PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Seat Toledo II co sądzicie??


ILoveMusic
26-08-2012, 12:57
Witam
Mam zamiar kupić autko i w oko wpadł mi Seacik;)
Co sądzicie na temat tego autka? Jakieś wady? Zalety?
Nie jestem dokładnie zdecydowany czy diesel czy PB.

Mlecyk
26-08-2012, 16:43
Biorąc pod uwagę rywali (Vectra B Passat B5 Audi A4) Toledo zdecydowanie wygrywa.Mega wygodne (wg mnie) auto.Polecałbym 1.9tdi 110km a jeżeli chcesz Benzyniaka to zależy czy potrzebujesz LPG czy nie.Jeżeli Cię stać na benzynę to 2.3 V5 ;) A jeżeli szykujesz auto pod lpg to tylko i wyłącznie 1.6 16v. 100km.Dobre osiągi i mały apetyt na Paliwo i świetnie znosi instalację gazową.Nie polecam osobiście 1.8 z pięcio zaworową głowicą.Koszty napraw w setkach zł.

djmatti91
26-08-2012, 18:27
Biorąc pod uwagę rywali (Vectra B Passat B5 Audi A4) Toledo zdecydowanie wygrywa.Mega wygodne (wg mnie) auto.

Chyba żartujesz .. jak można porównywać auto klasy kompaktowej do klasy średniej i jeszcze pisać że jest wygodniejsze niż auta o klasę wyżej. Toledo można porównywać z Borą, Octavią, Astrą Sedan, Focusem Sedan, Corollą Sedan itd.

Toledo to nic innego jak golf w innym wdzianku lub jak kto woli leon sedan. Fajne auto ale nie wiem skąd te kosmiczne ceny na rynku.

100km wystarcza w 1.6 16v ?? No to się zdecyduj bo najpierw twierdzisz że to ta sama klasa co A4, VB i Passat a nagle piszesz że w Toledo 100km wystarcza. Gdzie te 100km w rzekomo rywalach Toledo jest za słabe ...

Jeśli miałbym kupić leona to brałbym pod uwagę jednostki TDI a jeśli benzyna to min. 1.8 np. 20v 125km będzie bardzo dobrym rozwiązaniem do tego autka i dobrze on znosi lpg.

1.6 zbyt szybko Ci się znudzi bo po za tym nie można się do niczego przyczepić.

graba83
26-08-2012, 19:59
Wbrew pozorom 1.6 jest wystarczający w tej budzie, ale bez szału i graty w tym silniku niestety ale nie wszystkie są identyczne w 100% jak w innych markach z koncernu VAG i swoje kosztują. Silnik 1.8 bardzo dobry, a co do naprawy to każdy silnik naprawia się w setkach złotyszy, a ten przynajmniej nie sprawia że auto się toczy tylko już jeździ i pali praktycznie to samo co 1.6. Motor 2.3 jest świetny, ale wybredny na LPG musisz naprawdę znaleźć perfekcyjnego diagnostę. Silniki diesela to standardy opisywane nie raz na forum, wiec nie ma sensu wałkować tego n-ty raz. Zawieszenie tanie w naprawie całość na starym systemie czyli tuleje. Środek bez polotu, dobrze spasowany.

Mlecyk
26-08-2012, 20:54
Chyba żartujesz .. jak można porównywać auto klasy kompaktowej do klasy średniej i jeszcze pisać że jest wygodniejsze niż auta o klasę wyżej. Toledo można porównywać z Borą, Octavią, Astrą Sedan, Focusem Sedan, Corollą Sedan itd.

Toledo to nic innego jak golf w innym wdzianku lub jak kto woli leon sedan. Fajne auto ale nie wiem skąd te kosmiczne ceny na rynku.

100km wystarcza w 1.6 16v ?? No to się zdecyduj bo najpierw twierdzisz że to ta sama klasa co A4, VB i Passat a nagle piszesz że w Toledo 100km wystarcza. Gdzie te 100km w rzekomo rywalach Toledo jest za słabe ...

Jeśli miałbym kupić leona to brałbym pod uwagę jednostki TDI a jeśli benzyna to min. 1.8 np. 20v 125km będzie bardzo dobrym rozwiązaniem do tego autka i dobrze on znosi lpg.

1.6 zbyt szybko Ci się znudzi bo po za tym nie można się do niczego przyczepić.

Mi bardziej chodziło o cenę niż o szufladkowanie jakieś tego pojazdu w takiej czy innej klasie.A4 czy passata kupujesz w tej samej cenie co Takie toledo z czego toledo jest o niebo wygodniejsze. Co do tego czy 1.6 jest słabe czy nie....zależy co kto woli,napewno wystarczy do sprawnego przemieszczania się nawet w A4 czy passacie o toledo nie wspominając.

Co do silnika 1.8 to wiem z doświadczenia że silnik jest bardziej wrażliwy na lpg niż 1.6.Mimo wszystko osobiście celowałbym jednak w 110konnego tdi :) Lepsze osiągi przy niemal tych samych kosztach ;)

djmatti91
27-08-2012, 14:26
Wiadomo że do sprawnego poruszania sie wystarczy bo przerabiałem taki silnik w Vectrze B. Teraz to już 2.0 16v jest dla mnie minimum. Trzeba pamiętac że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Cenowo to nawet polo czy Ibiza stoja tak jak auta klasy średniej.

I dalej sie upieram że toledo nie jest wygodniejsze od Passata (Co do a4 to można polemizować). Auto jest mniejsze, mniejszy rozstaw osi, mniejsze wnetrze to wszystko wpływa że Passat jest wygodniejszy i jak to się mówi że większymi autami sie płynie a nie jedzie. Co w większości przypadkach jest udowodnione.

Mlecyk
27-08-2012, 17:54
Wiadomo że do sprawnego poruszania sie wystarczy bo przerabiałem taki silnik w Vectrze B. Teraz to już 2.0 16v jest dla mnie minimum. Trzeba pamiętac że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Cenowo to nawet polo czy Ibiza stoja tak jak auta klasy średniej.

I dalej sie upieram że toledo nie jest wygodniejsze od Passata (Co do a4 to można polemizować). Auto jest mniejsze, mniejszy rozstaw osi, mniejsze wnetrze to wszystko wpływa że Passat jest wygodniejszy i jak to się mówi że większymi autami sie płynie a nie jedzie. Co w większości przypadkach jest udowodnione.

Tutaj racja.
Co do silnika,zależy co kto lubi,jeden patrzy na osiągi a drugi na spalanie.Wg mnie 2.0 16v to raczej górna granica,spalanie do przyjęcia i osiągi tez,poza tym w mieście i tak wolno tylko 50 a żeby sobie "dwie paki" pojeździć to w naszym pięknym kraju jeszcze nie bardzo jest gdzie ;)

W Passacie może i się płynie,jeździłem bodajże 4 egzemplarzami,tylko osobiście mnie irytuje to ze jego wielkość nie jest wykorzystana (do dołu przedniej szyby jest daleeeeko,mało miejsca na nogi z tyłu) i jak na swoją wielkość jest ciasny.Toledo w środku jest porównywalne,nierówności ładnie wybiera i ma tańsze w utrzymaniu zawieszenie.Już nie bądźmy takimi "koneserami" ;) Jeśli chcemy sobie "popływać" to od razu brać Omegę,albo nie wiem,Audi A6/A8 czy BMW 5/7 ;)

graba83
27-08-2012, 18:13
W Passacie może i się płynie,jeździłem bodajże 4 egzemplarzami,tylko osobiście mnie irytuje to ze jego wielkość nie jest wykorzystana (do dołu przedniej szyby jest daleeeeko,mało miejsca na nogi z tyłu) i jak na swoją wielkość jest ciasny.Toledo w środku jest porównywalne,nierówności ładnie wybiera i ma tańsze w utrzymaniu zawieszenie.Już nie bądźmy takimi "koneserami" ;) Jeśli chcemy sobie "popływać" to od razu brać Omegę,albo nie wiem,Audi A6/A8 czy BMW 5/7 ;)

Z tego co ja zauważyłem na paskach począwszy od b3 do b6 to w żadnym nie było mało miejsca z tyłu. Nie porównuj paska do toledo bo to auta z innej półki i robione na innej płycie podłogowej. Toledo w środku porównywalne jest, ale bardziej do octavii 1, a pasek po prostu jest bardziej zabudowany co daje inne wrażenie optyczne.
Ps Z innej bajki podobno Omega ma powrócić do produkcji więc szykuje się zacne auto.

Mlecyk
27-08-2012, 19:03
Z innej półki czy nie,miejsca na nogi nie ma ;)

MikePetersky
27-08-2012, 20:10
Toledo - Segment C.
Octavia - Segment C
Passat - Segment D
Omega - Segment E.

Krótka piłka.

Mlecyk
28-08-2012, 17:43
Toledo - Segment C.
Octavia - Segment C
Passat - Segment D
Omega - Segment E.

Krótka piłka.

Kasa ta sama ;)
Poza tym gość nie pyta jaki to segment tylko co myślimy o tym aucie i czy warte jest uwagi ;)

Kam Grosson
04-10-2012, 14:11
Ja mam Toledo i powiem Ci że kawał dobrego samochodu Nie psuje Mi sie mało Pali :D Coś pięknego :) POLECAM !!!