PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Siła/Pompa


Victor Teeg
27-02-2012, 17:14
Witam. Mam pewien problem. Mam 16 lat, cwiczę na profesjonalnej siłowni, około roku z 2 miesięczną przerwą. Zaczynałem od białka z biegiem czasu przechodziło się na mono. Czuje, że już wszystko z siebie dałem i tutaj rodzi się pytanie. Co dalej? Chce wziąc coś na pompę i siłę. Z opinii chłopaków z siłowni, wynika że dobry będzie Nitrobolon 2, lecz co do tego? Carbo?Mono?Amino? Nie wiem czym to uzupełnic.

Wiek:16
Wzrost: 175
Masa: 75, typowo "ubity"

Mion
28-02-2012, 20:47
O Nitrobolonie zapomnij, nic nie warty tani shit.

Chcesz wycisnąć z siebie więcej?
To przedewszystkim weź się za profesjonalną dietę,
proponowałbym się nawet udać do dietetyka, który ułoży
Ci profesjonalny plan odżywiania.

Jeśli chcesz uzyskać efekt pompy na siłowni i jednocześnie podnieśc siłę,
to są 2 rozwiązania.

Albo zestaw suplementacyjny zawierający składniki wpływające na pompe i siłę
albo zestaw złożony z 2óch produktów, z których jeden będzie na siłę, drugi na pompę

W pierwszym przypadku zaproponowałbym MRI Black Powder. Odżwyka przedtreningowa, którą sam stosowałem i muszę przyznać, że to jedyna odżywkę, po której miałem tak niesamowitą pompę podczas treningu. Musisz pamiętać, że est dość mocna. Z MRI korzystają sami Marines ;>
Następnie Shock Therapy. Równie mocna odżywka i Gaspari Super Pump.
Należy również pamiętać o OLIMP Massacra Episode 2. Prócz pompy możesz też zauważyć znaczny przyrost siły.


Jeśli chodzi o zestaw złożony i jeżeli masz pieniądze to zainwestuj w:
-Storm + Shock Therapy
-BSN No Explode + BSN CellMass (najlepsza odzywka jaką stosowałem. Regeneracja, SIŁA i wytrzymałość, mega suplement) POLECAM
-Gaspari sizeON + Gaspari Super Pump

BOBSON
02-03-2012, 18:32
Przede wszystkim to dieta od tego trzeba zacząć bo nic nie wspomniałeś o tym czy masz jakąś czy też nie . Następnym krokiem jest to jak wg podchodzisz do siłowni ? Ćwiczysz starannie sumiennie nie opuszczasz treningów itd ? Jakie odżywki brałeś z tego co widać piszesz o sobie że jesteś nabity hm chcesz zwiększyć siłę a bierzesz odżywki na masę ? Albo albo ... bo tu nie widzę zdecydowania . Chcesz przytyć? Według mnie jeśli chcesz zwiększyć siłę to polecam Kreatyne . Nie jestem wstanie określić jaką bo dla jednych mono dobrze działa dla innych cm3 . Dla mnie najlepsza była cm3 ale to sam musisz zobaczyć . Bardzo ważne są również odżywki po treningowe na to też zwróć uwagę . Pozdro

Mion
02-03-2012, 22:50
BOBSON, nic ciekawego nie napisałeś, to są rzeczy oczywiste, a jeszcze bredzisz tu o mono, czyli jednym z największych odżywkowych shitów. Żadnego mono.
CM3 opcjonalnie, ale i tego Ci nie polecam. To zabawki dla początkujących, które dają i tak mizerne efekty.

A siła i masa - jak najbardziej idzie ze sobą w parze, bo podczas budowania masy, trzeba robić ciężkie treningi, dużym żelastwem. Powtórzenia oscylują między 8-12, z naciskiem na te mniejsze.

Temat jest bardzo rozległy, to tak w skrócie.

Victor Teeg
03-03-2012, 08:29
BOBSON - siła z masą idze w 100% w parze. Tylko masa to może byc człowiek ubity i ważc 100kg, a inny może miec strumienie tłuszczu i również ważyc 100kg. Chodzi mi o coś konkretnego, a nie o kreatynę, od której się zaczyna, bądź bierze jako uzupełnienie. Zapewne wybiorę coś z zestawu Mion'a - (dzięki stary za pomoc).

BOBSON
03-03-2012, 15:18
BOBSON, nic ciekawego nie napisałeś, to są rzeczy oczywiste, a jeszcze bredzisz tu o mono, czyli jednym z największych odżywkowych shitów. Żadnego mono.
CM3 opcjonalnie, ale i tego Ci nie polecam. To zabawki dla początkujących, które dają i tak mizerne efekty.

A siła i masa - jak najbardziej idzie ze sobą w parze, bo podczas budowania masy, trzeba robić ciężkie treningi, dużym żelastwem. Powtórzenia oscylują między 8-12, z naciskiem na te mniejsze.

Temat jest bardzo rozległy, to tak w skrócie.

Twierdzisz że mono to shit . Skąd o tym wiesz ? Praktykowałeś z tym i z tym czy pogłoski słyszałeś ? Jak bardzo jesteś zagłębiony w temacie mono albo cm3 ?

W takim razie polecam koledze Dorian Yates - Nox pump
:)

Mion
03-03-2012, 17:12
Twierdzisz że mono to shit . Skąd o tym wiesz ? Praktykowałeś z tym i z tym czy pogłoski słyszałeś ? Jak bardzo jesteś zagłębiony w temacie mono albo cm3 ?

W takim razie polecam koledze Dorian Yates - Nox pump
:)


Trenuję na siłowni od ponad 3 lat, ukończyłem kurs trenerski, niebawem robię dietetyka.
Nie chwale się, ale pojęcie mam spore, dużo większe niż 90% internetowego chłamu na stronach sfd, kfd i tym podobnym, gdzie jeden temat jest powielany milion razy, a jego treść merytoryczna jest znikoma. W dodatku napisany przez 15latka, który pochodził na siłownie tydzień i jego wiedza kończy się na tym, że w poniedziałek trzeba robić klatę.

Osobiście brałem mono i prócz siły max + 5/10 kg nie było żadnego efektu.
Tzn.był - zalałem się wodą, a jestem ektomorfikiem. Endomorfik tej wody nabierze znacznie więcej i wyglądać będzie jak bańka. Słaby efekt, nie polecam. Ponadto monohydrat odkłada się w nerkach, a to akurat nie jest zdrowe dla organizmu.
Mając wiedzę na temat diety, innych przydatnych suplementów, monohydrat jest bezużyteczny.
W razie pytań, pisać

Tomek
04-03-2012, 02:13
Meta, Kreatyna zrobi z Ciebie skur*ysyna ;)

LoveTrance
04-03-2012, 10:47
Najlepiej to ułożyć dietę i bez żadnych suplementów i odzywek . Odzywki są dla cienioli co nie umieją sobie diety porządnej ułożyć . Ja ćwiczę już ponad Półtorej roku i nie narzekam , oczywiście liczy się solidny trening i odpowiednia "micha" . Tyle w temacie .

Mion
04-03-2012, 16:59
Najlepiej to ułożyć dietę i bez żadnych suplementów i odzywek . Odzywki są dla cienioli co nie umieją sobie diety porządnej ułożyć . Ja ćwiczę już ponad Półtorej roku i nie narzekam , oczywiście liczy się solidny trening i odpowiednia "micha" . Tyle w temacie .


Następny znawca budowania mięśni. Śmieszny jesteś.
Po pierwsze każdy ma inny organizm, oraz budowę.
Trening, dietę i suple trzeba podporządkować pod konkretny typ.
Ćwiczysz półtorej roku. Po pierwsze gratuluje, choć nie ma czego. Po drugie, ciekaw jestem twojej sylwetki, ale podejrzewam, że wyglądasz poniżej przeciętnej.
Ćwicz dalej na swojej "misze", rób trening klatki zaczynając od prostej, ale błagam nie wypowiadaj się jak nie masz żadnej wiedzy i nic nie wnosisz do tematu

LoveTrance
04-03-2012, 18:05
Następny znawca budowania mięśni. Śmieszny jesteś.
Po pierwsze każdy ma inny organizm, oraz budowę.
Trening, dietę i suple trzeba podporządkować pod konkretny typ.
Ćwiczysz półtorej roku. Po pierwsze gratuluje, choć nie ma czego. Po drugie, ciekaw jestem twojej sylwetki, ale podejrzewam, że wyglądasz poniżej przeciętnej.
Ćwicz dalej na swojej "misze", rób trening klatki zaczynając od prostej, ale błagam nie wypowiadaj się jak nie masz żadnej wiedzy i nic nie wnosisz do tematu

Po pierwsze milcz , jak masz takie głupoty pisać . Znasz się jakbyś chciał , a nie mógł . Pewnie dysponujesz tylko i wyłącznie wiedzą książkową . Aha i jestem Ektomorfikiem MISTRZU . Podejrzewać to sobie możesz jak wygląda sąsiadka z parteru , ale nie moją osobę . Pozdrawiam .

Bez odbioru .

Storm + Shock Therapy -> Ty takie coś proponujesz chłopakowi po roku ćwiczenia ? To ciekawe jak później będzie rósł , jak dopadnie go stagnacja . Ciekaw jestem . Pomyśl . Może jeszcze mu zaproponuj Testosteron i do tego APS Mesomorph . Hm ?

Mion
04-03-2012, 21:42
Po pierwsze milcz , jak masz takie głupoty pisać . Znasz się jakbyś chciał , a nie mógł . Pewnie dysponujesz tylko i wyłącznie wiedzą książkową . Aha i jestem Ektomorfikiem MISTRZU . Podejrzewać to sobie możesz jak wygląda sąsiadka z parteru , ale nie moją osobę . Pozdrawiam .

Bez odbioru .

Storm + Shock Therapy -> Ty takie coś proponujesz chłopakowi po roku ćwiczenia ? To ciekawe jak później będzie rósł , jak dopadnie go stagnacja . Ciekaw jestem . Pomyśl . Może jeszcze mu zaproponuj Testosteron i do tego APS Mesomorph . Hm ?


Żałosny jesteś pyskaty, niezrównoważony emocjonalnie 18latku.
Zabraniać to możesz sobie kolegom w ławce

Tak, po roku ćwiczenia. Założę się, że on po I wygląda lepiej od Ciebie, bo wie czego chce, jest konkretny i ogarnięty w przeciwieństwie do Ciebie, a po II, jest to idealna pora na to, żeby brać suplementy. Stagnacja?! Hahahahaha. Nie wiesz co pisać, czym mnie zaskoczyć i jak wyjść z gówna, które narobiłeś pod sobą i bredzisz, bo wiesz, że nic nie wiesz, a chciałeś zabłysnąć tu swoją wiedzą z sfd, haha. Nie ośmieszaj się po raz
kolejny ; - )
Aha, gdybyś potrafił czytać, to widziałbyś o czym pisałem wcześniej, jednak nie posiadasz tej zdolności. Wniosek? No, dam Ci troszkę czasu, na ogarnięcie, bo dużo informacji masz do przyjęcia. Czas start!

Nie odpisuj tu nic więcej i zaśmiecaj tematu.

BOBSON
04-03-2012, 22:56
Następny znawca budowania mięśni. Śmieszny jesteś.
Po pierwsze każdy ma inny organizm, oraz budowę.
Trening, dietę i suple trzeba podporządkować pod konkretny typ.
Ćwiczysz półtorej roku. Po pierwsze gratuluje, choć nie ma czego. Po drugie, ciekaw jestem twojej sylwetki, ale podejrzewam, że wyglądasz poniżej przeciętnej.
Ćwicz dalej na swojej "misze", rób trening klatki zaczynając od prostej, ale błagam nie wypowiadaj się jak nie masz żadnej wiedzy i nic nie wnosisz do tematu


Tu akurat Cię poprę .Żeby jakoś wyglądać to organizm potrzebuje odżywek i witamin bo zawsze czegoś brakuje . Co z tego że ćwiczysz 1,5 roku jak wyglądasz hm..(przeciętniak słabe powiedzenie .)Osoba z porządną dietą uzupełnioną suplami na pewno w raz krótszym czasie to wszystko by osiągnęła co Ty . Więc nie pisz, że suple nie potrzebne są jak nie masz o tym zielonego pojęcia . Chcesz to ćwicz tak dalej ale zapewniam Cię, że szybko nie osiągniesz rezultatów i na pewno nie zwiększysz masy . Ps.Chyba, że przez fast foody ;]

Do drugiego kolegi bym się po sprzeczał ale szkoda czasu chyba, że chcesz to napisz na pw Mion :)

Meff
06-03-2012, 10:25
Trenuję na siłowni od ponad 3 lat, ukończyłem kurs trenerski, niebawem robię dietetyka.
Nie chwale się, ale pojęcie mam spore, dużo większe niż 90% internetowego chłamu na stronach sfd, kfd i tym podobnym, gdzie jeden temat jest powielany milion razy, a jego treść merytoryczna jest znikoma. W dodatku napisany przez 15latka, który pochodził na siłownie tydzień i jego wiedza kończy się na tym, że w poniedziałek trzeba robić klatę.

Osobiście brałem mono i prócz siły max + 5/10 kg nie było żadnego efektu.
Tzn.był - zalałem się wodą, a jestem ektomorfikiem. Endomorfik tej wody nabierze znacznie więcej i wyglądać będzie jak bańka. Słaby efekt, nie polecam. Ponadto monohydrat odkłada się w nerkach, a to akurat nie jest zdrowe dla organizmu.
Mając wiedzę na temat diety, innych przydatnych suplementów, monohydrat jest bezużyteczny.
W razie pytań, pisać

Człowieku! Co Ty pieprzysz! Bo pierwsze, co z tego że masz kurs instruktorski skoro poziom szkoleń jest żenujący a większość instruktorów to sie nadaje na papier do dupy. Pieprzysz że mono to shit?! Człowieku, kreatyna to kreatyna, każda działa tak samo, różnią się tylko budową i biodostępnością, dawkami jakie trzeba stosować aby uzyskać nasycenie komórek. Zalało Cie? Bo miałeś beznadziejną dietę. Gdybyś miał choć ciut wiedzy która tu tak próbujesz błyszczeć to wiedziałbyś że woda stwarza dobre środowisko anaboliczne. Mono to shit ale jednak 5/10kg siły poszło Ci na niej, uważasz że to mało??? Mono Ci się odkłada w nerkach? To ciekawe, więc uważasz że jabłczan, orotan czy inna forma kreatyny nie? Kreatyna jest stosowana w terapiach dla dzieci, a jej szkodliwe metabolity wydalane są z moczem (kreatynina). Od 3 lat jestem na stałem supelementacji monohydratem, badania robię regularnie, w tym nerek, wyniki książkowe... Ogarnij się chłopie.

Mion
06-03-2012, 11:23
Poziom szkoleń jest żenujący, bo Ty posiadasz wiedzę z sfd, czy innego gównianego forum? haha, popisałeś się.
Oczywiście, że mono to shit, pierwszy cykl może i faktycznie idzie Ci siła, ale z każdym kolejnym, to możesz sobie to mono spuścić do kibla, może od razu Ci rury przeczyści. Jeżeli zaczynasz siłownie i nagle idzie Ci 5/10 to może wydawać się dużo, ale później to o dupę rozbić ;>
Woda środowiskiem anabolicznym - bo upadnę zaraz i chyba więcej się nie podniosę.
Za środowisko anaboliczne odpowiedzialne jest białko i aminokwasy proste jak i rozgałęzione, ponadto l-leucyna, czy chociażby l-walina
Widzę, że Twoja wiedza kończy się tylko i wyłącznie na pseudofilozoficznych terminach związanych z odżywianiem, nic poza tym.

Gdybyś jednak czytał książki, a nie kretyńskie posty na forach sportowych, to wiedziałbyś, że efektem ubocznym przyjmowania kreatyny jest kreatynina, która odkłada się w nerkach, w zależności od organizmu w większym, lub mniejszym stopniu, ale zawsze. Stąd uczucie ciągłego parcia na mocz, które odczuwa co druga osoba przyjmująca ten shit, który był dobry kilkanaście lat temu. Teraz dzięki technologii są stworzone odżywki, które nie wpływają nadto obciążające na organizm jak zwykły monohydrat. Nie interesują mnie Twoje badania, jesteś cwaniaczkiem, który za wszelką cenę broni swoich poglądów, które nie są podparte tak na prawdę niczym, więc nie będę z Tobą nawet dyskutował. To moja jedyna riposta na Twój post, bo nie mam czasu, żeby tłumaczyć Ci podstawowych rzeczy jak dziecku.
Chcesz się truć, to się truj, podejrzewam, że do SAA jesteś również nastawiony bardzo pozytywnie. Gratuluję wyboru, nie mamy o czym rozmawiać ; )

Kapel
06-03-2012, 13:15
Tu akurat Cię poprę .Żeby jakoś wyglądać to organizm potrzebuje odżywek i witamin bo zawsze czegoś brakuje .

Osoba z porządną dietą uzupełnioną suplami na pewno w raz krótszym czasie to wszystko by osiągnęła co Ty .

Nie zgadzam sie. Wszystko zalezy od genetyki. Znam ludzi ktorzy bez przestrzegania diety , moga zjesc jedynie 4 slodkie bułki dzienniei maja lepsze efekty niz wiekszosc z dopieta dieta + suplementacja.
Tak wiec kazdy jest inny i jeden musi dawac z siebie wszystko by zobaczyc jakikolwiek efekt , a drugi od niechcenia zje 4 buly i ma dobre efekty.

Meff przez 3 lata bierzesz ciagle ta sama dawke czy lekko zwiekszyles po pewnym czasie ?

A co do tego ze ludze na cyklu biegaja co 5 minut do kibla to nic dziwnego skoro pija tyle plynow.

Meff
06-03-2012, 22:52
Poziom szkoleń jest żenujący, bo Ty posiadasz wiedzę z sfd, czy innego gównianego forum? haha, popisałeś się.
Oczywiście, że mono to shit, pierwszy cykl może i faktycznie idzie Ci siła, ale z każdym kolejnym, to możesz sobie to mono spuścić do kibla, może od razu Ci rury przeczyści. Jeżeli zaczynasz siłownie i nagle idzie Ci 5/10 to może wydawać się dużo, ale później to o dupę rozbić ;>
Woda środowiskiem anabolicznym - bo upadnę zaraz i chyba więcej się nie podniosę.
Za środowisko anaboliczne odpowiedzialne jest białko i aminokwasy proste jak i rozgałęzione, ponadto l-leucyna, czy chociażby l-walina
Widzę, że Twoja wiedza kończy się tylko i wyłącznie na pseudofilozoficznych terminach związanych z odżywianiem, nic poza tym.

Gdybyś jednak czytał książki, a nie kretyńskie posty na forach sportowych, to wiedziałbyś, że efektem ubocznym przyjmowania kreatyny jest kreatynina, która odkłada się w nerkach, w zależności od organizmu w większym, lub mniejszym stopniu, ale zawsze. Stąd uczucie ciągłego parcia na mocz, które odczuwa co druga osoba przyjmująca ten shit, który był dobry kilkanaście lat temu. Teraz dzięki technologii są stworzone odżywki, które nie wpływają nadto obciążające na organizm jak zwykły monohydrat. Nie interesują mnie Twoje badania, jesteś cwaniaczkiem, który za wszelką cenę broni swoich poglądów, które nie są podparte tak na prawdę niczym, więc nie będę z Tobą nawet dyskutował. To moja jedyna riposta na Twój post, bo nie mam czasu, żeby tłumaczyć Ci podstawowych rzeczy jak dziecku.
Chcesz się truć, to się truj, podejrzewam, że do SAA jesteś również nastawiony bardzo pozytywnie. Gratuluję wyboru, nie mamy o czym rozmawiać ; )

Powiem tylko tyle, że w moczu może Ci sie też pojawić białko co jest patologią. Czy to znaczy że mamy nie spożywać białka? Kreatyna jest stosowana w leczeniu dzieci z dystrofią mięśniowa i to w dużo większych dawkach niż Ty czy ja spożywamy, a monohydrat, jabłcza, orotan itp to tylko forma kreatyny. Zamiast czytać przestarzałe książki i opierać wiedzę na tym co usłyszałeś na wykładach na kursie to zacznij czytać badania i publikacje naukowe, te najnowsze. Niestety większość jest jedynie po ang także nie wróżę Ci sukcesu w pogłebianiu swojej wiedzy.

PS. tak się składa że mam 3 różne kursy instruktorskie ukończone + masę seminariów na których wiedzą zaginałem nie takich leszczy jak Ty. Także możesz mi pucować buty.

edit:
Kapel, stała dawka, 20g mono dziennie w 2 dawkach po 10g.

Dodam jeszcze odnośnie tego:
Woda środowiskiem anabolicznym - bo upadnę zaraz i chyba więcej się nie podniosę.
Za środowisko anaboliczne odpowiedzialne jest białko i aminokwasy proste jak i rozgałęzione, ponadto l-leucyna, czy chociażby l-walina
Woda w organizmie człowieka dzieli się na wodę wewnątrzkomórkową, zewnątrzkomórkową (podskórną) oraz wodę w nerkach. Kreatyna zwiększa poziom wody (ale nie tylko PODSKÓRNEJ, tylko ogółem! ) a jak wiadomo środowisko wodne stwarza optymalne warunki do procesu syntezy białek. Nie wiem tylko po co wyskakujesz z aminokwasami już w konkretnej formie ( l- ...). Pewnie z niewiedzy. Są bardziej biodostępne formy aminokwasów rozgałęzionych, jak chociażby ester czy n-acetyl.

Jeżeli zaczynasz siłownie i nagle idzie Ci 5/10 to może wydawać się dużo, ale później to o dupę rozbić ;>
Początkujący to 5/10kg siły na bułce z dżemem robią w miesiąc, chyba coś Ci sie kolego pomyliło bo właśnie na początku przygody z siłownią są najwieksze przyrosty zarówno masy jak i siły.

Za środowisko anaboliczne odpowiedzialne jest białko i aminokwasy proste jak i rozgałęzione, ponadto l-leucyna, czy chociażby l-walina


Leucyna i walina to są właśnie aminokwasy rozgałęzione więc to Twoje "ponadto" jest nie na miejscu. Idź miej pretensje do wykładowcy z kursu że Cie nie przygotował do zawodu.

Chcesz się truć, to się truj, podejrzewam, że do SAA jesteś również nastawiony bardzo pozytywnie.

Tak, jestem nastawiony pozytywnie, wszystko jest dla ludzi, tylko niech Ci ludzie najpierw się dowiedzą czym to się je...


_______________________________________________
Post edytowany przez Moderatora Forum
Powód moderacji:


użyj opcji "edytuj" zamiast pisać post pod postem


_______________________________________________

nesia

Mion
12-03-2012, 10:45
Jako, że Meff okazał się nie być do końca bucem, udowodnił, że jakąś wiedzę posiada w przeciwieństwie do pewnych osób, które tylko paplą to co inne dzieci na forach i napisał do mnie PW, postanowiłem odpisać, jednak tylko na te "ważne" zarzuty, bo jednak temat dotyczy konkretnego celu i nie ma sensu spamować.

Po 1, tak samo mogę napisać o powszechnej metce, którą leczeni są ludzie z osteoporozą. Z resztą nie tylko, bo z tego co pamiętam to chyba również Winstrol i inne podobne maja takie zastosowanie, tylko ważne żeby odróżnić pewną rzecz.

Te sterydy w zastosowaniu dla osób chorych wpływają nieco inaczej, niż na osoby, które są zdrowe. Co do czytania "publikacji" badań naukowych, ja i nie tylko ja jestem nastawiony sceptycznie, bo dużo gadania i rozległego pieprzenia, ale bez przełożenia na rzeczywistość.

Na resztę nie będę się rozpisywał, z wiadomych powodów - ja Ci odpiszę - Ty mi, żadne z Nas nie przyzna racji, więc chyba jasne.

Aha i nie mogę mieć pretensji do wykładowców z racji tego, że to nie jest mój, jak to napisałeś zawód. Siłownia, fitness to moje hobby i poniekąd pasja - po godzinach ; >

I jeszcze a propos SAA - do tego potrzebne jest również końskie zdrowie, a i nie zawsze, bo zdarzały się przypadki, że mezomorficy o wynikach zdrowotnych ludzi z NASA, mieli srogie problemy. Powiesz Nam co brałeś i w jakich dawkach ?

Meff
13-03-2012, 09:42
Po 1, tak samo mogę napisać o powszechnej metce, którą leczeni są ludzie z osteoporozą. Z resztą nie tylko, bo z tego co pamiętam to chyba również Winstrol i inne podobne maja takie zastosowanie, tylko ważne żeby odróżnić pewną rzecz.
Nie zgodzę się z tym. Nikt Ci nie przepisze mety w leczeniu osteoporozy a tymbardziej winstrolu. Już tłumacze dlaczego. Meta poza tym że ma pozytywny wpływ na regenerację kośćca to ma też wpływ na przyrost masy mięśniowej a co za tym idzie zwiększenie wagi osoby chorej, co dla stawów dobre nie jest, także zapomnij o mecie w leczeniu osteoporozy. Jeszcze gorzej jest z winstrolem, który nie konwertując do estrogenów nie prowadzi do retencji wody, przez co każda osoba stosująca winstrol solo będzie odczuwała bóle w stawach, do tego dochodzi jeszcze zwiększenie siły i łatwo o przeciążenie stawów.

Co do czytania "publikacji" badań naukowych, ja i nie tylko ja jestem nastawiony sceptycznie, bo dużo gadania i rozległego pieprzenia, ale bez przełożenia na rzeczywistość.
Kolejna Twoja bzdura. Wszystko, podkreślam że WSZYSTKO, co znajdziesz w publikacjach naukowych ma przełożenie na rzeczywistość, inaczej by nie prowadzono badań w danej dziedzinie i nie publikowano ich rezultatów. Poprostu one są pisane takim językiem który dla laika jest bardzo trudnym do zrozumienia. Także nie pisz że nie ma przełożenia na rzeczywistość - pisz że poprostu tego nie rozumiesz.

Na resztę nie będę się rozpisywał, z wiadomych powodów - ja Ci odpiszę - Ty mi, żadne z Nas nie przyzna racji, więc chyba jasne.
Szkoda. Jeżeli użyłbyś merytorycznych argumentów, a nie "to se spuść w kiblu bo to gówno" to może by Ci się udało przekonać mnie do swoich racji. Tylko, że oboje wiemy że arguemtentów w dyskusji ze mną nie masz żadnych.

Aha i nie mogę mieć pretensji do wykładowców z racji tego, że to nie jest mój, jak to napisałeś zawód. Siłownia, fitness to moje hobby i poniekąd pasja - po godzinach ; >
To, że masz papiery instruktorskie zezwala Ci na wykonywanie tego zawodu, i o tym tylko pisałem.

I jeszcze a propos SAA - do tego potrzebne jest również końskie zdrowie, a i nie zawsze, bo zdarzały się przypadki, że mezomorficy o wynikach zdrowotnych ludzi z NASA, mieli srogie problemy. Powiesz Nam co brałeś i w jakich dawkach ?
Do wszystkiego jest potrzebne zdrowie i ciągła kontrola lekarska, nie tylko do saa. I dlaczego wnioskujesz że coś brałem?