PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : ELM 327 Czy warto l


Piotrekk
13-10-2012, 18:04
Witam tak jak w temacie czy warto kupić taki interfejs, czy ktoś taki posiada i może powiedziec że wszystko śmiga ok. Z góry dzięki

ELM 327 HIT EUROSCAN USB v1.4a PCB3.0 FORD GW/FV (2692975069) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/elm-327-hit-euroscan-usb-v1-4a-pcb3-0-ford-gw-fv-i2692975069.html)

Memciu
14-10-2012, 09:20
jeśli w samochodzie masz złącze obd2 to możesz podłączyć ten kabel diagnostyczny, ale jeśli masz auto z grupy Vag to polecam ci bardziej zobaczyć stronę viakena i jego zapytać się co poleca, jego kable są według mnie pewniejsze i solidniejsze. Do tego vag-com 311 i masz wszystko co potrzeba, możesz zmieniać parametry itd.

Co do tego kabla to na necie widziałem temat że chińczycy rzadko ale czasem coś tak popieprzyli. Najlepiej samemu spróbować funkcjonalności tego kabelka .

Ja mam ten
Viaken.pl: Viaken - elektronika dla motoryzacji (http://viaken.pl/pl/diagnoza-vag/vag-usb-kkl-line-2-linie-k-we-wtyku-obd2.html)
I sobie chwałę, a jeśli ty nasz w laptopie złącze com to polecam ci kabel od niego z takim złączem- więcej funkcjonalności.

Ale to już zależy od ciebie, jakie masz auto i czy lubisz się bawić w modyfikacje- typu dodawanie funkcji domykania szyb z pilota.

graba83
14-10-2012, 09:30
Jesli cos jest do wszystkiego to jest tez wiesz do czego. Takie interfejsy najczesciej maja bledy i moga narobic wiecej krzywdy niz porzytku.
Viakena jak najbardziej na tak do tego druga dobra firma jest adako. Oba uzytkowalem i spr sie swietnie.
Wazne jest abys mial system 32bit wtedy takie kable z oprogramowaniem dzialaja najstabilniej.
Ps Co za fura? Ford?

Piotrekk
14-10-2012, 11:42
Jesli cos jest do wszystkiego to jest tez wiesz do czego. Takie interfejsy najczesciej maja bledy i moga narobic wiecej krzywdy niz porzytku.
Viakena jak najbardziej na tak do tego druga dobra firma jest adako. Oba uzytkowalem i spr sie swietnie.
Wazne jest abys mial system 32bit wtedy takie kable z oprogramowaniem dzialaja najstabilniej.
Ps Co za fura? Ford?


Obecnie mam Yarisa 2002 benzyna.

wiec do mojego autka jaki byście polecili żeby wszystko grało dobrze

graba83
14-10-2012, 18:46
Proponuję się zgłosić na forum yariski tam jest osoba, która się zna na takich rzeczach i być może je sprzedaje lub wysłać zapytanie do chłopaków z Viakena. Nie wiem dokładnie czy twoja furka jest wyposażona w szynę can czy nie.

Memciu
14-10-2012, 20:06
Dokładnie, zgłosić się na forum toyoty yaris i tam popytać lub znaleźć temat z diagnostyką auta.

Co do tej szyny can to prawda, ale nie tylko to jest ważne- każda marka wykorzystuje inne piny lub są one lekko zmienione, do komunikowania się z komputerem auta i dlatego słowa że " jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego" są tutaj całkowicie na miejscu.

Ja z doświadczenia wiem że najlepiej pytać się o daną sprawę na typowych forach które zajmują się tą dziedziną.

Piotrekk
15-10-2012, 07:44
Już to zrobiłem i zakupiłem ten co zaproponowałem dostałem odp. że cena jest odpowiednia do tego co ten interfejs daje czyli można tylko sprawdzać osprzęt silnika czyli kasowanie błędów, a to jak dla mnie w garażu:) wystarczy wiedz zamówiłem sobie:)

graba83
15-10-2012, 10:42
Uważnie przeczytaj proces instalacji(jak nie dostaniesz na płycie to na 1 str w googlach jest w pdfie) bo jeden błąd i możesz zwalić kabel, a wtedy po reklamacji zostaje wspomnienie.

Piotrekk
17-10-2012, 07:41
Dostałem instrukcje na płycie co i jak, na kompie już sterowniki zainstalowałem program PCMSCAN skonfigurowałem teraz tylko podłączenie do autka, czy wszystko śmiga ale to dopiero w sobotę brak czasu:)