PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Głosniki w tylną półkę


Mlecyk
16-09-2012, 12:52
Witam
Mam pytanie.Jakie głośniki najlepiej wybrać do zamontowania w Tylną półkę w aucie? Czy wybrać któreś z dostępnych w popularnych sklepach typu Media Markt klasyczne dwu- lub trzy drożne owale Magnata lub JBL'a czy może lepiej Zestaw dwu drożny czyli osobno głośnik nisko tonowy + Tweeter? Posiadam radio Pioneera o mocy 4x50 i chciałbym otrzymać dobrą jakość dźwięku z dobrym basem ale bez użycia wzmacniacza.Wiem że można to osiągnąć bo kolega miał w półce zestaw dwu drożny osobno głośnik niskotonowy "niefirmowej" raczej firmy Dibiesi + tweeter.Bardzo dobrze to grało bez subwoofera i też chciałbym osiągnąć taki efekt.:muza:
Pytanie::d_book:
Jakie głośniki najlepiej,popularne markeciane owale czy osobno Woofer + tweeter?
Jakiej mocy powinny być takie głośniki?
Czy konieczna byłaby wymiana kabli głośnikowych z oryginalnych Seata?

Liczę na konstruktywne odpowiedzi :) :piwo:

marian1993
16-09-2012, 13:27
Skoro piszesz że masz radio Pioneera to polecał bym ci kupno głośników 2-drożnych tej samej firmy ,na pewno będą najlepiej współpracować z tym radiem oraz bardzo czysto grac, głośniki Magnata też są świetne,natomiast jeżeli chcesz mieć porządny bass w samochodzie na pewno kup dokup sobie skrzynie basową ale co za tym idzie musisz dokupić wzmacniacz oraz zestaw kabli z bezpiecznikiem cena kabli nie jest duża około 70 może 80 zł ale taki zestaw strasznie nadwyręża akumulator

djmatti91
16-09-2012, 15:01
Skoro piszesz że masz radio Pioneera to polecał bym ci kupno głośników 2-drożnych tej samej firmy ,na pewno będą najlepiej współpracować z tym radiem oraz bardzo czysto grac, głośniki Magnata też są świetne

Dawnych takich bzdur nie czytałem :D

DO autora tematu:

Nie montujemy głośników w tylna półkę ponieważ jest to nie zgodne z zasadami CA. Dźwięk będzie docierał do sufitu a reszta będzie się rozchodzić po bagażniku. DLatego najlepszym rozwiązaniem będzie kupno zestawu odseparowanego 16cm na przód. Polecam Ci takie marki jak: Powerbass, Hertz, DarkBlue. Ale pzrede wszystkim wygłusz drzwi. Faktem jest że taki zestaw pokaże dopiero pazur po zastosowaniu wzmacniacza alepod radie tez da radę.

Taki temat był juz poruszany nie raz, wiecjak poszukasz to wszystko znajdziesz i Ci się objaśni.

Mlecyk
16-09-2012, 15:08
W Jednym sklepie z Elektroniką znalazłem głośniki Niskotonowe średnicy 23-25cm sztuka,nie pamiętam mocy :/ Ale o ile dobrze pamiętam jeden miał ok 300watt.Firma JBL.Sprzedawca powiedział że jeżeli dokupię tweetery jakie on mi wskazał (15zł/szt) to będzie to dobrze grać bez wzmacniacza.A radio spokojnie to pociągnie i Jeżeli nie chcę skrzyni dzięki której słychać by mnie było na pół osiedla to będzie najlepsze rozwiązanie ponieważ bass jest naprawdę mocny a nie ogłusza i nie "masuje" Ci wątroby a napewno będę mógł sobie Przyp****dolić bez strachu o to że nadwyrężę radio czy że z głośników będę słyszał trzask i charczenie.Potrzebuję najlepszy możliwy zestaw bez sobwoofera i wzmacniacza i chciałbym się zorientować i zebrać Wasze Opinie :)

@djmatti,na przodzie w fabrycznych otworach w drzwiach mam niskotonowe JBL'e a w desce tweetery,teraz potrzebuję czegoś większego na tył.... :)

Christoph'86
16-09-2012, 16:48
@djmatti,na przodzie w fabrycznych otworach w drzwiach mam niskotonowe JBL'e a w desce tweetery,teraz potrzebuję czegoś większego na tył.... :)
Przecież kolega napisał Ci wyraźnie, głośników na tylną półkę się NIE MONTUJE !!!
Porządny zestaw odseparowany na przód + wygłuszenie drzwi i to w zupełności wystarczy jeśli nie chcesz montować wzmacniacza i skrzyni.

djmatti91
16-09-2012, 18:51
300watt - gdyby to naprawdę tyle miał to by "rozsadziło" to auto. Porządna kolumna estradowa ma 300watt i potrafi nagłośnić impreze okolicznościową.

To że na radiu pisze 4x50watt to nie znaczy że to prawda. Producent podaje moc szczytową (która jest osiągana w ułamku sekundy po czym radio się pali) Prawdziwa moc takiego radia to będzie w przedziale 4x20-2x27watt)

Na prawdę musisz jeszcze wiele się dowiedzieć o CA bo idziesz złym tropem.

Skoro w przednich drzwiach masz już coś zamontowane to wygłuszyłeś chociaż te drzwi ??

Zobacz jak chodzę Hertz DSK 165 na samym radiu bez wzmaka i skrzyni.

Hertz DSK165 + JVC KD-R401 - YouTube

A tak apropos to do jakiego to auta ?? Bo np. w audi a4 z przodu nie wchodzą 16tki :D


Tak że moja opcja to: Wygłuszone drzwi + Hertz DSK165 + dobre ustawienia w radiu.

W tył nie ma co inwestować - no chyba że ktoś Cie wozi Twoim autem z tyłu i tam słuchasz muzyki :)

Mlecyk
16-09-2012, 21:02
Nie jestem Audiofilem żeby bawić się w wygłuszenie itp,to ma poprostu grać :) Chociaż efekt na Filmie podoba mi się naprawdę.
Więc z przodu mam to co napisałem wyżej,włożone w fabryczne otwory,więc nic nie wygłuszone.Auto Seat Toledo 1 więc hatchback czy tam Liftback,whateva,napewno kawał kufra i pólki.Z tym jeżdżeniem z tyłu to różnie,więc dlatego pytam o zestaw na tył :) Jakie rozwiązanie bez wzmacniacza i skrzyni.

djmatti91
17-09-2012, 08:30
To powiem Ci tak kolega w toledu pod fabrycznymi głośnikami i niskobudżetowym radiem Pioneera bardzo sobie chwali i ja też słyszałem i jest to do zaakceptowania. Ale skoro upierasz sie ze nie jesteś audiofilem i to ma tylko "grać" to kup te głośniki z elektronika i wyrżnij półkę i wstaw te "głośniki". Osobiście wolałbym te pieniądze przeznaczyc na jakiś mały detailing. No ale skoro nasze rady są zbędne to rob jak chcesz.

Może jeszcze zanim kupisz cos to proponuje odwiedzic forum/klub toledo i poszukac tam osób które pochodzą z Twojego miasta bo zapewne znajdzię się jakiś fanatyk tego modelu i ma coś podłubane z CA i posłuchac tego na żywo. Nie wiem jak to bywa na takim forum toledo ale z mojego doświadczenia wiem że (przynajmniej u mnie w klubie) nie ma problemu aby zorganizować spocik z nowymi osobami i dac im możliwość posłuchania swoich wypocin

Aha - z tego co pamiętam to Toledo ma z tyłu miejsce na głośniki w drzwiach wiec po co psuć półkę ?? W takim razie odseparowany zestaw na tył 13cm.

Memciu
17-09-2012, 15:06
Wszystko tylko NIE GŁOŚNIKI W PÓŁKĘ.

Każdy kto zaczyna słuchać muzykę w samochodzie pod względem jakości a nie drżenia blachy to samo ci powie.



Rób jak chcesz, ale jeśli chodzi o wygłuszenie to naprawdę jest to prosta sprawa, tylko trzeba mieć trochę wolnego czasu.

już lepiej dać głośniki w tylne drzwi niż w półkę.

Mlecyk
17-09-2012, 19:34
A właśnie moje toledo nie ma w tylnych drzwiach miejsca na głośniki i tu problem,wtedy bym nie pytał....dzięki za odp ;)

djmatti91
17-09-2012, 19:42
aaaa bo to toledo I generacji to faktycznie nie ma. A ja pisałem o drugiej generacji :P

Tylko pamietam że jak już sie zdecydujesz (Choć w dalszym ciągu odradzam) montować głośniki w półkę to pamiętaj że moze opaść bo to liftback i ona wcale nie jest taka mocna i będzie problem jak nagle trzeba będzie przewieść coś dużego i wyciagnięcie półki będzie trudne ... a znam osoby które skutry takim toledo woziły

Mlecyk
17-09-2012, 20:07
Wiem to doskonale.Ja celuję z montażem w półkę bo kolega miał wyżej wspomniane Dibiesi w półce i grało świetnie.Sam chciałbym osiągnąć taki efekt.A on bez wzmacniacza,zmiany kabli,wygłuszeń itp....podpiął pod kabelki i heja... :)

djmatti91
17-09-2012, 20:33
wiedziałem że koleś w elektronicznym polecił Ci chińskie Dibesi .... heh

...

Mlecyk
17-09-2012, 21:07
Nie nie nie :) Mój kolega miał Dibiesi a w elektronicznym JBL'e :) Tylko u kumpla dibiesi tkwiły w Vento :)

djmatti91
17-09-2012, 21:10
a to pardon :P ..............

Mlecyk
17-09-2012, 21:19
A miałem nadzieję że wyjedziesz mi z tekstami o akustyce sedana itp ;P

DjAquinio
18-09-2012, 20:42
jeśli w półkę to co o tym myślicie :)
2 GŁOŚNIKI SAMOCHODOWE PEIYING PY-BG694T6, 900WATT (2626795724) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/2-glosniki-samochodowe-peiying-py-bg694t6-900watt-i2626795724.html)

bo też mam ten problem ;) i szukam głośników do półki :)

djmatti91
19-09-2012, 08:51
oj panowie panowie ....

Zapraszam do lektury str 25. - Jeśli studiujecie to weźcie sobie tą książkę na wykłady
http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCarAudioFAQ01beta.pdf

Misle
19-09-2012, 11:33
jeśli w półkę to co o tym myślicie :)
2 GŁOŚNIKI SAMOCHODOWE PEIYING PY-BG694T6, 900WATT (2626795724) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/2-glosniki-samochodowe-peiying-py-bg694t6-900watt-i2626795724.html)

bo też mam ten problem ;) i szukam głośników do półki :)

Juz chyba z 15 tematów było że w tylną półkę nie montuje sie głośników!!Wygłuszone drzwi plus zestaw odseparowany i wszystko w temacie.

Memciu
19-09-2012, 14:18
Ja jestem zdania takiego że jak się sami nie nauczą na swoich błędach to nikt im nie przegada.

Więc czekam na odp po ok 3,4 miesiącach czy nadal podoba im się jakość z takiego młotkowego zestawu.
Dla porównania , później odsłuchaj zestaw który ma wygłuszone drzwi i skrzynie w bagażniku- pomyślisz wtedy że mogłeś tą kasę władowac w wygłuszenie drzwi.

Ja już miałem w A4 porównanie głośników w półce a skrzynia w bagażniku, tylko że tu było na odwrót. Tzn. Najpierw skrzynia gdzie był piękny ciągły bass, a teraz jest jakby ktoś się dobijał z bagażnika- i osoba która to zrobiła żałuje.

Mlecyk
19-09-2012, 19:43
Słyszałem w A4 2002r fabryczny zestaw grał pięknie.Fakt,skrzyni brakowało ale i tak było czym Przyp***dolić i efekt jak najbardziej zadowalający.Tylne głośniki w półce.... ;P

Co do tego ogłoszenia...ja myślę że jaka cena taka jakość.Już wolałbym swoje JBL z elektronika ;)

djmatti91
19-09-2012, 19:49
Ja zanim więcej zgłebiłem temat CA czyli mając jakies 13lat też się podniecałem głośnikami w półce. Od tamtej pory wiele rzeczy się dowiedziałem, usłyszałem, porównywałem i wiem że głośnik w półce to zło. Szkoda że mieszkasz daleko bo bym podjechał do Ciebie i aż Ci pokazał.

Mlecyk
20-09-2012, 07:24
Ale ja Ci wierzę na słowo :) Tylko wrzucenie ich w półkę to najtańszy i najprostszy sposób :) Wiem że jakość nie powali ale niestety czasami musiałbym te graty wyjmować bo Toledo wozi różne rzeczy ;) Rozważam takie rozwiązanie ponieważ w wyżej wspomnianym ventylu się udało i efekt był jak najbardziej dobry.:) Myślę że dopiero następne auto będzie dużo lepiej nagłośnione ;)

Szerszen3
21-09-2012, 18:30
Ale jesteś uparty.

Każdy kto cokolwiek wie o CA powie, abyś wygłuszył drzwi i wsadził jakiś fajny zestaw odseparowany.
Jeśli masz trochę więcej kasiory to: wygłuszenie drzwi + wzmacniacz 2kanałowy + odseparowany przód.

A może pomyśl dodatkowo o jakiejś niewielkiej skrzyni?

Głośniki w półce się nie sprawdzają koniec kropka!