PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Wybór samochodu


DJ Bone
08-11-2012, 17:48
Witam Panów :) Otóż niedługo prawko się zbliża i czas myśleć nad samochodem :) Ogólnie kwota jaką mogę wydać to trochę ponad 10tyś. Chcę auto w dieslu i tak rozglądałem się za kilkoma modelami m.in na oku mam:

-Golf IV (ale tu trzeba dużo ponad 10tyś dać w dobrym stanie)
-Opel Astra II
-Audi A4/A3 (najbardziej by mi odpowiadała)

czekam na wasze opinie :)

Houselevels
08-11-2012, 17:53
golf II w super stanie, niezniszczalny niemiec

djmatti91
08-11-2012, 18:22
Prawda jest taka że w tej cenie najmłodszym, najlepiej wyposażonym autem będzie Astra II. I łatwiej znaleźć zadbany egzemplarz, a można już nawet zachaczyć o fajną wersje sport ;). Fakt golfa tez możesz poszukać al bardziej bym tu opiewał przy 1.9 SDI czy TDI 90km w tej cenie oczywiście w wresji "Golas". A3 to nic innego jak drogi golf - w tej cenie można liczyć na egzemplarz z rocznika 97-98 również w "bieda edyszyn". Co do trwałości tej trójki - zależy jak trafisz to już używane auta, więc może być róźnie. Bynajmniej żadnego auta z wymienionych nie należy się bać :)

Memciu
08-11-2012, 20:02
Na audi nie licz, golf też ciężko znaleźć w dobrym stanie za tą kwotę.

Tego opelka bardziej bym ci polecał, a już najlepiej Vectra b.

FuturePhobia
08-11-2012, 20:11
a ja polecal bym Ci vw polo III w FL
samochod ladnie sie prezentuje
w tych pieniadzach znajdziesz w pelnej opcji na alu

I Am Rock!
08-11-2012, 20:20
Nie zastanawiałeś się nad Alfą 156?

Odki
08-11-2012, 21:01
Starych Alf nie bier ;p

Tomek
08-11-2012, 21:21
A ja bym znów polecił Ci jakiegoś francuza :) Np Xsarę II 2.0 HDi silnik niezniszczalny, małe spalanie przy dużych osiagach. Nadwozie w ocynku także rdzy nie zobaczysz, a w Oplach blacha jest do niczego, wiem bo sam miałem... Albo Jakąś Xsare Picasso, naprawdę wygopdne auta, dobrze się prowadzi, przyjemnośc z jazdy :)

dem2000
08-11-2012, 21:30
Ja kupiłem kilka miesięcy temu Audi A3 w pełnej wersji z 2000 roku za 12 tys. Nie mówię że to nie była okazja. Ciężko trochę będziesz miał Astra II wygląda jakby masakrycznie w środku już lepiej Golfa IV kupić przynajmniej ładnie się prezentuje i w środku spoko. A części cenowo nie są złe.

djmatti91
09-11-2012, 07:41
Astra II tez ma już ocynk także zanim ktoś napisze że rdzewieje niech się mocno zastanowi .. bo to juz nie kadett, astra I, czy vectra a. Wszelkie ślady rdzy mogą świadczyć o kolizyjnej przeszłości w nowszych Oplach. Jeśli chodzi o środek to astra jest dobrze spasowana i ergonimiczna, jakość materiałów też jest dobra na tle konkurentów, bez dwóch zdań golf i astra nie mają sobie równym pod względem jakości wnętrza w swojej klasie. Ten kto siedział w corolli, focusie, czy almerze wiedzą o co kaman :D puki nie miałem styczności z tymi autami to myślałem że jest o wiele lepiej.

Xsara Picasso ?? Myślisz że kolega chciałby jeździć jajkiem :D ?? Jak będzie miał min. 2-jke dzieci to pomyśli ....

Skinek
09-11-2012, 08:13
ja proponuje Toyotę Avensis
swoją mam już ponad rok, jedynie co zrobiłem to tylko łączniki stabilizatora z tyłu i podstawowe sprawy tj. oleje filtry itp. w zime stała jedną noc na dworze to przy -35 za drugim podgrzaniem świec od pierwszego odpaliła.
dałem ponad 10
a w tym
1998r. hatchback, ponad 200 tys nalotu, 2.0 TD z intelkulerem 90 koni ( do 3 tys jak kręcę to idzie jak trzeba, szczególnie od 90km/h w górę ) chyba że porozglądasz się za silnikiem D4D on ma 110 koni
4 poduchy, klima, 4 szyby el, central z pilota, abs
spalanie u mnie od 5,5 - 6,5l zależy jak się jedzie, wiadomo, potrafi ściągnąć z baku i 7 ale to jak się jeździ po 180 na trasie to wiadome
polecam, auto bardzo wygodne i komfortowe, dobre na trasę, zakręty nią to bajka chyba nawet lepiej jak a4, na oponach 195 (można szersze no ale spalanie...) trzyma się bardzo dobrze drogi i przede wszystkim trwałe więc jak będziesz dbał o podstawy czyli : oleje jakieś płyny, gumy zawieszenia i drobne rzeczy to będzie Ci służyła

Tomek
09-11-2012, 15:07
Astra II tez ma już ocynk także zanim ktoś napisze że rdzewieje niech się mocno zastanowi .. bo to juz nie kadett, astra I, czy vectra a. Wszelkie ślady rdzy mogą świadczyć o kolizyjnej przeszłości w nowszych Oplach. Jeśli chodzi o środek to astra jest dobrze spasowana i ergonimiczna, jakość materiałów też jest dobra na tle konkurentów, bez dwóch zdań golf i astra nie mają sobie równym pod względem jakości wnętrza w swojej klasie. Ten kto siedział w corolli, focusie, czy almerze wiedzą o co kaman :D puki nie miałem styczności z tymi autami to myślałem że jest o wiele lepiej.

Xsara Picasso ?? Myślisz że kolega chciałby jeździć jajkiem :D ?? Jak będzie miał min. 2-jke dzieci to pomyśli ....


Insignia też ma ocynk a na progach gnija także dowiedz się najpierw niż coś napiszesz :]:]

Konr@do
09-11-2012, 15:34
Jak się dba tak się ma, idąc tym tokiem każde auto może gnić, wystarczy że było bite.
Za ok 10 tys. kupi już dość fajne autko, Vectrę B w full wersji, Meganke (hatchback albo coupe) również w full wersji, Golfa IV w podstawowej wersji, Civic VI w dobrym stanie, Ibize II FL, czy też alfę 157/147 (tutaj ciężko będzie o dobry zadbany egzemplarz, za ok 13-14 by kupił ) czy też Astrę II, która nie ma w sobie za grosz polotu, wręcz powiedziałbym że to takie trochę dziadkowe auto, ale solidne. Ciężki wybór czy chcesz dobrze wyposażone mniejsze auto czy też sedana w trochę gorszej wersji i starsze rocznikowo : )
Audi A3 za tyle nie ma sensu kupować, bo więcej do niego dołożysz, A4 prędzej, ale i tak taniej wyjdzie rozejrzeć się za tańszymi modelami. Możesz jeszcze spojrzeć na Mazde Xedos 6, która jest śliczna, chociaż trudno dostępna:
http://www.gdmoto.pl/wp-content/uploads/2012/08/mxedos.jpg

Pawel
12-11-2012, 16:21
za 10tys kupi dobrego Golfa 4 nawet z ładnym wyposażeniem w dobrym stanie ;) , audi a3 cieżko będzie znaleźć za takie pieniądze...
nie doradzajcie chłopakowi wynalazków jak Xedos 6i Cytrynka
co do Astry ciężki temat włąsciciele chwała inny wręcz przeciw
może pomyśl nad Polo 6n2 bardzo podobny do golfa 4 :)

slivka91
13-11-2012, 11:13
A Może Audi A6 C4 ?? Wyposażenie jak w A4/A3 (nawet 80 B4 z 92r takie wypo ma jak te nowsze) a silniki nie muszę się wypowiadać :) Bajaaa. Komfort jazdy także mega :D Ale jeśli ustajesz przy swoim to na pewno A4 dostaniesz w bdb stanie i dobrym wyposażeniu z A3 się pomęczysz ale da radę (kwesta jaka bude wolisz bo silniki i środek to jedno i to samo). Opla na końcu bym rozmyślał...

No jak kolega na allegro czy oto... będzie szperać to wiadomo, że przepłaci. Kup sobie Anonse albo jakąś lokalną gazetę i tam poszukaj auta. Po co latać po całej PL za nie wiadomo czym tak naprawdę jak możesz na okolicy trafić perełkę :)

kraik
13-11-2012, 13:58
żeby golfa dobrego kupić to trzeba się naszukać za dużo szrotu przyjechało, audi owszem można ale raczej kupienie czegoś sensownego będzie wiązało się z kupnem starego samochodu... jeżeli chcesz coś za 10k co w miarę ma nowy wygląd to raczej skoncentrował bym się na markach typu seat, ford, opel (tych tańszych markach) osobiście mogę polecić jeszcze toyoty byle z Japonii, jeździłem trochę różnymi modelami z różnych roczników i muszę przyznać że auto warte swojej ceny i do tego silniki dość trwałe

DJ Bone
13-11-2012, 17:53
w sumie zastanawiałem się też żeby dorobić i zakupić audi a4 b6 z silnikim 1.9 130KM :)

Madrus
13-11-2012, 18:56
rover 75, ja mam nie narzekam

slivka91
14-11-2012, 13:03
w sumie zastanawiałem się też żeby dorobić i zakupić audi a4 b6 z silnikim 1.9 130KM :)

Już lepsza opcja niż B5 :) Lepiej dorób :)

_Simon
14-11-2012, 21:15
Corolla E11 w tej cenie kupisz spokojnie nawet tą zadbaną bardziej. Auta dośc stare rocznikowo ale nizniszczalene i praktycznie bezawaryjne nie wierzysz google i szukaj o nich opini. Najlepiej szukać modelu z Japoni bo były tez gorsze angliki. Popularny oszczedny dość dynamiczny silnik to 1.4 86 km można szukać 1,6 110 koni z 6biegowa szkrzynią ale mało tego jest.

szponder
14-11-2012, 21:43
Corolla E11 w tej cenie kupisz spokojnie nawet tą zadbaną bardziej. Auta dośc stare rocznikowo ale nizniszczalene i praktycznie bezawaryjne nie wierzysz google i szukaj o nich opini. Najlepiej szukać modelu z Japoni bo były tez gorsze angliki. Popularny oszczedny dość dynamiczny silnik to 1.4 86 km można szukać 1,6 110 koni z 6biegowa szkrzynią ale mało tego jest.

dodajmy, że jak już się zacznie walić, to po całości. Na takiej samej zasadzie co nissan.
Super wszystko ładnie, pięknie, ale jak coś siądzie to sprzedawać.

jndorek15
15-11-2012, 17:57
Z bratem też planowałem kupić audi a3 ale wybraliśmy Vectre B ( polecam super autko )

_Simon
15-11-2012, 18:22
dodajmy, że jak już się zacznie walić, to po całości. Na takiej samej zasadzie co nissan.
Super wszystko ładnie, pięknie, ale jak coś siądzie to sprzedawać.


Acha czyli jak inne auta siada to sie naprwia a toyota sprzedawać hehe rozsmieszył mnie ten post hahaha Niby czemu wiadomo cześci droższe sa ale nie mega dużo tak żeby po jakiejś usterce sprzedawać auto istnieje tez rynek używek gdzie jest tego za grosze. Nawet kij anglika kupić za 2-3 tys i masz całe auto na cześci gdzie może coś tam nie pasować do wersji japońskiej ale wiekszośc to samo. Dodam jeszcze do tego że kupujac inne auto masz min 80% większa szanse że coś sie zepsuje. Mówie to auto to taki można rzecz fenomem motoryzacji o czym świadczą pochlebne opinie w całym internecie. Nie ma ono jakiś tam wad że pada silnik, elektryka, blacha itp jak to jest z innymi autami wymienianmy w tym temacie a każde inne auto w tej cenie ma listę wad które je nękają. Sam mogę to potwierdzić gdyż posiadamy w domu 5 aut różnych marek i tylko ta Toyota jest bezawaryjna. Nie zepsuło sie nic o 5 lat rocznik 97 przebieg 200 tyś lac paliwo i jeździć. Mróz -25 auto pali od kopa i zawsze jest pewne można od niego odpalić pozostałe 4 auta w domu. Może akurat tak trafililśmy na taki model ale właśnie kupujac go szukaliśmy bezawaryjnego auta i takie polecali i sie nic nie przejechało na tej opini. Nie zepsuło sie nic kompletnie nic zero jedynie były robione hamulce płyny zawiszenie jak w każdym aucie i tyle. Wiadomo jak tu trafisz na złe auto to sie zepsuje tego nie neguje ale niezawodność teogo auta na swoim doświadczeniu potwierdzma i tyle.

kraik
15-11-2012, 20:03
dodajmy, że jak już się zacznie walić, to po całości. Na takiej samej zasadzie co nissan.
Super wszystko ładnie, pięknie, ale jak coś siądzie to sprzedawać.

takie akcje to można robić w przypadku volvo bo to naprawdę jest drogie w naprawie zwłaszcza że brak zamienników w nowszych modelach ( praktycznie wszystko jest na nr vin danego pojazdu ) co do toyoty pomijając fakt że aby te auto zajechać to naprawdę trzeba się postarać i generalnie przy normalnym użytkowaniu nie ma co tam się zepsuć wiem z doświadczenia, to generalnie ceny naprawy tego samochodu nie odbiegają od normy od jego konkurentów bo oczywiście znajdzie się auto tańsze w naprawie ale będzie mniej trwałe, minusem e11 jest jej stylistyka IMO liftback i sedan to najbrzydsza opcja, w rezultacie jak ktoś dba o samochód i kupi zadbany egzemplarz to bardzo długo pojeździ tym samochodem bez napraw oczywiście pomijając koszty eksploatacji typu wymiana oleju itd ale to w każdym aucie... byle brać auta składane w japonii bo angliku lubi się sypać elektryka między innymi

Bilson
10-12-2012, 20:22
tylko nie bierz astry poniewaz bardzo czesto sie psuje elektryka.

Golfa? tez bym nie bral Czemu? nie wiem:D

masz racje bierz audi

Ale jeszcze moglbym polecic Stilo w fajnej sportowej wersji

Memciu
10-12-2012, 20:41
tylko nie bierz astry poniewaz bardzo czesto sie psuje elektryka.

Golfa? tez bym nie bral Czemu? nie wiem:D

masz racje bierz audi

Ale jeszcze moglbym polecic Stilo w fajnej sportowej wersji


Stilo również lubi elektryka siadać :)
Ale polecam jednak Stilo, sam polowałem na takiego.

Audi wiadome , klasa i marka, ale za 10 nie kupisz.

Na twoim miejscu dorobiłbym do ceny ok 14 tys i szukał Audi A4. Według mnie mało awaryjne auta - jeśli chodzi o silnik 1.9TDI 110KM - i warte swojej ceny.