PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sprzęt Pioneer CDJ-850


ErA
23-04-2012, 21:21
Witam serdecznie!

http://www.that-dj.com/wp-content/uploads/image/CDJ%20850%20Low%20Res.jpg


Zauważyłem, że nie ma żadnej recenzji, co do CDJ-850. Więc jako jej posiadacz wypowiem się co nieco, sprzęt prywatnie mam od dnia dzisiejszego, ale miałem przyjemność grać na nim już na kilku imprezach, dlatego znam jego funkcjonalność, plusy, a także minusy.


Kiedy pierwszy raz spoglądałem na CDJ-850 myślałem, że jest to nieudana kontynuacja starej, poczciwej 800-tki MK2, lecz nic bardziej mylnego. Pioneer wypuścił bardzo dobry produkt, który jest moim zdaniem przez wielu niedoceniany. Przejdźmy dalej, do samej gry. Jog jest potężny, jak to przystało na flagowy model, a raczej jego kontynuacje. Dokręca się piosenki elegancko, naprawdę małymi ruchami można wiele zdziałać. Nie tak, jak w 200, kiedy musiałem wykonywać nie jedno krotnie po jedno pełne okrążenie jogiem. Przyciski są bardzo wygodne, a w dodatku poręczne, wszystko jest na swoim miejscu, czyli jednym zdaniem - nie łatwo się w tym pogubić. Podświetlenie środka joga daje bardzo fajny efekt w nocy, kiedy się kręci wedle wskazówek zegara, a scratch wychodzi naprawdę płynnie, a w dodatku - łatwo.


Przechodzimy do funkcjonalności, a więc poszczególnych rzeczy decka:
- USB - jest to bardzo wielki plus, a zarazem ukłon inżynierów Pioneera w kierunku nowoczesnych DJów, którzy idą wraz z techniką do przodu. Nie oszukujmy się za 10 lat nie będzie już grajków, którzy ciągną ze sobą case z 200-toma płytami.
- Beatloop - każdy zna działanie pętli, dodatkowo, podobnie, jak w 800-tce po lewej stronie mamy wybór długości trwania pętli, wedle własnych upodobań. Myślę, że trzeba umieć z tego korzystać, żeby nie wyszło to bardzo "czerstwo" podczas imprezy.
- Playlista - każdy DJ może wedle własnych upodobań muzycznych i gatunkowych ułożyć playliste, którą będzie mógł w każdej chwili przywoływać do użytku w czasie imprezy. Tą liste można także kasować, więc jak najbardziej nowoczesna funkcja.
- Fala dynamiki utworu - widać cały zarys piosenki, kiedy jest tzw. jeb...cie, a kiedy jest dość spokojnie. Myślę, że większość powinna zauważyć momenty przeskakiwania fraz, jeżeli dość dobrze się przyjrzycie ;)



Cóż opisałem zapewne z 1/10 tego odtwarzacza, bo naprawdę jest kompletnie dużo rzeczy do opisania, a mi zwykle wypada coś z głowy. Mam nadzieję, że niektórym osobom pomogłem w właściwym wyborze. Jak dla mnie jest to bezkonkurencyjny odtwarzacz za taką cenę, mnie do tej pory nie zawiódł i mam nadzieję, że tak będzie.

P.S. Mam srebrny kolor ;)

Woncky
23-04-2012, 21:37
Krótka ta recenzja dosyć, jak coś Ci się jeszcze przypomni to edytuj post :)
Mimo wszystko ja w tym wypadku wolałbym denona 3700, ceny nowych porównywalne.

Jedną z najbardziej irytujących rzeczy było granie z midi, w momencie gdy chcieliśmy zagrać jednego tracka z płyty cd i wrócić znowu do programu soft przestawał "widzieć" odtwarzacz. Dopiero włączenie i wyłączenie playera albo wyjęcie i włożenie kabla powodowało powrót do normalności.

ErA
23-04-2012, 21:42
Krótka ta recenzja dosyć, jak coś Ci się jeszcze przypomni to edytuj post :)
Mimo wszystko ja w tym wypadku wolałbym denona 3700, ceny nowych porównywalne.

Jedną z najbardziej irytujących rzeczy było granie z midi, w momencie gdy chcieliśmy zagrać jednego tracka z płyty cd i wrócić znowu do programu soft przestawał "widzieć" odtwarzacz. Dopiero włączenie i wyłączenie playera albo wyjęcie i włożenie kabla powodowało powrót do normalności.

Grałem też na 3700, u Piotrka D'Angelo w Białymstoku. Masz tam chyba jego sprzęt na forum opisany. Powiem Ci, że dziwnie jest mi tutaj porównywać jedno do drugiego, bo jakby 3700 jest odpowiednikiem CDJ-2000. Mimo wszystko powiem Ci, że jeden i drugi ma bardzo podobne funkcje i podobnie się gra (CDJ-850 i Denon 3700). Jedyna różnica to fakt, że Denon ma ogromny jog, a dodatkowo przypisane efekty pod vinyl mod, jak i normalny :) A jeśli chodzi o midi to w Pioneerze teraz sprawdziłem wszystko jest w porządku. Niezaprzeczalne w Denonie 3700 chodzi to lepiej.

Piterson II
23-04-2012, 22:01
Grałem na nich i powiem, że mp3 i usb to za szybko nie czytają. Coś ala cdj-400. Takie miałem odczucie.

ErA
24-04-2012, 08:13
Grałem na nich i powiem, że mp3 i usb to za szybko nie czytają. Coś ala cdj-400. Takie miałem odczucie.

Może Ci się wydawało, bo czytają podobnie szybko, co w Denonach 3700. Czyli nie wiem ile sekund, zależy od pojemności danego penka, ale minute maksymalnie.

Tomi1992
24-04-2012, 09:15
To może ja się wypowim ponieważ mimo chęci kolegi recenzja jest dość skromna.
Jog - nie ma pytań standard topowego modelu ( CDJ 2000 )
Funkcja loop - fajna sprawa jednak przy 1/2 ładnie gubi tempo i trzeba gonić pitchem aby nie zgubił się w tle
Wavevorm - Plus i minus : utwory zgrane na cd bądź USB standardwowo odczytuje bardzo powoli i często gubi wczytany wavevorm podczas zmiany utworu.
Rada: przygotowanie utworów w RecordBox ( punkty cue, wavevorm ) czyta natychmiastowo. Możliwość wyszukiwania utworów po tagach ( nazwa, wykonawca, bpm, gatunek itd )

Funkcja Midi : Kupilem ten sprzęt z myślą o podłączeniu pod traktora. Moje plany zostały zmienione po pierwszym tygodniu po zakupie, niestety mapki dostępne od producenta są kiepskie ( odtwarzacz nie ma płynności użytkowania, wszystko chodzi z opóźnieniem ) może gdyby ktoś się pobawil w reczny mapping doszedł by do idealnego ustawienia.
Dużym minusem jest brak możliwości podłączenia RecordBox-a z odtwarzaczami, byłoby to super wyjście, nie przepadam nosić 40usb stick'ow bądź 2 z 1000 utworów ...

Brak linka - byłoby super ułatwieniem gdyby Pioneer wziął pod uwagę to ze będzie to drugi najlepiej sprzedający się model.

Zastanawiałem się nad zakupem miedzy cdj850 vs 900 i wybrał zdecdowanie ten pierwszy. CDJ900 po za linkiem, dużym wyswietlaczem nie ma niczego co mogłoby przwyzszac funkcjonalnością swojego niższego ranga kolegę. A cena mówi sama za siebie.

animag18
01-05-2012, 10:33
witam

Kupilem ten sprzet, lecz wersje czarna dwa tyg temu i jestem z niego bardzo zadowolony. Wczesniej uzytkowalem cdj 400 i nie ma co porownywac jednego z drugim. w oby dwoch odtwarzaczach mam 4gb peny, odczytują sie bardzo szybko i nie wiem dlaczego nie ktorzy narzekaja. jesli chodzi o porownanie do cdj 900,to moim zdaniem szkoda pieniedzy,zeby doplacac prawie 1300zł za szt po to zeby miec Link-a czy wiekszy wyswietlacz. zastanawialem sie jeszcze nad cdj mk3 ale tam zabraklo mi mozliwosci podlaczenia pendriva i dlatego padlo na cdj 850k- cena za szt 3300..


pozdr

Kamen31
15-05-2012, 08:30
Muszę przyznać że cdj850 jest całkiem dobrym playerem... jedyny minus jaki zauważyłem to obudowa.
Jego obudowa wykonana jest ze słabej jakości plastiku z tym że waga playera jest naprawdę niewielka dzięki czemu można spokojnie zaliczyć ich do mobilnego sprzętu.

mtspl
18-05-2012, 21:30
Fajny odtwarzacz. Grałem na nim parę razy , bardzo czytelny wyświetlacz, szybko czyta usb i płytki :) Naprawdę godny polecenia !

adamo9910
12-08-2012, 12:56
Grałem wczoraj na dwóch egzemplarzach w klubie :) Krótko : szybko czyta USB, płytki tak samo. Czytelny wyświetlacz. Czuły duży jog. Polecam naprawde :)

DJOXI
27-08-2012, 16:10
Posiadam od wprawie pół roku... dużo stabilniejszy niż którakolwiek z denonów, do tego super wygląda, mam do nich 2 x kingstony 16 GB i czyta szybko i sprawnie.. dużo lepiej niż CDJ 400 i nie wyskakują errory tak jak w 4 setkach :) W tej cenie nie ma nic lepszego, śmiało można kupic używki gdyz jest to sprzęt trudny do zajechania, obudowa wcale nie jest gorszej klasy :) Po prostu jest inna ale równie wytrzymała, jedynie leszpe cdj 2000, do 900setki nie warto dokładać...
PS... znakomita współpraca z VDJ czy traktor !!

djmatti91
02-11-2012, 18:04
Byłem mile zaskoczony gdy grałem na imprezie na cdj850. Dawno mi się tak dobrze nie grało, świetna praca JOG'a i dobra ergonomia. Dla mnie CDJ an plus :)

Orquell
09-12-2012, 21:58
Ja jestem w posiadaniu czarnego kompletu. Co tu dużo mówić bajeczka, opcje z pętlowaniem to poezja, jog płynnie i elegancko śmiga, płyty mp3 czyta bez problemu, gorzej z pendrive'ami - 2 GB i 4 GB wczytuje momentalnie, ale jak już się wrzuci wyższy nośnik to zaczyna mulić aż w końcu po parku 20,30 s. wczytuje.

Dla mnie minusem jest brak karty SD na zapis HOTCUE, zostało mi przyzwyczajenie z mk3 :P ale to taka mała drobnostka bardziej podchodząca pod wygodę grania a niżeli samo granie :)

Black Jokey
17-12-2012, 12:31
Ja jestem w posiadaniu czarnego kompletu. Co tu dużo mówić bajeczka, opcje z pętlowaniem to poezja, jog płynnie i elegancko śmiga, płyty mp3 czyta bez problemu, gorzej z pendrive'ami - 2 GB i 4 GB wczytuje momentalnie, ale jak już się wrzuci wyższy nośnik to zaczyna mulić aż w końcu po parku 20,30 s. wczytuje.

Dla mnie minusem jest brak karty SD na zapis HOTCUE, zostało mi przyzwyczajenie z mk3 :P ale to taka mała drobnostka bardziej podchodząca pod wygodę grania a niżeli samo granie :)

A w "RecordBox" nie ma możliwości zapisu hot'ów ?

Orquell
18-12-2012, 11:39
No jasne że jest ale do dyskoteki nie mam zamiaru laptopa zabierać ...

matt romanoFFF
18-12-2012, 11:53
No jasne że jest ale do dyskoteki nie mam zamiaru laptopa zabierać ...

Lol, widzę, że nie ogarniasz na czym polega rekordbox.

Pozdrawiam

yuby07
21-12-2012, 08:32
A jak jest z pamięcią obsługiwanych nośników dokładnie chodzi mi o dysk przenośny 500GB czy da rade go obsłużyć próbował ktoś może?

Adam(Adamo)
21-12-2012, 18:23
A jak jest z pamięcią obsługiwanych nośników dokładnie chodzi mi o dysk przenośny 500GB czy da rade go obsłużyć próbował ktoś może?

Daje radę sporą pamięć przeczytać no ale już nie przesadzajmy żeby Ci 500gb dysk wczytał w pełni zasypany... Decki w posiadaniu od dłuższego czasu jedyny minus to wyświetlacz, troszkę za mały niestety (całe nazwy numerów się nie wczytują) Poza tym bym niczego nie zmieniał miłe i przyjemne CD ;)

adamwariat
23-12-2012, 22:19
Witam !
Mam problem ze swoim odtwarzaczem CDJ - 850 mianowicie kiedy wsadza pena do gniazda USB na wyswietlaczu wyskakuje mi taki oto komunikat : the library is not responding.

Czy ktos mial podobny problem? I czy wie jak go rozwiazac !

Pozdrawiam Adam

greg_
04-01-2013, 18:54
Ogólnie dobry i sprawdzony już na wielu imprezach.

Wnioski? Cudów tak naprawdę nie ma, ale ma wszystko co powinien mieć sprzęt tej klasy.
Czasem zdarzy mu się zawias lub problem z odczytaniem pendrive, ale szybki restart ratuje sprawę.

Ogólnie polecam, ale patrząc z perspektywy czasu po zmianie z 800mk2 sprzęt średnio wart swojej ceny, jest dużo droższy od poczciwej 800tki a poza pendrive i rekordbox'em (którego i tak mało kto używa w tym kraju) nie oferuje dużo więcej.


Mimo wszystko polecam, do mniejszych lokali sprzęt elegancki nie sprawiający większych problemów i dający trochę więcej możliwości od 800mk2.

v-i-p
07-01-2013, 11:46
A jak jest z pamięcią obsługiwanych nośników dokładnie chodzi mi o dysk przenośny 500GB czy da rade go obsłużyć próbował ktoś może?

Jestem szczęśliwym posiadaczem CDJ-350 , z tego co wiem obsługa USB i Recordbox'a jest identyczna jak w CDJ-850. Dysk twardy 640 Gb odtwarzacze wczytują mi momentalnie , ok 5, może 10 sekund. Stwierdzam , że dysk jest obsługiwany nawet lepiej niż pendrive, pewnie przez szybszy przesył danych.

J_K
07-03-2013, 17:55
Witam, podłączyłem CDka 850 interfejsem audio pod kompa do Traktora Pro, ściągnąłem sterowniki pod niego ze strony pieneera czyta mi go i niby wszystko jest Ok mixer ustawiłem jako zewnętrzny, on działa tzn ciszej głośniej efekty ale CDplayer jak zabity... Nie działa w nim nic tylko połączył się z komputerem ale ani jeden przycisk nie reaguje.

Nie mam pojęcia jak poustawiać ustawienia w Traktorze, jeżeli wziąłem automatyczną instalacje to Traktor nie pokazał mi CDJ 850 tylko 900 np albo 400 ale wiem że 850 też mają ten interfejs audio.

Podsumowując proszę was bardzo o porady jak poustawiać tam te wszystkie ustawienia bo nie łapie o co B...

c-tite
07-03-2013, 18:30
interfejs AUDIO to zupełnie osobna funkcjonalność od MIDI

tutaj masz mapowanie MIDI dla CDJ850 pod Traktora i instrukcję jak to wgrać:

CDJ-850 - Software & firmware downloads - Pioneer UK (http://www.pioneer.eu/uk/support/software/CDJ-850/page.html)

Bochstef
24-05-2013, 19:41
a ja mam pytanie czy te przyciski auto beat loop mają też taką funkcję jak hot cue?

Microtek
28-05-2013, 19:36
loop to loop, robisz pętlę i tyle.

matt romanoFFF
28-05-2013, 19:58
a ja mam pytanie czy te przyciski auto beat loop mają też taką funkcję jak hot cue?

Mają, ale procedura zrobienia jednego hot cue jest tak bezsensowna, że mija się to z celem. Mianowicie. Ustawiamy loopa jakiegoś w punkcie, w którym ma się zacząć hot cue. Potem ręcznie cofamy się do początku numeru i ustawiamy cue. Kiedy przychodzi odpowiedni czas wciskami reloop i jest hot cue.

Ten patent jest z dupy totalnie, ale użyłem go raz w swoim mixie na yt. Sprawdź to.

Pozdrawiam

Walus248
24-07-2013, 17:06
Pytanie a co lepiej kupić 850 czy 2000?

Mam pytanie bo zastanawiam się nad zakupem pioneer 2000 a 850 różnica w cenie jest ogromna a nie dużo podobno sie różnią?


_______________________________________________
Post edytowany przez Moderatora Forum
Powód moderacji:


dublowanie pytań
Zadałeś raz pytanie to czekaj cierpliwie na odpowiedź, a nie zaczynaj zaśmiecać inne tematy tym samym pytaniem.

Łączę w kupe.

warn.


_______________________________________________

greg_

ProDjKamilekUnw
24-07-2013, 17:48
2000 zwykłe czy nexusy?

Rought Cash
24-07-2013, 18:51
Cdj 850 posiada wiekszosc funkcji zastosowanych w cdj 2000,nie posiada funkcji ProDj Link,tarcza joga i wyswietlacz sa takie same z roznica ze w 2k wyswietlacz jest pod kątem.
Sa to podobne playery lecz 850 jest bardziej przystepny cenowo.

jakub cebula
31-08-2013, 16:25
Siema wszystkim mam pytanie czy skala pitcha w 850 jest tak samo rozlozona jak w 800mk2? czy tak jak we wszystkich modelaach 0.80 procent =1bpm okolo.prosze o odpowiec

DJ Nextassy
07-09-2013, 16:16
Polecam playera,posiadam dwa czarne modele,rewelacyjnie się gra,zrobiłem przesiadkę z poczciwych CDJ800 MKI i czuć że to kolejna generacja CDJ.Jog perfekcyjny,ładnie trzyma tępo,przejrzysty wyświetlacz,jedyne do czego można się przyczepić to to że strasznie długo wczytuje waveromy.Nie korzystam z tego,ale skoro to jest mogło by działać sprawniej.Ktoś pisał wyżej co lepsze i co się opłaca. CDJ900 względem 850 nie ma wielkiej różnicy,a w cenie jak najbardziej jest odczuwalna.Co do CDJ2000 to już wiadomo inna bajka,ale za cenę jednego CDJ2000 mamy prawie dwa CDJ850,a kto kupuje prywatnie taki sprzęt dla siebie?? CDJ850 to klasa sama w sobie,i polecam każdemu niezdecydowanemu.

BiterSilver.
18-09-2013, 21:12
sformatuj pendrive do FAT32 i powinno rozwiązać problem

heffi74
24-11-2013, 21:30
Tastowalem cdj-850 i cdj-900. jezeli ktos gra z plyt CD lub mp3 i usb mp3 z mala iloscia plikow cdj 850 wystarczy. Jednak aby plynnie poruszac sie z CD na USB i na MIDI oraz na Rekordbox w PC po LINKu to absolutnie niezbędny jest minimum cdj-900. CDJ-900 w odroznieniu od cdj-850 nie zapomina zrodla poboru danych i przy przelaczaniu zrodla muzyki wraca z powrotem np w midi . Np mozna jednoczesnie grac z usb , z rekorboxa i z midi poprzez intrfejs w mikserze. CDJ 850 tego nie potrafi bo za kazdym razem trzeba potwierdzac przyciskiem BROWSE zrodlo i zdarza sie ze po przejsciu z MIDI na CD lub USB , a potem z powrotem na MIDI mamy 2 deck na 1 i odwrotnie w VDJ. Wtedy na imprezie musimy myszka w VDJ zmienic decki w ustawieniach ( zamienic ). co jest dosc czasochlonne. W CDJ-900 jest stale lacze nos stop z wszystkimi zrodlami ( USB, CD, Rekordbox-LINK , MIDI-Virtual Dj lub Traktor ) , a przyciskami wyboru zrodla po prostu zmieniami to co widzimy na ekranie ( sam ekran ) , reszta pracuje jakby w tle. To jest bardzo wazne na imprezie i swiadczy o zupelnie innej elektronice i programie odtwarzacza. za to warto doplacic nawet 1500 zl. CDJ ma tez kwantyzacje. CDJ-850 odtwarza tylko jedno zrodlo na raz i top wielka wada, bo po przelaczaniu gubi ustawienia czesto. Napisalem to bo nikt tego jeszcze nie napisal, a to mega istotna roznica jezeli nie najwazniejsza, co je rozni.

DjAntonio
26-11-2013, 21:03
Może Ci się wydawało, bo czytają podobnie szybko, co w Denonach 3700. Czyli nie wiem ile sekund, zależy od pojemności danego penka, ale minute maksymalnie.

Penki czy dysk jeśli są sformatowane w facie 32 a muza wrzucona za pomocą rekordboxa wczytują się momentalnie. Moje 850 1tb dysk wczytują momentalnie max 10 sekund. Natomiast jeśli zaczniecie korzystać z rekordboxa zaczyna działaś w odtwarzaczu dużo fajnych funkcji tj np odtwarzacz pamięta które piosenki były już zagrane

DjAntonio
26-11-2013, 21:08
A jak jest z pamięcią obsługiwanych nośników dokładnie chodzi mi o dysk przenośny 500GB czy da rade go obsłużyć próbował ktoś może?

trzeba sformatować dysk na fat 32 i muze wrzucać przez rekordboxa. Moje 850 dźwigają 1tb.

animag18
24-01-2014, 10:01
witam,


Czy ktos sie moze z Was orientuje, czy Pionner planuje wypuscic nowa wersje 850? tak jak to robil z poprzednimi modelami, cdj 1000 np doczekal sie 3 roznych wersji...

BadBoyLovelas
28-02-2014, 21:11
witam ! mam pytanie , czy cdj 850 k ma jakąś podobną funkcję SYNC ? tak jak np w cdj 350 ? żeby można było łatwiej zgrać dwa utwory , czy sa jakieś inne sposoby ?

Rought Cash
28-02-2014, 21:54
witam ! mam pytanie , czy cdj 850 k ma jakąś podobną funkcję SYNC ? tak jak np w cdj 350 ? żeby można było łatwiej zgrać dwa utwory , czy sa jakieś inne sposoby ?

Są,poprostu trzeba nauczyć sie grać.

BadBoyLovelas
04-03-2014, 14:34
to z czasem , ale ja pytam na poważnie , nie jestem profesjonalistą , po prostu chcę kupić dobrą konsolę i nauczyć się na niej grać , jeśli potrafisz grać to napisz mi zasadę działania cdj 850 k , czy warto to kupować na dobry początek ? i czy jest tam jakaś funkcja podobna do SYNC w tych odtwarzaczach ?

blackmister
04-03-2014, 15:05
Kolego, 850 to nie VDJ! ten magiczny przycisk masz tylko w 2000 nexus i 900 nexus. A jaka jest zasada działania ? Taka sama jak reszty playerów - to trochę zbyt ogólne pytanie. Pobierz sobie instrukcję ze strony pionka albo pooglądaj tutoriale lub reviewy na youtube . Przy nauce gry sprzętowo raczej nie ma skali trudności ( przynajmniej tak to widzę ), nauczysz się nawet na cdj 2000, tylko każdy wyższy model po 850 to już inne nowe bajery, zasada działania pozostaje ta sama..

Pozdro

BadBoyLovelas
04-03-2014, 17:19
dzięki wielkie za pomoc ;) i oto mi właśnie chodziło , chciałem po prostu wiedzieć czy jest ten magiczny przycisk :) jednak bedę musiał kupić sobie cdj 350 bo na 900 mnie jeszcze nie stać , chyba że denona 2900 ;) ale to się okażę już nie długo ;) dzięki za pomoc i również pozdrawiam ;)

blackmister
04-03-2014, 18:39
Hmmm dziwne. Skoro wybierasz pomiędzy 350 a 850 to bierz bez wahania 850 ! w 350 przecież tez synca nie ma.

Pozdro

atomich007
01-04-2014, 19:21
Witam
Mam problem, a może to nie problem tylko tak sprzęt ma, wiec chodzi mi o podłączenie i granie z Traktor'a Pro2. Gdy grają oba Deck'i wszystko jest ok, ale jak jeden przełączę na CD lub USB od razu Traktor się zawiesza. Czy ten typ tak ma?
I czy wszystkie Pioneer'y tak mają.
Myślałęm że ten problem jest tylko w Denon'ach DN-s 3700, które miałem i tak miały ale to pewnie dlatego, że Denon resetuje się podczas przełączania, więc karta dźwiękowa się odłącza co zawiesza sterownik dźwięku pod Windows'em.

zuczek16
31-05-2014, 16:32
Pomoże mi ktoś ? Jestem słaby z angielskiego a chciałbym połączyć moje playery (cdj850) pod serato i potrzebuję krok po kroku jak to zrobić i co będę do tego potrzebował :)

mausik
31-05-2014, 18:24
Podstawowe pytanie, masz puchę od serato?
Bez puchy nie pójdzie :)

DjTowser
31-05-2014, 19:58
Przecież interfejs mu nie potrzebny.
Cdj'ki 850 mają midi usb, więc mogą kontrolować SRT.
Żadna "puszka" od Rane nie jest mu potrzebna.

mausik
01-06-2014, 11:51
Zakład?

Serato oprócz tego że wspiera CDJ 850 wymaga jeszcze puchy lub innego urządzenia dedykowanego dla serato, tak samo dla CDJ 900 i 2000.

zuczek16
01-06-2014, 13:51
to po co to wsparcie serato dla cdj 850 jak i tak potrzebują tą puszkę lol to może ktoś pomoże mi z traktorem skonfigurować kro po kroku bo mam taki problem że oba odtwarzacze zarządzają tym samym deckiem na raz :/

DjTowser
01-06-2014, 14:16
A no w sumie tak @mausik masz rację.
Bez Rane'owej puchy nic w SRT nie zdziałasz.
W takim razie @zuczek16 pozostaje traktor na cracku np.:
Native Instruments Traktor Scratch Pro 2.v2.6.7 + Crack - 10. 4 DJ - derbus - Chomikuj.pl (http://chomikuj.pl/derbus/Programy/10.+4+DJ/Native+Instruments+Traktor+Scratch+Pro+2.v2.6.7+*2 b+Crack)

mausik
01-06-2014, 15:02
Po to Ci wsparcie żebyś nie musiał używać timecodów.
Jednak pucha która działa po midi jest wygodniejsza, masz zmapowane wszystkie guziki na odtwarzaczu, nie wiem jak z latencją, ale wydaje mi się ze nie istnieje.

PS: Też mi się nie podoba polityka Serato pod tym względem.
Mam w klubie CDJ2K Djm800, kupiłem serato Dj za ponad 100 dolarów a jeszcze potrzebuje puchę za 2tysie...

zuczek16
01-06-2014, 16:21
może ktoś pomoże mi z traktorem skonfigurować kro po kroku bo mam taki problem że oba odtwarzacze zarządzają tym samym deckiem na raz :/

mausik
01-06-2014, 16:25
ASIO od pionka wgrane?

zuczek16
01-06-2014, 22:09
tak taki głupi to ja nie jestem :)
Chcę żeby ustawić żeby 1 player lewym deckiem sterował a drugi player prawym deckiem

Pomer
17-07-2014, 15:46
Witam, od jakiegoś czasu krąży informacja po internecie, że Serato dj 1.6.1 wspiera playery Cdj 850.Mam takie pytanie, czy któs używał, wie jak to zainstalować ? Mam 850tki i za cholerę nie potrafie tego zainstalować żeby pięknie grało :)

c-tite
17-07-2014, 16:10
pierwsze podstawowe pytanie to jest czy masz INTERFEJS albo MIKSER albo Kontroler (tutaj nie wiem czy wszystkie oferują takie wsparcie zewnętrznych urządzeń MIDI) który wspiera Serato DJ?

same CDJ850 podłączone do Serato DJ nic nie dadzą bo program bez dedykowanego Interfejsu działa tylko w trybie Analizy

Pomer
17-07-2014, 16:49
Mam kontroler :)

c-tite
17-07-2014, 16:53
jaki kontroler?

VoX
13-08-2014, 19:33
Załączasz swój CDJ, i masz na wyświetlaczu przycisk "MENU" - wciśnij i przytrzymaj. Następnie pokrętłem wybierasz "MIDI CHANNEL" odpowiednia liczba to konkretny deck, tzn:
1 - A
2 - B
3 - C
4 - D
w jednym ustawiasz 1 w drugim 2 i powinno działać.

- ogólnie CD Playery rewelka - troche roboty jest przy podłączaniu i ustawianiu tego pod laptopa, ale warto.

aaa111
14-10-2014, 22:59
Czy po wciśnięciu przycisku SYNC na VDJ połaczonym przez MIDI z CDJ-850 zadziała synchronizacja bitowania ?

Demanu
06-03-2015, 13:01
Niestety wszystkie 850 tak mają, pisałem w tej sprawie do Pioneera i odpisali że nic nie są w stanie z tym zrobić. Mój problem rozwiązała dopiero osobna karta dźwiękowa :/

Problem występuje tylko pod windowsem, cdj agregator na macu znosi bez problemu odłączenie jednego z CDJów

lolsawe
06-03-2015, 18:40
problem znika napewno w cdj 2000 bo sprawdzone , w cdj 900 mozesz przejsc z traktora np do usb ale juz nie wrocisz - musisz traktora na nowo właczyc :)

Cezar
12-10-2015, 02:26
Witam ,
Mam dziwny problem z pendriver'em.W cholere dziwny ;// i nie tylko ja... Korzystając z pendrive w obojętnie jakim cdj pojawia mi się komunikat "empty" akceptując jakikolwiek numer. Sprawa wygląda tak ... nie dośc ,że nie czyta to na kompie nie idzie zrobić formata... a żeby było śmieszniej w przeciągu tygodnia ma to już trzeci dj korzystając z tych samych deków ( CDJ PIONEER 850 ) ... Nie zaraziło to każdego pendriver'a z których korzystaliśmy aczkolwiek pytanie jest takie czy ktoś z Was miał już taki problem i nie chodzi o pendriver'a tylko w jaki sposób cdj może wpływać na takie działanie nośnika usb ;/ dziwne bo nigdy z czymś takim się nie spotkaliśmy a w przeciągu tygodnia ten problem pojawił się u kilku grających osób...

Z góry dzięki za pomoc . Pozdrawiam / Pozdrawiamy :))

blackmister
12-10-2015, 14:28
Dwa pytania

- po ile gb mają te pendrive'y
- jak są sformatowane

pozdro http://www.sadistic.pl/images/smiles/smi1.png