PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Siłownia a palenie papierosów


HubusRPK
25-06-2012, 12:05
Witam mam pytanie odnośnie ćwiczenia na siłowni a palenia. Czy palenie ma duży wpływ na wyniki jakie osiągamy na siłowni? Bo zacząłem niedawno ćwiczyć i czuje jakby to wszystko spadało przez papierosy. Próbowałem rzucić kilka razy ale nie udaje sie. Chce spróbować jeszcze raz i teraz pytanie do tych co palili i rzucili . Lepszym sposobem bd rzucenie z dnia na dzień czy ograniczanie ilości papierosów ? I po jakim czasie od rzucenia przestanę odczuwać tak zwane ciśnienie na fajkę ? Z góry dziękuję za odp na moje pytania

alomperta
25-06-2012, 14:08
Też kiedyś się zastanawiałem nad tym tematem. Streszczając artykuł znaleziony na necie - palenie nie ma wielkiego wypływu na postępy i osiągi, ale na pewno też nie pomaga w treningu. Sam po sobie chyba też możesz powiedzieć, jak wpływają fajki na twoją wytrzymałość.
Co do rzucania (oczywiście rzucałem 9 milionów razy), najlepiej rzucić od razu, zacisnąć zęby i się przemęczyć 3-4 dni, które są najcięższe. Następne dwa tygodnie również nie są lekkie, ale można przeżyć.
Nie ma się co bawić w jakieś substytuty czyli e-papierosy, plasterki, gumy, wiatraczki, kalosze, pióropusze czy co tam jeszcze jest wymyślone :)
Bądź twardy i powodzenia :)

HubusRPK
25-06-2012, 18:02
właśnie tez czytałem takie artykuły że niby to nie ma wielkiego wpływu na osiągi. Ale jak tak patrzę . Rok temu ćwiczyłem przez pół roku i szybko zacząłem widzieć efekty tego ale wtedy nie paliłem . Teraz pale ćwicze i nie ma już takiej pompy jak w tamtym roku .

no i nie potrafie tak rzucić . Dajmy na to nie pale cały dzień ale wieczorem i rano muszę poprostu bo okropnie sie czuje, i najgorsza jest ta myśl że już więcej nie bd palił . Ciężko walczyć z tym uzależnieniem. Pale półtora roku to chyba nie długo . Ale ilości znaczne ponad 10 dziennie czasami paczkę. Chce rzucić że względu na siłownię, no i widze zmianę w moim zachowaniu przez to gowno :)

Potajtany :)
25-06-2012, 18:27
Jeśli masz zamiar rzucić palenie to idź do lekarza i poradź się go.Przepisze Ci jakies tabletki oraz dużo,bardzo dużo magnezu.
Na pewno nie rzucaj tak od razu bo wiąże się to z problemami psychicznymi,najlepiej poczytaj o tym,

HubusRPK
25-06-2012, 21:55
właśnie wiem dzisiaj nie paliłem i dziwnie sie czułem rozbity i denerwowalem sie łatwo. Wczoraj normalnie paliłem ale wieczorem powiedziałem sobie że dzisiaj nie pale. No i nie paliłem ale to był koszmar jakiś. Nie nadawałem sie do życia... Zapaliłem jednego i normalnie jest . Ale wiem że muszę to rzucić. Kiedyś nigdy bym nie pomyślał że bd palił ale problemy miałem nerwy stresy i wtedy pomyślałem że spróbuje pomogło ale z czasem jak to uzależnienie

mam jeszcze jedno pytanie do tych co rzucili . Przez jaki czas mogą sie utrzymywać objawy odstąwienia papierosów . To znaczy bóle głowy i fatalne samopoczucie ?

JohnyWalker
27-06-2012, 13:44
Zależy jak długo palisz, ile paliłeś itp. Niby jak się rzuca palenie to trzeba to zrobić z dnia na dzien, bez żadnego ograniczania, że z każdym dniem x papierosów mniej, ale jeśli palisz 10, więcej lat po paczce dziennie to twój organizm może doznać swego rodzaju szoku. Lekkie drgawki, ból głowy, nerwy ..

Co do samego wpływu palenia na siłownie to powiem Ci w ten sposób. Sam pale dosyć długo i ćwicze. Po papierosach nie będziesz miał żadnych spadków i tym podobnych :D Ostatniego papierosa palę ok. godzinę przed rozpoczęciem ćwiczeń i nie wcześniej niż godzinę po. Oczywiście jest to średni czas, nie trzymam się go co do minuty. Chodzi o to że jak palisz to mięśnie, mózg, płuca są mniej dotlenione a kiedy ćwiczysz ważne jest żeby dobrze oddychać i mieć dotlenione mięśnie.

mam nadzieję, że troche pomogłem :) życzę wytrwałości

HubusRPK
28-06-2012, 06:13
Pale półtora roku, ilości nie sprecyzuje zależy od dnia. Czasami 10 czasami więcej. Czytałem sporo artykułów. To już nie wiem dlaczego mam spadki, bo czuje że to spada po kilku dniach od treningu

Qzyn
28-06-2012, 06:59
powiem coś z doświadczenia.

Wpierw trzeba zaznaczyć że każdy z nas jest inny, ma inny organizm który inaczej jest zbudowany i inaczej reaguje. Dlatego nie wszystko co przeczytasz sprawdzi sie w Twoim wypadku.

W moim przypadku papierosy miały spory wpływ na osiągi co zresztą sobie analizowałem.

papierosy sprawiają że Twoja krew wolniej krąży w żyłach ( jest mniej dotleniona ). Czyli w przypadku dużego wysiłku twoja krew musi zacząc szybciej krążyć żeby dotlenić mięśnie które tego potrzebują. Jeśli nie krąży odpowiednio szybko skutkiem tego jest szybsze męczenie się. Jeśli krew nie dochodzi do mieśnia to ten nie moze pracować. Czyli różnica miedzy palaczem a nie palącym polega na tym że nie palący zrobi wiecej powtorzeń i wiecej ćwiczeń, będzie miał wiecej siły a raczej jego mieśnie. Palacze szybko się męczą.

także wpływ jest bardzo duży, zresztą słyszalem to już na początku jak bralem się za siłownie że palacze nie osiągają takich wyników co non smokerzy.





jeśli chodzi o rzucenie palenia to tylko i wylącznie z dnia na dzien. Mowisz sobie ze już nie zapalisz i tak robisz. Inaczej się nie da. Ewentualnie mozna przejsc na e-papierosy bo szkodliwe są substancje smoliste a nie nikotyna.

Uzaleznienie fizyczne mija po kilku dniach, ale psychiczne to kwestia przyzwyczajenia, trzeba zmienić calkowicie swoj jakby sposob bycia, Bo to tu jest problemem. Plastry, gumy to wszystko ściema. To tylko dostarcza Ci nikotyny a od niej uniezaleznisz sie w 3 dni. ( mnie bolala glowa przez 1 dzien kiedy organizm domagał sie nikotyny ) ale najwazniejsze jest aby zastąpic jakos ten czas w ktorym normalnie bys palil.

Ja np. jadłem i to dużo. Głód jest wiekszy jak przestaniesz palić. i jesli chodzisz na siłke to jest to plusem :)

HubusRPK
28-06-2012, 13:52
W moim przypadku jednak palenie ma wpływ na osiągi jak tak patrzę . Bo w tamtym roku szybko widziałam efekty, teraz mam nawet jakąś tam dietę skan treningowy i słabo to idzie. Teraz pale dużo mniej ale jak rzucam całkowicie to fatalnie sie czuje i nie mogę wytrzymać. Często przebywam w towarzystwie palącym. Co utrudnia sprawę jeszcze bardziej. Czytałem że uzależnienie psychiczne może trwać miesiącami, i obawiam sie tego że tak może być . I zaczynam wątpić czy rzuce

JJU
28-06-2012, 14:16
W moim przypadku jednak palenie ma wpływ na osiągi jak tak patrzę . Bo w tamtym roku szybko widziałam efekty, teraz mam nawet jakąś tam dietę skan treningowy i słabo to idzie. Teraz pale dużo mniej ale jak rzucam całkowicie to fatalnie sie czuje i nie mogę wytrzymać. Często przebywam w towarzystwie palącym. Co utrudnia sprawę jeszcze bardziej. Czytałem że uzależnienie psychiczne może trwać miesiącami, i obawiam sie tego że tak może być . I zaczynam wątpić czy rzuce

To odstaw na trochę towarzystwo, rzucenie to nie takie hop siup jak się wydaje. No i najważniejsza jest motywacja, której Ci chyba jednak trochę brakuje.
Powiem tak - nie paliłem 4 miesiące, po tym już byłem pewniak że rzuciłem. No i się posypało, a to z kumplem przy piwku, a to jakiegoś znajomego spotkałem i zapaliłem. Oczywista sprawa że fajek nie kupowałem, ale teraz jest już inaczej, bo znowu palę, także nawet po 2-3 miesiącach nie ma co się podpalać. Więc rada - jak nic to nic.
Znajdź sobie coś, co sprawia Ci przyjemność i zastępuj nią fajkę. Ja np. kiedy bardzo brakowało mi papierosa piłem kawę (bo bardzo lubię) [tu pierwszy śmiech], czymś się po tym zajmowałem i jakoś zapominałem o paleniu.

[Tu niektórzy pewnie drugi śmiech], ale przeczytaj książkę:
http://www.sendspace.pl/file/d6c14e734c6ada201a9a1a4/allen-carr-jak-skutecznie-rzucic-palenie

Qzyn
28-06-2012, 23:51
wspomniałem wyżej o e-papierosie. rzucilem fajki ale fakt jest taki że 8 lat palenia paczke dziennie to kupa czasu, zacząłem palić tego e-fajka i po czasie przyzwyczailem się do tego smaku. Ostatnio zapaliłem papierosa... nie smakował mi, wyrzucilem po paru pykach. Ja po prostu lubie coś sobie palić, wdychać i wydmuchiwać ten dymek. I ten fajek się sprawdza. do tego ile taniej wychodzi.

Towarzystwo nie ma znaczenia, to musi byc męska decyzja, postanowienie. Po prostu, nie zapalisz już nigdy papierosa i tyle. znalezc sposob zeby nie myslec o papierosach. zająć czyms innym mysli i co najwazniejsze.. ręce :)

Loort`k
16-07-2012, 00:31
Ja nie pale juz rok czasu ;) pomogły mi w tym tabletki Tabex , na prawde polecam lecz to wszystko zalezy od naszej psychiki ... :/ a palenie rzuciłem dla siłki , biegania itp itd jestem bardzo zadowolony bo z rana inaczej sie czuje i jedzenie inaczej smakuje i w ogole na masie mozna troche przybrac lecz nie kazdy ma do tego tendecje