PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Który wybrać?


mrhenio
09-08-2012, 18:58
Zamierzam kupić samochód, piszę tutaj żeby wypowiedzieli się ludzie którzy maja większą wiedzę w tym temacie niż ja, gdyż nieukrywam, na mechanice się znam. Planuję wydac ok 12tys. W grę wchodzą trzy autka, Audi A4, Seat Toledo oraz Vectra B. Jeśli ktos się orientuje niech napisze mi o wadach i zaletach tych samochodów, a może jaks inna propozycja? Zaznaczam że autko, jeżeli nie bedzie miało instalacji gazowej to napewno założe, robie dosyć sporo kilometrów i połowę wypłaty musiałbym oddać na PB95

Czekam na wypowiedzi

graba83
09-08-2012, 20:09
A może ropniaka? Dużo robisz tych km?
Tutaj masz dobrą lekturkę:
http://www.4clubbers.com.pl/car-zone-pomoc/813042-auto-za-ok-10-tys-zl-diesel.html
autocentrum.pl do spr cześciowych opinii

Jeśli auto w Pb to polecam silnik min 1.8 lub 1.8T ze stajni VAG lub 1.8-2.0 ze stajni GM. Możesz poszukać japońca typu Accord 1.8VTEC, lub 1.8-1.9 z BMW ok 115-120KM- trochę mu brakuje mocy, ale do normalnej jazdy wystarcza. Silniki dobrze znoszą jazdę na podwójnym gazie. Pytanie tylko czy 12 tysi to tylko na auto czy na auto + poźniejsza instalka LPG?

Jeśli chodzi o ropniaki to standardowe 1.9 TDI VAGA, 1.9DCI w megance 2 -mniej awaryjna elektronika niz w lagunie 2, e46 z dieselkiem 2.0, focusa 1.8, 1.9 JTD fiata. W tych motorach warunek konieczny to dobre paliwo (0 problemów z wtryskami), sprawdzenie turbiny czy się nie zacina albo całkowicie ustaje i zawieszenie(niektóre mają aluminiowe i jest droższe w utrzymaniu). Reszta to standard.
Oczywiście poszukiwania nie będą łatwe, ale kto wie czasami pojawiają sie perełki:)

mrhenio
09-08-2012, 21:13
Tygodniowo robię ok 600km i to jest tylko dojazd do pracy, nielicząc jakiś wyjazdów gdzieś po coś, więc troche tych kilometrów sie stuka i dlatego tylko LPG. Jeżeli chodzi o silnik to jedynie 1.8 125KM, słabszego napewno nie, a i mocniejszego też raczej nie, taki wydaje mi sie optymalny.

Memciu
09-08-2012, 21:21
Graba napisał wszystko :)

Osobiście nie wyobrażam sobie mieć auto na gaz- jeździłem wieloma np. oplami, VW, Audi i japońcami [ten najlepiej znoszą LPG ponieważ tam standardem jest benzyna 98].

Polecałbym ci samochód w dieslu.
Do wyboru jest wiele- trochę rozpiszę to co Graba napisał:
1.9 JTD Fiata- miałem[Fiata Brava] i powiem dobre silniki, wręcz wspaniałe- spalanie bardzo małe, i kompletnie nie awaryjne- lecz same auta fiata trochę awaryjne, chodzi mi o zawieszenie, elektronikę i karoserię .
Ja nie narzekałem na silnik- dynamiczny i małe spalanie, jedynie co mi przeszkadzało to zawieszenie- słabe- i karoseria która była podatna na rdzę.

1.9 DCI - ja osobiście bym nie chciał francuza, ale słyszałem właśnie że Meganki 2 są bardzo mało awaryjne.

1.9 TDI - tu masz do wyboru silniki na zwykłej pompie [to są silniki o mocy 90 i 110 koni], lub na pompowtryskach [i to są silniki 101KM, 115KM, 130KM]. Ludzie nie polecają na pompowtryskach bo podobno awaryjne, ale to tylko teoria- w praktyce jest tak że jak lejesz dziadowskie paliwo to się pompowtryski psują.
Ja osobiście mam teraz Paska na pompowtryskach i nie zapeszając, wtryski są ok.

Odkąd mam diesla to nie chcę słyszeć o benzynie- chyba że ropa dużo zdrożeje ;D

A jeśli chodzi o modele to polecam
Audi A4, szukałem właśnie takiego auta, ale niestety do tej kwoty nie było sensownego .

Passata, mam [w dieslu 115KM] i polecam, jeśli chcesz w benzynie to tylko z silnikiem 1.8T [ta wersja silnika ma turbo więc trzeba się obchodzić jak z dieslem, tzn. na niedogrzanym silniku nie gazować] lub zwykły 1.8. Jeśli byś kupował w kombi to patrz uważnie po rantach drzwi, podszybia z przodu i tyłu, z tyłu przy rejestracji, no i jak w każdym aucie nadkola.

Toledo też nie jest złym pomysłem, tylko kwestia czy znajdziesz dobry egzemplarz, a z tego co też rozglądałem się za takim modelem to ciężko.

Ja jestem za autami grupy VAG :)

Konr@do
09-08-2012, 21:44
Może Alfa 156(chociaż piszesz że tylko te 3 Cię interesują, ale mimo wszystko)? Co prawda nie ma zbyt dobrych opinii na forach etc. ale to już myślę kwestia trafienia odpowiedniego modelu, za to ma wiele innych zalet, chociaż sam chętnie bym usłyszał opinii - całkiem obiektywnej, na temat tego modelu ; )
Za 12 patoli kupisz też A4, Passka, Vectre (full wypas), Toledo ( ale tu jak MEmciu powiedział, będzie ciezko znalezc cos fajnego w tej cenie), Leona ( tutaj tak samo jak z Toledo), Volvo v40/s40, Renaul Laguna ( ale tego nie kupuj, bo mega awaryjne), Golfa Iv, Astre II :P
Zależy czy celujesz w auto stylowe, które może mieć trochę niedoróbek, czy też jak to niektórzy mówią "dziadkowe" czyli które bez zbędnych emocji dowiezie Cię z punktu A do B.

djmatti91
09-08-2012, 22:22
nie będę tutaj polecam innych aut bo masz 3 swoje typy i ich się trzymaj, bo widzę że ponownie odbiegamy od tematu i już sypia się propozycję jak z rękawa.

Audi A4 - W tej kasie kupisz to auto ale licz się z tym że będzie to rocznik 97/98 (oczywiście bierzemy tutaj zadbane egzemplarze pod uwagę). Co tu dużo mówić, brak problemu z rdza (jeśli jest świadczy to że auto ma wypadkową przeszłość) dobra jakość materiałów, trwałe silniki, dobrze znosi lpg. Jednostka 1.8 125km - wystarczy. Niestety auto ma słabe zawieszenie które jest drogie w serwisowaniu, ale nie jest to jakaś reguła i duża bolączka tego auta, kolejna bolączka to całkowity brak miejsca dla pasażerów z tyłu.

Vectra B - Mega tanie w utrzymaniu, dobrej jakości wykończenie, więcej miejsca niż w A4. W tej kasie kupujesz co Ci się podoba jeśli chodzi o VB. Skóra, climatronic, sport, a nawet Zender i można tu liczyć na egzemplarz od 99-2001 w zależności od wersji i stanu. Ja polecam Ci wersje Sport. Bolączką tego auta jest rdza i słabe tylne zawieszenie jednak nie jest tak drogie w utrzymaniu. Brałbym pod uwagę min. 2.0 16v. Dobrze znosi gaz. Więcej info na PW miałem już 2 VB i wcale nie wykluczam kolejnych :)

Toledo - fajne auto ale w tej kasie to kupisz raczej bubla, bardzo się cenią i nie wiem dlaczego, w końcu to zwykły kompakt w budzie sedana korzystający z płyty Golfa IV. Auto na tak, ale nie za ta cenę - Wyżej opisane auta reprezentują klasę wyżej więc wiadomo że są lepiej wykonane etc.

GENERALNIE: Cokolwiek byś z tej trójki nie wybrał to musi być to pewne i zadbane auto - tylko to zapewni Tobie zadowolenie i spokój. Czy to Audi, BMW, Honda, Ford czy Opel, jedno jest pewne - Jak dbasz to masz!

Życzę udanego zakupu :)

graba83
10-08-2012, 07:51
Wiec jeśli w PB to zapomniałem ci dodać silnik forda 1.8 w mondeo- świetnie znosi gaz, a jak dobrze poszukasz to z przedlifta wyniuchasz silnik na starej konstrukcji do którego założysz gaz za grosze.

djmatti91
10-08-2012, 07:55
Wiec jeśli w PB to zapomniałem ci dodać silnik forda 1.8 w mondeo- świetnie znosi gaz, a jak dobrze poszukasz to z przedlifta wyniuchasz silnik na starej konstrukcji do którego założysz gaz za grosze.

Mówisz o Mondeo mk3 ? ?

graba83
10-08-2012, 08:33
No tak o 3 generacji:)

Mac Alexander
10-08-2012, 08:52
Za 12 kafli może lepiej wyhaczyć E-klasę W210, czyli po prostu okulara? ;) Może specjalistą nie jestem ale wujek miał go ładnych parę lat i nigdy nie słyszałem żeby coś mu się popsuło - no w końcu renomowana marka. A skoro robisz dużo kilometrów to na pewno docenisz komfort jazdy mercedesem ;) Zdaje mi się że warto by Ci było rozejrzeć się za jakimś dieselkiem, tylko uważaj na roczniki - starsze niż 1999 (nie jestem pewien czy na pewno 1999, może 1998...) mają słabe blachy.

Konr@do
10-08-2012, 12:05
Z tym że w tej cenie o dobrego diesla będzie ciężko ... W większości to już będą wytyrane silniki, myślę że benzyna, ewentualnie zagazowany to będzie najlepsza opcja, zresztą autor sam tak napisał : )
Skupiając się tylko na tych trzech Twoich, to ja wybrałbym A4, jeśli tylko trafiłbyś na jakiś model godny uwagi, i nie zajeżdżony : )

Potajtany :)
10-08-2012, 13:10
Szukaj passata b5 w TDI.

slivka91
15-08-2012, 10:43
Za tą cenę bierz A4. Na full wypasie już będziesz mieć, alu zawieszenie do ogarniecia jak po polnych 100 nie jedziesz to wytrzyma długo :D