuje, pod każdym względem są idealnie, precyzyjnie, perfekcyjni, u nich to działa jak w zegarku, aż nudno.. nie mogła Pepa zatrudnić BVB, o innych klubach nie wspomnie, jedynie Bayern M w Niemczech, jestem przekonany, że zainteresowanie ligą niemiecką wzrośnie znacznie, zobaczcie na forum nawet Bundesliga nie ma swojego tematu przyklejonego bo nie ma tam nic do dyskusji, całe szczęście, że polacy grają w BVB to od czasu do czasu się coś wspomni.
Śmiało gdzieś bym się doszukiwał jednak zatrudnienia takiego trenera jak Pep w korzyści dla całej ligi, nawet nie będziecie wiedzieć kiedy zaczniecie kolejną niekończącą się dyskusje, wojne, wszystkie Benki i inni formułowicze zaczną snuć, a bo Pep zrobił to a Bayern zagrał tak..

BUBLOS
20-01-2013, 18:22
Bardzo dobrą decyzje podjął według mnie, lepiej, żeby trenował Bayern niż gówniane chealsy, chociaż przyznam, że nie jestem wielkim fanem Bayernu, ale jest to jeden z najlepszych klubów Europy.

Adriamo
21-01-2013, 21:40
Jakoś nie pamiętam żeby w Bayernie któryś z trenerów pracował bardzo długo. Tam jak nie ma wyników jest szybka piłka (no nie jak u nas, ale jednak). To może być albo gwóźdź do trumny - bo to na co zapracował z Barcą może szybko pójść w zapomnienie - zgodnie z powiedzeniem, że jesteś taki dobry jak Twój ostatni mecz. Oraz że wszystko co osiągnął z Barcą było zasługą bardziej całego systemu, w który on się świetnie wpasował.
Albo może udowodnić, że jest dobry i wszędzie sobie poradzi, co nie zdarza się każdemu.
W każdym razie - w Bundeslidze Bayer będzie i tak rósł w siłę, i w lidze niemieckiej nie powinien mieć konkurencji, ale czy podbije Europę? I jak zareagują na niego kopacze? Oraz jaki styl będzie chciał wprowadzić, jaki pomysł. Tego jestem bardziej ciekaw. Jak jest gościu uniwersalny. Wstrzymam się z ocenami dobre kilka miesięcy.