PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Inne Jakich żarówek używacie


Staylers
16-12-2012, 17:38
Siemka. Zakładam taki temat, bo nie znalazłem tutaj podobnego. Więc wypowiadajmy się jakich żarówek używamy, jakie polecacie, jakie odradzacie :) Temat może wydawać się dla niektórych trochę błachy, ale kierowcy jeżdżący głównie w nocy i wieczorami napewno doceniają ile potrafi dać porządna żaróweczka w porównaniu ze szmelcem z chińskiego marketu.
Ja osobiście dość długi czas jeździłem na żarówkach OSRAM H7 55W. Modelu niestety nie pamiętam. Mają swoje zalety jak i wady. Światło jest mocne, niestety na dłuższych odległościach staje się rozproszone. Niestety trzeba używać świateł drogowych przy jeździe 70-80km/h w nocy. Osobie korzystającej z samochodu w ciągu dnia i raz na jakiś czas nocą polecam te żarówki. Cena to było coś koło 35 zł za komplet. Teraz kupiłem żarówki philips px26d. Jeszcze nie zakładałem, nie miałem czasu (u mnie wymiana żarówki jest przez przednie nadkole), ale jutro lub w czwartek ocenię jak się spisują. Cena tych żaróweczek to 24zł za sztukę, więc nie jest to żaden kosmos :)

Memciu
16-12-2012, 20:23
(u mnie wymiana żarówki jest przez przednie nadkole),
Stilo ??

Ja w Swoim Pasku B5 Variant [3B5] są żarówki typu H7.
Wcześniej nie wiem jakie były, ale średnio świeciły.
Aktualnie mam oryginalne VW LongLife, i o dziwo jestem nadal zadowolony, ale planuje kupić OSRAMY Night Braker Plus. Minus to żywotność- mogą wytrzymać nawet 3 miechy, a czasem wytrzymają rok nawet dwa.

Miałem je w Bravie gdzie są kiepskie światła, a te były najwydajniejsze w tych lampach.


Słyszałem też dużo pozytywów o Tungsramach i Philips'ach

Staylers
16-12-2012, 20:49
Nie nie. Mercedes a160. Na przemian z bmw 320 :) ale w niej nawet nie wiem jakie są żarówki :) od 3 lat świecą więcnie sprawdzam. Co do tungsramów, także mogę polecić. Mają chłodny odcień światła, można bez problemu na krótkich pokonywać długie trasy.

graba83
20-12-2012, 11:01
Osram night breaker plus + philips blue vision do wczoraj teraz osram cool blue w postojówkach

ndw agroo89
29-12-2012, 19:23
PHILIPS BLUE VISION najlepsze h1 na jakich jezdziłem.

Beret89
28-01-2013, 19:15
Osram H4 NightBreaker + 90% Światła zamontowane półtora roku temu dzialają bez zarzutu. Kolega ma zalożone philips muszę go dopytac jaka jest dokładna nazwa bo swiatła są genialne, mają lekko niebieską barwę i wygladaja jak xenon przy czym idelnie zachowują się podczas deszczu mgly czy śniegu, tzn nie robią niebieskiej ściany przed samochodem jak tanie podróby z marketu. Jedyną ich wadą jest cena za komplet H7 zapłacił coś koło 90zł.

ignacy_mendez10
07-03-2013, 17:58
Osram Cool Blue Hyper H7, fajne żaróweczki. Na początku świecą troche na niebiesko (jak samo szkło by wskazywało), ale później jak się trochę już wypaliły to świecą bardziej na biało. Aczkolwiek nie można z nimi jeździć po normalnych drogach, nie mają homologacji :)

mrhenio
10-03-2013, 08:30
OSRAM night breaker plus H7(drogowe) + OSRAM cool blue(dzienne) cena za komplet 130zł, + nowe lampy, ale jestem mega zadowolony. Nie ma efektu rozproszenia, światło jest idealnie skupione, jazda nocą to przyjemność, nieżałuję ani złotówki wydanej na ten zestaw i wszystkim polecam

DjAquinio
06-05-2013, 14:55
blue laser h4 bosma

renault megane

^Mruczy^
09-08-2014, 22:37
TUNGSRAM H7 12V 55W SPORTLIGHT + 50%

Seat Leon ;)

Miałem philips blue vision. Jak założyłem tungsramy o niebo lepiej. Philips może lizać stopy Tungsramowi