PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sport UEFA zrezygnuje z LE? 64 drużyny w LM?


HakTeck
28-11-2012, 13:41
Europejska Unia Piłkarska (UEFA) rozważa zrezygnowanie z organizacji Ligi Europejskiej i powiększenie Ligi Mistrzów z 32 do 64 drużyn. - Prowadzimy na ten temat rozmowy. Decyzję podejmiemy w 2014 roku. Nic w tej sprawie nie jest rozstrzygnięte - powiedział prezydent UEFA Michel Platini.

UEFA rozważa zmianę formatu europejskich rozgrywek od 2015 roku. - Obecnie trwa debata nad tym, jak będą wyglądały europejskie puchary w latach 2015 - 2018 - dodał Platini.

Platini nie martwi się również planami stworzenia przez najbogatsze europejskie kluby swojej ligi, która byłaby konkurencją dla Ligi Mistrzów. - Jestem o to bardzo często pytany. Nie mogę sobie wyobrazić, jak miałoby to funkcjonować poza UEFA. Kto będzie sędziował mecze? Na jakich stadionach będą grać? - stwierdził prezydent UEFA.

źródło : BBC Sport

Max Reason
28-11-2012, 14:08
Niech oni juz nie kombinują....

Major XD
28-11-2012, 14:51
taaa rowelucje takie jak i w skokach.. masakra

Dawid92
29-11-2012, 13:09
Liga Mistrzów to już od dawna nie jest Liga Mistrzów. Kolejne reformy powinny skończyć się spaleniem na stosie osób za nie odpowiedzialnych - bo do tego już naprawdę trzeba nie mieć rozumu.

Ziko
29-11-2012, 13:14
Futbol umiera.. Jeśli ten pomysł wejdzie w życie to strasznie spadnie zarówno poziom jak i prestiż tych rozgrywek.

_Rafael
01-12-2012, 10:53
Kolejny beznadziejny pomysł UEFA.

Konr@do
01-12-2012, 11:50
Otóż to pomysł zupełnie bezsensu. Chcemy aby były to rzeczywiście elitarne rozgrywki? To niech trafiają tam najlepsi, a nie poszerzać o tyle, by grały zespoły które w normalnej formule nigdy by się tam znaleźć nie powinny.
Chociaż to chyba musiał jakiś Polak wymyślić, aby w końcu nasza drużyna awansowała do LM :D Ale nie tędy droga ... W końcu słabsze zespoły i tak mają łatwiej dostać się niż jeszcze kiedyś. Co za dużo to niezdrowo, mam nadzieję że pomysł nie wejdzie w życie.

Bilson
10-12-2012, 20:31
Ciekawe czy finansowo dali by rade bo wiadomo ze w LE płacą o wiele mniejsze pieniadze niż w LM...

raczej pomysł nie wypali z 1 powodu jakim jest czas.

rozgrywki grupowe byly by w 3 dni wt,sr,czw nie starczylo by czasu by rozegrac wszystkie mecze w takim systemie a mecze z jednego brakujacego dnia nie podziela na 3 bo stracili by za duzo na prawach TV

BUBLOS
23-12-2012, 20:31
Uważam to za bardzo dobry pomysł, bo często się zdarza, że taki Malaga wykopie taki Real, przez co mecze będą ciekawsze, a Liga Europy była zawsze uważana jako taka druga liga LM i grają tam słabsze, tak to będzie wyrównane.

Karolinho
26-12-2012, 12:11
niech wprowadzaja zmiany ,,, kiedys formula musi sie skonczyc aby weszlo cos nowego. no ale jak zwykle MY polacy narzekamy na wszystko co nowe - luzik.

Vinylside
26-12-2012, 12:26
Dlaczego beznadziejny pomysł ?? Właśnie bardzo dobrze; może w końcu skończy się era Barcelony i będą tam niespodzianki (a w półfinale nie znajdziemy takich drużyn jak Barca, Chelsea, Bayern czy MU) :)

Fajnie by było oglądać takich mistrzów lig, których na codzień telewizja nie pokazuje ! Malaga - tak nagle 1wsze miejsce w grupie i 0 porażek w LM , da się ? Oczywiście. A pomyślcie jakby jakieś inne nieznane nam dotąd drużyny sprawiły taką niespodziankę wygrywając z takim znanym np. Milanem 2:0 ? Wg. mnie całkiem przyzwoity pomysł, bo i tak LE mi tam zwisa :)

Matan Zajcev
26-12-2012, 14:15
Dlaczego beznadziejny pomysł ?? Właśnie bardzo dobrze; może w końcu skończy się era Barcelony i będą tam niespodzianki (a w półfinale nie znajdziemy takich drużyn jak Barca, Chelsea, Bayern czy MU) :)

Fajnie by było oglądać takich mistrzów lig, których na codzień telewizja nie pokazuje ! Malaga - tak nagle 1wsze miejsce w grupie i 0 porażek w LM , da się ? Oczywiście. A pomyślcie jakby jakieś inne nieznane nam dotąd drużyny sprawiły taką niespodziankę wygrywając z takim znanym np. Milanem 2:0 ? Wg. mnie całkiem przyzwoity pomysł, bo i tak LE mi tam zwisa :)

Nie wiem co byłoby takiego ciekawego w LM, gdyby w półfinałach były BATE, Slavia czy inne Kopenhagi. Poza tym, dlaczego zakładasz, że zwiększenie liczby drużyn = inny skład w półfinałach czy nawet ćwierćfinałach. W większości przypadków nowicjusze byliby zapchajdziurami dla ostatnich miejsc, a z grup wychodziłyby zazwyczaj i tak już uznane marki, zaś ten niewielki procent czarnych koni nie dotrwałby do 1/8, a w skrajnych przypadkach do 1/4.

Krzaku
22-01-2013, 15:38
no bez jaj teraz chociaz 3 druzyny z grupy LM moga walczyc dalej w pucharze LE , teraz to bedzie bez sensu jeden wielki tlok sie zrobi