PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sport Zbigniew Boniek został nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej


Tomek
26-10-2012, 18:24
Zbigniew Boniek został nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Były piłkarz Juventusu Turyn i AS Roma wygrał już w drugiej turze, w której poparło go 61 delegatów. Wybory odbyły się w warszawskim hotelu Sheraton.

W pierwszej turze głosowania Bońka zagłosowało 45-ciu delegatów. Drugi wynik uzyskał prezes łódzkiego ZPN Edward Potok - 27 głosów.

Żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej większości, co oznaczało konieczność drugiego głosowania. Nie wziął w nim udziału Stefan Antkowiak, który w pierwszej rundzie uzyskał najmniejsze poparcie (10 głosów).

W drugiej turze Boniek uzyskał 61 głosów, co wystarczyło mu do zwycięstwa w wyborach. Drugi znów był Potok (27 głosów), trzeci Roman Kosecki (15 głosów), a czwarty Zdzisław Kręcina (13).

- Udało się, jestem wzruszony. Tym, którzy na mnie głosowali, chciałem gorąco podziękować. A tym, którzy głosowali na innych powiedzieć, że Zbigniew Boniek jest prezesem całego PZPN, wszystkich członków, a związków jest 16, a nie 14 czy 15 - powiedział Boniek.

Szybko zakończył swoje pierwsze wystąpienie w roli prezesa, bo "nie chciał wprowadzać fermentu, a trzeba jeszcze wybrać zarząd". - Prezes musi mieć swoją drużynę - zaznaczył.

Najgłośniej ze zwycięstwa Bońka cieszył się na sali obrad w szef Podkarpackiego ZPN Kazimierz Greń, który był jednym z głównych zwolenników triumfatora wyborów, a cztery lata temu zorganizował z sukcesem kampanię wyborczą Grzegorzowi Lacie.

- Jestem po prostu szczęśliwym facetem. Takiego prezesa potrzebowaliśmy - powiedział Greń.

Wyniki 1. tury głosowania:
1. Zbigniew Boniek 45
2. Edward Potok 27
3. Roman Kosecki 19
4. Zdzisław Kręcina 15
5. Stefan Antkowiak 10.

Wyniki 2. tury głosowania:
1. Zbigniew Boniek 61
2. Edward Potok 27
3. Roman Kosecki 15
4. Zdzisław Kręcina 13.

No to Panie Zbigniewie. Czekamy na rewolucję które Pan zapowiadał :)

Unlucky
26-10-2012, 19:28
Czytałem relację z wyborów na zczuba.pl Jakie oni tam jaja odstawiali !

Przykładowy tekst:

- No to pan się ze mną cały czas zgadzał.
- Tak.
- ...
- Ale tu już się z panem nie zgadzam
- ...
- To tak, jakby pan konstytucję obalał.
- Ja nie wiem, co pan w nocy obalał.

Chyba zostanę działaczem w PZPN ;D

Major XD
26-10-2012, 19:42
mnie tam sie wydaje ze boniek nie bedzie prezesem dla hajsu tylko wyglada na powaznego goscia ktory zrobi rewolucje

stresS
26-10-2012, 19:44
Oglądałem dziś te śmieszne wybory, szopka lepsza niż w sejmie. Mam nadzieje, że Boniek który zawsze umywał ręce od tego syfu, dzięki swoim doświadczeniom oraz charyzmie uzdrowi chociaż w jakimś stopniu ten cyrk.

Boniek jest szanowany w Europie i swojego się już dorobił, dlatego też liczę, że wziął tą robotę w dobrej wierze.

LoudMaster
26-10-2012, 21:23
Taaaaa jasne, napcha do kieszeni, nic nie zrobi i tyle z tego.
Obecny trener reprezentacji Polski to chyba jedyna osoba która coś zrobiła dla polskiej piłki (Kto oglądał mecz Polska-Anglia to widział jak się zmienić styl gry w ciągu kilku tygodni)

Karolinho
26-10-2012, 22:30
LoudMaster (http://www.4clubbers.com.pl/members/loudmaster.html) większych głupot nie czytałem w tym dziale,

Najlepszy wybór ze wszystkich. Czekam na zmiany i wywalenie leśnych dziadów z Piechniczkiem na czele.

davidos56
27-10-2012, 12:28
pozyjemy zobaczymy, wydaje mis ie ze to najlepszy wybor ale jak sobie przypomne jak Boniek trenowal nasza reprezentacje i po dwoch porazkach telefonem z Wloch rezygnowal to juz nie jestem taki spokojny..

benek2411
27-10-2012, 12:36
Wierzę, że: Boniek to ziom Platiniego i dzięki tym koneksją rozpier*ola nasz związek, zbudują coś nowego, lepszego, bez korupcji, kolegastwa i dziadostwa.

Oby to nie była utopia.

Esiu91
27-10-2012, 15:38
Boniek zapowiadał, że nie będzie pobierać z kabzy PZPNu. Jest powszechnie znany i lubiany, ceniony również poza granicami naszego kraju, ma "plecy". Jedynym minusem może być to, że na co dzień mieszka we Włoszech. Osobiście ciesze się z tego wyboru, bo Boniek potrafi się ładnie wypowiadać, rzeczowo, ma pomysły na poprawę naszego footballu. To jest dobry wybór.

kraik
27-10-2012, 15:43
pożyjemy zobaczymy nie ma co słodzić bo później się zdziwić można :D

Memciu
27-10-2012, 16:34
Oby nie starał się rozbudować PZPNu tak samo jak nasz poprzedni prezes "piłkarz" Summer.

Wierzę w niego i mam nadzieję że nie zawiedzie, a przede wszystkim nie zmarnuje swojej szansy na zdobycie jeszcze większego zaufania.

Dawid92
27-10-2012, 18:39
Jedynym minusem może być to, że na co dzień mieszka we Włoszech.

Już nie. Ściąga całą rodzinę do PL.

Thomas Vodka
27-10-2012, 19:40
Oglądałem wczoraj relację w przeciągu całego dnia. Troche sie bałem o wybór, bo był tam jeden z przedstawicieli "betonu" czyli Potok. Na szczęście nieudolne rządy Laty zadziałały tutaj na korzysc i sami działacze, przedstawiciele poszczególnych związków, prezesi klubów zapragnęli głębokich zmian. Przykładem właśnie Greń, który przyczynił się istotnie do wyboru poprzedniego prezesa, jak i obecnego.
Kosecki i Koźmiński to też zapowiedź zmiany pokoleniowej, aczkolwiek czas pokaże jak będą spisywac się na swoich stanowiskach. Jak większosc z nas pokładam olbrzymie nadzieje w tym wyborze, ale też nie jestem za tym, by od razu oczekiwac cudów. Na zmiany potrzeba bardzo dużo czasu i myślę, że mamy dobry początek. Na rozliczanie przyjdzie czas, a narazie dajmy nowemu prezesowi pracowac w spokoju :)

LoudMaster
27-10-2012, 19:57
LoudMaster (http://www.4clubbers.com.pl/members/loudmaster.html) większych głupot nie czytałem w tym dziale,

Najlepszy wybór ze wszystkich. Czekam na zmiany i wywalenie leśnych dziadów z Piechniczkiem na czele.

Lato tez mial byc lekarstwem na problemy PZPN !! moze masz racje ze wybor najlepszy ze wszystkich kandydatow............. Zobaczymy, jak poprawi sytuacje zwiazku i polskiej pilki to masz u mnie plusa :)

Piaszeczki
28-10-2012, 15:38
Lato tez mial byc lekarstwem na problemy PZPN !! moze masz racje ze wybor najlepszy ze wszystkich kandydatow............. Zobaczymy, jak poprawi sytuacje zwiazku i polskiej pilki to masz u mnie plusa :)


Polecam obejrzeć powtórkę wczorajszego "Cafe Futbol". U Borka wczoraj był Boniek i tam mogliśmy nasłuchać się co ciekawego do powiedzenia ma nowo wybrany prezes. Nie chce mi się wierzyć, aby ludzie którzy od ponad 4 lat rozmawiają o polskiej piłce, o błędach PZPN-u, organizacji, nic z tym nie zrobili. Boniek gdyby teraz dał plamy to zniszczyłby swój autorytet piłkarski. Lato już dla większości kibiców jest nikim. Zbigniew chyba samobójcą nie jest. Do PZPN-u idzie, bo ma pomysł na zmiany. W Cafe Futbol nie było ściemy, tylko dużo tematów niewygodnych dla "Leśnych dziadów". Bardzo dobrze się stało, że Boniek dał szansę Koseckiemu wprowadzenia jego pomysłu na polskie szkolenie. To tak jakby i Boniek i Kosecki wygrali wybory, połączyli swoje siły i próbowali razem zreformować polską piłkę. Po wczorajszym dniu jestem spokojny o to co zrobi Boniek w PZPN-ie.

Arie Le Funk
28-10-2012, 16:47
@Piaszeczki masz może link do tego programu :) ?

Piaszeczki
28-10-2012, 21:36
Jeszcze na ipla nie wrzucono materiału video.

Ale jak będzie to możesz szukać go tutaj:

Cafe Futbol - Magazyny sportowe - SPORT - ipla.tv (http://www.ipla.tv/Sport/104966-Magazyny-Sportowe/5000257-Cafe-Futbol)