PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sport Igrzyska Olimpijskie 2012 Londyn - Temat Zbiorczy


Wojdy
24-07-2012, 16:15
No cóż, Igrzyska za pasem więc chyba pora na odpowiedni temat na forum. :)
Jakie towarzyszą wam odczucia wobec zbliżającej się wielkiej sportowej imprezy ? Na kogo najbardziej z naszej reprezentacji liczycie ?
Zapraszam do dyskusji oraz przedstawiania wszelakich newsów oraz artykułów dotyczących tej imprezy :)

Edit by Longer_7:
Jakby ktoś szukał rozpiski, co i kiedy, to zapraszam pod ten link:
http://www.london2012.com/schedule-and-results/day=27-july/list.html/
Pozdrawiam.

Walu
24-07-2012, 16:29
Wobec ostatnich wydarzen musze napisac, ze najbardziej licze na naszych siatkarzy, aczkolwiek zawsze najbardziej podobaja mi sie zawody lekkoatletyczne, chociaz to tylko tak minimalnie bardziej niz wszystkie pozostale konkurencje, bo cale igrzyska dla mnie sa zawsze magiczne!

Eleman
25-07-2012, 01:16
Hiszpanie prowadzą nudną piłkę - Polacy też...tyle, że siatkową. A czemu ? Bo ciągle wygrywają ;) Ale też wszystkie inne dyscypliny m.in. tenis i Agnieszka Radwańska.

Emilo
25-07-2012, 09:55
Jak każdy liczę na wiele medali. Głównie na siatkarzy ale z każdego krążka olimpijskiego będę się cieszyć. Nieważne czy kajakarze czy lekkoatleci, każdy będzie dla mnie cenny.

Dutch Master
25-07-2012, 22:59
Igrzyska?hmmm w ogóle nie odczuwalna jest taka impreza chyba że w Londynie,przynajmniej tam gdzie jestem to tego nie widać,byłem na Euro w Polsce ale czułem się fantastycznie gdzie nie pojechałem:D,a co do naszych reprezentantów to stawiam tylko i włącznie na naszych siatkarzy że zdobędą złoto szkoda że mnie ominie to bo bilety były bardzo tanie na Polaków w fazie grupowej plus mecz z z nizszej półki:)

ndw agroo89
27-07-2012, 17:42
Ja mysle by obyło sie bez zadnych zamachow nwe order itd.

Ja licze na nasz balet i siatka

Wojdy
29-07-2012, 14:37
Eh.. Polacy na razie zawodzą :( Wczoraj Otylia i florecistki, dziś Agnieszka :( CZyżby klątwa chorążega znów zebrała żniwa?? Wielka szkoda Agnieszki.

Marcio199801
30-07-2012, 20:18
Siostry Agnieszka i Urszula Radwańskie pewnie pokonały słowacką parę Dominika Cibulkova - Daniela Hantuchova 6:2, 6:1 w meczu pierwszej rundy turnieju deblistek na igrzyskach olimpijskich w Londynie i awansowały do rundy drugiej.

Polki były zdecydowanie lepsze od rywalek przez cały mecz i nie mógł się on zakończyć innym wynikiem, niż ich zwycięstwem.

W drugiej rundzie turnieju naszym zawodniczkom przyjdzie zmierzyć się z rozstawionym z nr. pierwszym, amerykańskim deblem Liezel Huber - Lisa Raymond, który w pierwszej fazie turnieju miał wolny los.

Przypomnijmy, że zarówno Ula jak i Agnieszka Radwańska zakończyły już udział w turnieju indywidualnym. Aga po przegranej z Niemką Julią Goerges a Ula po porażce z faworytką do złotego medalu, Amerykanką Sereną Williams.


__________
wp.pl:rockon::d_book:

Rafael B.
03-08-2012, 21:49
Brawo : )
Dzisiaj 2 złote i brąz. Oby tak dalej!

benek2411
04-08-2012, 07:27
Nareszcie zaczynamy zdobywać medale. Szkoda że w tym roku całkowita klapa na pływalni, w szermierce no i lipa w wioślarstwie.

Nexide
04-08-2012, 10:29
Realnie jescze Dwa medale nam wpadną :) + Może jakieś niespodzianki jak ten srebrny :)

Major XD
05-08-2012, 22:08
Usain Bolt obronił tytuł mistrza olimpijskiego w biegu na 100 m. Wielki Jamajczyk potwierdził swoją klasę w Londynie i z czasem 9,63 zdobył swój czwarty złoty medal olimpijski w karierze. Przy okazji Bolt pobił o 0,06 s własny rekord olimpijski i stał się pierwszym sprinterem w historii, który obronił tytuł mistrza olimpijskiego.
Wiele było pytań o formę Usaina Bolta przed jego startem na tegorocznych igrzyskach. Jamajczyk zaliczył w tym sezonie bardzo niewiele startów i do Londynu nie przyjeżdżał nawet jako lider światowych list.

Wyprzedzał go jego rodak, Yohan Blake, który "setkę" przebiegł w tym roku w 9,75 s. Niektórzy właśnie w Blake'u widzieli nowego króla sprintu. Tym bardziej, że Bolt udowodnił w Daegu, podczas mistrzostw świata, że nie ma nerwów ze stali. W Korei za falstart został zdyskwalifikowany i musiał zapomnieć o kolejnym złotym medalu w kolekcji.

Kwalifikacje nie dały jednoznacznej odpowiedzi, gdzie tak naprawdę znajduje się Usain Bolt. Czas 10,09 nie był żadnym wyznacznikiem, gdyż supergwiazdor z Jamajki tempo biegu miał iście - jeśli można w ogóle tak mówić o sprincie - "spacerowe".

W półfinałach (9,87) też Bolt nie był najszybszy. Pokonał go zarówno Blake (9,85), jak i Justin Gatlin z USA (9,82). Trudno było jednak nie odnieść wrażenia, że Bolt nie pokazał jeszcze wszystkiego, na co go stać. Gdy finiszował, wyraźnie zwolnił, jakby oszczędzając siły na finał, jakby szykując na niego prawdziwą "bombę".

http://m.ocdn.eu/_m/755d456c5cb49c6a498b5b18ccc2b4da,51,1,0-54-768-403-0.jpg

I ta "bomba" faktycznie odpaliła. Bolt, nie oszczędzając sił, już na pierwszych metrach finałowej rywalizacji wyszedł na prowadzenie i z każdym metrem tylko je powiększał. Przed minięciem "kreski" tym razem nie zwalniał, nie celebrował swojego czwartego złotego medalu olimpijskiego jeszcze przed jego wywalczeniem. Powalczył o nowy rekord olimpijski i go ustanowił 9,63 s.

"Tylko" srebrnym medalem musiał się zadowolić Yohan Blake, który linię mety minął z czasem 9,75. Brązowy krążek wywalczył Justin Gatlin - 9,79 (nowy rekord życiowy).

Prawdopodobnie to nie koniec medalowych łowów Usaina Bolta w Londynie. Jamajczyk wystartuje bowiem jeszcze na 200 m oraz w sztafecie 4x100 m.

Walu
05-08-2012, 22:19
zasluguje na 3 zlota olimpijskie w tym roku, kapitalny jest !

Black Hawk
08-08-2012, 21:18
Polscy siatkarze nie zdobędą medalu igrzysk olimpijskich w Londynie. W ćwierćfinale Biało-Czerwoni gładko ulegli Rosji 0:3 (17:25, 23:25, 21:25), po raz trzeci z rzędu kończąc udział w turnieju olimpijskim na tej fazie rozgrywek.




http://m.ocdn.eu/_m/459884bddcebe6a657a2a6c3a72159b1,51,1,0-54-768-403-0.jpg


Medale olimpijskie nie są najwyraźniej pisane polskim siatkarzom. Podobnie jak przed czterema laty w Pekinie i ośmioma w Atenach rozbudzone nadzieje zgasły po ćwierćfinałach. Drużyna, która dokładnie miesiąc temu w imponującym stylu triumfowała w Lidze Światową, w Londynie wygrała tylko trzy z sześciu spotkań.

Polacy rozpoczęli mecz z Rosją w zestawieniu dobrze znanym z poprzednich spotkań: z Łukaszem Żygadło na rozegraniu, Zbigniewem Bartmanem w ataku, Michałem Winiarskim i Bartoszem Kurkiem na przyjęciu, Marcinem Możdżonkiem i Piotrem Nowakowskim na środku oraz Krzysztofem Ignaczakiem na libero. Również Rosjanie zaczęli w najsilniejszym obecnie składzie i to oni lepiej "weszli w mecz". Już po czterech akcjach trener Andrea Anastasi musiał poprosić o czas, ponieważ jego podopieczni przegrywali 0:4. Jak się okazało, przespany początek odbijał się naszym czkawką do końca seta.

PuCeK
08-08-2012, 21:24
To co oni zagrali to jest jakas porazka.... Rosjanie tyle razy pieprzyli zagrywki ale i tak polacy tego nie wykorzystali...Mecz Polako uwazam za tragiczny i taki wlasnie byl.. Pozdrawiam

Black Hawk
08-08-2012, 21:27
Ja już więcej nie bede ich oglądał bo nawet nie ma po co ,lipa po całości nawet nie ma komu kibicować .

Longer_7
08-08-2012, 21:36
Ja już więcej nie bede ich oglądał bo nawet nie ma po co ,lipa po całości nawet nie ma komu kibicować .

Całe szczęście, jednego pseudo fana mniej :]

_Maciek
08-08-2012, 21:37
ogladalem 2 mecze na tym turnieju, dzisiejszy , przedwczorajszy z australia i ciezko cos pozytywnego powiedziec na temat ich gry;p
dzisiaj poddali bez walki zupelnie

DzoNKamizI
08-08-2012, 21:42
Szkoda chłopaków, ale powiedzmy sobie szczerze: w ostatnim czasie się nie pokazali z dobrej strony. Trzeba wierzyć, że po tym wszystkim się podniosą i dadzą rady za 4 lata! :)

Kamillo13
08-08-2012, 21:51
a ja dziś byłem za Rosjanami. Dlaczego? Nie lubię tego całego polskiego szału, jak wygrali LŚ to sypały się ochy i achy. A jak byłem w ubiegłym roku na półfinałach LŚ w Gdańsku to mało kto wspierał tą drużynę, teraz zaczęli grać to ile to fanów i wiernych kibiców mają. Nie pokazali kompletnie nic, ale patrząc na skład Rosjan, hmmm oni nie mają chyba słabych punktów :)

WeLoveMusic
08-08-2012, 22:01
*******icie aż się patrzeć nie chce nie tak dawno wszyscy się podniecali że wygrali LŚ media pompowały fakt że na igrzyskach wygrają wszystko:D hahaha jasne... za duża presja.. Anastazi powiedział nie róbcie nas już mistrzami.. I tak moim zdaniem trzeba się cieszyć że chłopakom udało się wygrać LŚ.. z euro to samo było też Polacy mieli wyjśc z grupy jak się skończyło chyba każdy wie..
I niech teraz ktoś nie gada że trzeba zwolnić Anastaziego takiego trenera nigdy nie mieliśmy..

Forma ich spadła to było widać w meczu z Australia

Pozdro dla sezonowców:)

Zelu06
08-08-2012, 22:03
To co?! Teraz rewanż na dziadach w finale MŚ u nas, albo w LŚ!

To i tak jest nasza najlepsza reprezentacja w sportach drużynowych.

Konr@do
08-08-2012, 22:08
jak wygrywali to cała Polska, wielcy "kibice" ! Wystarczyło żeby byli w słabszej dyspozycji i już wychodzi ilu jest prawdziwych kibiców, którzy nie patrzą tylko na wyniki, ale na walkę, zaangażowanie, a ilu pseudofanów, którzy fapają się przy wygranych, i hejtują jak zaczynają się porażki oO
To jest największa porażka tego turnieju, jak dla mnie, bo że Polacy umieją grać, powie każdy, tutaj liczy się dyspozycja dnia, Rosjanie byli wyraźnie lepsi, a czas na głębsze analizy nadejdzie ; )

Tomek
08-08-2012, 22:10
Teraz dopiero się okaże ilu było sezonowców. Idźcie kibicować kopaczom którzy nic nigdy nie wywalczyli i nie osiągneli od '82 roku.

Meczu nie oglądałem ponieważ byłem w pracy. Liczyłem że wygraja. Ale cóż. Ktoś musi wygrać ktos przegrać.

Pozdrawiam.

Udzin2k12
08-08-2012, 22:13
Nie znam się, nie interesuje się, nie wypowiadam się :)


_______________________________________________
Post edytowany przez Moderatora Forum
Powód moderacji:


*Nabijanie postów.


_______________________________________________

*L_7

Simon Gates
08-08-2012, 22:24
taki jest sport... mówi się trudno ;(

Piaszeczki
08-08-2012, 23:30
Nie znam się, nie interesuje się, nie wypowiadam się :)

...
Właśnie się wypowiedziałeś... Nic ciekawego nie powiedziałeś...


Ja od początku podejrzewałem że tak może być. Siatkówki nie śledzę od 2 miesięcy, tylko trochę dłużej. W LŚ większość zespołów z górnej półki odpuściła sobie grę w najsilniejszym składzie. Włosi, Serbowie, Argentyńczycy, Bułgarzy, Rosjanie. Brazylijczycy w niepełnym składzie. Tylko Polacy, Kubańczycy, Amerykanie potraktowali LŚ poważnie. Efekty tych decyzji dziś widzimy.
Media rozpływały się nad zwycięstwami z Brazylią podczas gdy ona grała bez Visotto, Giby oraz częściowo bez Murillo. W finale LŚ wygraliśmy z nimi nie dlatego że graliśmy genialnie, a dlatego że oni grali przeciętnie. Nasz zespół nie jest jeszcze najlepszy na świecie, ale mam nadzieję że Anastasi wytrenuje w przyszłości prawdziwą maszynkę do wygrywania dużych imprez.

Co do dzisiejszego meczu.

Nie da się wygrać z takim zespołem jak Rosja grając tylko skrzydłami i nie blokując. Żygadło może pluć sobie w brodę że środkiem zaczął grać dopiero pod koniec spotkania. W przyjęciu było trochę słabo. Ruski podawali nam rękę oddając punkty z zagrywki. No ale nie wykorzystaliśmy tego. Gra aż taka tragiczna nie była, ale zdarzały się nam przestoje punktowe. Szkoda, naprawdę szkoda.

Ja wierzę że ten zespół rozwinie się na przyszłe lata. Chciałbym żeby Wlazły wrócił do kadry. Szkoda żeby taki atakujący marnował się w polskiej lidze. Z nim siłę w ataku będziemy mieć jeszcze większą.

1x2Buła
09-08-2012, 00:40
a ja im dalej będe kibicował i jak bedzie trzeba to znów wstane o 5 rano na mecz: X mimo przegranej chłopaki i tak zasluguja na brawa, a co do wiekszosci komentarzy w tym temacie to .... wam w dupe pajace.

Firzen
09-08-2012, 08:20
chciałbym by Anastasi został nadal trenerem, bo jest świetny w swoim fachu
to on w zasadzie wyszkolił tylu świetnych zawodników
ale niestety jak to w Polsce bywa... nie zdobywasz mistrzostwa, wypiepszają cie ;x
oby nie :)

Kapel
09-08-2012, 08:37
Najbardziej mnie wkurza fakt, że media już im przypisywały medal. Śmieszne.

Seduce
09-08-2012, 09:48
Zazwyczaj po jakimś meczu analizuje statystyki i grę w całym meczu obu drużyn. Nasze błędy były widoczne gołym okiem.

Polska: Brak bloku, mocnej seryjnej zagrywki, słabe przyjęcie (szczególnie mocnych zagrywek jak i taktycznej zagrywki Grankin'a tuż za siatkę), błędy własne.

Rosja: Silna zagrywka nie pozwalająca naszym wyprowadzenia akcji, świetna gra środkiem.

Podsumowując to Rosja nie była w naszym zasięgu wczoraj. Zagraliśmy słabo prawie w każdym elemencie, popełniając dużo błędów. Nie pomogli Ruciak ani Jarosz swoją mocną zagrywką. Żygadło mało rozgrywał środkiem.
Według mnie forma naszej reprezentacji spadła. Gra w tegorocznej Lidze Światowej była to najlepsza siatkówka w naszym wykonaniu. Nie da się utrzymać tak wysokiej dyspozycji przez tak długi okres czasu. Jest to piąta poważniejsza impreza, gdy Anastasi trenuje naszych.

Sukcesów jest ogrom, 4 imprezy i 4 razy na podium:


złoto w tegorocznej Lidze Światowej 2012
srebro w Pucharze Świata 2011
brąz w Lidze Światowej 2011
brąz w Mistrzostwach Europy 2011

Szkoda, że na olimpiadzie nie wyszło tak dobrze, ale są inne imprezy, w których na pewno nasi dostarczą nam mnóstwo emocji.

MaTTheW23
09-08-2012, 19:41
No mnie siatkarze bardzo zawiedli :kwasny: liczylem na zloty
medal ;) wielka szkoda :kwasny: niestety forma uciekla , utrzymala sie
do meczu z Wlochami pozniej bylo juz widac ze jest cos nie tak
to nie byla ta druzyna która bila 4 razy Brazylie w lidze swiatowej
teraz czekam i licze na Mistrzostwa Europy które odbędą się Polsce i Danii i na Mistrzostwa Swiata które takze beda w Polsce ;) wiec jest ogromna szansa zdobycia kolejnych medali do kolekcji :ide: ale jak to mówia nie ma co pompowac balonika
byle dojsc do takiej formy jak w LS a nas nikt nie zatrzyma.

Walu
09-08-2012, 21:08
ciekawe co wymodza jamajczycy w sztafecie, obled po prostu !

mrhenio
12-08-2012, 19:23
Jak już wiemy, Rosjanie ograli Brazylię 3:2 po świetnym stojącym na wysokim meczu poziomie. Moim zdaniem geniuszem okazał się trener Rosjan Alekno, który tak poprzestawiał zespół po dwóch przegranych setach że potrafili się podnieść i wygrać. Wielkie uznanie dla Muserskiego, to było niewiarygodne co on robił w ataku.
Reasumując, cieszę się że wygrali Rosjanie, po odpadnięciu Polski to właśnie im kibicowałem, chociaż podczas transmisji dało sie odczuć że nawet komentatorzy kibicują Brazylii. Brazylia już swoje wygrała, nadszedł czas na innych, piękny mecz, wspaniała walka, przyjemnie było oglądać:)

Memciu
12-08-2012, 19:38
Rosjanie pokazali nam że ZAWSZE walczy się do końca :)
Zmiana taktyki była MEGA dobrym posunięciem ze strony trenera Rosji, czyli pana Alekno.