PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sport Szewczenko zakończył karierę


WeLoveMusic
28-07-2012, 15:00
Szewczenko zakończył karierę
Andrij Szewczenko uznał, iż czas zakończyć przygodę z piłką nożną i nadszedł moment na nowe wyzwania. Zdobywca Złotej Piłki w 2004 roku przyznał, że zamierza zająć się polityką.

Szewczenko to bez wątpienia jedna z ikon ukraińskiego sportu. Liczba jego piłkarskich osiągnięć jest naprawdę imponująca. Popularny „Szewa" ma na swoim koncie m.in. zwycięstwo w Lidze Mistrzów w 2003 roku, Superpuchar Europy z 2003 roku, pięć mistrzów Ukrainy i jedno mistrzostwo Włoch.



Oprócz tego Szewczenko jest rekordzistą, jeśli chodzi o występy i strzelone bramki w reprezentacji Ukrainy, Najlepsze lata „Szewa" przeżywał, grając w Milanie, dla którego to w 208 meczach strzelił 127 bramek.

Szewczenko był wielkim piłkarzem, myślę, że co do tego nikt nie ma wątpliwości, jednak czy będzie równie wielkim politykiem? Czas pokaże. W październiku na Ukrainie odbędą się wybory parlamentarne i to być może będzie pierwszy duży sprawdzian dla Szewczenki w jego nowej roli.


wielki piłkarz ikona Ac Milan szkoda że w Chelsea troszkę spadła mu forma..

Bilson
18-08-2012, 09:52
tylko nie za polityke bo ukraina juz calkiem bedzie lipna

Wyslane z Samsung Galaxy S II Za pomoca Tapatalk 2

Giavo
19-08-2012, 15:37
Ahhh Sheva :)) Ja jako zagorzały Milanista darzę Go olbrzymim sentymentem. Pamiętam jak strzelał dla Milanu na San Siro które wpadało w szał " Sheeeeeeeeeevvaaaaaaaa" :)
Wielka postać :) Wielki Piłkarz :) Wieli człowiek :) Za dzieciaka mój ulubiony Piłkarz :)

A co do tematu to również w tym roku Zakończył karierę Pippo Inzaghi :( Kapitalny napastik, lis i król pola karnego. Takiego już nie będzie. Mimo braku bajecznej techniki zawsze wiedział gdzie stanąć w polu karnym i uszczęśliwić kibica. Grande Pippo ! :)

Ale dzięki Bogu nie zakończył pracy z Milanem. Teraz będzie uczył młodzików... Ahh pewnie z pod jego ręki za pare lat wyjdzie jakiś genialny lis pola karnego jak on i również będzie dawał radość Milanistom :)

Tauber
07-09-2012, 17:03
pamietam Go jako dobrego pilkarza a wiek powoli wzywa na emeryture pilkarska :)