PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Białko, creatyna i glutamina


Frezek
31-07-2012, 20:42
Witam;)

Chcialbym zapytac jakie białko najlepiej polecacie oczywiscie z creatyna i glutamina o to samo sie pytam.chce kupic ale nie wiem co dokladnie wybrac zeby kasa nie poszla w bloto :)

Meff
03-08-2012, 13:26
Kupowanie glutaminy to samo w sobie wyrzucanie kasy w błoto. Białko szukaj koncentratu (WPC) bez dodatków soi i najlepiej z europejskim firm, to samo z kreatyną i tu polecam najtanszy monohydrat.

Loort`k
06-08-2012, 10:38
ja z białka moge polecić 100% Whey Isolate z firmy Scitec Nutrition zjadłem 2 kg i jestem bardzo zadowolony , a do tego smak jest pyszny tylko koszt nie mały bo okolo 150 zł ;) a jesli chodzi o kreatyne to tak jak napisal Meff czyli najtańsze mono np z Vitalmaxu w pudrze za 46 zł

Mion
07-08-2012, 11:33
Zapamiętaj. Żadnego gównianego mono. Są znacznie lepsze odzywki na bazie kreatyn, które dają o niebo lepsze efekty, a nie tylko zalewają Cię wodą i obciążają Twoje nerki.
Tak więc zapomnij o tanim monowodzianowym syfie. Polecam OLIMP TCM MC 1100, jeśli chodzi o kreatynę. To tak zupełnie zdalnie, bowiem nie mam wglądu w to jak wyglądasz, jak ćwiczysz, jaki masz staż treningowy itd., itd.
Jeśli natomiast myślisz o proteinach to dobrym wyborem będzie: FITNESS AUTHORITY Whey Protein.

Meff
11-08-2012, 10:50
Zapamiętaj. Żadnego gównianego mono. Są znacznie lepsze odzywki na bazie kreatyn, które dają o niebo lepsze efekty, a nie tylko zalewają Cię wodą i obciążają Twoje nerki.
Tak więc zapomnij o tanim monowodzianowym syfie. Polecam OLIMP TCM MC 1100, jeśli chodzi o kreatynę. To tak zupełnie zdalnie, bowiem nie mam wglądu w to jak wyglądasz, jak ćwiczysz, jaki masz staż treningowy itd., itd.
Jeśli natomiast myślisz o proteinach to dobrym wyborem będzie: FITNESS AUTHORITY Whey Protein.

Żadna kreatyna nie obciąża nerek w stopniu zagrażającemu zdrowiu i mającemu wpływ na nie, jeżeli mowa o zdrowym człowieku, a kreatyna to kreatyna, czy to jabłczan, czy cytrynian czy monowodzian działa tak samo, bo to ciągle kreatyna.

edit:
I nie wiem skąd przesąd że jabłczan nie obciąża nerek a monohydrat tak :P Dowody kolego, dowody a nie swoje bezmyślne teorie.

Mion
11-08-2012, 12:10
Oczywiście, że nie zagraża, jednak mocno je obciąża, u jednych mniej, u jednych bardziej, w zależności od organizmu.

Działanie zależy od formy danej kreatyny.

Już Ci to tłumaczyłem w jednym ze starszych tematów, ale jak widzę Twój mózg nie przyswaja pewnych informacji, albo masz problemy z pamięcią? ; )

Uważam, że pieniądze wydane na monohydrat to pieniądze wydane w błoto i to jeszcze pieniądze za ten najtańszy. Głupota.

Ark.K
11-08-2012, 13:27
Nie polecam monohydratu bo zaleje Cię wodą. Lepiej jakaś kreatynka na suchy mięsień. W sumie wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć. Nie zgodzę się co do tego, że glutamina to wyrzucanie pieniądza w błoto. Wszystko jest dobre i przydatne jak się dobrze stosuje. Warto też zainwestować w witaminy i minerały.

Meff
12-08-2012, 13:04
Oczywiście, że nie zagraża, jednak mocno je obciąża, u jednych mniej, u jednych bardziej, w zależności od organizmu.

Działanie zależy od formy danej kreatyny.

Już Ci to tłumaczyłem w jednym ze starszych tematów, ale jak widzę Twój mózg nie przyswaja pewnych informacji, albo masz problemy z pamięcią? ; )

Uważam, że pieniądze wydane na monohydrat to pieniądze wydane w błoto i to jeszcze pieniądze za ten najtańszy. Głupota.

A ja Ci już wklejałem wyniki badań w których udowodniono że kreatyna nie ma wpływu na nerki u zdrowych ludzi ;)

Dodam, że każda forma kreatyny działa w środowisku wodnym ponieważ jest to najlepsze środowisko anaboliczne. Natomiast to czy mięśnie podejdą wodą czy nie zależy od tego co i jak się je. Nalezy też umieć rozróżnić zalanie wodą a zalanie tłuszczem ;)

Nie polecam monohydratu bo zaleje Cię wodą. Lepiej jakaś kreatynka na suchy mięsień. W sumie wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć. Nie zgodzę się co do tego, że glutamina to wyrzucanie pieniądza w błoto. Wszystko jest dobre i przydatne jak się dobrze stosuje. Warto też zainwestować w witaminy i minerały.

Glutamina jest bardzo słabo przyswajalna dlatego jeżeli już decydować się na glutamine to w formie peptydów, których cena jest bardzo wysoka ;) L-Glutamine można sobie w kiblu spuścić ;)

ndw agroo89
13-08-2012, 17:43
Przeprowadz na soibie badania i opublikuj lol jak mozn na powaznie brac takie wyniki badan gdzie i tak ci wmowia ze nie stanie coi sie nic nawet po 8kg krety i jabłka

Meff
15-08-2012, 00:41
Przeprowadz na soibie badania i opublikuj lol jak mozn na powaznie brac takie wyniki badan gdzie i tak ci wmowia ze nie stanie coi sie nic nawet po 8kg krety i jabłka

Heh buraku skoro jesteś mądrzejszy od naukowców i negujesz ich publikacje to rzuć dowodami. Nie raz i nie dwa wspominałem, że kreatyna, konkretnie monohydrat jest bardzo często stosowany u dzieci w terapiach leczenia atrofii mięśniowej w dawkach 50g dziennie i wyższych. Czy myślisz że narażano by zdrowie dzieci? Bitch please...

Wrzuć mi jakiekolwiek badanie potwierdzające teorię iż monohydrat jest szkodliwy dla nerek ;) Jakikolwiek dowód poproszę, a nie tępe insynuacje i rzucanie jakimiś "7kg krety i jabłka"... jabłkami to sobie porzucaj w ściane stodoły.

ZaBuch
05-02-2013, 13:33
Ale dawno mnie tu nie było.. uhuhu cóż, służba nie drużba :)

Zacznijmy od początku [do autora wątku]
Wszystko zależy od tego ile ćwiczysz, co jesz i czy regularnie.. podstawa.
Druga sprawa. Domyślam się, że jesteś świeżak w temacie, więc:
Mono tak jak jabłczan ma jakiś tam mały wpływ na nerki i wiadomo - co za dużo to nie zdrowo. Przy obu pij dużo wody. Zacznij od 3l dziennie. Razem z płynami wydziela się pot i inne niepotrzebne rzeczy w organizmie. Więc pij WODE! :) Oczywiście picie alkoholu przy kreatynie nie ma sensu, bo wszystko wypłuczesz. Jednym słowem będziesz to marnotrawił bez efektów.
Co kupić?
Białko - w czystej postaci Hi-Tec. Firma, którą polecam większości osób w zakresie suplementów. Koszt w granicach 100-150 zł do 2kg.
Kreatyna - na początek I cykl mono, a II cykl jabłczan w obu przypadkach popularny Olimp 1250 mega. (mono na pewno lepiej zadziała na przyrost mięśni, a jabłczan to podkreśli i wzmocni siłę). Ok. 30 zł za 120 kapsułek.
Glutamina - to zastąpiłbym Carbo i owocami :)

Coś ode mnie - po każdym cyklu zauważysz efekt, ale jeśli przestaniesz ćwiczyć, efekt spłynie razem z przemianą materii. Trzeba liczyć się z tym, że organizm będzie chciał co raz więcej lub systematycznie tyle samo. Grunt to ćwiczyć i dbać o dietę. Pamiętajmy, że suplementy to tylko dodatki. Nie ma to jak dobry szejk z owoców lub warzyw :)
Pozdrawiam.

Krzaku
05-02-2013, 16:16
po cholere wam te odzywki ... ? , nie lepiej jesc normalne sniadania , obiady i kolacje , duzo surowek i miesa ? Raz ze zdrowsze od tej chemi a dwa nie niszczycie tak organizmu , no i nie jest to az tak drogie

Mion
05-02-2013, 20:29
po cholere wam te odzywki ... ? , nie lepiej jesc normalne sniadania , obiady i kolacje , duzo surowek i miesa ? Raz ze zdrowsze od tej chemi a dwa nie niszczycie tak organizmu , no i nie jest to az tak drogie


Wyjdź sta i nigdy więcej się tu nie wypowiadaj, bowiem Twój tok myślenia, nie dość, że jest ograniczony, to opiera się na tym co pieprzą starsi ludzi, że odżywki to zło, niszczą organizm i cały ten gówniany stos bzdur.
Jak nie masz o tym pojęcia nawet w 1% to się po prostu nie ośmieszaj, a Twój post pozwolę sobie zamieścić na innych forach, żeby ludzie mogli zobaczyć i trochę się pośmiać ;- )

PS. Przeczytałem Twój post jeszcze raz i parsknąłem śmiechem, haha.
Zapomniałeś dodać, żebyśmy pili mleko i rośli "zdrowo", OMFG.
Idę wypić aminokwasy. Tfu, niszczyć organizm, haha.

ndw agroo89
08-02-2013, 22:22
taka prawda te wszystkie odzyweczki wyjda z czasem pod rozna postacia ale dla niektórych moze byc za pozno tucznik w proszku

Mion
09-02-2013, 00:27
taka prawda te wszystkie odzyweczki wyjda z czasem pod rozna postacia ale dla niektórych moze byc za pozno tucznik w proszku


Tak mózgu, umre od amminokwasów, czy białka, haha. Znawco od siedmiu boleści.

ndw agroo89
09-02-2013, 19:18
Tak mózgu, umre od amminokwasów, czy białka, haha. Znawco od siedmiu boleści.


Mozgu chodzi mi o te wasze biała i animki w puszkach jaka masz pewnosc co wypijasz z tej puszki hahaa ale czas pokaze zobaczymy :d_book:

Meff
10-02-2013, 10:33
Mozgu chodzi mi o te wasze biała i animki w puszkach jaka masz pewnosc co wypijasz z tej puszki hahaa ale czas pokaze zobaczymy :d_book:

Taką pewność że skład i cały proces od produkcji surowca do pakowania i wystawienia na półkę jest kontrolowany przez sanepid i kilka innych organów i jest pod dużo bardziej skrupulatną kontrolą niż produkty z innego segmentu.

Aminokwasy masz np w mięsie z piersi kurczaka, białko np w jajku kurzym. Uważasz że jedząc pierś z kurczaka i kurze jaja zaszkodzi to Twojemu zdrowiu?