PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Renault Megane I czy Renault Clio II - co wybrać


Anjunadave
30-10-2012, 13:14
Witam, znajomy ma dylemat - co wybrac - Renault Megane I po lifcie czy Renault Clio II. Jakie silniki polecacie? Diesel czy benzyna? Na co uważać, jakich wydatków przede wszystkim się spodziewać, jakie mieliście problemy z oby dwoma modelami?

Proszę o pomoc!

djmatti91
30-10-2012, 19:52
Megane - większa, lepszy komfort, lepsze wykończenie, lepsze materiały - zdecydowanie o wiele lepsza opcja niż Clio. Miejsca nigdy za wiele, a Meganka wcale nie jest jakaś duża to równie zgrabniutkie autko

Z doświadczenia z dieslem w Renault brałbym benzynkę. Miałem 1.9 Dci w Scenicu i non stop cos było nie tak, auto pochłoneło kilka tys zł w naprawy i do końca nie chodziło poprawnie ...

kraik
31-10-2012, 01:00
jak szukasz kompaktu do miasta i komfort nie jest priorytetem bierz clio jak chcesz wygodę a laguny 1 bardzo wygodne to bierz lagune... co do diesla sie nie zgodze równiez miałem 1.9 Dci i się nie psuła...

kruchyl
01-11-2012, 20:05
do diesli w renówce trzeba mieć szczęście. znam ludzi jeżdżących dci-kami i nic im się nie dzieje, a znam takich co stają się powoli przyjaciółmi z mechanikami.
co do tematu mam Clio 2ph1 98r. 1.6 8v. samochód spisuje się dobrze, z napraw, jak wiadomo zawieszenie trzeba co jakiś czas porobić, wymieniłem gumy w wahaczach (idąc po taniości żeby nie wymieniać całych wahaczy) lepsza firma, plus drążki stabilizatora zamknąłem się w 360 zł. szykuje mi się wymiana kolektora wydechowego(lubią pękać po dłuższym czasie) i wymieniłem tłumik kompletny. samochód jeśli chodzi o wymiany jest tani. jeśli chodzi o spalanie hmm... 9-10l w mieście to podstawa, przy ciężkiej nodze to i pod 12 podejdzie. na trasie 7.5l przy prędkości ok 100km/h i 3 osobach w aucie. Osobiście poleciłbym Clio jak nie taki silnik to ekonomiczny 1.2 na trasie 90-100km/h zadowoli się 5l benzyny.
co do megi się nie będę wypowiadał bo jeździłem tylko coupe-tką 2.0 IDE, a z tego co wiem jest sztywniejsza i droższa w utrzymaniu(przy tym silniku) od zwykłej. pozdro ;)

Bilson
10-12-2012, 20:20
bierz meganke :) sam takowa bede posiadal za nie dlugo :)

Jak diesla to nie DCI po sa wadliwe.

z benzynki tylko silnik 1.6

mentos07
08-01-2013, 15:37
nie polecam 1.5 dci fakt mało pali ale za to trzeba wymieniać jakąś cześć w silniku mniej wiecej co 2000km i cześci do tanich nie należa