PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sport Złota Piłka FIFA: Lionel Messi najlepszym piłkarzem 2012 roku


Christoph'86
07-01-2013, 19:30
Złota Piłka FIFA: Lionel Messi najlepszym piłkarzem 2012 roku

Lionel Messi został wybrany najlepszym piłkarzem świata w 2012 roku. Podczas uroczystej gali w Zurychu otrzymał Złotą Piłkę FIFA, dystansując Cristiano Ronaldo i Andresa Iniestę. Najlepszym trenerem wybrano Vicente del Bosque, który z reprezentacją Hiszpanii obronił tytuł mistrza Europy.
Argentyńczyk był zdecydowanym faworytem do wygrania tej nagrody. Piłkarz FC Barcelona w minionym roku zdobył 91 bramek we wszystkich rozgrywkach, bijąc rekord Gerda Muellera. Dzięki wygranej w tym roku przeszedł do historii jako pierwszy piłkarz, który czterokrotnie zwyciężył w tym plebiscycie. W dodatku filigranowy Argentyńczyk dokonał tego rok po roku. Pozostałymi nominowanymi byli Cristiano Ronaldo z Realu Madryt i klubowy kolega Messiego Andres Iniesta.
W kategorii trenerów również nie było niespodzianki. Po tytuł Trenera Roku FIFA sięgnął Vicente del Bosque, który poprowadził Hiszpanów do mistrzostwa Europy na boiskach Polski i Ukrainy. Hiszpański szkoleniowiec okazał się lepszy od swojego rodaka, byłego już trenera FC Barcelona Josepa Guardioli oraz Jose Mourinho, który prowadzi Real Madryt.
Na gali wybrano również Bramkę Roku. Nagrodę imienia Ferenca Puskasa otrzymał Miroslav Stoch który zdystansował kolejno Radamela Falcao i Neymara. Statuetkę wręczał legendarny piłkarz reprezentacji Kolumbii, więc wydawało się, że laureatem zostanie jego rodak Falcao, ale nagroda trafiła do piłkarza Fenerbahce Stambuł, który popisał się fantastycznym uderzeniem z woleja w meczu ligowym z Genclerbirligi.
Najlepszą Piłkarką globu została Abby Wambach. 33-letnia napastniczka reprezentacji USA w minionym roku sięgnęła po złoto na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Jej rywalkami były koleżanka z kadry narodowej Alex Morgan i Marta, która już pięciokrotnie sięgała po ten tytuł.
Z kolei najlepszym trenerką minionego roku w piłce kobiecej uznano Pię Sundhage, która poprowadziła reprezentację USA do tytułu mistrzowskiego podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Obecnie Szwedka prowadzi rodzimą kadrę narodową.
Natomiast Nagrodę Prezydenta FIFA Seppa Josepha Blattera otrzymał Franz Beckenbauer. - On włożył w piłkę całe serce i duszę. Jego rozległa wiedza w połączeniu z uroczymi manierami czyni go piłkarskim ekspertem cieszącym się wielką estymą na całym świecie - powiedział w uzasadnieniu prezydent FIFA.
Nagroda Fair Play FIFA trafiła do Uzbekistańskiej Federacji Piłkarskiej za największą ilość punktów w klasyfikacji fair play.
Złota Piłka FIFA: Lionel Messi (FC Barcelona/Argentyna)
Trener Roku: Vicente del Bosque (reprezentacja Hiszpanii)
Bramka Roku: Miroslav Stoch (Fenerbahce/Słowacja)
Piłkarka Roku: Abby Wambach
Trener Roku piłki kobiecej: Pia Sundhage (reprezentacja USA)
Nagroda Fair Play FIFA: Uzbekistańska Federacja Piłkarska
Jedenastka Roku (FIFA/FIFPro): Iker Casillas (Real Madryt/Hiszpania) - Dani Alves (FC Barcelona/Brazylia), Sergio Ramos (Real Madryt/Hiszpania), Gerard Pique (FC Barcelona/Hiszpania), Marcelo (Real Madryt/Brazylia) - Xavi Hernandez (FC Barcelona/Hiszpania), Xabi Alonso (Real Madryt/Hiszpania), Andres Iniesta (FC Barcelona/Hiszpania) - Lionel Messi (FC Barcelona/Argentyna), Radamel Falcao (Atletico Madryt/Kolumbia), Cristiano Ronaldo (Real Madryt/Portugalia).

Źródło: Onet


Tylko bez spinania :)

Konr@do
07-01-2013, 19:33
Ciekaw jestem jak wyglądałą ta bramka roku :> Muszę poszukać
Co do wyników, w sumie to można już uznać że za rok będą takie same, tylko zmienią się mniej ważne miejsca.

Longer_7
07-01-2013, 19:41
Dobrze, że założyłeś temat, będzie można wykorzystać go za rok tylko pozmieniamy mniej ważne nagrody. <ok>

Esiu91
07-01-2013, 19:51
Beka z 11 roku, nie ma żadnego zawodnika z tryumfatora LM jak i wicemistrza.Dodatkowo nikogo z ligi angielskiej, włoskiej czy niemieckiej, to zakrawa na śmieszność.

benek2411
07-01-2013, 19:57
Konrado łapaj:

6HTQ-VdQoCM

co najlepsze typ uwalił takich bramek wiele więcej :)

----------------
gdzie jest ta gala organizowana? Za rok niech zrobią w połowie drogi między Madrytem a Barceloną to mniej jazdy będzie :)
Ta gala to jest komercha w opór i gówno nie piłkarz, gówno nie jedenastka gówno gówno i jeszcze raz gówno. Wszystko nagrody są kierowane do Realu i Barcy tylko dlatego, że są to obecnie dwa najbardziej znane (?) kluby świata, ta otoczka wokół Gran Derbi i tak dalej. Ja odnoszę wrażenie że to już wszystko jest pchane na siłę i proszę, zauważcie jak głupia jest FIFA:

-nagrodę dla najlepszego trenera daje temu kto najwięcej wygrał, ale nagrodę dla piłkarza roku daje temu kto jest najbardziej znany czy co? To że Messi miał bardzo dobry sezon to wiemy no ale ileż można? Za co w końcu daję tę nagrodę? Jak Ronaldo ma lepszy sezon od Messiego to liczy się dobro drużyny, jak Snejder, Xavi/Inietsa wygrywają więcej to liczy się gra indywidualna. Ja już nie kumam tej organizacji dlatego kutafi wbity we wszystkie cztery złote piłki.

-najlepszy trener... co u licha robi tam Guardiola? to dlaczego nie ma Kennego Dalglisha - przeciez wygrał Puchar Ligi Angielskiej - nie mniej i nie więcej niż Pep. O Di Mateo i Klopie nie wspomnę. Ważna rzecz, Ci którzy jeszcze do dziś nie rozumieją, mają szansę zauważyć że nagrody roku '12 są przyznawane za sezon 11/12 a nie rok kalendarzowy jak wielu userów myśli.

-11 roku no i tu zaczynają się grube jaja. Sami piłkarze z Hiszpanii, ANI JEDNEGO ZAWODNIKA CHESLEA a w tym wszystkim Marcelo, Ramos i Pique :]

BRAWO FIFA KOCHAM TĄ GALĘ :D

Konr@do
07-01-2013, 20:01
Dzięki:)
No gol piękny, chociaż samo dogranie też niczego sobie, ładna podkrętka( a raczej "odkrętka"), dziwne że nie wybrali trafienia MEssiego :D ( taki niewinny żarcik :P )
Benek ale czego Ty się spodziewałeś? Przecież ROK W ROK jest tak samo, nie liczą się sukcesy indywidualne czy drużynowe, tylko to kogo najbardziej znają albo najbardziej lubią ; ) Dlatego nie ma sensu się sugerować takimi wynikami, 11 roku rzeczywiście skandaliczna, jak można uwzględniać tylko ligę hiszpańską, a z angielskiej, której uczestnik wygrał LM i która jest najciekawszą ligą świata nikogo?
Dajmy spokój, więcej zachodu, niż to warte ; )
BTW już nie mieli kogo wybrać z Polskich mediów tylko Iwańskiego? xd

Dawid92
07-01-2013, 20:03
http://www.fifa.com/mm/document/ballond%27or/playeroftheyear%28men%29/01/98/07/84/fboawardmenplayer2012-bycountry.pdf

benek2411
07-01-2013, 20:13
Wśród Polaków prawie zgodnie z pierwszym miejscem :) Jakbym ja był głównym Bossem tej FIFY i zobaczył te głosowania musiałbym rzec "Wybacz Messi ale gówno ugrałeś w tym sezonie więc idź płacz w kąt a złotą piłeczkę dostaje Iniesta".
Przecież to jest tak głupi system, że on to będzie wygrywał nawet pośmiertnie.

Wzięli Iwańskiego bo chyba wybierają typów z takich publicznych telewizji :)

Galacticos
07-01-2013, 20:13
a tak wybrał cały świat:


http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/164643_417112818357645_2116982810_n.png

DJ Incartey
07-01-2013, 20:14
w pełni zasłużenie :)


Dobrze, że założyłeś temat, będzie można wykorzystać go za rok tylko pozmieniamy mniej ważne nagrody. <ok>

Zdecydowanie tak :) jeśli Ronaldo będzie dalej prezentował taką formę jak na dzień dzisiejszy

Konr@do
07-01-2013, 20:22
Zdecydowanie tak :) jeśli Ronaldo będzie dalej prezentował taką formę jak na dzień dzisiejszy
Jak sama nazwa wskazuję to nagroda za cały 2012 rok, a jak Ronaldo się prezentował i jakie rekordy pobił, wygrywając dzięki temu Realowi ligę zapewne nie pamiętasz, oczywiście sama końcówka roku się tylko liczy :)
Zresztą zawsze na argument o MEssim jest odpowiedź Ronaldo :D Nie ma innych piłkarzy oprócz ich dwóch?

Ziko
07-01-2013, 20:23
http://www.fifa.com/mm/document/ballond%27or/playeroftheyear%28men%29/01/98/07/84/fboawardmenplayer2012-bycountry.pdf

Jakby ktoś chciał wiedzieć kto na kogo głosował :)

benek2411
07-01-2013, 20:24
Buffon bez orientu jako kapitan Włoch oddał 5 punktów na Pirlo :] NA BOGATO

Jak sama nazwa wskazuję to nagroda za cały 2012 rok

Za sezon 11/12 a nie rok 12 ;D

Ziko
07-01-2013, 20:26
Casillas na Ramosa, a Messi uwzględnił.. Aguero.
Wielka mi heca, każdy swojego promuje ile się da ;)
Jak widzę, ze jakiś Kubańczyk 5 punktów na Xabiego Alonso dał to już wiem, że ten plebiscyt jest mało warty ;) Dalej mi się nie chce analizować :D Jutro to sobie dokładniej przejrzę.

Konr@do
07-01-2013, 20:29
Za sezon 11/12 a nie rok 12 ;D
no to tym bardziej, mój błąd :) tym bardziej nie rozumiem tych wyborów, no ale w sumie nie spodziewałem się jakichś "niespodzianek", śmieszna ta FIfa z tyym ich konkursem ;P
już wolę popatrzeć na tą dupę w m jak milość :lol: EOT

Kamillo13
07-01-2013, 22:56
jeśli chodzi o osiągnięcia drużynowe to Iniesta osiągnął więcej niż messi, więc dlaczego on wygrał?

Dobra ok to nagroda indywidualna. Ale w tamtym roku to była nagroda za osiągnięcia drużynowe. Barcelona teraz wygra ligę, i złota piłka znów będzie za osiągnięcia drużynowe ????

Real wygrał ligę, barcelona TYLKO puchar. Pamiętam jak 2 lata temu było odwrotnie. Real puchar, barcelona ligę. A nagrodę i tak dostał messi.


P.S.

Za rok stawiam wszystkie swoje pieniądze na messiego u bukmachera.



P.S. 2

Ale fakt, dużo nie zarobię bo kurs będzie wynosił chyba 1,01 ...

Longer_7
08-01-2013, 06:06
Zdecydowanie tak :) jeśli Ronaldo będzie dalej prezentował taką formę jak na dzień dzisiejszy

Szkoda komentować to co napisałeś, zwykłe trololololo ze strony psychofana bordowo-granatowych. 2 bramki w ostatnim meczu są idealną odpowiedzią na Twój psychohejt ^^

Chciałeś pocisnąć, chciałeś zabłysnąć, ale Ci się nie udało. Jakie to smutne...
Od początku podczas tych wyborów byłem za Andresem Iniesta i to on powinien zdobyć Złotą Piłkę. Przykre, że taki klub, ma takich kibiców.

ayash
08-01-2013, 07:32
Dla mnie kibica osobiście zawsze liczyła się całość, a nie jednostka na boisku:) Jeden zawodnik meczu nie wygra zrobi co najwyżej różnice która może sprawić, że drużyna zgarnia 3 punkty tydzień w tydzień. Dlatego złota piłka to jest dla mnie tylko śmieszny konkus nic więcej, bo zawsze ktoś się znajdzie co będzie chciał przepchać "swojego" jak najwyżej:) Mi się podoba gra Iniestety wizualnie taki prawdziwy pomocnik z chłodna głowa na boisku:) a czy wybór słuszny? Nie mi oceniać:)

Dawid92
08-01-2013, 08:45
w pełni zasłużenie :)




Zdecydowanie tak :) jeśli Ronaldo będzie dalej prezentował taką formę jak na dzień dzisiejszy
Nudzi Ci się to idź dalej robić te swoje żałosne pompki ;)

11 roku zajebista http://forum.pesleague.pl/Smileys/default/wink.gif
W ogóle nie widać jakiegoś ogólnoświatowego upośledzenia na punkcie Barca&Real. Falcao faktycznie psuje efekt, lepszy byłby Pedro albo Di Maria.
Śmiech na sali, tyle mam do powiedzenia.

benek2411
08-01-2013, 08:54
Pewnie Falcao se stoi i myśli "Co ja tu ku*wa robię?" :] Jakby Villa nie wyłapał kontuzji to on byłby CFem :] W sumie jak Pique tam był razem z Ramosem to mogli i Benzemę wziąć. Jak się bawić to się bawić ;)

Armind
08-01-2013, 09:09
Moim zdaniem na tą nagrodę zasłużył Iniesta a nie Messi ale to moje zdanie
Ale bramką roku no powinien zostać gol Zlatana przewrotka z 25 metrów to jest coś nie do pobicia i wiele ekspertów twierdziło że to najpiękniejszy gol w historii to dlaczego wygrała inna bramka?

JJU
08-01-2013, 09:12
Za sezon 11/12 a nie rok 12 ;D

A skąd wziąłeś takie info?

Malpeczka
08-01-2013, 09:18
Ale bramką roku no powinien zostać gol Zlatana przewrotka z 25 metrów to jest coś nie do pobicia i wiele ekspertów twierdziło że to najpiękniejszy gol w historii to dlaczego wygrała inna bramka?

Bo Zlatan miał pecha. Strzelił tego gola kiedy już wyłoniono kandydatów do nagrody Puskasa. Blaterr miałby problem z tabelkami w excelu...

benek2411
08-01-2013, 09:26
A skąd wziąłeś takie info?


Na którejś gali prowadzący mówił, że nagrody za sezon .../... Poza tym wystarczy sobie rozkminić, że w jednym roku gra się dwa sezony to za co tak naprawdę mają dać?

Na potwierdzenie masz Guardiole, myślisz że bezrobotny od pół roku miałby prawo dostać się do finałowej trójki?

JJU
08-01-2013, 09:32
Na którejś gali prowadzący mówił, że nagrody za sezon .../... Poza tym wystarczy sobie rozkminić, że w jednym roku gra się dwa sezony to za co tak naprawdę mają dać?

Na potwierdzenie masz Guardiole, myślisz że bezrobotny od pół roku miałby prawo dostać się do finałowej trójki?

Nie no spoko, bo wikipedia inaczej mówi, myślałem że jakieś potwierdzone informacje masz ;). Guardiola się dostał bo Barcelona.
Później jeszcze popatrzę z ciekawości jak to wygląda tak zupełnie formalnie.

benek2411
08-01-2013, 09:33
Nie no maila od Blattera niestety nie mam.

mattias
08-01-2013, 10:36
Brawo dla messiego za kolejną złotą piłkę którą otrzymał!! zasłużył na nią w 100% !! strzelić w lidze 50 goli i 91 w przeciągu całego roku to prawdziwy majstersztyk..... dziwi mnie troche 2 miejsce Cristiano, jak dla mnie na tym miejscu powinien być Casillas ale co zrobić ;) PS szkoda mi kibiców realu którzy nie potrafią się pogodzić z porażką.... ale był czas się przyzwyczaić....

Longer_7
08-01-2013, 10:58
Brawo dla messiego za kolejną złotą piłkę którą otrzymał!! zasłużył na nią w 100% !! strzelić w lidze 50 goli i 91 w przeciągu całego roku to prawdziwy majstersztyk..... dziwi mnie troche 2 miejsce Cristiano, jak dla mnie na tym miejscu powinien być Casillas ale co zrobić ;) PS szkoda mi kibiców realu którzy nie potrafią się pogodzić z porażką.... ale był czas się przyzwyczaić....

Za bramki przyznaje się Złotego Buta, a nie Złotą Piłkę.
A co do Casillasa, gdybyś oglądał jego grę, wiedziałbyś, że nie zasługuje na nic więcej jak nominacje...

mattias
08-01-2013, 11:27
Za bramki przyznaje się Złotego Buta, a nie Złotą Piłkę.
A co do Casillasa, gdybyś oglądał jego grę, wiedziałbyś, że nie zasługuje na nic więcej jak nominacje...

ok. złoty but za 50goli złota piłka za 91goli .... bo dokonał czegoś, czego nikt nie dokonał... i ludzie związani z piłką nożna na świecie o tym wiedzą i dlatego przyznali mu nagrodę... to było ponad 200 osób z całego świata, a nie 200 osób z kataloni.... prawda boli??.... ale trzeba ją przyjąć do świadomości :)

Paul Cee
08-01-2013, 11:29
ale na co patrzeć w złotej piłce jak nie na osiągnięcia indywidualne ?? na puchary ??skoro tak to jakim prawem Ronaldo czy Messi są w tym roku w czołówce ??najwięcej nazdobywał Mata lub Torres wiec to któryś z nich powinien dostać złotą piłkę tak ?a co do samego Messiego i Cr to nawet nie patrząc na puchary bramki itp tylko zwykły chłopski rozum, jak ogladacie ich dwóch na boisku to który wam wydaje się lepszy,tak obiektywnie??dla mnie osobiscie Messi te jego prostopadłe podania,pomysł na gre,drybling..

Longer_7
08-01-2013, 12:04
prawda boli??.... ale trzeba ją przyjąć do świadomości :)

Że niby co ma mnie boleć i dlaczego? :D

a co do samego Messiego i Cr to nawet nie patrząc na puchary bramki itp tylko zwykły chłopski rozum, jak ogladacie ich dwóch na boisku to który wam wydaje się lepszy,tak obiektywnie??dla mnie osobiscie Messi te jego prostopadłe podania,pomysł na gre,drybling..

Nigdy chyba nie przestaniecie tego robić, dlaczego zawsze jak jest mowa o Leo, musicie coś wtrącić o Ronaldo? Nikt o nim nie pisze, a Wy dalej swoje.

ale na co patrzeć w złotej piłce jak nie na osiągnięcia indywidualne ?? na puchary ??skoro tak to jakim prawem Ronaldo czy Messi są w tym roku w czołówce ??najwięcej nazdobywał Mata lub Torres wiec to któryś z nich powinien dostać złotą piłkę tak ?

Co roku 'kryteria' są zmieniane w taki sposób aby wygrał właśnie Leo. Jak nie, że wygrał najwięcej, to najwięcej bramek ustrzelił. Przez to tracą inni wartościowi piłkarze.

A jeśli już pytasz o Ronaldo to powiem Ci, bo Wy lubicie te wtrącenia o CR7 ^^
Liga Hiszpańska z REKORDEM punktów i bramek, do których to rekordów walnie się przyczynił, półfinał Ligi Mistrzów, w którym strzelił 2 gole, Półfinał Mistrzostw Europy 2012, Superpuchar Hiszpanii... vs Copa Del Rey i Półfinał Ligi Mistrzów. Widzisz różnicę?

Paul Cee
08-01-2013, 12:10
Longer nie mów mi o pucharach bo Torres i Mara zdobyli ich więcej więc dlaczego nie brani są pod uwagę ?moim osobistym kryterium jest to że nie patrze aż tak bardzo na puchary czy zdobyte bramki ale na to,jak już wspomniałem wczesniej że jak patrze na ich dwóch to Messi gra jak nikt inny,dla mnie to widać gołym okiem,ma więcej pomysłów na boisku od Ronaldo itp a dlatego wspominam o Ronaldo bo co roku ko oni walczą o tą piłkę,taka prawda...ale w tym roku argumenty kibiców RM są smieszne ZDOBYTE PUCHARY gdzie inni piłkarze z innych lig zdobyli ich więcej..ale ogólnie ta gala jest i tak śmieszna 11 roku,wszyscy piłkarze z hiszpanii hehe to już na świecie nie ma lepszych ??wątpie

mattias
08-01-2013, 12:15
Że niby co ma mnie boleć i dlaczego? :D



Nigdy chyba nie przestaniecie tego robić, dlaczego zawsze jak jest mowa o Leo, musicie coś wtrącić o Ronaldo? Nikt o nim nie pisze, a Wy dalej swoje.



Co roku 'kryteria' są zmieniane w taki sposób aby wygrał właśnie Leo. Jak nie, że wygrał najwięcej, to najwięcej bramek ustrzelił. Przez to tracą inni wartościowi piłkarze.

A jeśli już pytasz o Ronaldo to powiem Ci, bo Wy lubicie te wtrącenia o CR7 ^^
Liga Hiszpańska z REKORDEM punktów i bramek, do których to rekordów walnie się przyczynił, półfinał Ligi Mistrzów, w którym strzelił 2 gole, Półfinał Mistrzostw Europy 2012, Superpuchar Hiszpanii... vs Copa Del Rey i Półfinał Ligi Mistrzów. Widzisz różnicę?

z tymi kryteriami to cię trochę poniosło....jesteś jakimś delegatem fify?? :D takie przykłady jakie podajesz to zgadzam się, to są wielcy piłkarze, ale takie wyniki indywidualne w pojedynczych,ważnych meczach są dla nich normalne!! praktycznie co sezon!! ale Messi zrobił coś EKSTRA, czyli 91 goli w roku 2012. i to mi sie wydaje zaważyło. :)

Longer_7
08-01-2013, 12:33
Longer nie mów mi o pucharach bo Torres i Mara zdobyli ich więcej więc dlaczego nie brani są pod uwagę ?moim osobistym kryterium jest to że nie patrze aż tak bardzo na puchary czy zdobyte bramki ale na to,jak już wspomniałem wczesniej że jak patrze na ich dwóch to Messi gra jak nikt inny,dla mnie to widać gołym okiem,ma więcej pomysłów na boisku od Ronaldo itp a dlatego wspominam o Ronaldo bo co roku ko oni walczą o tą piłkę,taka prawda...ale w tym roku argumenty kibiców RM są smieszne ZDOBYTE PUCHARY gdzie inni piłkarze z innych lig zdobyli ich więcej..ale ogólnie ta gala jest i tak śmieszna 11 roku,wszyscy piłkarze z hiszpanii hehe to już na świecie nie ma lepszych ??wątpie

Z tego co się orientuje, to Torres i Mata wygrali po tyle samo czyli Ligę Mistrzów i Mistrzostwo Europy. Mata jeszcze rozumiem, można go brać pod uwagę, ale Torres cieniujący PRAWIE cały sezon...

Widzisz Twoje kryteria są takie, zapomniałeś tylko, że Złotą Piłkę mógł dostać kto inny niż Ronaldo/Messi...

Mówisz o śmiesznych argumentach kibiców RM, no ok, racja są śmieszne, tylko prawda jest taka, że to są argumenty kibiców Leo z lat wcześniejszych. Czyli koło się zamyka.

z tymi kryteriami to cię trochę poniosło....jesteś jakimś delegatem fify?? :D

Nie poniosło. Jednak jeśli tak twierdzisz, to wytłumacz mi proszę, dlaczego w 2010 roku nagrody nie dostał Wesley Sneijder a dostał ją Messi?

ale Messi zrobił coś EKSTRA, czyli 91 goli w roku 2012. i to mi sie wydaje zaważyło. :)

Na pewno to ;x bo co innego?

ndw agroo89
08-01-2013, 15:21
OGARNIJCIE odwłoki messi wygrał zostaje mu tylko pogratulować bo zasłużył sobie w 100% na ta nagrode.
Mina cr7 była bezcenna podczas ogłoszenia wynikow

Konr@do
08-01-2013, 15:35
ale na co patrzeć w złotej piłce jak nie na osiągnięcia indywidualne ?? na puchary ??skoro tak to jakim prawem Ronaldo czy Messi są w tym roku w czołówce ??najwięcej nazdobywał Mata lub Torres wiec to któryś z nich powinien dostać złotą piłkę tak ?a co do samego Messiego i Cr to nawet nie patrząc na puchary bramki itp tylko zwykły chłopski rozum, jak ogladacie ich dwóch na boisku to który wam wydaje się lepszy,tak obiektywnie??dla mnie osobiscie Messi te jego prostopadłe podania,pomysł na gre,drybling..
hahaha nie spodziewałem się że o Torresie wspomnicie, nawet w żartach by mi to przez myśl nie przeszło xd
To kogo gra Ci się podoba to czysto subiektywna opinia, to dwaj zupełnie inni zawodnicy, którzy mają duży wpływ na grę całej drużyny, z tym że Ronaldo w Realu jest mózgiem drużyny, a w Barcelonie Messi od tego ma zawodników pokroju Iniesty, jednak oni nie są tak doceniani niestety. Jeśli już mówimy tylko o Cr7 i Messim, to poprzedni sezon zdecydowanie lepszy był dla Ronaldo, więc na czym mamy opierać tą opnię? Na tym że gracze z Angoli czy San Marino lubią sobie popykać Messim w fifę, i dlatego swój głos kierują na niego? Wydaje mi się że tak właśnie ten konkurs wygląda, i takie poważanie ma wśród kibiców, czysta komercha za "nasze" pieniądze, w której rok w rok wybierani są ci sami :)

Kamillo13
08-01-2013, 15:37
dlaczego jest mowa tylko o nich dwóch? Dlaczego ludzie nie mówią o van Persie'm który w Arsenalu rozegrał świetny sezon a w MU wcale nie spuszcza z tonu....

Odki
08-01-2013, 16:49
Że niby co ma mnie boleć i dlaczego? :D



Nigdy chyba nie przestaniecie tego robić, dlaczego zawsze jak jest mowa o Leo, musicie coś wtrącić o Ronaldo? Nikt o nim nie pisze, a Wy dalej swoje.



Co roku 'kryteria' są zmieniane w taki sposób aby wygrał właśnie Leo. Jak nie, że wygrał najwięcej, to najwięcej bramek ustrzelił. Przez to tracą inni wartościowi piłkarze.

A jeśli już pytasz o Ronaldo to powiem Ci, bo Wy lubicie te wtrącenia o CR7 ^^
Liga Hiszpańska z REKORDEM punktów i bramek, do których to rekordów walnie się przyczynił, półfinał Ligi Mistrzów, w którym strzelił 2 gole, Półfinał Mistrzostw Europy 2012, Superpuchar Hiszpanii... vs Copa Del Rey i Półfinał Ligi Mistrzów. Widzisz różnicę?


Chyba odkryłeś teorie spiskową na onecie już na ciebie czekają

Wygrał najleprzy piłkarz na świecie i tyle.
I będzie wygrywał jeszcze długo puki nie dostanie kontuzji :>

Pozdrawiam.

Paul Cee
08-01-2013, 17:06
to dwaj zupełnie inni zawodnicy, którzy mają duży wpływ na grę całej drużyny, z tym że Ronaldo w Realu jest mózgiem drużyny, a w Barcelonie Messi od tego ma Iniesty

akurat z tym się z Tobą nie zgodzę,jeżeli oglądasz mecze barcy to powinieneś zauważyć że Messi pracuje w pomocy równie dużo co w ataku,ma 6 asyst ,gdzie w Realu pomocnicy Xabi,Di Maria i Ozil mają tyle łącznie,ale nawet nie chodzi o liczby ,oglądając mecze widać jak Messi pracuje ale oczywiście kilku idiotów z rm.pl zawsze napisze że Messi tylko dokłada nogę i na pustą strzela... tak jak już pisałem ten plebiscyt jest dosyć smieszny,jeszcze z tym że Ronaldo Messi to w tej chwili najlepsza dwójka na świecie można się zgodzic to z tą 11 złożoną tylko z graczy z Hiszpanii to przesadzili

Longer_7
08-01-2013, 17:20
Chyba odkryłeś teorie spiskową na onecie już na ciebie czekają

Wygrał najleprzy piłkarz na świecie i tyle.
I będzie wygrywał jeszcze długo puki nie dostanie kontuzji :>

Pozdrawiam.

Najpierw zacznij od słownika, potem ze mną dyskutuj.
Twoje teksty są tak słabe, jak wybór 11 roku :]
Odkąd pamiętam próbujesz być mądrzejszy niż jesteś, lecz słabo Ci to wychodzi. Kryteria celowo umieściłem w cudzysłowie... nie skumałeś, trudno, nie pisałem do Ciebie.
Nie masz racji co do tej kontuzji, nawet jakby cały sezon był kontuzjowany i tak by wygrał, taka prawda.

ale oczywiście kilku idiotów z rm.pl zawsze napisze że Messi tylko dokłada nogę i na pustą strzela...

Nikt normalny nie bierze dzieciarni z rm.pl czy blaugrana.pl na poważnie...

Paul Cee
08-01-2013, 17:25
na blaugrana.pl jeszcze w większości da sie poczytać ciekawe komentarze bo jest to portal mniej znany niż fcbarca.com na którym tak jak piszesz jest pełno dzieciarni piszącej takie głupoty że aż krew zalewa...

Konr@do
08-01-2013, 17:46
akurat z tym się z Tobą nie zgodzę,jeżeli oglądasz mecze barcy to powinieneś zauważyć że Messi pracuje w pomocy równie dużo co w ataku,ma 6 asyst ,gdzie w Realu pomocnicy Xabi,Di Maria i Ozil mają tyle łącznie,ale nawet nie chodzi o liczby ,oglądając mecze widać jak Messi pracuje ale oczywiście kilku idiotów z rm.pl zawsze napisze że Messi tylko dokłada nogę i na pustą strzela... tak jak już pisałem ten plebiscyt jest dosyć smieszny,jeszcze z tym że Ronaldo Messi to w tej chwili najlepsza dwójka na świecie można się zgodzic to z tą 11 złożoną tylko z graczy z Hiszpanii to przesadzili


Ja tam na szczęście nie przebywam na takich forach i nie muszę czytać wypowiedzi gimbusów i pseudo znawców gmochów ( wybacz Jacku ! )
Ja wyraźnie napisałem że zarówno Messi jak i Ronaldo mają ogromny wpływ na zespół, ale ich role są nieco inne, ciężko sobie wyobrazić Real bez Cr7 jak i Barce bez Messiego.
Szkoda w sumie że większość widzi tylko ich, pomijając przy tym innych piłkarzy którzy w tym czasie również się wyróżniali. Ciężko ocenić który z nich jest lepszy, obaj są wielkimi piłkarzami, ale według mnie teraz nagrody dla Messiego są przyznawane z urzędu, dlatego też i wcześniejsze stwierdzenie że za rok zapewne nic w tymże konkursie się nie zmieni, opieranie wyników tylko na lidze hiszpańskiej trudno nazwać racjonalnym, no ale nikt z nas nie ma niestety na to wpływu.

Odki
08-01-2013, 19:04
A ty na siłę udawadniasz że jesteś najmądrzejszy no ale skoro w ten sposób czujesz się lepszy to OK

Messi zdobył złotą piłkę :> i tyle

Longer_7
08-01-2013, 19:30
Omg, po co ja go karmiłem... ;x
Zawsze musi się jakiś trafić, który popsuje dyskusje, eh.
Czekam jeszcze na jedną odpowiedź i tyle ode mnie w tym temacie ;x

Konr@do
08-01-2013, 19:40
A ty na siłę udawadniasz że jesteś najmądrzejszy no ale skoro w ten sposób czujesz się lepszy to OK

Messi zdobył złotą piłkę :> i tyle
Nie wiesz na czym polega dyskusja? Na wymianie zdań. Jakby pierdyliard osób miało takie samo zdanie w tym temacie i je wyrażało w taki sposób jak Ty, to byłoby smutne, więc synek nie wiem po co co chwile wtrącasz takie smuty :P
Chcesz dyskutować dyskutuj z merytorycznymi argumentami, bo ja, Longer czy inni chociaż starają się je przedstawić.
EOT
Teraz tak obejrzałem najładniejsze gole z 2012 roku ...
dIpv5NDlCWI
No i nie mówię że bramka Stocha nie była piękna, ale były ładniejsze, nie wspominając już o bramce Zlatana, ale kto to wymyślił aby nie brać pod uwagę bramek z ostatnich 2-3 miesięcy, tylko zamknąć ranking w październiku czy listopadzie...
Nawet takie "Drewno" jak Crouch strzelił pięknego gola :shocking:

benek2411
08-01-2013, 20:34
a co do samego Messiego i Cr to nawet nie patrząc na puchary bramki itp tylko zwykły chłopski rozum, jak ogladacie ich dwóch na boisku to który wam wydaje się lepszy,tak obiektywnie??dla mnie osobiscie Messi te jego prostopadłe podania,pomysł na gre,drybling..

Pogrubienie - wstęp.
zielony - zakończenie z beką.

Obiektywny w ch*j jesteś :)

----------------
Wygrał Messi bijcie mu pokłony i zamknijcie dziobki kojoty :)

Paul Cee
08-01-2013, 20:48
Pogrubienie - wstęp.
zielony - zakończenie z beką.

Obiektywny w ch*j jesteś :)

----------------
Wygrał Messi bijcie mu pokłony i zamknijcie dziobki kojoty :)

nie łap mnie już za słowa tak szczegółowo,chodziło mi bardziej o to żeby nie patrzeć na to dla jakiego klubu się kibicuje,widzę Twój avatar i rozumiem że jesteś za pięknym ale zapomnij na chwilę o MU i o tym co dla was zrobił tylko powiedz szczerze kto na boisku lepsze wrażenie sprawia

Adriamo
08-01-2013, 20:49
Mnie najbardziej wnerwia to, że większość dziennikarzy mówi TERAZ że Messi dostał Złotą Piłkę, bo m.in. pobił rekord GM, przecież rekord pobił z końcem roku - a głosowanie było w październiki jak miał z 60parę bramek!

Większość twierdzi (rozsądnie) że miał największy wpływ na grę Barcelony (ale według mnie jakby był taki extra - to miałby też większy wpływ na grę Argentyny.
Ronaldo natomiast ma duży wpływ na grę Reali i Portugalii! Ale nie tak duży jak Messi.
Messi w tym roku nie zdobył żadnego wielkiego trofeum, a CR tak - wygrał najważniejszą LIGĘ w Europie. Dlaczego najważniejszą? Bo 11 fifa (obiektywna lub nie) składa się z piłkarzy z Primera Division. Nawet jakby kilka nazwisk wymienić, to i tak by była składowo najsilniejsza.
Więc chodzi o tytuły czy grę? Messi nie ma tytułów w 2012, a gra? Jego rekordy bramkowe to dobra gra całej Barcelony a nie tylko niego. On ma oczywiście na to największy wpływ, ale nie on sam.

Dla mnie w Złotej Piłce powinno przy głosowaniach określać się konkretne kryteria - których nie ma.
Czy nie kto jest miły i przeprasza po każdym meczu jak zagra ostro, ale kto jak gra. Tylko to.
Bo CR przez swoje i Mourinho odbieranie społeczne przegrał. Chyba głównie (nie twierdzę że tylko, ale głównie) przez to.

benek2411
08-01-2013, 20:56
nie łap mnie już za słowa tak szczegółowo,chodziło mi bardziej o to żeby nie patrzeć na to dla jakiego klubu się kibicuje,widzę Twój avatar i rozumiem że jesteś za pięknym ale zapomnij na chwilę o MU i o tym co dla was zrobił tylko powiedz szczerze kto na boisku lepsze wrażenie sprawia

1)Rozumiem że 'szczerze" to odpowiedź Messi, a "kłamstwo" to Ronaldo tak?
2)W moim awatarze tyle powagi co w moim podpisie.
3)Mam powiedzieć obiektywnie według mnie? heeee?

Nie grzej dupska, Messi wygrał bo jest nadczłowiekiem i tyle.

Paul Cee
08-01-2013, 20:59
Grzeją to sie wszyscy fani smutnego :) zabolała 4 piłka Messiego :)

Malpeczka
08-01-2013, 21:40
zabolała 4 piłka Messiego :)

Nie zabolała mnie 4 piłka Messiego, boli mnie brak złotej piłki chociażby dla Iniesty! Co ten piłkarz ma jeszcze zrobić? Uczesać potargane włosy Blattera? Poprowadził Hiszpanów do Mistrzostwa Świata i Mistrzostw Europy (x2) nie mówiąc o sukcesach z Barceloną. Przypomnę jego bramki w półfinale z Chelsea na wagę awansu do finału i bramkę na wagę MŚ.
Nie zapominajcie jego podkoszulki z napisem Jarque. To są detale, które czynią go wielkim piłkarzem!
Owszem gole Messiego też są wielkim osiągnięciem, ale jak już kiedyś wspominałem liczba goli jest raczej drugorzędną sprawą w tym plebiscycie. (czyżby?)
Pomyślcie też na co Messiemu tyle tych piłek, kiedy Iniesta nie ma żadnej!
Marta (ta piłkarka z Brazylii) sama powiedziała w wywiadzie; Pierwsza Piłka była dla niej najcenniejsza i najbardziej się z niej ucieszyła.

Niestety jakiś Ihgosw Lahahem z Laosu o tym nie pomyśli i głosuje na Messiego rok w rok!

HBL! ^^
08-01-2013, 21:44
dlaczego Messi ? To proste... Messi ma wrodzony talent do grania w piłkę a CR po prostu sobie na to zapracował poprzez ciężkie treningi :) I jak widać FIFA ceni sobie utalentowanych zawodników :) Takie moje skromne zdanie :P

Arthur K.
08-01-2013, 22:10
Wiadomo, Messi to niezwykły zawodnik.

Ale jeśli mamy tutaj przyznawać nagrody m.innymi za osiągnięcia w sezonie to do dupy z takim czymś, bo dostał ją zawodnik który nie wygrał ani Ligi Mistrzów, ani Ligi.

Jeśli chodzi o trenerów - dla mnie osobiście zwycięzcą jest Di Matteo, a dlaczego to chyba nie muszę tłumaczyć.

Konr@do
08-01-2013, 22:32
dlaczego Messi ? To proste... Messi ma wrodzony talent do grania w piłkę a CR po prostu sobie na to zapracował poprzez ciężkie treningi :) I jak widać FIFA ceni sobie utalentowanych zawodników :) Takie moje skromne zdanie :P

Twierdzisz że Cr7 nie ma talentu, tylko wszystko co osiągnął to kwestia treningu ? Lol w takim wypadku 80 %( no dobra 50) pilkarzy powinno grac jak on, skoro zapier€&laja na treningach i maja podobne warunki fizyczne. OMG co jeszcze ja sie tu dowiem xD ostatnie dwa zdania to juZ wogole ... piłeś, nie pisz! Xd
Ps przypadkiem kliknal mi sie thx do poprzedniego postu Paula na tamtej stronie, zeby nie bylo xd

Kamillo13
08-01-2013, 23:23
Nie zabolała mnie 4 piłka Messiego, boli mnie brak złotej piłki chociażby dla Iniesty! Co ten piłkarz ma jeszcze zrobić? Uczesać potargane włosy Blattera? Poprowadził Hiszpanów do Mistrzostwa Świata i Mistrzostw Europy (x2) nie mówiąc o sukcesach z Barceloną. Przypomnę jego bramki w półfinale z Chelsea na wagę awansu do finału i bramkę na wagę MŚ.
Nie zapominajcie jego podkoszulki z napisem Jarque. To są detale, które czynią go wielkim piłkarzem!
Owszem gole Messiego też są wielkim osiągnięciem, ale jak już kiedyś wspominałem liczba goli jest raczej drugorzędną sprawą w tym plebiscycie. (czyżby?)
Pomyślcie też na co Messiemu tyle tych piłek, kiedy Iniesta nie ma żadnej!
Marta (ta piłkarka z Brazylii) sama powiedziała w wywiadzie; Pierwsza Piłka była dla niej najcenniejsza i najbardziej się z niej ucieszyła.

Niestety jakiś Ihgosw Lahahem z Laosu o tym nie pomyśli i głosuje na Messiego rok w rok!

i to jest odpowiedź na poziomie, szczególnie ostatnie zdanie...

Jeśli wygrałby Iniesta, nie miałbym nic przeciwko. Bo to człowiek piłkarsko równy messiemu a i charakter ma bardziej nieskazitelny niż pchła ;)

benek2411
08-01-2013, 23:53
Niestety jakiś Ihgosw Lahahem z Laosu o tym nie pomyśli i głosuje na Messiego rok w rok!


Właśnie te ziomki z Laosu którzy tylko słyszą nazwiska Messi, Ronaldo, Iniesta, Lewandowski, Piszczek, Błaszczykowski, Boruc itd, co chwila powtarzające się w mediach, decydują o wyborze. To jest właśnie problem tego plebiscytu. Dla mnie Złota Piłka skończyła się na pierwszej bali dla Messiego. Później to jest gówna warte, bo jaką wartość ma ta wczorajsza w porównaniu z tą Ronaldo z czasów Manchesteru, czy tą Zidane'a, Ronaldinho czy Kaki?

Na tej ziemi byli milion razy lepsi piłkarze niż Messi, niestety tych zawodników media nie przedstawiły jako nadczłowieka i dlatego nikt ich tak długo pamiętać nie będzie.

Longer_7
09-01-2013, 06:01
Grzeją to sie wszyscy fani smutnego :) zabolała 4 piłka Messiego :)

Uwielbiam takie teksty osób pozbawionych jakichkolwiek argumentów...
i znowu to samo, my Messi, Ty 'Ronaldo'. Przykry jesteś.

Adriamo
09-01-2013, 07:37
Grzeją to sie wszyscy fani smutnego :) zabolała 4 piłka Messiego :)

Grzeje to się chyba Twoja rączka w majtach gry patrzysz na portret "nadczłowieka" na ścianie nad łóżkiem ;)

Bez takich tekstów mi tu proszę!
L_7

dlaczego Messi ? To proste... Messi ma wrodzony talent do grania w piłkę a CR po prostu sobie na to zapracował poprzez ciężkie treningi :) I jak widać FIFA ceni sobie utalentowanych zawodników :) Takie moje skromne zdanie :P
FIFA to sobie niczego nie ceni - bo to nie FIFA głosowała!

Bilson
09-01-2013, 07:54
Na ta chwile taka prawda messi najlepszy... Ronaldo jest dobry ale nie jest na takim poziomie co argentynczyk

Brizard
09-01-2013, 09:57
Na ta chwile taka prawda messi najlepszy... Ronaldo jest dobry ale nie jest na takim poziomie co argentynczyk


No tak, w koncu nie mówi się o nim tyle co o Messim, umniejszając przy tym sukcesy zespołu...Cała ta nagonka powoduje, ze Messi wygrał, wszędzie jest upatrywany jako nadczłowiek. Mówisz Barcelona - myslisz Messi, a gdzie reszta? Nie ma, bo to przecież Messi sam wygrwa mecze i wypracowywuje sobie bramki. Czemu kiedys złotą piłkę dpstawali, tacy zawodnicy jak Rivaldo, Di Baggio, Figo, Nedved itp ? Dostawali zarówno za zasługi dla klubu jak i reprezentacji, nie mając przy tym 50 bramek w lidze i nie będąc upatrywanym jako nadczłowiek. Teraz tylko i wyłącznie liczy się popularnosc i jak pokazuje tegoroczny ranking ilosc strzelonych bramek...

Adriamo
09-01-2013, 10:09
Na ta chwile taka prawda messi najlepszy... Ronaldo jest dobry ale nie jest na takim poziomie co argentynczyk

...Czemu kiedys złotą piłkę dpstawali, tacy zawodnicy jak Rivaldo, Di Baggio, Figo, Nedved itp ? Dostawali zarówno za zasługi dla klubu jak i reprezentacji, nie mając przy tym 50 bramek w lidze i nie będąc upatrywanym jako nadczłowiek. Teraz tylko i wyłącznie liczy się popularnosc i jak pokazuje tegoroczny ranking ilosc strzelonych bramek...

Tylko że Złotą Piłkę (jak już wyżej pisałem) nie przyznaje się za TERAZ, ale za cały 2012 rok. Głosowanie w zasadzie odbywało się do października - więc i ilość bramek nie ma tu nic do rzeczy-bo wtedy mały miał ok.60parę.
A zasługi dla reprezentacji? Messi nie ma ich wcale!

Tu chodzi tylko o popularność, kto jest grzecznym i przeprasza po meczu gdy zagrał ostro (Messi), a kto robi miny "be" i wokół kogo można zwiększyć nakład w czołówkach gazet-co wcale nie sprzyja.
O jednym (Messi) pisze się głównie to co dobre i miłe, pomijając to co złe, a o drugim wyszukuje głównie tego co złe, bo dobre nie jest pożądane przez czytelników.
No i... kto głosował! Właśnie dziennikarze i piłkarze a wśród nich np.taki biletoman Błaszczykowski. Co on może powiedzieć nt.Messiego czy Ronaldo. Jak i większość. Może tylko mieć odczucia kogo darzy większą sympatią. Nic więcej.

benek2411
09-01-2013, 10:54
^ dlatego głosujesz do października bo liczy się sezon 11/12 a nie cały rok 12. Powtarzam, po raz milionowy :)

Longer_7
09-01-2013, 11:08
Jeśli mogę po raz kolejny się wtrącić, bo widzę znowu porównywanie Leo z CR...

CO Z ANDRESEM?! ON TEŻ BYŁ NOMINOWANY I OD POCZĄTKU MU KIBICOWAŁEM, DLACZEGO NIE ON? DLACZEGO MESSI ZAMIAST INIESTY?

Nikt mi póki co nie dał żadnej odpowiedzi na to pytanie, (to samo ze Złotą Piłką dla Sneijdera w 2010 -.-) ciągle wspominacie o 2 graczach, a o zwycięstwo walczyło ich 3, powtarzam 3 !

Konr@do
09-01-2013, 11:09
Mam wrażenie że wszystko było liczone za sezon 11/12, oprócz nagrody głównej :)
Bez sensu jest taki konkurs, skoro nie ma żadnych kryteriów co do wyboru, każdy głosuję sobie jak mu się tam podoba i to mają być miarodajne wyniki? :>

Sądzę że jest to równie miarodajne co wyniki na najlepszą ligę świata wg rankingu IFFHS:
1. Hiszpania1283 pkt
2. Brazylia1057
3. Niemcy1037
4. Włochy1034
5. Anglia1007
6. Argentyna919
7. Francja880
8. Holandia738
9. Paragwaj712,5
10. Chile711,5
......
51. Polska352

benek2411
09-01-2013, 12:03
Brazylia na drugim !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111111111111111111111111111on eoneonejeden

Iniesta ma dwie złote piłki
Snejder 1 złotą piłkę
Messi 1 złotą piłkę

Tak oto było w ostatnich czterech latach od teraz ja rządzę.

mattias
09-01-2013, 12:17
Jeśli mogę po raz kolejny się wtrącić, bo widzę znowu porównywanie Leo z CR...

CO Z ANDRESEM?! ON TEŻ BYŁ NOMINOWANY I OD POCZĄTKU MU KIBICOWAŁEM, DLACZEGO NIE ON? DLACZEGO MESSI ZAMIAST INIESTY?

Nikt mi póki co nie dał żadnej odpowiedzi na to pytanie, (to samo ze Złotą Piłką dla Sneijdera w 2010 -.-) ciągle wspominacie o 2 graczach, a o zwycięstwo walczyło ich 3, powtarzam 3 !

tak tak... takie pytania napewno uzyskasz na 4clubbers .... też byłem za andresem, ale wygrał Messi.... co mnie i tak cieszy :) każdy z 3 nominowanych mógł wygrać, a że wygrał messi to oczywiście wzbudziło największe kontrowersjie :) ehhh ci zawistni ludzie...

Longer_7
09-01-2013, 12:28
tak tak... takie pytania napewno uzyskasz na 4clubbers .... też byłem za andresem, ale wygrał Messi.... co mnie i tak cieszy :) każdy z 3 nominowanych mógł wygrać, a że wygrał messi to oczywiście wzbudziło największe kontrowersjie :)

Ale Ty jesteś dziwny człowieku, skoro Wy twierdzicie, że Leo powinien wygrać, to dlaczego ja nie mogę twierdzić, że powinien wygrać Iniesta? To Wy możecie pisać, że Messi bardziej zasłużył od Cristiano, ale ja to już nie mogę napisać, że Andres zasłużył bardziej od Messiego? To są Twoje argumenty?
Co ma do tego miejsce, w którym zadaje to pytanie? Od tego jest ten dział żeby dyskutować... po raz kolejny nie odpowiadasz na moje pytanie (poprzednio pytałem o Sneijdera i pięknie wymigałeś się od odpowiedzi), tylko piszesz jakieś durne teksty... owszem, wynik jest bardzo, ale to bardzo kontrowersyjny, ponieważ z tych 4 nagród, które zdobył, Leo należą się dwie, powtarzam DWIE ! W ubiegłym roku to Iniesta zrobił najwięcej żeby tą nagrodę zdobyć, wygrała sława i rozdmuchanie po całym świecie rekordu bramek.

ehhh ci zawistni ludzie...

Tak zawistni fani 'smutnego'. Kolejny żenujący tekst człowieka bez argumentów.

Konr@do
09-01-2013, 12:29
zawistni ? lol
O czym Ty człowieku gadasz, a raczej piszesz.
Przedstawiliśmy pierdyliard argumentów, dlaczego według nas nie powinien otrzymać tej nagrody Messi, tylko ktoś inny, tak samo dotyczy to 11 roku, i sądzę że Benek ze swoją rozpiską jest bliżej prawdy jak to powinno wyglądać na przestrzeni ostatnich lat(chociaż ja bym tam jeszcze wcisnął Cr7, bo chociaż jedna też mu się należała).
PS: W opinii większości Messi jest to świetny piłkarz i też spokojny facet bez większych "wrogów", więc jeśli po wyborze spada taka fala krytyki, to nie wzięło się to z dupy.
Polecam obejrzeć np ten temat: http://www.4clubbers.com.pl/kosz/261397-12-01-09-plebiscyt-fifa-najlepszym-pilkarzem-c-ronaldo.html Większość, która nawet nie lubi Cr7, stwierdziła że zasłużył na wygraną, tutaj jest inaczej, więc to też daje do myślenia. (tylko nie przytaczajcie znowu kretyńskich argumentów o zawiści)
Założe się że gdyby nie głoszono wszędzie że Messi jest najlepszy i wręcz nadczłowiekiem, to inni mieliby większą szansę na wygraną, a tak to jest jak jest : )

Czarny Lulek
09-01-2013, 15:59
Na tej ziemi byli milion razy lepsi piłkarze niż Messi, niestety tych zawodników media nie przedstawiły jako nadczłowieka i dlatego nikt ich tak długo pamiętać nie będzie.

Najmądrzejszy post w całym sporze na temat Messiego na tym forum.
Amen.

Dawid92
09-01-2013, 17:59
Thiago Silva, kapitan Brazylijczyków, przyznał, że głosował na pierwszym miejscu na Cristiano, a FIFA zaliczyła mu pierwszy głos na Messiego, a drugi na Cristiano. Z kolei portugalski selekcjoner Gabonu, Paulo Duarte, chciał głosować na Cristiano, ale FIFA nie wysłała mu papierów, chociaż o nie zabiegał.

iphu65q3NrI

Konr@do
09-01-2013, 18:18
Guardiola taki ważniak się zrobił na BEZROBOCIU?
Ja tam już w żadne teorie spiskowe nie wierze, chociaż zapewne w KAŻDYCH głosowaniach są wałki, i to nie dotyczy tylko świata sportu, głównie polityki : )

lion.
09-01-2013, 18:51
heheheeheheheheh ale wy śmieszni jestescie :D przeciez pisaliscie duzo wczesniej ze wiecie ze messi zdobecie pilke [mozliwe ze juz rok temu :D] bo to "nadczłowiek" a teraz placzecie i sie klocicie dlaczego on? przeciez wiedzieliscie. Ja tam jestem zadowolony :D swiat pełen idiotów...
co do 11 to klapa


_______________________________________________
Post edytowany przez Moderatora Forum
Powód moderacji:


*Jak nie potrafisz nic sensownego napisać, to nie pisz. Warn za obrazę użytkowników.


_______________________________________________

*L_7

Czarny Lulek
09-01-2013, 19:40
Gdzies na fb znalezione , fake ? nie fake ?

Tomáš Rosický: "Przysięgam, że głosowałem na Ronaldo, mój głos zaliczyli Messiemu"

Thiago Silva, kapitan Brazylijczyków, przyznał, że głosował na pierwszym miejscu na Cristiano, a FIFA zaliczyła mu pierwszy głos na Messiego, a drugi na Cristiano.

Portugalski selekcjoner Gabonu, Paulo Duarte, chciał głosować na Cristiano, ale FIFA nie wysłała mu papierów, chociaż o nie zabiegał.

Gianluigi Buffon: "Głosowałem na Ronaldo, na liście FIFA okazało się, że oddałem głos na Pirlo"

Malpeczka
09-01-2013, 19:53
heheheeheheheheh swiat pełen idiotów...

Jeżeli musiałeś poczytać ten temat aby to stwierdzić to gratuluje spostrzegawczości. hehe?

Kurcze! Myślałem o Guardioli jako facecie z klasą a tu taki klops?
Temat się będzie ciągnął jak podwójny ser na mojej pizzy...

Longer_7
09-01-2013, 19:55
heheheeheheheheh ale wy śmieszni jestescie :D przeciez pisaliscie duzo wczesniej ze wiecie ze messi zdobecie pilke [mozliwe ze juz rok temu :D] bo to "nadczłowiek" a teraz placzecie i sie klocicie dlaczego on? przeciez wiedzieliscie. Ja tam jestem zadowolony :D swiat pełen idiotów...
co do 11 to klapa

Że niby kto jest tymi idiotami? My czy ludzie, którzy głosowali na Leo?

Kolejny post kipiący od argumentów ;x ahh, kocham Twoje komentarze Maro, coraz bliżej Ci do ndw i reszty śmietanki...

Edit:
Naprawdę nie ma na tym forum ŻADNEGO fana Leo, z którym można nawiązać dyskusję? Same trolle i dzieci zostały? Smutne, naprawdę smutne.

LookAp
09-01-2013, 21:17
Jam, fan Leo. Szczerze uważam, że nie przyznanie Ronaldo Ballona w tamtym roku to był duży błąd. Wtedy fakt faktem zamiatal na wszystkich frontach. Gole, rekordy itd. I złoto należało mu się. Lecz w tym roku jednak Leo wyglądał ogólnie troszkę lepiej aniżeli Ronaldo. Mówicie, że Ronaldo 'wyciągnął' Portugalie na Euro. Tak, ale nie do końca gdyż moim zdaniem ten kraj ma całkiem dobra drużynę. Moutinho, Coentrao, Varela to nie byle jakie grajki. A co do sprawy Iniesty uważam iż to w tej trójce był on Davidem a Ronaldo i Messi goliatem i na dobra sprawę od paru lat finał rozgrywany jest między nimi, więc tych porównań na prawdę ciężko uniknąć. Pozdro

lion.
09-01-2013, 21:43
Że niby kto jest tymi idiotami? My czy ludzie, którzy głosowali na Leo?

Kolejny post kipiący od argumentów ;x ahh, kocham Twoje komentarze Maro, coraz bliżej Ci do ndw i reszty śmietanki...

Edit:
Naprawdę nie ma na tym forum ŻADNEGO fana Leo, z którym można nawiązać dyskusję? Same trolle i dzieci zostały? Smutne, naprawdę smutne.

niech Ci bedzie jestem dzieckiem i trollem skoro Ty taki dorosły jesteś ;)
Tak wy jesteście tymi idiotami, bo przeciez pisaliscie, ze Messi dostanie i tak złotą piłke , że jest to pewne w sto procentach i że nie bedziecie zaskoczeni... nie chce mi sie tego szukac, ale tak było. Jeśli nie potrafisz czytać, to sie naucz.

Kolejny post kipiący od argumentów ;x - człowieku, a czy ja mam czas żeby sie tutaj z Tobą wykłócać? napisałem jak było, a teraz macie mordy zawieszone.

Edit:
Naprawdę nie ma na tym forum ŻADNEGO fana Leo, z którym można nawiązać dyskusję? Same trolle i dzieci zostały? Smutne, naprawdę smutne. - a czy ja coś napisałem, że to Messi zasłużył na złotą piłke, a Iniesta, Ronaldo i reszta to ciemna sfera, która nie dosięga mu do piet? Napisałem, że jestem zadowolony z wyniku[ chociaż wolałbym, żeby to Iniesta ją zgarnął. ]
Smutne jest to, że taki "mod" akurat tutaj jest -.-
Warna to możesz sobie dać za swoją głupote. Nie masz sie już czego czepiać.
A i z Tobą nie idzie dyskutować mój PANIE.
Jesteś wielkim wzorem.

Złota piłka powinna należeć do Varely

Konr@do
09-01-2013, 21:52
Jak przychodzisz tutaj żeby trollować i błyszczeć postami typu : mówiliście tak, teraz stało się tak więc jesteście debilami !"
Nie możesz po prostu jak inni normalnie komentować i normalnie dyskutować z innymi użytkownikami?
Czy to takie trudne użyć kilku argumentów, zamiast spinać dupę i prowokować moderatora?
Przejrzyj ten temat, w większości to merytoryczna dyskusja, z paroma fanboyskimi wstępami, więc nie możesz dostosować się jak inni? Nikt Ci nie karze mieć zdanie jak wszyscy, ale rusz troszkę główką a nie wbijasz się w temat jak Małysz w wydmy.
Tu chyba nigdy nie będzie normalnie już :P
Sorry za OT, ale no kur*a musiałem :]

lion.
09-01-2013, 21:58
Jak przychodzisz tutaj żeby trollować i błyszczeć postami typu : mówiliście tak, teraz stało się tak więc jesteście debilami !"
Nie możesz po prostu jak inni normalnie komentować i normalnie dyskutować z innymi użytkownikami?
Czy to takie trudne użyć kilku argumentów, zamiast spinać dupę i prowokować moderatora?
Przejrzyj ten temat, w większości to merytoryczna dyskusja, z paroma fanboyskimi wstępami, więc nie możesz dostosować się jak inni? Nikt Ci nie karze mieć zdanie jak wszyscy, ale rusz troszkę główką a nie wbijasz się w temat jak Małysz w wydmy.
Tu chyba nigdy nie będzie normalnie już :P
Sorry za OT, ale no kur*a musiałem :]

no widzisz, ja też musiałem coś napisać.
widziałem co tu piszecie i mnie to rozmieszylo wiec napisałem swoje, a to, że mu sie to nie spodobało to jego peszek ;) [i nikogo nie prowokowałem, sam zawsze głupio odpowiada na normalne posty to niech sie nie dziwi. Niech mnie uzna jako typ ndw. i niech nie zwraca na mnie uwagi, bo potem spina dupe]

nie wiem jak z tymi głosami było... i nie mam zamiaru wnikać.

mattias
09-01-2013, 22:17
Ale Ty jesteś dziwny człowieku, skoro Wy twierdzicie, że Leo powinien wygrać, to dlaczego ja nie mogę twierdzić, że powinien wygrać Iniesta? To Wy możecie pisać, że Messi bardziej zasłużył od Cristiano, ale ja to już nie mogę napisać, że Andres zasłużył bardziej od Messiego? To są Twoje argumenty?
Co ma do tego miejsce, w którym zadaje to pytanie? Od tego jest ten dział żeby dyskutować... po raz kolejny nie odpowiadasz na moje pytanie (poprzednio pytałem o Sneijdera i pięknie wymigałeś się od odpowiedzi), tylko piszesz jakieś durne teksty... owszem, wynik jest bardzo, ale to bardzo kontrowersyjny, ponieważ z tych 4 nagród, które zdobył, Leo należą się dwie, powtarzam DWIE ! W ubiegłym roku to Iniesta zrobił najwięcej żeby tą nagrodę zdobyć, wygrała sława i rozdmuchanie po całym świecie rekordu bramek.



Tak zawistni fani 'smutnego'. Kolejny żenujący tekst człowieka bez argumentów.

haha Longer coraz bardziej rozśmieszają mnie twoje odpowiedzi, twoje argumenty, coś sobie ubzdurałeś z tym Messim, i wygląda na to że przez to spać nie możesz. A twoje teksty typu.."Kolejny żenujący tekst człowieka bez argumentów" poprostu mnie bawią :) ......czepiasz się każdego kto napisze cokolwiek pozytywnego o Messim. Jak dla ciebie dokonania Messiego z 2012 r. są śmieszne, to ja nie mam więcej pytań!!!. po raz kolejny próbujesz pokazać jaki to ty nie jesteś obeznany w świecie futbolu, i każde zdanie podważasz z wielkim obużeniem!! z mojej strony to wszystko ,bo takie rozmowy z tobą nie maja sensu :) Peace!!

Konr@do
09-01-2013, 22:17
Ok, może w końcu powrócimy do dyskusji :)
Skoro złota piłka przyznawana jest za sezony piłkarskie, to rzeczywiście nie trudno rozstrzygnąć kto wygra za rok, ale istnieję szansa że gol Zlatana zostanie wybrany bramką roku 2013 ( zasługuje)
Mam tylko nadzieję, że tegoroczny konkurs uświadomi ludziom, że nie tylko liga hiszpańska jest na świecie, że zostaną docenieni gracze z innych lig, a dzięki temu że nie ma żadnych mistrzostw, najważniejszym pucharem powinna być LM, która przecież zapowiada się ciekawie, ciekaw jestem gdyby faworyci odpadli na początku, czy i tak znaleźliby się wśród laureatów :> Pożyjemy zobaczymy
PS: o nie, kolejny przylazł, więc po dyskusji, dobranoc

Longer_7
09-01-2013, 23:22
niech Ci bedzie jestem dzieckiem i trollem skoro Ty taki dorosły jesteś ;)
Tak wy jesteście tymi idiotami

Widzisz i nie grzmisz... Człowiek mający swoje zdanie = idiota.

bo przeciez pisaliscie, ze Messi dostanie i tak złotą piłke , że jest to pewne w sto procentach i że nie bedziecie zaskoczeni... nie chce mi sie tego szukac, ale tak było.

No i co w związku z tym, że tak pisaliśmy? Każdy kto ma trochę oleju w głowie wiedział kto wygra, co nie zakazuje nam wyrazić swojej opinii na ten temat. Tak?

człowieku, a czy ja mam czas żeby sie tutaj z Tobą wykłócać? napisałem jak było, a teraz macie mordy zawieszone

To jak nie masz czasu to po co się odzywasz? Wpadniesz, napiszesz, że wszyscy są śmieszni i są idiotami, potem jakiś tekst o 'mordach', gdzieś Ty jest, w chlewie?

a czy ja coś napisałem, że to Messi zasłużył na złotą piłke, a Iniesta, Ronaldo i reszta to ciemna sfera, która nie dosięga mu do piet? Napisałem, że jestem zadowolony z wyniku[ chociaż wolałbym, żeby to Iniesta ją zgarnął. ]

A ja nie pisałem tego tylko do Ciebie. Skoro jestem idiotą, bo twierdzę, że Iniesta zasłużył bardziej na Złotą Piłkę niż Leo, to dlaczego nie potrafisz wytłumaczyć dlaczego tak twierdzisz? Tak trudno napisać swoją opinię? Od razu trzeba kogoś obrażać?

Smutne jest to, że taki "mod" akurat tutaj jest -.-
Warna to możesz sobie dać za swoją głupote. Nie masz sie już czego czepiać.

Teraz nie piszę jako mod, tylko jako zwykły szary użytkownik, a warna dostałeś za obrazę użytkowników, co masz jasno napisane.

A i z Tobą nie idzie dyskutować mój PANIE.

Bo nie nazywam innych idiotami? Bo nie mówię, że mają mordy?


Smutne, że tylko @Oliver Southey potrafił sensownie odpowiedzieć na moje posty. Dzięki Ci za to.

--------------------------------------------------------------

haha Longer coraz bardziej rozśmieszają mnie twoje odpowiedzi, twoje argumenty

Śmiech to zdrowie. Wybacz, ale ja akurat teraz nie podaje żadnych argumentów. Napisałem swoją opinię, i tak:
- jeden twierdzi, że jestem zawistny
- drugi twierdzi, że jestem fanem 'smutnego' i się grzeje
- trzeci twierdzi, że jestem idiotą

A ja póki co czekam na odpowiedzi na pytania, które zadałem Tobie i innym, jak na razie tylko @OS był skłonny wyrazić swoją opinie na ten temat.
Powtarzam:
Dlaczego Sneijder nie dostał w 2010 roku Złotej Piłki?
Dlaczego w tym roku nie dostał jej Iniesta?

coś sobie ubzdurałeś z tym Messim, i wygląda na to że przez to spać nie możesz.

Bądź człowieku poważny, po co wplątywać życie prywatne? Nic sobie nie ubzdurałem, to jest moja opinia i mam do niej prawo. 2 Złote Piłki - jak najbardziej. Ale w 2010 powinien dostać ja Wesley a w tym roku Andres.

A twoje teksty typu.."Kolejny żenujący tekst człowieka bez argumentów" poprostu mnie bawią :) ......czepiasz się każdego kto napisze cokolwiek pozytywnego o Messim. Jak dla ciebie dokonania Messiego z 2012 r. są śmieszne, to ja nie mam więcej pytań!!!. po raz kolejny próbujesz pokazać jaki to ty nie jesteś obeznany w świecie futbolu, i każde zdanie podważasz z wielkim obużeniem!! z mojej strony to wszystko ,bo takie rozmowy z tobą nie maja sensu :) Peace!!

Śmieszą Cię takie moje teksty tak? To dlaczego mi w końcu nie odpowiesz? Któryś to już post z rzędu, urządzasz sobie offtop, pisząc ciągle o mnie i co Ci się we mnie nie podoba. Nie widzę tu opinii na temat, który drążę. Może tak w końcu zacznij pisać na temat albo nie wypowiadaj się wcale?

......czepiasz się każdego kto napisze cokolwiek pozytywnego o Messim. Jak dla ciebie dokonania Messiego z 2012 r. są śmieszne, to ja nie mam więcej pytań!!!

Strzelił 91 goli przez cały rok i wygrał Copa Del Rey. Coś pominąłem?
Z tego co inni piszą, głosowanie było w październiku (niech ktoś potwierdzi), więc wtedy jeszcze żadnego rekordu Leo nie pobił, więc powiedz mi proszę. Czy za samo zdobycie Pucharu Hiszpanii należała mu się Złota Piłka? Czy to nie są śmieszne dokonania ?

po raz kolejny próbujesz pokazać jaki to ty nie jesteś obeznany w świecie futbolu, i każde zdanie podważasz z wielkim obużeniem!! z mojej strony to wszystko ,bo takie rozmowy z tobą nie maja sensu :) Peace!!

Czy zawsze ktoś kto ma swoje zdanie musi być znawcą? Odpowiadajcie mi na pytania to będzie wszystko w porządku. Poza tym jak mam nie podważać, jak nie trzymacie się w ogóle tematu? Gdzie tu wymiana zdań? gdzie jakiekolwiek opinie? Zacznijmy dyskutować, a nie czepiać się jedni drugich.

Też mnie trochę poniosło, więc zacznę od siebie ;X

PEACE.

SERVVA
09-01-2013, 23:41
Czytam te posty, połowa jest na temat jednego z userów... Longer, Ty czasem tej złotej piłki nie dostałeś?

______________________

Nie moge zboleć tego Pique w jedenastce roku, jego największy sukces to związek z Shakirą hahaha

benek2411
10-01-2013, 00:20
W ****ęłę Longer czy tam Zinger, ogarnij że tu posty dłuższe niż 3 zdania nie mają sensu bo połowa nie czyta a 1/4 nie rozumie, więc na cholerę się rozwodzisz? Lepiej przyznaj że Messi jest najlepszym piłkarzem świata wg. Nabuchodonozaora z Kurdżigistanu, a później zobacz jak puchną forumowe ananasy :]

Gdzie był Messiwruć gdy Ronaldo był królem piłkarskiego świata? Gdzie był Ronaldo, gdy Zidane ośmieszał cały glob? Gdzie był Zidane gdy van Basten oszukiwał prawa fizyki?

Dajta mi warna ale ja wbijam *****a w waszego Messiego który jedzie na gimbfejmnie zbudowanym przez psycholi pokroju Ryczela, Kowalczyka itd. Dopóki ten mały kurdupel nie zagra w innej lidze lub nie zagra dobrze w Argentynie to może co najwyżej ssać kija Kryście.

Odki
10-01-2013, 01:19
Diamentowa Piłka dla Messiego?


Fotomontaż: Toni Guillén
Inicjatywa wyszła od Louisa Sahy, wielokrotnego reprezentanta Francji, który obecnie gra w angielskim Sunderlandzie. Jego pomysł podchwyciło wielu kibiców.
Saha, były gracz m.in. Manchesteru United, Evertonu i Tottenhamu, wysłał następującą wiadomość na Twitterze po zdobyciu przez Leo czwartej Złotej Piłki: „FIFA musi wymyślić nowe trofeum dla Messiego, jeśli znów je wygra - Diamentową Piłkę. Gratulacje dla niego".
Wspomniana Diamentowa Piłka już istnieje w postaci klejnotu. Z okazji mundialu 2010 w RPA firma Shimansky stworzyła specjalną serię w cenie, bagatela, 2 milionów euro za sztukę. Każda z tych piłek zawierała 6 620 białych kamieni szlachetnych i 2 640 czarnych, co w sumie dawało 3 500 karatów.
Pozostało czekać co zrobi FIFA, jeśli argentyński crack ponownie zdobędzie tę prestiżową nagrodę w 2013 roku.


Swoją drogą L powinien założyć osobny temat o nazwie "jak dyskutować" bo można tylko tak jak on chce

SERVVA
10-01-2013, 01:45
Diamentowa Piłka dla Messiego?


Fotomontaż: Toni Guillén
Inicjatywa wyszła od Louisa Sahy, wielokrotnego reprezentanta Francji, który obecnie gra w angielskim Sunderlandzie. Jego pomysł podchwyciło wielu kibiców.
Saha, były gracz m.in. Manchesteru United, Evertonu i Tottenhamu, wysłał następującą wiadomość na Twitterze po zdobyciu przez Leo czwartej Złotej Piłki: „FIFA musi wymyślić nowe trofeum dla Messiego, jeśli znów je wygra - Diamentową Piłkę. Gratulacje dla niego".
Wspomniana Diamentowa Piłka już istnieje w postaci klejnotu. Z okazji mundialu 2010 w RPA firma Shimansky stworzyła specjalną serię w cenie, bagatela, 2 milionów euro za sztukę. Każda z tych piłek zawierała 6 620 białych kamieni szlachetnych i 2 640 czarnych, co w sumie dawało 3 500 karatów.
Pozostało czekać co zrobi FIFA, jeśli argentyński crack ponownie zdobędzie tę prestiżową nagrodę w 2013 roku.


Swoją drogą L powinien założyć osobny temat o nazwie "jak dyskutować" bo można tylko tak jak on chce

Przydałby się taki temat. ;) bo dyskutować trzeba potrafić, a nie na Messi odpowiadać Ronaldo albo odwrotnie. Jakoś do niektórych wypowiedzi sie nie czepia, bo są na poziomie godnym dyskusji ludzi plus minus 20 lat, bo niektórzy zachowują się jakby wpisali sobie wiek 20 a dyskutują jak świeżaki z gimnazjum.

Co do pomysłu.. hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha


- Wypieprzyć wszystkie wiary z wszystkich krajów, uznać religie Messiego.
- Nazwać jego imieniem wszystkie stadiony na świecie
- Uznać Barcelone jako najlepszy team na świecie, i dopisywać im punkty przed meczem, meczu nie rozgywać a Messiemu dopisywać po 5 bramek co kolejke
- Złotą Piłkę nazwać "Piłką Messiego"
- Zakazać wszystkim piłkarzom na globie grać w piłkę bo przecież Messi i tak wszystko strzeli
- Jeżeli rodzina nie nazwie swojego syna Lionel, to rodzine zamknąć, a dziecko utopić


te inicjatywy wyszły ode mnie, ciekawe co na to FIFA.

Powtarzam zdanie wielu, bo te wszystkie plebiscyty są śmiechu warte

Kamillo13
10-01-2013, 02:14
swoją drogą ta złota piłka i cała szopka która ją otacza nie przypomina wam rozdania nagród DJ Maga? To też ranking popularności...

JJU
10-01-2013, 08:15
Co strona to poziom niżej i coraz bardziej niektórych nosi :)

Longer_7
10-01-2013, 09:27
Ostatni raz ostrzegam, jeśli nie będziecie trzymać się głównego wątku, to wszystkich odpowiednio nagrodzę a temat zamknę.

Swoją drogą L powinien założyć osobny temat o nazwie "jak dyskutować" bo można tylko tak jak on chce

Ile razy można Tobie tłuc coś do głowy? 100X nie będę się powtarzał.
Nie pisz nic w moją stronę, bo ja nie mam ochoty na 'rozmowy' czy 'dyskusje' z kimś takim.

benek2411
10-01-2013, 09:31
- Jeżeli rodzina nie nazwie swojego syna Lionel, to rodzine zamknąć, a dziecko utopić



:wow::wow::wow::wow::wow: hahahahaha jaka beka toczona :] Cos pieknego :]

PROPONUJE PANOWIE ABYŚMY WSZYSCY WPISALI SOBIE POD AWATAR LEO MESSI NADCZŁOWIEK I USTAWILI JEGO TWARZ NA AVKACH. TAK BĘDZIE SŁUSZNIE I SPRAWIEDLIWIE.
----------------------------------------------

A tak na serio, to wygrał i nie ma co już drążyć tematu :]


_______________________________________________
Post edytowany przez Moderatora Forum
Powód moderacji:


*offtop


_______________________________________________

*L_7

HBL! ^^
10-01-2013, 14:00
:wow::wow::wow::wow::wow: hahahahaha jaka beka toczona :] Cos pieknego :]

PROPONUJE PANOWIE ABYŚMY WSZYSCY WPISALI SOBIE POD AWATAR LEO MESSI NADCZŁOWIEK I USTAWILI JEGO TWARZ NA AVKACH. TAK BĘDZIE SŁUSZNIE I SPRAWIEDLIWIE.


ta i może sobie jeszcze wytatuuj Messi na czole... omg ogarnij się chłopie bo z postu na post wzrasta poziom Twojej głupoty i wypisujesz rzeczy które już nikogo nie bawią... Dostałeś poparcie od paru osób i już Ci zaczyna odwalać...

Leo dostał sobie tą piłkę to dostał... drążycie temat jak byście chcieli zmienić przebieg głosowania pheh :)


_______________________________________________
Post edytowany przez Moderatora Forum
Powód moderacji:


*offtop


_______________________________________________

*L_7

Kamillo13
10-01-2013, 15:46
‎"Tomáš Rosický: "Przysięgam, że głosowałem na Ronaldo, mój głos zaliczyli Messiemu"

Thiago Silva, kapitan Brazylijczyków, przyznał, że głosował na pierwszym miejscu na Cristiano, a FIFA zaliczyła mu pierwszy głos na Messiego, a drugi na Cristiano.

Portugalski selekcjoner Gabonu, Paulo Duarte, chciał głosować na Cristiano, ale FIFA nie wysłała mu papierów, chociaż o nie zabiegał.

Gianluigi Buffon: "Głosowałem na Ronaldo, na liście FIFA okazało się, że oddałem głos na Pirlo"

Igor Denisov: Głosowałem na Ibrahimovicia, Ronaldo, a następnie Messiego, ale FIFA ogłosiła, że wybrałem: Messi, Ronaldo i Ibrahimovic. Być może czytają od tyłu...

Swoje zażalenie składa także: Ibrahimović, Dennis Alias, José Pekerman".

ayash
10-01-2013, 15:56
‎"Tomáš Rosický: "Przysięgam, że głosowałem na Ronaldo, mój głos zaliczyli Messiemu"

Thiago Silva, kapitan Brazylijczyków, przyznał, że głosował na pierwszym miejscu na Cristiano, a FIFA zaliczyła mu pierwszy głos na Messiego, a drugi na Cristiano.

Portugalski selekcjoner Gabonu, Paulo Duarte, chciał głosować na Cristiano, ale FIFA nie wysłała mu papierów, chociaż o nie zabiegał.

Gianluigi Buffon: "Głosowałem na Ronaldo, na liście FIFA okazało się, że oddałem głos na Pirlo"

Igor Denisov: Głosowałem na Ibrahimovicia, Ronaldo, a następnie Messiego, ale FIFA ogłosiła, że wybrałem: Messi, Ronaldo i Ibrahimovic. Być może czytają od tyłu...

Swoje zażalenie składa także: Ibrahimović, Dennis Alias, José Pekerman".

No nic trzeba głosować od nowa cóż poradzić:P dla mnie to już za dużo pier*** o tej złotej kuli, piłce, drzewku czy trawce niedługo week i pare fajnych meczyków się zapowiada:)

Christoph'86
10-01-2013, 16:15
Dopóki ten mały kurdupel nie zagra w innej lidze lub nie zagra dobrze w Argentynie to może co najwyżej ssać kija Kryście.
Co do gry w reprezentacji to się z Tobą Benek nie zgodzę.
Ostatni rok Messi miał dość udany jeśli chodzi o reprezentację.Oczywiście nie grał z reprezentacją na żadnym ważnym turnieju tak jak np. Portugalia (ME) no ale to nie jego wina :)
Hat trick przeciwko reprezentacji Brazylii też chyba o czymś świadczy :)
Średnia goli na mecz w kadrze:
Messi - 1,3 gola
Ronaldo - 0,5 gola
Tak więc statystycznie Messi wypada lepiej jeśli chodzi o grę w reprezentacji.
Tak dla porównania daję dwie fotki ze statystykami obu zawodników :)

http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i33590_170a21a14f0ce4bb6e43b306acf7659401.jpg

http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i33591_618f89765edc611af0d4c2e5d879be4901.jpg

Jestem fanem Messiego ale uważam, że nie należała się jemu w tym roku ta nagroda.
Tak jak w 2010 powinien ją dostać Snejder tak w tym Iniesta.
Takie jest moje zdanie.

PS. Miało być bez spinania :tatice_06:

Matan Zajcev
10-01-2013, 17:04
Powtarzam:
Dlaczego Sneijder nie dostał w 2010 roku Złotej Piłki?
Dlaczego w tym roku nie dostał jej Iniesta?

To może ja napiszę: w rankingu na Najlepszego Piłkarza Świata nie głosuje się na najlepszego piłkarza świata, tylko na ulubionego piłkarza. Jest to w sumie zgodne z psychiką człowieka, bo mało kiedy jesteśmy w pełni obiektywni. I o ile jest to całkiem normalne i naturalne zachowanie u każdego, o tyle w tak oficjalnym głosowaniu po prostu nie wypada tak postępować. Niestety, jest inaczej - piłkarze czy działacze sportowi to normalni ludzie i oni również mają swoich ulubionych piłkarzy czy kluby, którym kibicują. To wpływa na ich głosowanie. Do tego media. O Iniescie nic się nie mówi, o Sneijderze w 2010 również, za to o Messim gadają wszyscy i wszędzie. O CR7 też jest głośno, ale stawiają go raczej w negatywnym świetle. Jak Andres strzelił gola i miał 3 asysty mało kto o tym mówił. Jak Leo strzelił z wolnego to nawet i w kiblu można się było natknąc na wzmiankę o tym. Argentyńczyk ma nieporównywalnie lepszy PR niż pozostali i to z pewnością ma jakiś wpływ na wynik głosowania. Ludzie głosują na niego, bo nie lubią CR7, a "Iniesta przecież goli nie strzela więc w ogóle nie ma o czym gadać" (to jest ironia jbc). Nic z tym się zrobić nie da, bo ciężko określić, czy czyjś głos był obiektywny czy raczej ów jegomość kierował się sympatią bądź antypatią do danego piłkarza. Jedynym lekarstwem jest nie przejmowanie się tym rankingiem.

Ci, którzy twierdzą, że Messi zasłużył na nagrodę mają rację. Tak jak ci, którzy uważają, że należała się ona Andresowi lub CR7. Nie ma jednego najlepszego piłkarza świata, bo nie da się dokładnie zmierzyć i porównać poziomu ich umiejętności. Cała trójka to absolutne top, najlepsi z najlepszych. Różnica między nimi polega na tym, że jeden z nich ma 4 Złote Piłki, drugi 1, a trzeci w ogóle. Szkoda...

benek2411
10-01-2013, 18:00
Wiadomo Chris. Był taki czas że Ronaldo był skuteczniejszy we wszystkim i to chyba było przy drugiej złotej piłce dla Messiego. Niestety nie było to brane pod uwagę.

W ogóle fajne statystki, mógłbyś powiedzieć skąd je masz, bo chętnie bym sobie poczytał o innych piłkarzach :)

Christoph'86
10-01-2013, 19:19
W ogóle fajne statystki, mógłbyś powiedzieć skąd je masz, bo chętnie bym sobie poczytał o innych piłkarzach :)
Na 100 % Ci nie powiem ale na pewno z Onetu bądź Wp.
Jakiś miesiąc temu był temat właśnie o kandydatach do złotej Piłki i wtedy je sobie pobrałem.
Ale o ile dobrze pamiętam to te statystyki były podane tylko dla Messiego i CR7 więc o innych piłkarzach byś tam takich statystyk nie znalazł :)

Edit :) Znalazłem :)
http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/oto-100-najlepszych-pilkarzy-swiata,1,5379099,wiadomosc.html

Widzę , że te statystyki wzięli z magazynu FourFourTwo ,więc może tam jest ich więcej .